A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Akkor ha mar ugyis 70 eves evfordulot unnepelnek igazan bejelenthetnek a Nasamsot.

Nem lenne rossz, de úgy mondták, hogy a rakétarendszert csak jövőre jelentik be,mert még piackutatás folyik. Nem tudom, mennyi dolcsit hagytunk az amcsiknál, az én kívánságom 3 db C130-as, felőlem akár lehet jó állapotú használt is, M777, Javelin, meg valamiféle rakéta tüzérség. Mondjuk, erre nem sok esélyt látok, hogy ilyet befogunk szerezni.
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Nem lenne rossz, de úgy mondták, hogy a rakétarendszert csak jövőre jelentik be,mert még piackutatás folyik. Nem tudom, mennyi dolcsit hagytunk az amcsiknál, az én kívánságom 3 db C130-as, felőlem akár lehet jó állapotú használt is, M777, Javelin, meg valamiféle rakéta tüzérség. Mondjuk, erre nem sok esélyt látok, hogy ilyet befogunk szerezni.
M777 nem kell, drága és fos

Akkor már inkább Rába + AMG
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
szlovák Zsuzsa egy vicc. Nem véletlen, hogy csak 8 darab lesz a szlovákoknak belőle. Alig tudják legyártani ( össze legozni) és nem is jó.

Cesar az már egy fokkal jobb, de az se valami hű de jó és logisztika szempontjából se lenne jó egy teljesen új gép.
A lengyelek önjáró lövege a pzh 2000-től copyntották amit lehetett, és nem mondható hű de olcsónak. Ilyen esetben inkább még több pzh 2000 kellene venni.

AGM lenne a lehető legjobb könnyű tüzérségnek, mert a pzh 2000-en alapszik, és pont ezért illeszkedik és bele illik a logisztikába is a pzh2000 mellé mint könnyű tüzérség és nem drágább mint M777-es
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 351
113
Vagy valami izraeli csoda? :rolleyes:

Izraeliek se nem akartak akartak tuzerseget nemtektol mert a vezetes bekattanhat - zoldek stb.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Vagy valami izraeli csoda? :rolleyes:

Izraeliek se nem akartak akartak tuzerseget nemtektol mert a vezetes bekattanhat - zoldek stb.
Izaelieknek van egy két jó tűzérsége. Pl gumis önjárokra is gondolva. A lengyel új gumis is izraeli mintára "részben licenszelve" lett megalkotva.
A cseh T-72 es modernizació, tunning sztem túl van árazva. Burkolt hazai hadipar támogatás? A lengyelek a 72 ek modernizációját legalább olcsóbban hozhaták ki.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 299
113
szlovák Zsuzsa egy vicc. Nem véletlen, hogy csak 8 darab lesz a szlovákoknak belőle. Alig tudják legyártani ( össze legozni) és nem is jó.
Ezzel egyetértek. A legnagyobb ökörség lenne - nem is értem hogyan kerülhetett ez a verzió szóba...
inkább még több pzh 2000 kellene venni.
Én is ezt mondom, de gondolom az árcédula...az ami köztes megoldásra kényszerit bennünket.
 
  • Tetszik
Reactions: igaziigaz

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Jól számolok, gondolom hogy akkor a most meglévő T72M4-re rálocsolnak még darabonként 1,5 millió dollárnyi koronát plusz az adókat?
A kétezres évek elején a 33 T72M4 120 millió dollárnyi koronába került, ha jól emlékszem.
A mostani fejlesztéssel majd darabonként valahol 5-6 millió dollár körül járhatnak?
Kb igen
Izraeliektől XDDDDDDDDDD ez még viccesebb mint a szlovák Zsuzsa XDD
Mi a vicces benne?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113

Köszi!
Hmmm a mérleg egyik serpenyőjében 2006-2035 között egy viszonylag használható harckocsit látok, kiépített háttérrel, több száz tartalékban lévő T72M1-el, a másikból viszont Leo 2a6 lénctalpak csörgését, metálzenét, és abba keveredő perkele kiáltásokat hallok.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 351
113
Köszi!
Hmmm a mérleg egyik serpenyőjében 2006-2035 között egy viszonylag használható harckocsit látok, kiépített háttérrel, több száz tartalékban lévő T72M1-el, a másikból viszont Leo 2a6 lénctalpak csörgését, metálzenét, és abba keveredő perkele kiáltásokat hallok.

Ezt a Leo2 6-ot hogy értetted? Csehek a Leo 3-ra várnak :D
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ezt a Leo2 6-ot hogy értetted? Csehek a Leo 3-ra várnak :D

Ha emlékeim nem csalnak, a finnek 5 milliós darabáron vették meg a hollandok Leóit.
De az is eszembe jutott, hogy a csehek a kétezres évek elején kezdték a T72 modernizálást. Akkoriban osztogatták cukorkáért a levedlett Leo 2A4-eket. Ha akkor beszállnak, most ebből a pénzből a Leo 2A4-eket modernizálhatnák 2A6-ra.
NATO szabvány, potensebb, cserébe mindent ki kellett volna hozzá építeni, egy ideig biztosan párhuzamosan üzemelt volna a T72-vel.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Köszi!
Hmmm a mérleg egyik serpenyőjében 2006-2035 között egy viszonylag használható harckocsit látok, kiépített háttérrel, több száz tartalékban lévő T72M1-el, a másikból viszont Leo 2a6 lénctalpak csörgését, metálzenét, és abba keveredő perkele kiáltásokat hallok.
hát koma , a két serpenyőt én inkább úgy írnám le hogy az egyikben 44 (+amit majd esetleg még rendelünk) Leo2 A7+ a másikban meg max 70-80 db feltuningolt T72M1 , sajnos :/ merthogy több T72 honnan lenne ... ?
Mitől lenne viccesebb?
Ő se tudja , de picit olyan érzésem van hogy lenézzük a zsidó technikát
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
hát koma , a két serpenyőt én inkább úgy írnám le hogy az egyikben 44 (+amit majd esetleg még rendelünk) Leo2 A7+ a másikban meg max 70-80 db feltuningolt T72M1 , sajnos :/ merthogy több T72 honnan lenne ... ?

Mi? Én azon elmélkedtem, hogy a cseheknek vajon jobban megérte volna elengedni a Hetvenkettest a kétezres évek elején, még a modernizálások előtt, vagy jól döntöttek. Mind a két esetnek van előnye és hátránya is. Nem értem ehhez hogy jön a mi 44 Leonk.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 351
113
Mi? Én azon elmélkedtem, hogy a cseheknek vajon jobban megérte volna elengedni a Hetvenkettest a kétezres évek elején, még a modernizálások előtt, vagy jól döntöttek.

Szerintem jól. Úgy vanna vele hogy szomszédeok ellen úgyse érdemes fegyverkezni így megteszi az öreg vas is. Civilizált szomszédokkal körülvéve ők hozzánk képest burokban élnek.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 148
10 865
113
Gondolom, azok a T72-es harckocsik nem olyan állapotban vannak, mint a mieink, amit még így megéri felújítani. A két szállítógépnek akárhogy is , de kicsit húzós az ára, de legalább nekik lesz 6 db. Sajna, amit mi rendelünk az még a tervezőasztalon van. A másik dolog: a fórumban írták, hogy nyáron eljön hozzánk a KC390-es, hát szerintem lehet, hogy nem potyán repül majd ide. Úgy gondolom, 2028-ra talán lesz szállítógépünk is.

Itt kitárgyalták már párszor, élén @Szittya , hogy van vagy 70 db T-72 itthon, és ezek jó része rotált használatban van

Hát, egy kicsit lehet, telhetetlen vagyok, az M777-et a Rábák mellé gondoltam. Akkor esetleg valami Cesar vagy a lengyelektől venni láncosat, de még a szlovák Zsuzsa is jó lenne .

Lesz PZH2000 hülyeség lenne mást venni pluszban, ugyan arra.