[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez is olyan bizonyíték mint Saddam tömegpusztítói voltak? Vagy komolyabb lábakon is megáll a "bizonyíték" videó, legalább olyanon mint Asszad harci gáz bombái?

Az a baj, hogy már azt sem hiszem el nektek ami lehet hogy véletlenül igaz, s ez nem Irán hibája, hanem az US vezetőié. Messze a ti lelketeken szárad az elmúlt harminc év legtöbb civil áldozata, ha nagy amerikai hazafi vagy ha nem, ezt valahol azért legbelül ha rendben van a fejed, érezned kell/kéne neked is.


Nincs tokeletes orszag. Az USA is csinalt nem keves mocskossagot. Sajnos itt nem lehet valasztani jo es rossz kozott csak rossz es rosszabb kozott. Az en szemelyes dontesem az hogy az USA a kisebbik rossz.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ez is olyan bizonyíték mint Saddam tömegpusztítói voltak? Vagy komolyabb lábakon is megáll a "bizonyíték" videó, legalább olyanon mint Asszad harci gáz bombái?

Az a baj, hogy már azt sem hiszem el nektek ami lehet hogy véletlenül igaz, s ez nem Irán hibája, hanem az US vezetőié. Messze a ti lelketeken szárad az elmúlt harminc év legtöbb civil áldozata, ha nagy amerikai hazafi vagy ha nem, ezt valahol azért legbelül ha rendben van a fejed, érezned kell/kéne neked is.


De most nem kene az USA val foglalkozni amikor a topic iranrol szol es az iraniakat kaptak el "red handed" egy terrorista akcioban amit nem istagadnakmert nemtudnak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nincs tokeletes orszag. Az USA is csinalt nem keves mocskossagot. Sajnos itt nem lehet valasztani jo es rossz kozott csak rossz es rosszabb kozott. Az en szemelyes dontesem az hogy az USA a kisebbik rossz.
Egyet értünk, nincs tökéletes ország, és az USA is csinált/és csinál is nem kevés mocskosságot. Nekem mindig az a szimpatikus aki nem akarja szuperhatalomként a saját arcára formálni a világot akár erővel is. Legyen az nácizmus, kommunizmus, demokrácia, vagy valamely vallási fanatizmus, azt nem jó szemmel nézem ha bombával/fegyverrel akárják terjeszteni a tanokat. Nem vagyok benne innentől biztos hogy jelenleg az USA a kisebbik rossz, de ezen nem veszünk össze, azt sem állítom hogy jobb lesz a Pax America után. Egyszerűen nem tudom, csak aggódva figyelem ezt a kardcsörtetést.
De most nem kene az USA val foglalkozni amikor a topic iranrol szol es az iraniakat kaptak el "red handed" egy terrorista akcioban amit nem istagadnakmert nemtudnak.
Ez most biztos? Én nem látom hogy az Irániak azt nyilatkozták volna, hogy "na jó bazmeg, most lebuktunk". Olvastam a Japán hajó kapitányától mást mint amit a TI videóitokon szeretnétek mutatni.
Egyelőre én fenntartom a jogot magamnak, hogy ne kezeljem kész tényként egyik oldal VÉLEMÉNYÉT sem, mivel én még itt megdönthetetlen BIZONYÍTÉKOT nem láttam.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
zsolti

Most tetelezzuk fel hogy a szemunk nem csal es amit latunk az igaz. Iraniak robbantgatnak civil tankerek minden ok nelkul illetve azert hogy az amerikaiakra tereljek a gyanut. Ezert kepesek olni pusztitani. Szerinted hagyni kene oket vagy esetleg erdemelnek valamilyen retorziot?????
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
zsolti

Most tetelezzuk fel hogy a szemunk nem csal es amit latunk az igaz. Iraniak robbantgatnak civil tankerek minden ok nelkul illetve azert hogy az amerikaiakra tereljek a gyanut. Ezert kepesek olni pusztitani. Szerinted hagyni kene oket vagy esetleg erdemelnek valamilyen retorziot?????

Nyilván, de nem bombázást, megszállást esetleg az ország totális ellehetetlenítését/alkotmányos rendjének felforgatását lázításokkal. Nekem ezekkel a jól bevált US módszerekkel van bajom leginkább, ami a bevett recept legalább 30 éve.
Sajnos.

Azt is hozzá tenném, hogy nem minden ok nélkül történik az sem amit Irán tesz, mivel konkrétan ahol lehet faragjátok őket, nyilván ők is titeket, izraelt etc.
De az hogy ok nélkül csinálnának bármit, puszta gonoszságból, szerintem egyszerűen nem áll meg.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egyet értünk, nincs tökéletes ország, és az USA is csinált/és csinál is nem kevés mocskosságot. Nekem mindig az a szimpatikus aki nem akarja szuperhatalomként a saját arcára formálni a világot akár erővel is. Legyen az nácizmus, kommunizmus, demokrácia, vagy valamely vallási fanatizmus, azt nem jó szemmel nézem ha bombával/fegyverrel akárják terjeszteni a tanokat. Nem vagyok benne innentől biztos hogy jelenleg az USA a kisebbik rossz, de ezen nem veszünk össze, azt sem állítom hogy jobb lesz a Pax America után. Egyszerűen nem tudom, csak aggódva figyelem ezt a kardcsörtetést.

Ez most biztos? Én nem látom hogy az Irániak azt nyilatkozták volna, hogy "na jó bazmeg, most lebuktunk". Olvastam a Japán hajó kapitányától mást mint amit a TI videóitokon szeretnétek mutatni.
Egyelőre én fenntartom a jogot magamnak, hogy ne kezeljem kész tényként egyik oldal VÉLEMÉNYÉT sem, mivel én még itt megdönthetetlen BIZONYÍTÉKOT nem láttam.


Ha a felvetel neked semmi. Meg az iraniak hallgatasa is semmi akkor nem hiszem hogy letezik olyan bizonyitek amit te elfogadnal. Elotted az iraniak meg mindig a jofiuk holott nemeloszor csinaltak csak most elkaptak oket. Neked mindenrol az USA tehet igy errol is.Holott azert illene jozanul es elfogulatlanul elgondolkodni azon AMIT LATSZ. Iran valoban nemismerte el de nem is cafolta. Raadasul jonnek sorba a videok az ujabb jelenetek. Keszitsd el kerlek a mentegetozesedet amikor azt lathatjuk hogy rani kikotobe vagy irani felsegvizekre megy a hajo.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ha a felvetel neked semmi. Meg az iraniak hallgatasa is semmi akkor nem hiszem hogy letezik olyan bizonyitek amit te elfogadnal. Elotted az iraniak meg mindig a jofiuk holott nemeloszor csinaltak csak most elkaptak oket. Neked mindenrol az USA tehet igy errol is.Holott azert illene jozanul es elfogulatlanul elgondolkodni azon AMIT LATSZ. Iran valoban nemismerte el de nem is cafolta. Raadasul jonnek sorba a videok az ujabb jelenetek. Keszitsd el kerlek a mentegetozesedet amikor azt lathatjuk hogy rani kikotobe vagy irani felsegvizekre megy a hajo.
Nincs ilyen mentegetőzés, ha visszaolvasol annyit írtam, hogy jelenleg nekem nem tiszta hogy mi volt, annyit írtam hogy ezen bizony sokat bukhattok TI is, ha ész nélkül belekormányozzátok magatokat egy szerintem Irak/Afganisztánnál is nagyobb és ragadósabb-nyúlósabb, hosszabb ideig elhúzódó szarba. Ebből Vietnam lehet de igen könnyedén... Ennyit mondtam, és ezt tartom is. S nem, nem mindenről az USA tehet, de azért az tény, hogy nagyon sok civil haláláról meg igen, és még csak ezt a demokrácia terjesztéses maszlagot sem nyelem be, szerintem bizony kő kemény pénz és hatalom volt mögötte, semmi magasztos eszme.

Az USA testesíti meg jelenleg a legjobban azt, hogy pénzért bármit: "Nincs az az Isten, de van az a pénz!"
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nincs ilyen mentegetőzés, ha visszaolvasol annyit írtam, hogy jelenleg nekem nem tiszta hogy mi volt, annyit írtam hogy ezen bizony sokat bukhattok TI is, ha ész nélkül belekormányozzátok magatokat egy szerintem Irak/Afganisztánnál is nagyobb és ragadósabb-nyúlósabb, hosszabb ideig elhúzódó szarba. Ebből Vietnam lehet de igen könnyedén... Ennyit mondtam, és ezt tartom is. S nem, nem mindenről az USA tehet, de azért az tény, hogy nagyon sok civil haláláról meg igen, és még csak ezt a demokrácia terjesztéses maszlagot sem nyelem be, szerintem bizony kő kemény pénz és hatalom volt mögötte, semmi magasztos eszme.

Az USA testesíti meg jelenleg a legjobban azt, hogy pénzért bármit: "Nincs az az Isten, de van az a pénz!"


Arrol meg nem irtal hogy te milyen szankciokat tartanal megfelelonek hatasosnak iran ellen HA kiderulne veletlen hogy minden ugy igaz ahogy a felveteleken latszik.
Sarokba allitas ? Kezrecsapas? Ket ejnye bejny ? Vagy mi az ami szerinted hatna rajuk? Ami jogos lenne ezert a gyilkossagi kiserletert/terrorizmusert?
???
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nincs tokeletes orszag. Az USA is csinalt nem keves mocskossagot. Sajnos itt nem lehet valasztani jo es rossz kozott csak rossz es rosszabb kozott. Az en szemelyes dontesem az hogy az USA a kisebbik rossz.
Az irániak - állítólag - aknákkal támadtak olajszállító hajókat. Meg nem öltek eddig senkit eközben, de szerinted akkor is terroristák, meg kell őket büntetni.
Az USA meg irányított légvédelmi rakétával lerobbantott az égről egy nemzetközi hajózási útvonal fölött, tehát nemzetközi légtérben repülő utasszállító gépet, megölve több száz embert - és senkit se büntettek meg érte!!! De szerinted ők nem terroristák, hanem a kisebbik rossz.
Brávó, ez is egy erkölcsi hozzáállás ... kicsit se szégyelled magad?!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Arrol meg nem irtal hogy te milyen szankciokat tartanal megfelelonek hatasosnak iran ellen HA kiderulne veletlen hogy minden ugy igaz ahogy a felveteleken latszik.
Sarokba allitas ? Kezrecsapas? Ket ejnye bejny ? Vagy mi az ami szerinted hatna rajuk? Ami jogos lenne ezert a gyilkossagi kiserletert/terrorizmusert?
???
Fizessék meg az összes okozott kárt, műszaki sérülésért, környezetszennyezésért, mindenért.

Haláleset ha jól tudom nem volt?

A japán cég meg majd eldönti hogy akar e velük ezek után üzletelni, vagy sem. Ha nem, az nekik a legfájóbb büntetés.
Egy VALÓBAN szabad világnak így kéne működni, és bár tudom hogy neked hihetetlen, de nem az USA-nak kéne mindig és mindenbe belefolyni, kéretlen rendőrként osztani a saját igazságát.

Én így látom.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 536
5 033
113
Egyébként érdekes a propaganda hatása főleg a szóhasználat. Irániak robbantanak olajszállító hajókat mindenhol. Nahát , hol? Mert az elözö 4 hajó a papucsok voltak elismerték. Erre jön az a mostani eset az idézett szöveggel. A szaúdiak nagyban helyeselnek. Ami a legröhelyesebb az hogy az angolok kijelentik megvizsgálták az ügyet és felelőst hirdetnek. Szerintem még meg kéne turkálni a 2 USA politikus múltját . Akárki de valaki háborúba akarja rángatni a Tramplit. Hogy aztán belebukjon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 319
113
Fizessék meg az összes okozott kárt, műszaki sérülésért, környezetszennyezésért, mindenért.

Haláleset ha jól tudom nem volt?

A japán cég meg majd eldönti hogy akar e velük ezek után üzletelni, vagy sem. Ha nem, az nekik a legfájóbb büntetés.
Egy VALÓBAN szabad világnak így kéne működni, és bár tudom hogy neked hihetetlen, de nem az USA-nak kéne mindig és mindenbe belefolyni, kéretlen rendőrként osztani a saját igazságát.

Én így látom.
Már bocsánat, de ezt hogy gondolod?
Ha bemész a bankba záróra után, és kirámolod a széfet, majd elkapnak, szerinted az lesz a büntetésed, hogy elnézést kérsz, kifizeted az ajtót, visszaadod a pénzt, majd kicsit megszégyenülve angolosan távozol?
Mer' inkább ne próbáld ki! Nagyon meg fogsz lepődni! A "rendőrbácsik" nem engednek el dorgálással.
A "mocsok" amerikaiak szemét módjára beavatkoztak a 2. világháborúba is.
Pedig milyen fajintos lenne jó reggelt helyett karlendítéssel köszönni. :confused:
Az amerikaiak nem is tolják jelenleg túl a dolgot.Az, hogy 1-1500 katonát a Közel-Keletre vezényelnek, semmi! Fing a szélviharban.
Az az egyedüli szerencséje az irániaknak, hogy nem találták el a felderítő gépet, ill. nem amerikai hajót támadtak meg.
Szerintem ha ebből bármilyen konkrét harci cselekmény lesz is, az is korlátozott lesz. Hogy embereket nem visz be (SF kivétel lehet) Trump bácsi az 1000%.
De legalább szarrá fogják bombázni a teljes iráni flottát, légierőt és bármit, ami veszélyt jelenthet a nemzetközi vizekre.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Inkább lesz ez egy fals flage, vagy Szaudi/ Izraeli művelet.

De legalább szarrá fogják bombázni a teljes iráni flottát, légierőt és bármit, ami veszélyt jelenthet a nemzetközi vizekre.

És gondolod, hogy itt megállna a dolog.?!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Inkább lesz ez egy fals flage, vagy Szaudi/ Izraeli művelet.

De legalább szarrá fogják bombázni a teljes iráni flottát, légierőt és bármit, ami veszélyt jelenthet a nemzetközi vizekre.

És gondolod, hogy itt megállna a dolog.?!

Nem. Nem állna meg a dolog. Pillanatnyilag ki jelenti a legnagyobb veszélyt a nemzetközi vizekre? Az a pár iráni ladik meg tengó, amely a sekély vízben amúgy is inoperábilis? Vagy a szaúdi+amerikai+izraeli+megmégakárki, aki nem bírja elviselni, ha a másik nem szunnita, hanem síita és mellesleg SAJÁT, független külkapcsolatokat ápol? Tisztelem, becsülöm Amerikát és Trumpot, azért, ami. De a tanácsadóik rossz tanácsadók. Nem szeretem ellenben a muszlim vallást, de különösen azokat, akik terrort kiáltanak, közben embereket darabolnak fel és megszállnak független országokat (Jemen)...
Nem szeretem a kínai és az orosz imperializmust sem. De ezek így együtt, szépen kiírtják az emberiséget 1. a dollár és olaj; 2. A Korán szunnita értelmezése; 3. Világexpanziós törekvéseik; 4. Hatalmi álmaik miatt....
Undor... Hányás....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Már bocsánat, de ezt hogy gondolod?
Ha bemész a bankba záróra után, és kirámolod a széfet, majd elkapnak, szerinted az lesz a büntetésed, hogy elnézést kérsz, kifizeted az ajtót, visszaadod a pénzt, majd kicsit megszégyenülve angolosan távozol?
Mer' inkább ne próbáld ki! Nagyon meg fogsz lepődni! A "rendőrbácsik" nem engednek el dorgálással.
A "mocsok" amerikaiak szemét módjára beavatkoztak a 2. világháborúba is.
Pedig milyen fajintos lenne jó reggelt helyett karlendítéssel köszönni. :confused:
Az amerikaiak nem is tolják jelenleg túl a dolgot.Az, hogy 1-1500 katonát a Közel-Keletre vezényelnek, semmi! Fing a szélviharban.
Az az egyedüli szerencséje az irániaknak, hogy nem találták el a felderítő gépet, ill. nem amerikai hajót támadtak meg.
Szerintem ha ebből bármilyen konkrét harci cselekmény lesz is, az is korlátozott lesz. Hogy embereket nem visz be (SF kivétel lehet) Trump bácsi az 1000%.
De legalább szarrá fogják bombázni a teljes iráni flottát, légierőt és bármit, ami veszélyt jelenthet a nemzetközi vizekre.
Hát lehet hogy szarrá fogják bombázni az iraniakat. De számításba kellene venni a következő tényezőket.
Az iráni légvédelem ha nem is látványosan de jelentősen fejlődhetett az utóbbi időben főként kínai segítséggel és részben orosz segítséggel.
Az irániakat nem nagyon szabadna lebecsülni. Nem arab IQ al és mentalitással rendelkeznek. A tömeg hadseregük lehet hogy nem olyan mentalitású és IQ bajnok, de az elit egységeiket én nem írnám le. Nem hiábba parázik tőlük az IDF is a háttérben. Inkább tolja a háttérben a nagy tesot a piszkos munkákra.
És végezetül nem tudhatjuk ha egy esetleges iráni támadás során kína és oroszország mennyire fog a háttérben ténykedni. Mindezekből következtetve irán ellen nem elég pár db tomahowk és társai. Oda bizony majdnem a fél usa haderő kellene. Még egy esetleges szarrá bombázáshoz is. Pláne (szinte biztos) úgy hogy menet közben derülne ki hogy mégsem olyan trágya az az iráni légvédelem és haderő. Mert ha ez kiderülne onnét már nem lehet visszatáncolni. Vagy marad izrael egyre mélyebb bevonássa vagy ha el akarják kerülni a teljes felsűlést akkor lehet hogy taktikai nukut kell majd bevetniük,mert már ahhoz már gyenge lenne a haderejük hogy elsőpörjék az irániakat. Ez nem európa ahol a háttér jobban állna részükre. Továbbá minden egyes hónappal elhúzodó konfliktus az usára nézve egy szög lenne a koporsójába.
Nem hiábba az usában se akarják a fejesek hiénákon kívül az irán elleni bármilyen konfliktust.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and jani22

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 463
17 791
113
Hát lehet hogy szarrá fogják bombázni az iraniakat. De számításba kellene venni a következő tényezőket.
Az iráni légvédelem ha nem is látványosan de jelentősen fejlődhetett az utóbbi időben főként kínai segítséggel és részben orosz segítséggel.
Az irániakat nem nagyon szabadna lebecsülni. Nem arab IQ al és mentalitással rendelkeznek. A tömeg hadseregük lehet hogy nem olyan mentalitású és IQ bajnok, de az elit egységeiket én nem írnám le. Nem hiábba parázik tőlük az IDF is a háttérben. Inkább tolja a háttérben a nagy tesot a piszkos munkákra.
És végezetül nem tudhatjuk ha egy esetleges iráni támadás során kína és oroszország mennyire fog a háttérben ténykedni. Mindezekből következtetve irán ellen nem elég pár db tomahowk és társai. Oda bizony majdnem a fél usa haderő kellene. Még egy esetleges szarrá bombázáshoz is. Pláne (szinte biztos) úgy hogy menet közben derülne ki hogy mégsem olyan trágya az az iráni légvédelem és haderő. Mert ha ez kiderülne onnét már nem lehet visszatáncolni. Vagy marad izrael egyre mélyebb bevonássa vagy ha el akarják kerülni a teljes felsűlést akkor lehet hogy taktikai nukut kell majd bevetniük,mert már ahhoz már gyenge lenne a haderejük hogy elsőpörjék az irániakat. Ez nem európa ahol a háttér jobban állna részükre. Továbbá minden egyes hónappal elhúzodó konfliktus az usára nézve egy szög lenne a koporsójába.
Nem hiábba az usában se akarják a fejesek hiénákon kívül az irán elleni bármilyen konfliktust.
Az egész dolog ott bukik meg, hogy Trump ha akarta volna igazán már megtámadta volna Iránt, de nem fogja, mert tudja, hogy túl nagy lenne az ára. Sokkal nagyobb eset miatt is megtehette volna már. Duma megy, de a háború érdeklődés hiányában ezúttal is elmarad.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Oda bizony majdnem a fél usa haderő kellene. Még egy esetleges szarrá bombázáshoz is.

Akkor lehet máshol cincognának az egerek ;)
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Már bocsánat, de ezt hogy gondolod?
Ha bemész a bankba záróra után, és kirámolod a széfet, majd elkapnak, szerinted az lesz a büntetésed, hogy elnézést kérsz, kifizeted az ajtót, visszaadod a pénzt, majd kicsit megszégyenülve angolosan távozol?
Mer' inkább ne próbáld ki! Nagyon meg fogsz lepődni! A "rendőrbácsik" nem engednek el dorgálással.
A "mocsok" amerikaiak szemét módjára beavatkoztak a 2. világháborúba is.
Pedig milyen fajintos lenne jó reggelt helyett karlendítéssel köszönni. :confused:
Az amerikaiak nem is tolják jelenleg túl a dolgot.Az, hogy 1-1500 katonát a Közel-Keletre vezényelnek, semmi! Fing a szélviharban.
Az az egyedüli szerencséje az irániaknak, hogy nem találták el a felderítő gépet, ill. nem amerikai hajót támadtak meg.
Szerintem ha ebből bármilyen konkrét harci cselekmény lesz is, az is korlátozott lesz. Hogy embereket nem visz be (SF kivétel lehet) Trump bácsi az 1000%.
De legalább szarrá fogják bombázni a teljes iráni flottát, légierőt és bármit, ami veszélyt jelenthet a nemzetközi vizekre.

Lazán túllépsz az USA által lelőtt iráni utasszállító esetén, mint ha meg sem történt volna.
Iraki vegyi-fegyverek, még bizonyítékot is hamisítottak a háború megindításához.
Nézzük meg hány háborút indított el az USA az utolsó 20 évben.
Tessék felébredni.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 231
113
Lazán túllépsz az USA által lelőtt iráni utasszállító esetén, mint ha meg sem történt volna.
Iraki vegyi-fegyverek, még bizonyítékot is hamisítottak a háború megindításához.
Nézzük meg hány háborút indított el az USA az utolsó 20 évben.
Tessék felébredni.

A Nayirah-vallomást se felejtsük el, hogy amikor az istenadta amerikai nép mégsem volt hajlandó tűzbe jönni a gondolattól, hogy fiaikat újabb őrült háborúba hurcolják a világ átellenes felére, akkor előrángattak egy 15 éves lányt, aki könnyeivel küszködve pityeregte el a kamerába, hogy a saját szemével látta, egyéb szörnyűségek között, ahogy az iraki katonák a kuvaiti kórházban tépik ki szegény újszülötteket az inkubátorokból. Ezt nyomta 24/7 az összes házi indoktrínaló készülék minden lehetséges csatornán, nehogy valaki esetleg ne halljon róla, és természetesen számos szenátor mellett az elnök, az öreg Bush is személyesen kiállt mellette. Nagyon megindító volt, fel is pörgették a hadi gépezetet rendesen. Mire kiderült, hogy olyannyira egy szó sem igaz belőle, hogy még a 'sokat szenvedett' Nayirah is az amerikai kuvaiti nagykövet lánya volt, már egy szuverén ország megszűnt létezni.


https://en.wikipedia.org/wiki/Nayirah_testimony
Egyéb tanulságos olvasnivaló:
https://www.globalresearch.ca/a-timeline-of-cia-atrocities/5348804