[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
de azért illenék az amerikaiaknak a nemzetközi játékszabályok szerint játszani.
hahahaha :D , senki se játszik úgy :D , minden a DRÓN (és nem "kémrepülő" meg "kémdrón" ) helyzetétől függ , okos eszköz az , ha Irán felett lőtték le akkor Irán mossa kezeit és köszönök szépen a gyakorlást, ha nemzetközi légtérbe akkor jöhet a demokrácia vonat :D de azt azért hozzátenném hogy nem szoktak olyan légtérbe ilyen gépet küldeni ahol nincs meg az amerikai légi fölény, nem véletlen használják felderítésre és megfigyelésre az RQ4-et
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nyilván tiszteletben tartottátok. Addig amíg nem jön arra parancs hogy végezzetek valami célpont ellen egy támadást. Ne haragudj meg, de TE vagy a hajód nem tényező számomra, mikor én itt azt írtam amire te reagáltál felső vezetőkre gondoltam. Netanjau Trump Erdogan Asszad horderejű emberekre, nem egy tengerészre.

Es ezt most tudod vagy csak ugy kepzeled ?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A Boeing nem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni.
A US NAVY sem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni
Az US kormanyzat sem akar teged eltorolni felesegedet meggyalazni gyermekeidet szolgava tenni
stb
stb
stb

Azonban az irani iszlam "koztarsasagnak" ez deklaralt celja. Lehet ezt nem komolyan venni mint anno a Mein Kampf ot de akkor ugyanugy is fogunk jarni.
A Szaudi vahabitak is idetartoznak es ahogy irtam en nem feketenek es fehernek latom a feleket hanem rossz es kevesbe rossz.

Csak gondold vegig. Szerinted milyen kovetkjezmenyei lennenek ha magyarorszagot az USA vagy iran foglalna el ? Melyikkel jarna jobban a csaladod te ? Rossz rosszabb!

Jártál te már életedben Iránban, vagy csak a New York Times-ből olvastál róla, esetleg valami politikai eligazításon? Nekem legalább van olyan barátom aki elég hosszú időt töltött ott, voltak tapasztalatai amiről tudott beszélni. Ja, és a mindig igazmondó politikusaitok szerint Szaddamnak vegyi fegyverei voltak, ezért le kellett rohannotok Irakot. Aztán már egy láda könnygázgránátnak is örültetek volna ha okként fel tudtatok volna mutatni valamit. Hogy az USA kormánya mit akar azt nem tudom, de te sem, max azt hogy mit mondanak, de tiszta kommunista módra az se igaz amit kérdeztek ... én meg higgyem el neked, hogy Irán a fél világon (közte a NATO-tag!!, ugyanolyan létszámú és vallási ősellenség törökökön is) átgázolva fenyegeti és foglalja el Magyarországot (légy szives ezt nagybetűvel ha lehet, én se kicsinyítelek benneteket!).
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113


Iran szarban van. Nem csak hogy a szokasos haborus donteshozokat hivtak osszede elkezdtek az amerikai kozvelemenynek is bemutatni ami a felveteleket. Trump tudja hogy barmely haboruhoz kell az allampolgarok tamogatasa.
12 oran belul kint lesz az osszes kulfoldi hadihajo az obolbol. Illetve egy reszuk Dubajban lesz. Kerdes az hogy az USA egyedul fog csapastmerni vagy lesz valamifele koalicio. GB AU Kiwi UAE Szaudi stb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Es ezt most tudod vagy csak ugy kepzeled ?
Ne viccelj már velem, most komolyan elfelejtetted már hogy indítottatok háborút Szaddam ellen??!
Ha igen segítek:

colin-powell-un.jpg


Eredj már oda ahol komolyan vesznek...

Barátom, TI mióta kihullott mellőletek az egyetlen veletek egy súlycsoportban lévő ellenlábasotok, gyakorlatilag azt csináljátok hogy odamentek valahová ahol nyersanyagot/nagy bizniszt éreztek és nem adják maguktól, kerestek egy Casus Belli-t, aztán betaroljátok a térségét erővel. Majd mikor kiderül hogy khmm kamu volt már az alap állítás is, amiért a harci dobokat püfföltétek, akkor legtöbbször még egy egyszerű "bocs" sem hangzik el!

Nem a demokrácia védelmében, hanem olajért, ami a dollárotok mögött van vagytok ott szinte a világ legtöbb forró pontján, és nem értem, meg a Magyar emberekért, hane önös érdekből, hogy továbbra is tudjátok finanszírozni azt az életszínvonalat és túlfogyasztást, amit bizony nem TI termeltek meg, hanem a világ többi része, amihez csak azért tudtok hozzájutni MÉG, mert ott van a fenyegető Gun Boat diplomacy a US NAVY képében, amiben többek közt TE is tevékenyen részt veszel.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
hahahaha :D , senki se játszik úgy :D , minden a DRÓN (és nem "kémrepülő" meg "kémdrón" ) helyzetétől függ , okos eszköz az , ha Irán felett lőtték le akkor Irán mossa kezeit és köszönök szépen a gyakorlást, ha nemzetközi légtérbe akkor jöhet a demokrácia vonat :D de azt azért hozzátenném hogy nem szoktak olyan légtérbe ilyen gépet küldeni ahol nincs meg az amerikai légi fölény, nem véletlen használják felderítésre és megfigyelésre az RQ4-et


Csak tippelni tudok de a felvetel alapjan a dront a tenger felett melyyen bent lottek le. Latszik meg a raketa csikja is igy iran iranya meghatarozhato. Az biztos hogy a tavolsag a partig JOVAL tobb mint 12 tengeri merfold. De ez csak szemelyes becsles.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ne viccelj már velem, most komolyan elfelejtetted már hogy indítottatok háborút Szaddam ellen??!
Ha igen segítek:

colin-powell-un.jpg


Eredj már oda ahol komolyan vesznek...

Barátom, TI mióta kihullott mellőletek az egyetlen veletek egy súlycsoportban lévő ellenlábasotok, gyakorlatilag azt csináljátok hogy odamentek valahová, kerestek egy Casus Belli-t, aztán betaroljátok a térségét. Majd mikor kiderül hogy khmm kamu volt már az alap állítás is, amiért a harci dobokat püfföltétek, akkor legtöbbször még egy egyszerű "bocs" sem hangzik el!

Nem a demokrácia védelmében, hanem olajért, ami a dollárotok mögött van vagytok ott szinte a világ legtöbb forró pontján, és nem értem, meg a Magyar emberekért, hane önös érdekből, hogy továbbra is tudjátok finanszírozni azt az életszínvonalat és túlfogyasztást, amit bizony nem TI termeltek meg, hanem a világ többi része, amihez csak azért tudtok hozzájutni MÉG, mert ott van a fenyegető Gun Boat diplomacy a US NAVY képében, amiben többek közt TE is tevékenyen részt veszel.


Es kell is az a Gun boat diplomacy. Kell hogy te magyarul beszelhess es ehess disznosajtot meg szalonnat. Meg a lanyaid ne haremtoltelekek legyenek hanem maguk donthessek el kihez mikor mennek ferjhez.
 
  • Tetszik
Reactions: jOkA

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Jártál te már életedben Iránban, vagy csak a New York Times-ből olvastál róla, esetleg valami politikai eligazításon? Nekem legalább van olyan barátom aki elég hosszú időt töltött ott, voltak tapasztalatai amiről tudott beszélni. Ja, és a mindig igazmondó politikusaitok szerint Szaddamnak vegyi fegyverei voltak, ezért le kellett rohannotok Irakot. Aztán már egy láda könnygázgránátnak is örültetek volna ha okként fel tudtatok volna mutatni valamit. Hogy az USA kormánya mit akar azt nem tudom, de te sem, max azt hogy mit mondanak, de tiszta kommunista módra az se igaz amit kérdeztek ... én meg higgyem el neked, hogy Irán a fél világon (közte a NATO-tag!!, ugyanolyan létszámú és vallási ősellenség törökökön is) átgázolva fenyegeti és foglalja el Magyarországot (légy szives ezt nagybetűvel ha lehet, én se kicsinyítelek benneteket!).


Nem nekunk tilos iranba utazni vagy irani legitarsasagot igenybevenni vagy akarcsak atrepulni iran felett. Viszont tobb onnan kimenekult kollegaval dolgoztam mar egyutt. Valszeg kicsit jobban ismerik a szitut mint a baratod aki mar jart ott . Nincsenek elragadtatva a vallasi diktaturatol.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Es kell is az a Gun boat diplomacy. Kell hogy te magyarul beszelhess es ehess disznosajtot meg szalonnat. Meg a lanyaid ne haremtoltelekek legyenek hanem maguk donthessek el kihez mikor mennek ferjhez.
Minden tiszteletem mellett: csak simán nem értek veled egyet. Jelenleg nekünk itt Európában ehhez semmi más nem kéne, csak egy nem full liberális kreténekből álló EU-s vezetés akik végre elkezdenék zárni a határt, meg egy olyan USA aki nem tenyereli telibe a szart a közel keleten, s gerjeszt ezzel sok milliós menekülthullámot.

Hozzáteszem, hogy ha én amerikai állampolgár lennék, imádnám Trumpot, szerintem azt csinálja amit kell, szépen harcol az amerikai érdekekért. A gondom nekem annyi, hogy én egy másik földrészen élek, tehát nem értem teszi, sőt, ismétlem az állításoddal szemben ha megkavarjátok nekünk a szart, az nekünk nem jó.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
Csak tippelni tudok de a felvetel alapjan a dront a tenger felett melyyen bent lottek le. Latszik meg a raketa csikja is igy iran iranya meghatarozhato. Az biztos hogy a tavolsag a partig JOVAL tobb mint 12 tengeri merfold. De ez csak szemelyes becsles.
az a baj hogy amit Irán nyilvánosságra hozott azon is szerintem tisztán látszik hogy a drón nemzetközi vizek felett van , kicsit kérdéses hogy mire számítottak vagy tényleg ilyen egyszerű lenne e a dolog
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Meg ezen az irani ilusztracion is kivul van a 12 merfoldon.
És az iráni Airbus az hol repült mikor lelőttétek? Állítólag (anno az USA állította ezt) arra hivatkozott hogy nemzetközi vizeken hajózott a cirkálójuk, tehát teljesen jogosan voltak ott, csak azt felejtették el, hogy akkor az Airbus is ugyanolyan jogosan repült a nemzetközi légtérben fölöttük. Szóval ott lenni tényleg jogos, de lövöldözni a másikra - főleg civilre!! - kimondottan bűncselekmény. Most meg fel vagy háborodva, mert az irániak lelőttek egy katonai felderítőgépet, pedig áldozatok nem voltak. Szóval nekem sajnos sántít az a kisebbik rossz ... ráadásul több dologra nem is válaszoltál hogy hogyan is hiszel vagy képzelsz el dolgokat?! Lásd 2943 hsz. ...
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
Nem nekunk tilos iranba utazni vagy irani legitarsasagot igenybevenni vagy akarcsak atrepulni iran felett. Viszont tobb onnan kimenekult kollegaval dolgoztam mar egyutt. Valszeg kicsit jobban ismerik a szitut mint a baratod aki mar jart ott . Nincsenek elragadtatva a vallasi diktaturatol.
mondj egy arab országot amelyik az amerikai, nyugati demokráciát mértéknek állítva demokratikus ..szaudiak,egyiptom,emírátusok,katar,törökök(nekem az is arab) :) rossza a mértéked (vegyél új centit :) ) szerintem ezek mind egykutya ,az egyik tizenkilenc a másik egy híján húsz .+ a perzsák siíták is ráadásul ami mint tudjuk csak egy kicsivel jobb mint a zsidó :)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
mondj egy arab országot amelyik az amerikai, nyugati demokráciát mértéknek állítva demokratikus ..szaudiak,egyiptom,emírátusok,katar,törökök(nekem az is arab) :) rossza a mértéked (vegyél új centit :) ) szerintem ezek mind egykutya ,az egyik tizenkilenc a másik egy híján húsz .+ a perzsák siíták is ráadásul ami mint tudjuk csak egy kicsivel jobb mint a zsidó :)
egyetértek , csak az a különbség melyik melyik oldalra áll :D