Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Akkor legyen is.

Ha valaki 40-60k árban keres telepont ami Siemens J6 szerű, akkor mit ajánlanátok neki a Telenornál?
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
M

molnibalage

Guest
Hűséggel vagy anélkül?
A lakossági árajánlatok között tudsz böngészni, ami a Telenor honlapján fellelhető, (pár hetente változnak az éppen aktuális kedvezmények).
Én két hete vettem Samsung A40-et, de hűséggel csak 15e volt, ma már dupla annyi lenne ugyanaz a csomag.
https://static.telenor.hu/documents/c3phbWxhcy1rYXJ0eWFzLWFybGlzdGEtMjAxOTA2MjcucGRm/szamlas-kartyas-arlista-20180628_5nnfcfw3.pdf?v=50
https://www.telenor.hu/compare?ids=1116628-residential,1116726-residential,1116738-residential

Ezeket nézegettem. Kártyás lennék, mert mai világban ki telefonál már.. Skype vagy társai és csá. 3GB net elég nekem bőven mobilra.

Ezzel a két baloldali úgy 60-65k a jobboldali Samsung J4 40k tája, de nem tűnik realitásnak, mert Andriodja mai szemmel koros és én hosszútávra szeretném. Az Andriod One a legújabb változat? Mert ez alapján Nokia lesz.

Jól látom?
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
Hűséggel vagy anélkül?
A lakossági árajánlatok között tudsz böngészni, ami a Telenor honlapján fellelhető, (pár hetente változnak az éppen aktuális kedvezmények).
Én két hete vettem Samsung A40-et, de hűséggel csak 15e volt, ma már dupla annyi lenne ugyanaz a csomag.
https://static.telenor.hu/documents/c3phbWxhcy1rYXJ0eWFzLWFybGlzdGEtMjAxOTA2MjcucGRm/szamlas-kartyas-arlista-20180628_5nnfcfw3.pdf?v=50

Én is most ajánlottam családtagnak az A40-et. Esetleg írnál róla pár mondatot, te mennyire vagy vele megelégedve? A fényképek kicsit furcsának tűnnek nekem, mintha túl élesítené utána pedig zajszűréssel elkenné. Pl itt a jobb oldali fának a lombján.
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
https://www.telenor.hu/compare?ids=1116628-residential,1116726-residential,1116738-residential

Ezeket nézegettem. Kártyás lennék, mert mai világban ki telefonál már.. Skype vagy társai és csá. 3GB net elég nekem bőven mobilra.

Ezzel a két baloldali úgy 60-65k a jobboldali Samsung J4 40k tája, de nem tűnik realitásnak, mert Andriodja mai szemmel koros és én hosszútávra szeretném. Az Andriod One a legújabb változat? Mert ez alapján Nokia lesz.

Jól látom?

Az Android One csak azt jelenti, hogy a szűz Android UI-t kapja, nem nyúl hozzá a gyártó (pl. Huawei -> EMUI). MediaTek chipset-el szerelt mobilt nem vennék. Teljesítményben nem rosszak de vannak alkalmazások amik nem kompatibilisek vele (persze lehet hogy nem futsz bele, én már szívtam emiatt). Snapdragon vagy Exynos. A40 kijelzője Super AMOLED (ráadásul felbontásban is duplája a Nokia/A20-hoz képest), szerintem az egyik legnagyobb előnye az ára mellett.

Itt hasonlítsd a hardware-t.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Az Android One csak azt jelenti, hogy a szűz Android UI-t kapja, nem nyúl hozzá a gyártó (pl. Huawei -> EMUI). MediaTek chipset-el szerelt mobilt nem vennék. Teljesítményben nem rosszak de vannak alkalmazások amik nem kompatibilisek vele (persze lehet hogy nem futsz bele, én már szívtam emiatt). Snapdragon vagy Exynos. A40 kijelzője Super AMOLED (ráadásul felbontásban is duplája a Nokia/A20-hoz képest), szerintem az egyik legnagyobb előnye az ára mellett.

Itt hasonlítsd a hardware-t.
Köszi a linket.

Igazából pont az tesz bizonytalanná, hogy teljesítményben már a Nokia 5.1 is overkill nekem. A cégesem most Samsung J6 és mindent tud, amit én valaha is akartam okostelótól.
  • Soha nem lakom be a 32GB-ot, még 5-öt sem.
  • A kamera nem lényeges számomra, mert ha szépet akarok lőni, akkor felmarkolom a Canon gépemet.
  • Alig 5 alkalmazást, ha használok.
    időkép, hangouts, messenger endomondo, zenelejtászó
Tehát kb. ennyire faktor nálam a kompatibilitás. Ha ezek mennek a Nokia 5.1-en is, akkor az nekem elég. Az A40 tíz ropival drágább, bár ha van 60k-m telóra, akkor van 70k is. Csak, ha nem ad semmiféle előnyt, akkor nem látom értelmét.
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Én is most ajánlottam családtagnak az A40-et. Esetleg írnál róla pár mondatot, te mennyire vagy vele megelégedve? A fényképek kicsit furcsának tűnnek nekem, mintha túl élesítené utána pedig zajszűréssel elkenné. Pl itt a jobb oldali fának a lombján.
Samsung J3 2016-om volt. Ahelyett kerestem egy hasonló méretű, de jobb teljesítményű, és nagyobb tárhelyű új telefont, amikor a Telenor kedvezményes ajánlatai között rátaláltam az A40-re. A kettő között több generációnyi ugrás van, kezelés, töltés, szoftver, hardver, beállítások és az összes más szempontból. Úgyhogy egyelőre még szokom, ezért hasonló generációval összehasonlítási alapom sincs. Itt-ott még megdöbbent hogy miket is tud, de már az is nagy öröm, hogy 3-4 feltelepített alkalmazás mellett nem kell a képeket állandóan a gépre menteni, hogy legyen elég helye a 8 GB-os telefonnak működni.
Annyi bosszant néha, hogy a lekerekített kijelzőnek köszönhetően videók nézése közben nem tudom úgy tartani a telefont, hogy ne érjek hozzá a kijelzőhöz, és ne takarjam el az alsó élre elhelyezett hangszórót.
A teljesítményére, és a kamerára nem lehet panaszom, elől-hátul rengeteg lehetőség van jó fotókat készíteni. Elől 25 MP, hátul dupla kamera, olyasmit ami a linkelt képen van én egyébként nem tapasztaltam.
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
Köszi a linket.

Igazából pont az tesz bizonytalanná, hogy teljesítményben már a Nokia 5.1 is overkill nekem. A cégesem most Samsung J6 és mindent tud, amit én valaha is akartam okostelótól.
  • Soha nem lakom be a 32GB-ot, még 5-öt sem.
  • A kamera nem lényeges számomra, mert ha szépet akarok lőni, akkor felmarkolom a Canon gépemet.
  • Alig 5 alkalmazást, ha használok.
    időkép, hangouts, messenger endomondo, zenelejtászó
Tehát kb. ennyire faktor nálam a kompatibilitás. Ha ezek mennek a Nokia 5.1-en is, akkor az nekem elég. Az A40 tíz ropival drágább, bár ha van 60k-m telóra, akkor van 70k is. Csak, ha nem ad semmiféle előnyt, akkor nem látom értelmét.

Ha hosszú távra veszed - és arra következtetek, hogy nem dobálod havonta el a telefonod - akkor szerintem még inkább érdemes egy korszerűbb hw-t megfontolni. Nem most lesz szűk keresztmetszet hanem 2 év múlva. Appok egyre csak híznak, mondjuk ha tényleg 5 db-ot használsz akkor ez nem lesz gond (de mi van ha pl. Google Maps-be le akarsz menteni egy nagyobb rész offlineba', ne adj isten offline navit teszel fel). Kamera videotelefonálásnál számodra is érdekes lehet.
De az kijelzőt minden nap látni fogod, szerintem sokat számíthat az AMOLED és a nagyobb felbontás. Gyorstöltés, gesztusvezérlés, face unlock szintén zenész. Amíg nincs nem hiányzik, ha van hamar megszokod és utána egyből érzed ha nincs.

A Nokia sajnos már nem az a Nokia, szerintem van jobb is nála azonos árkategóriában (REDMI..khmmm)

#kiskrumpli

Köszi!
 
M

molnibalage

Guest
Ha hosszú távra veszed - és arra következtetek, hogy nem dobálod havonta el a telefonod - akkor szerintem még inkább érdemes egy korszerűbb hw-t megfontolni. Nem most lesz szűk keresztmetszet hanem 2 év múlva. Appok egyre csak híznak, mondjuk ha tényleg 5 db-ot használsz akkor ez nem lesz gond (de mi van ha pl. Google Maps-be le akarsz menteni egy nagyobb rész offlineba', ne adj isten offline navit teszel fel). Kamera videotelefonálásnál számodra is érdekes lehet.
De az kijelzőt minden nap látni fogod, szerintem sokat számíthat az AMOLED és a nagyobb felbontás. Gyorstöltés, gesztusvezérlés, face unlock szintén zenész. Amíg nincs nem hiányzik, ha van hamar megszokod és utána egyből érzed ha nincs.

A Nokia sajnos már nem az a Nokia, szerintem van jobb is nála azonos árkategóriában (REDMI..khmmm)

#kiskrumpli

Köszi!
A jelenlegi saját teló (mert céges áthidalta a net ellátást) 7 egy Samsung Galaxy mini. Még net sincs rajta. Fogalmazzunk úgy, hogy alig használom, nagyon privát dolgokra. Szóval nem vagyok telefon váltó. Ez alapján akkor mégis A40 tűnik a nyerőnek.
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
A jelenlegi saját teló (mert céges áthidalta a net ellátást) 7 egy Samsung Galaxy mini. Még net sincs rajta. Fogalmazzunk úgy, hogy alig használom, nagyon privát dolgokra. Szóval nem vagyok telefon váltó. Ez alapján akkor mégis A40 tűnik a nyerőnek.

Ha van lehetőséged menj el egy MediaMarkt-ba vagy Telenorba és nyomkodd meg őket. Kijelző és PPI elég beszédes ha egymás után nézed a két telefont.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
molnibalage

Kártyafüggetlen teló nem jó neked?
Ha ilyen kevés dologra használod lehet érdemes lenne venned egy Xiaomi-t.
http://xiaomishop.hu/redmi-7
Én két éve vettem 3 db-ot, egyiknek se volt soha semmi baja. Pedig 40,000 ért vettem darabját :)
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

Kártyafüggetlen teló nem jó neked?
Ha ilyen kevés dologra használod lehet érdemes lenne venned egy Xiaomi-t.
http://xiaomishop.hu/redmi-7
Én két éve vettem 3 db-ot, egyiknek se volt soha semmi baja. Pedig 40,000 ért vettem darabját :)
Azt sem tudtam, hogy létezik ilyen, viszont az, hogy kártyafüggetlen, az sem jön le az oldalról sem.

Hogyan teszem át ebbe az ezeréves SIM kártyámat? Telenornál kell újat csináltatni miközben csomagot váltok egyszerre?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Azt sem tudtam, hogy létezik ilyen, viszont az, hogy kártyafüggetlen, az sem jön le az oldalról sem.

Hogyan teszem át ebbe az ezeréves SIM kártyámat? Telenornál kell újat csináltatni miközben csomagot váltok egyszerre?
Szerintem bármely szolgáltaló, bármely kicsi boltjában kicserélik a kártyádat új, kissebbre. Nekem Xiaomi redmi 4-esem van, per pill minden ok vele.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
molnibalage

Nem csak neten lehet rendelni hanem Budapesten egy csomó telefonos boltban árulják ezeket.
Megfelelő méretű SIM kártyát meg azt hiszem 1 Ft-ért kérhetsz csomagváltás nélkül. Legalábbis én nemrég bementem a vodafone-hoz, és letiltattam az egyik SIM kártyámat és kértem helyette egy újat, más telefonszámmal. 1 Ft-ért adták (vagyis ingyen) és csomagot se kellet hosszabbítanom meg semmi. 10 perc alatt megvolt.
Gondolom annál a mobilos cégnél sem bonyolultabb ahol most vagy, de velük nincs tapasztalatom.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Mackensen

Ilyen heccekért az alma fanok agyon vernek :D
Amúgy az almás teló tudásra sok esetben nem éri el egy középkategóriás kínai telefon szintjét. Onnan tudom, hogy a családban apai ágon mindenkinek a legújabb alma van, a másik ágon,nálam, meg az unokatesóknál meg középkategóriás kínai mobilok. Van reális összehasonlítási alapom úgy érzem. :rolleyes: