[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Oké, melegek, oké, transzneműek a hadseregbe, oké, lezüllesztette a hadsereget, DE:
1. van 7 gyereke, méghozzá ugyanazon apától, tehát van JÖVŐKÉPE a sok gyermektelen/buzeráns/aberrált/pedofil/bukott politikusi EU tényezővel szemben.
2. visszavágatta a migriket a Földközin oda, ahonnan jöttek.
3. nem akarta a közös hadsereget. (Ha egy OMMben 1867-1914 között végig viták és politikai zsarolások történtek miatta, ÉS még a háborút is elvesztettük, akkor gondoljatok bele, mi lett volna egy 5 évente változó összevissza EUban?!)

Nem lett Timmermans és nem lett a majom Wéber. Már ez vereség. Ha még a Szemlőhegyi Debellát se választják meg EP alelnöknek (ha ügyesek a V4ek, erre is lesz esély), akkor már a legtöbb zavaró tényezőt kizárhatjuk Magyarország ÉS Európa szempontjából.
És ki akarta nevezni Conchita Wurstot a Bundeswehr főfelügyelőjévé.:)))))))
http://www.morgengagazin.de/militaer/conchita-wurst-wird-generalinspekteurin-der-bundeswehr/
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
És ki akarta nevezni Conchita Wurstot a Bundeswehr főfelügyelőjévé.:)))))))
http://www.morgengagazin.de/militaer/conchita-wurst-wird-generalinspekteurin-der-bundeswehr/
Édes faszom, mindig van lejjebb!!!

Na erről beszéltem, ez a nő pont olyan jó választás lesz mint Timmermans lett volna, kezdem úgy látni, lehet Weber csak pont egy kicsit lett volna JOBB tőle :(!

Gyönyörűen lekommunikálja a Fidesz azért hogy megszopatták oda-vissza, ezen nincs mit szépíteni, Ursula pont nem azt képviseli amit ŐK állítanak hogy fog, abban mondjuk én biztos vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Hidd el nagy különbség van az "ostoba" és az "ostoba és szorgalmas" között. A második tud csak igazán kártékony lenni.
Tapasztalat :(
Ez már csak játék a szavakkal :(!

Gyakorlatilag 5 évre jó eséllyel ISMÉT egy kretén fogja vezetni az EU-t, csak a Fidesz most eljátssza a szavazóbázisának/azoknak akik elhiszik, hogy a szar az tulajdonképpen FINOM!!!

Nem annyira vagyok boldog, sajnos sok jót ettől a leendő EU-s vezetéstől én nem várok, s azt gyanítom hogy PONT olyan idők jöhetnek, ahol égető szükség lesz majd határozott és kompetens vezetőkre.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Ez már csak játék a szavakkal :(!

Gyakorlatilag 5 évre jó eséllyel ISMÉT egy kretén fogja vezetni az EU-t, csak a Fidesz most eljátssza a szavazóbázisának/azoknak akik elhiszik, hogy a szar az tulajdonképpen FINOM!!!

Nem annyira vagyok boldog, sajnos sok jót ettől a leendő EU-s vezetéstől én nem várok, s azt gyanítom hogy PONT olyan idők jöhetnek, ahol égető szükség lesz majd határozott és kompetens vezetőkre.

Na igen erről egy anekdota jut eszembe, amikor Szendrő József színművészt meghívták egy darab premier előtti bemutatójára. Lement az előadás, majd a színészek és a rendező megkérdezték, hogy hogy tetszett. Szendrői József válasza tömör volt, csak annyit mondott: fos. Aztán a rendező megkérdezte, ok, rendben de ha összeáll? Szendrő válasza: Akkor még lehet szar!
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Háát, annyira gondolom láttad az eddigi kommentjeimet úgy általában, hogy nem teljesen erre gondoltam...

Amire viszont gondoltam, az a teljesség igénye nélkül:

Végre elengedik ezt az "EU majd megoldja" a föld lakosságának minden baját, befogadunk minden harmadik világbelit aki szeretne jobban élni, ezzel többek közt importáljuk a betegségeiket, problémáikat, s valószínű konzerváljuk a szegénységet a kontinensen.

Gondoltam rá hogy nem erőltetjük esetleg tovább azokat az EU-nak egyoldalú kapcsolatokat, barátságokat, amelyek nem előnyösek nekünk, pl. mondjuk mert meg akarják mondani bizonyos "jó barátok" hogy mit hogy csinálhatunk, kivel üzletelhetünk, tőlük mit kell megvennünk ha piacilag előnyös nekünk - ha nem - akkor is.

Az sem lenne utolsó, ha az új EU vezetés a saját őslakos és kultúrálisan ide kötődő tömegeknek javítaná valahogy a gyermekvállalási kedvét, pusztán csak azért hogy ne haljon ki az európai őslakosság. Ebben az is egy fontos elem lehetne, hogy NEM reklámozzuk tovább a gender vonalat, a homoszexualitást. Ezek létező dolgok, de ha rajtam múlna, sokkal inkább megtűrt vonal lenne, mint sem divat, ezt nem propagálni kell, hanem max tudomást venni róla, és kimondani bátran, hogy NEM, nem ez a normális, és NEM, nincs miért reklámozni, mert NEM, nem jó dolog, pláne nem jobb mint a normális párkapcsolat, család, apa-anya-gyerekek.

Valahogy így képzelném el, ismétlem teljesség igénye nélkül.
Úgy legyen.Csak ha az ő elnöksége alatt ezt tényleg sikerül megoldani,akkor itthon a Fidesz egyik tartópillérét is sikerül kimozdítani,mert ugye az utóbbi években minden szart a migrációval vagy max Sorossal magyaráztak meg vagy hoztak összefüggéssbe.Szóval ha így lesz majd várom,erre hogyan fognak reagálni Viktorék,mert ha valakik emiatt pont a probléma fenntartásában voltak érdekeltek-lásd példáúl Eu-Afrika megállapodás vétózása tavaly-akkor pont ők voltak azok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Ez nem csak valami viccmagazin?
Nézegettem én is, hogy akár még az is lehet hogy csak valami poén, de az a baj hogy rengeteg olyan dologról halottam, olvastam, tudok a BW-nél ami eme kiváló politikushölgy nevéhez fűződik, és összességében sajnos a megítélésében nem igen változtat az hogy ez most viccmagazin, megtörtént vagy sem. Tőle még Hende/Szekeres (ki ki válassza ki magának a neki tetszőt!) is jobb szakember volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Úgy legyen.Csak ha az ő elnöksége alatt ezt tényleg sikerül megoldani,akkor itthon a Fidesz egyik tartópillérét is sikerül kimozdítani,mert ugye az utóbbi években minden szart a migrációval vagy max Sorossal magyaráztak meg vagy hoztak összefüggéssbe.Szóval ha így lesz majd várom,erre hogyan fognak reagálni Viktorék,mert ha valakik emiatt pont a probléma fenntartásában voltak érdekeltek-lásd példáúl Eu-Afrika megállapodás vétózása tavaly-akkor pont ők voltak azok.
Nem érdekel hogy a Fidesz akkor milyen narratívát fog tolni, csak annak örülök hogy megoldanának egy szerintem égető problémát.

Akarsz amúgy fogadni, hogy megoldják? Majd pont Ursula vezetésével és azzal a sleppel amit Ő képvisel meg Mutti, fog újra erőre kapni Európa?

Erős kétségeim vannak...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Nem annyira vagyok boldog, sajnos sok jót ettől a leendő EU-s vezetéstől én nem várok, s azt gyanítom hogy PONT olyan idők jöhetnek, ahol égető szükség lesz majd határozott és kompetens vezetőkre.
Persze hogy nem. Lagarde, pénzügyi góréként .. van pár zűrös ügye.. bár minket annyira nem érint, mert nincs eurónk.
Az EB elnök várományos pedig Merkeltől jön, bár így első blikkre nem sok jót remélhetünk, hogy változni fog az EU politikája, akár KKEu-i államokkal szemben. A biztosi kinevezésekre sugallt nevek sem igazán bizalomgerjesztőek.
Timmerans és Weber előre üzent hadat, így ők szerintem eltaktikázták magukat, így több ország már "Na, Sie ist nicht !" oldalra állt.
A német hadügyminiszter talán megértőbb lesz, vagyis fogalmazzunk úgy hogy kompromisszumkészebb, ezzel számolnak a V4-esek.
Az már jó pont hogy nem keringenek körülötte a muslicák :D és nem gyújtja fel az afrikai küldöttséget....
Lehet ki kéne használni az alkalmat és kérni tőle, migránsok helyett hozzon ide egy Leo-összeszerelő üzemet :D úgyis fejlesztünk, a lengyelek is, a tót atyafiakra szintén ráférne pár tucat.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Nem érdekel hogy a Fidesz akkor milyen narratívát fog tolni, csak annak örülök hogy megoldanának egy szerintem égető problémát.

Akarsz amúgy fogadni, hogy megoldják? Majd pont Ursula vezetésével és azzal a sleppel amit Ő képvisel meg Mutti, fog újra erőre kapni Európa?

Erős kétségeim vannak...
Meglátjuk.De ha mégis elő állnak vmivel,reméljük Viktorék egyetlen vétózóként nem fognak neki keresztbe tenni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Persze hogy nem. Lagarde, pénzügyi góréként .. van pár zűrös ügye.. bár minket annyira nem érint, mert nincs eurónk.
Az EB elnök várományos pedig Merkeltől jön, bár így első blikkre nem sok jót remélhetünk, hogy változni fog az EU politikája, akár KKEu-i államokkal szemben. A biztosi kinevezésekre sugallt nevek sem igazán bizalomgerjesztőek.
Timmerans és Weber előre üzent hadat, így ők szerintem eltaktikázták magukat, így több ország már "Na, Sie ist nicht !" oldalra állt.
A német hadügyminiszter talán megértőbb lesz, vagyis fogalmazzunk úgy hogy kompromisszumkészebb, ezzel számolnak a V4-esek.
Az már jó pont hogy nem keringenek körülötte a muslicák :D és nem gyújtja fel az afrikai küldöttséget....
Lehet ki kéne használni az alkalmat és kérni tőle, migránsok helyett hozzon ide egy Leo-összeszerelő üzemet :D úgyis fejlesztünk, a lengyelek is, a tót atyafiakra szintén ráférne pár tucat.
Ugyan azok mentén az elvek mentén szocializálódott, és látja a világot mint Timmermans, vagy Weber, Merkel, Juncker, Schultz.

Sok jóra szerintem ne számíts, max nem iszikhhhm annyira isiászos mint a volt főbohóc.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Meglátjuk.De ha mégis elő állnak vmivel,reméljük Viktorék egyetlen vétózóként nem fognak neki keresztbe tenni.
Nem fognak, ez számomra egyértelmű, hiszen úgy kommunikálják a saját sajtóban hogy ő a "legkiválóbb jelölt", tanultak Trumptól :p.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Nem fognak, ez számomra egyértelmű, hiszen úgy kommunikálják a saját sajtóban hogy ő a "legkiválóbb jelölt", tanultak Trumptól :p.
Ó,na erre meg én leszek kíváncsi.:D Az EP választások után 1 másodperc alatt kifaroltak az Eu szkeptikusok mögül,nekik a hátraarc nem szokott gondot okozni.Meg aztán az egyszeri választó hamar felejt.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Ja tényleg,olasz szocdem lett az EP elnöke.(Mondjuk valószínűleg csak az első két és fél évre.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Ó,na erre meg én leszek kíváncsi.:D Az EP választások után 1 másodperc alatt kifaroltak az Eu szkeptikusok mögül,nekik a hátraarc nem szokott gondot okozni.Meg aztán az egyszeri választó hamar felejt.
Azt nyilatkozták, ez a reálpolitika :D.

Jót röhögtem akkor is, meg amikor ugyan ezt nyilatkozta le Gyurcsány Karácsonnyal kapcsolatban :D.
Politikusnak természetesen szavát nem szabad elhinni, azt sem ha kérdez :p!
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Azt nyilatkozták, ez a reálpolitika :D.

Jót röhögtem akkor is, meg amikor ugyan ezt nyilatkozta le Gyurcsány Karácsonnyal kapcsolatban :D.
Politikusnak természetesen szavát nem szabad elhinni, azt sem ha kérdez :p!
Ezért mondom.lesz itt még von der Leyen-Orbán csörte.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Ugyan azok mentén az elvek mentén szocializálódott, és látja a világot mint Timmermans, vagy Weber, Merkel, Juncker, Schultz.

Sok jóra szerintem ne számíts, max nem iszikhhhm annyira isiászos mint a volt főbohóc.

Hát azért ez más.
Timmermans már csiszolta volna guillotine-t. Gyurcibá közvetlen kapcsolata, büszkén hirdette, az első dolga lett volna leszámolni velünk - és ne felejtsd a magyar ellenzéki kupleráj is pezsgőt bont bármilyen Ovi-ellenes tény hallatán, ez nekik csak muníciót szolgáltatna.
Merkelből pedig fogy az erő, ez szemmel látható. Minden tanácskozáson visszavesz, remeg, a beszédei haloványak, semmitmondók.