[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Valaki magyarázza már meg, miért van mindegyiknek lehúzva a gatyája?
Már korábban is feltűnt, hogy a hulláknak gyakran le van húzva a gatyája. A felhúzott inget még értem, hogy van e rajta valami robbanó cucc a ruha alatt .
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 337
24 576
113
Nem kerülik el. Most is libanoni légtérből lőttek, az teljesen benne van az Sz-300 hatótávjában. Szóval nem kerülték el, benne voltak, mégis csak Putyin-Netanjahu paktum lesz emögött, Sz-300 nem lőhet izraeli gépekre.
cd33da2da992f676405d8f56678649a44951ecc7.png
Nem, domborzati problémák vannak.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 337
24 576
113
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem, domborzati problémák vannak.

A szír források szerint az izraeliek többet akartak volna, de lettek hessentve. A cipruson talált maradványok is jelzik, hogy az agresszoroknak menekülniük kellet, nem fejezhették be a támadást.

https://russian.rt.com/world/video/646023-obstrel-damask-siriya

https://russian.rt.com/world/news/646465-zaharova-deistviya-vvs-izrailya-ugrozhayut-stabilnosti
Ugyan már. Az ősöreg Nyeva meg Vega rakétákat rá tudják indítani az izraeli gépekre az S-300-at meg nem? A propaganda hírek szerint ezek a régi vackok elhessentik az izraeli gépeket amik ezek elől menekülnek, az S-300 meg nem képes arra amire ezek?

Ha te ezt elhiszed az a te dolgod. Szerintem meg az S-300 csak akkor lőhetne izraeli gépekre ha azok orosz célpontokat támadnának.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 592
6 007
113
Ugyan már. Az ősöreg Nyeva meg Vega rakétákat rá tudják indítani az izraeli gépekre az S-300-at meg nem? A propaganda hírek szerint ezek a régi vackok elhessentik az izraeli gépeket amik ezek elől menekülnek, az S-300 meg nem képes arra amire ezek?

Ha te ezt elhiszed az a te dolgod. Szerintem meg az S-300 csak akkor lőhetne izraeli gépekre ha azok orosz célpontokat támadnának.
.
.
Az oroszoknak önmaguknak sem erdeke, hogy az S-300-al, vagy modern legvedelmi raketakkal lövöldözzenek. Most az S-300-at meg mindig körulveszi egy rettegett csodafegyver mitosz, par sikertelen akcio utan ez gyorsan romlana. Ez nem erdeke az oroszoknak sem. S-300, S-400 valoszinuleg csak akkor löne ha az oroszokat magukat tamadjak, amit meg nyilvan Izrael sem akar, igy azutan van egy kialakult status quo, a szirek meg lövöldözhetik el a regi xart, amit a raktar melyen talalnak.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant and fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 337
24 576
113
Ugyan már. Az ősöreg Nyeva meg Vega rakétákat rá tudják indítani az izraeli gépekre az S-300-at meg nem? A propaganda hírek szerint ezek a régi vackok elhessentik az izraeli gépeket amik ezek elől menekülnek, az S-300 meg nem képes arra amire ezek?

Ha te ezt elhiszed az a te dolgod. Szerintem meg az S-300 csak akkor lőhetne izraeli gépekre ha azok orosz célpontokat támadnának.
Csak kekeckedsz, adod az értetlent. Az izraeliek, kibújnak a hegyek közül, majd vissza, de ezeket még a kedvenceid varázsvesszője sem tudná még csak el sem hessenteni. Leírtam, hogy domborzati tényezők vannak. Pofátlanul Libanon légterét megsértve támadnak a hegyek takarásából és visszasüllyednek közéjük. Jó, hogy feleslegesen nem indítanak drága fegyvert.
Már megint írtam neked, te nem érzed, hogy kellemetlen vagy másnak?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 739
64 970
113
Csak kekeckedsz, adod az értetlent. Az izraeliek, kibújnak a hegyek közül, majd vissza, de ezeket még a kedvenceid varázsvesszője sem tudná még csak el sem hessenteni. Leírtam, hogy domborzati tényezők vannak. Pofátlanul Libanon légterét megsértve támadnak a hegyek takarásából és visszasüllyednek közéjük. Jó, hogy feleslegesen nem indítanak drága fegyvert.
Már megint írtam neked, te nem érzed, hogy kellemetlen vagy másnak?
Igen, tenyleg xar ott a terep mert a szireknek arrafele gyakorlatilag egy lavor alja jutott. Viszont Latakiabol meg nem lehet megint inditani mert Libanon alja fele mennek az ismeretlen gepek, onnet talan csak bemerni lehetne oket, de visszauton meg mar Iraelnek veszik az iranyt. Talan ugy lehetne csak ezt megoldani ha a Hezbollah kapna legvedelmi fegyvereket. Csak ettol meg mindenki sikitofraszt kap.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 337
24 576
113
Igen, tenyleg xar ott a terep mert a szireknek arrafele gyakorlatilag egy lavor alja jutott. Viszont Latakiabol meg nem lehet megint inditani mert Libanon alja fele mennek az ismeretlen gepek, onnet talan csak bemerni lehetne oket, de visszauton meg mar Iraelnek veszik az iranyt. Talan ugy lehetne csak ezt megoldani ha a Hezbollah kapna legvedelmi fegyvereket. Csak ettol meg mindenki sikitofraszt kap.
Kétszeres like Neked. :) :)
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ugyan már. Az ősöreg Nyeva meg Vega rakétákat rá tudják indítani az izraeli gépekre az S-300-at meg nem? A propaganda hírek szerint ezek a régi vackok elhessentik az izraeli gépeket amik ezek elől menekülnek, az S-300 meg nem képes arra amire ezek?

Ha te ezt elhiszed az a te dolgod. Szerintem meg az S-300 csak akkor lőhetne izraeli gépekre ha azok orosz célpontokat támadnának.
Köszönjük, elvtárs!
Bajtárs!

Vagy hogy csúfolják mostanság az ilyeneket.

Te mindent tudsz, amiről jegyzéket kapsz bizonyos helyekről.
Héberül sem tudsz?
Mert oroszul, ukránul és angolul nem tudsz azok alapján, hogy mindig mást raktál be "fordításként", mint a hivatkozott jegyzékekben volt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi
T

Törölt tag 1526

Guest
Csak kekeckedsz, adod az értetlent. Az izraeliek, kibújnak a hegyek közül, majd vissza, de ezeket még a kedvenceid varázsvesszője sem tudná még csak el sem hessenteni. Leírtam, hogy domborzati tényezők vannak. Pofátlanul Libanon légterét megsértve támadnak a hegyek takarásából és visszasüllyednek közéjük. Jó, hogy feleslegesen nem indítanak drága fegyvert.
Már megint írtam neked, te nem érzed, hogy kellemetlen vagy másnak?
Az a gond, hogy össze-vissza beszélsz, egyik mondatod üti a másikat. Egyszer azzal jösz, hogy felesleges lenne még S-300-at is indítani az izraeli gépekre, mert a domborzat miatt még azzal sem lehetne levadászni őket. Máskor meg azzal jösz, hogy az ezek szerint még feleslegesebben indított S-125 meg S-200 viszont elhessenti az izraeli gépeket amik fejvesztve menekülnek ezek elől. Te nem látod az ordító ellentmondást ezek között? Hogyan lehetne így komolyan venni amiket irkálsz?
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 337
24 576
113
Az a gond, hogy össze-vissza beszélsz, egyik mondatod üti a másikat. Egyszer azzal jösz, hogy felesleges lenne még S-300-at is indítani az izraeli gépekre, mert a domborzat miatt még azzal sem lehetne levadászni őket. Máskor meg azzal jösz, hogy az ezek szerint még feleslegesebben indított S-125 meg S-200 viszont elhessenti az izraeli gépeket amik fejvesztve menekülnek ezek elől. Te nem látod az ordító ellentmondást ezek között? Hogyan lehetne így komolyan venni amiket irkálsz?
Átmenetileg ez lesz 1 válaszom neked, de utána felejtelek!

GoTo
#71508

Most úgy tűnik, hogy átvertél és kezdem azt hinni, hogy nem érted a Légvédelem fogalmát. :D :D

Nagyon bízok benned, hogy olvasni is tudsz, nem csak írni!

"A katonai légvédelem célja a légitámadások megakadályozás a vagy megzavarása, az ellenséges légi kötelékek megsemmisítése, elűzése, illetve szétszórása volt"

http://epa.oszk.hu/00000/00018/00060/pdf/EPA00018_hadtortenelmi_2009_03_635-676.pdf

Tehát, ne akard mindenáron beültetni senkibe, hogy le kell lőni az ellenséges terrorbombázókat, csak el kell űzni, hogy ne tudja teljesíteni ördögi tervét.

Szerintem itt mindenki tudja, hogy csak bomlasztani akarsz itt, de már meguntam a dolgaidat.

Én nem írok neked jelzős szerkezetet válaszügyileg, kérlek válassz magadnak https://forum.htka.hu/members/molnibalage.31/ széles spektrumú anyagából! :D

1gyébként : N/A !
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Átmenetileg ez lesz 1 válaszom neked, de utána felejtelek!

GoTo
#71508

Most úgy tűnik, hogy átvertél és kezdem azt hinni, hogy nem érted a Légvédelem fogalmát. :D :D

Nagyon bízok benned, hogy olvasni is tudsz, nem csak írni!

"A katonai légvédelem célja a légitámadások megakadályozás a vagy megzavarása, az ellenséges légi kötelékek megsemmisítése, elűzése, illetve szétszórása volt"

http://epa.oszk.hu/00000/00018/00060/pdf/EPA00018_hadtortenelmi_2009_03_635-676.pdf

Tehát, ne akard mindenáron beültetni senkibe, hogy le kell lőni az ellenséges terrorbombázókat, csak el kell űzni, hogy ne tudja teljesíteni ördögi tervét.

Szerintem itt mindenki tudja, hogy csak bomlasztani akarsz itt, de már meguntam a dolgaidat.

Én nem írok neked jelzős szerkezetet válaszügyileg, kérlek válassz magadnak https://forum.htka.hu/members/molnibalage.31/ széles spektrumú anyagából! :D

1gyébként : N/A !
Még mindig nem magyaráztad meg hogyan fér össze az a két állításod, hogy a domborzat miatt felesleges lenne S-300-at indítani és az, hogy ugyanezzel a domborzattal S-125-öt és S-200-at nem felesleges indítani. Ráadásul nem akadályozzák meg az izraeli légicsapásokat, azok eddig is voltak és ezután is lesznek és a célpontjaik is megsemmisülnek, teljesül a tervük.

Az ilyen nyögvenyelős és ellentmondásos technikai magyarázat helyett én továbbra is úgy látom, hogy politikai okból nem indul az S-300, csak akkor indulhatna ha orosz célpontot lőnének.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
  • Tetszik
Reactions: ladagrant