[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Alapvetően itt miről van szó?
Izrael fél, hogy Irán atomfegyvert fejleszt, amit később ellene is használna. A félelem nem alaptalan! Ha hagynák Irán fejlesztene atomfegyvert és nyugodt szívvel használná Izrael ellen, ahogy ők is fordítva.
Izraelnek kevés az atomalku! Nagy a rizikó, hogy Irán bármely okból később felmondja és mi van, ha akkor már nem tud rá megelőző csapást mérni? Jobb nem kockáztatni és most csírájában elfojtani mindent. Ehhez amerikai legicsapás kell még az USA választások előtt. Egy demokrata elnök nagyobb rizikó.
Csak azt nem értem Irán miért kezdte el az uránduaítást?? Magát csinálja ki ha folytatja. Az Izraeli forgatókönyvet segíti. Pedig Trump nem mindenáron bombázna, de így nem hagy neki választási lehetőséget.
Meg kell érteni Iránt is. Akinek atomfegyvere van azt senki sem baszogatja komolyan. Sarokba szorítva érzik magukat. Meg úgy gondolják hogy a világ összefogott ellenük... Az USA elbaszta ismét, diplomáciai csőd
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Meg kell érteni Iránt is. Akinek atomfegyvere van azt senki sem baszogatja komolyan. Sarokba szorítva érzik magukat. Meg úgy gondolják hogy a világ összefogott ellenük... Az USA elbaszta ismét, diplomáciai csőd
Ezt értem, de így az ellensége kezére játszik. Nem fogják most hagyni az urándusítást. Az USA vagy Izrael odabasz. Izraelnek egy megelőző csapás és a következményei a kisebb rizikó, mint egy atomhatalom, sérthetetlen Irán!
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 911
113
A BP egyik nagy tankere a szaúdi partoknál ácsorog, mert fél, hogy az irániak elkapják, válaszul az ő tankerük megállítására.
https://www.bloomberg.com/news/arti...lters-in-persian-gulf-on-fear-of-iran-seizure
-1x-1.jpg
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 770
7 004
113
https://index.hu/kulfold/2019/07/08...nker_gibraltar_urandusitas_europa_fenyegetes/

Ennyit arról hogy Európát nem utálja Irán. Már minket is fenyegetnek, nemcsak Amerikát.
El akarnak pusztítani minket, hiába szólunk hozzá jóindulattal.
Most fog felértékelődni a rakétavédelmi rendszer. Lehet megköszönni Amerikának hogy hajlandó megvédeni minket.
Ennek a meccsnek 2 kimenetele lehet vagy megelőzzük a közelgő iráni vegyi vagy atomcsapást vagy el fognak minket pusztítani ha ölbe tett kézzel várjuk az elkerülhetetlent.

"Lehet megköszönni Amerikának hogy hajlandó megvédeni minket."
Úgy érted köszönjük meg, hogy megvéd attól amit ő okozott? Ez akkor olyasmi mint védelmi pénz szedése...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Mitől kedves az ilyen náci/kommunista stílusú szófosó, legalább tedd már idézőjelbe mert még komolyan veszi ...

Kedves Emel..
A kommunikációnak vannak az emberi intelligencia és a XXI. század íratlan normái szerinti módjai. Ha nem is értek egyet Ladagranttal, a kötelező tiszteletet meg kell adni a Fórumon. Tudom, sokan nincsenek így ezzel, de nézd el nekem, hogy én még a XX. század közepének szülötte vagyok. Sokat küzdöttünk azért, hogy az ilyen fórumok szabadon működhessenek, akkor is, ha homlokegyenest nem értünk egyet. Ladagrant egy világnézetet képvisel, ami - ha nem is értek vele egyet maradéktalanul -, létjogosult e világban. Ha csak a jót látod, mitől ismered fel a rosszat? Ha csak a rosszat látod, hogyan értékeled a jót? A kettő együtt jár kéz a kézben. Emlékszel a már-már ikonná vált filmre,........ Kedves Ellenségem.... :) :) :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Remelem ott harcolsz majd az elso sorban, es kuldod nekunk a kepeket a szetbombazott civilek maradvanyairol.
Jopofa vagy, vegulis nem az idetlen britek kavarnak megint azzal a nyamvadt hajoval.
Ne foglalkozz vele, csak egy troll. Nem kell komolyan venni amiket irkál.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Ez a szerződés már a gyakorlatban eddig sem élt igazán. Az USA nyomására gyakorlatilag elszigetelték a főbb európai cégek Iránt azóta, hogy az USA megfenyegette őket, aki bizniszel Iránnal, az bukja az amerikai piacot. Az meg egy picit azért jobban kell mindenkinek, csöppet több pénz van benne.
Igen ebben van igazság, de a szerződésből való kilépésnek valahogy nem ez a módja. Meg valahogy nem is túl diplomatikus. Én most azt érzem, hogy ezt nem így és nem ebben a formában kellett volna lerendeznie Iránnak.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Igen ebben van igazság, de a szerződésből való kilépésnek valahogy nem ez a módja. Meg valahogy nem is túl diplomatikus. Én most azt érzem, hogy ezt nem így és nem ebben a formában kellett volna lerendeznie Iránnak.

Lehet hogy tévedek, de van egy olyan gyanúm, hogy Kína adja alájuk a lovat.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Igen ebben van igazság, de a szerződésből való kilépésnek valahogy nem ez a módja. Meg valahogy nem is túl diplomatikus. Én most azt érzem, hogy ezt nem így és nem ebben a formában kellett volna lerendeznie Iránnak.

Lehet hogy tévedek, de van egy olyan gyanúm, hogy Kína adja alájuk a lovat.
Miből gondolod?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Ezt értem, de így az ellensége kezére játszik. Nem fogják most hagyni az urándusítást. Az USA vagy Izrael odabasz. Izraelnek egy megelőző csapás és a következményei a kisebb rizikó, mint egy atomhatalom, sérthetetlen Irán!
Ez onnantól fals, hogy nem kell hogy bárki valós okot szolgáltasson arra hogy megtámadja az USA, ha még akarják szórni kreálnak okot, Szaddam vegyifegyverei, vagy Aszad gáztámadásai megvannak?! Gyakorlatilag Irán nem hülye, látja hogy itt se szép, se okos nem lehet, mindegy a sapka megléte, pofán akarják vágni.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Sikerült mindent összekeverniük az már biztos. Viszont, nem tudom, de nekem valahogy Irán hozzáállása az európai parterekhez nem tűnik túl korrektnek. Mármint azzal jönni, hogy ha az európai szerződő felek nem "regulázzák meg" az USA-t akkor újabb pontokat fognak megszegni a szerződésben, ez nem igazán fair, a szerződésben bent maradókkal szemben. Annak fényében meg pláne nem, hogy Irán is pontosan tudja, hogy Trump nem fog hallgatni az EU-ra ebben a kérdésben.
Szerintem tud ez hatni. A világgazdaság összetett, a nemzetközi pénztőke uralja Európát is. Ha nekik fájni fog, előbb-utóbb Trump is érzi.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
https://index.hu/kulfold/2019/07/08...nker_gibraltar_urandusitas_europa_fenyegetes/

Ennyit arról hogy Európát nem utálja Irán. Már minket is fenyegetnek, nemcsak Amerikát.
El akarnak pusztítani minket, hiába szólunk hozzá jóindulattal.
Most fog felértékelődni a rakétavédelmi rendszer. Lehet megköszönni Amerikának hogy hajlandó megvédeni minket.
Ennek a meccsnek 2 kimenetele lehet vagy megelőzzük a közelgő iráni vegyi vagy atomcsapást vagy el fognak minket pusztítani ha ölbe tett kézzel várjuk az elkerülhetetlent.
Te egy beteglelkű háborús uszító vagy. Felhívom az admin figyelmét, hogy a háborús uszítás bűncselekmény.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 560
113
Miből gondolod?

Azután kezdett felpörögni az Irán dolog, hogy az Usa beleállt Kínába,de ez csak tipp.
Mondjuk nem tudom most mi Kína hivatalos álláspontja ebben a témában. Gondolom nem az USA mellett állnak :D

Szerintem tud ez hatni. A világgazdaság összetett, a nemzetközi pénztőke uralja Európát is. Ha nekik fájni fog, előbb-utóbb Trump is érzi.

Ha a Perzsa - Öbölnél kitör a balhé az nyilván nem tesz jót a világgazdaságnak, csak szerintem ez még inkább a katonai megoldás felé fogja terelni a dolgot, lévén, hogy az olaj szállítása nem állhat le.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Remelem ott harcolsz majd az elso sorban, es kuldod nekunk a kepeket a szetbombazott civilek maradvanyairol.
Jopofa vagy, vegulis nem az idetlen britek kavarnak megint azzal a nyamvadt hajoval.
Remélem, az első percben alhason kapja egy repesz. A világnak az lenne az egészséges, ha a háborús uszítók döglenének meg , nem a gyerekek.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Miből gondolod?

Azután kezdett felpörögni az Irán dolog, hogy az Usa beleállt Kínába,de ez csak tipp.

Szerintem jól látod. Irán egy előretolt bábu Kína játszmájában. Az USA nem hülye, látja, hogy a térségbeli szövetségesei lassan már nem tarthatók (szaúdi+emirségek) az emberi jogok, proxi háborúk miatt. Afrika mint olyan elveszni látszik. Egy igazán értékes szövetségese maradt: Izrael. Ha és amennyiben meg akarja őrizni befolyását az arab világban, akkor az ősellenség síitákat kell ütnie, amivel mintegy mellesleg Kínát és Oországot is üti. Ha pedig sikeres, akkor talán még helyreállíthatja a perzsa szövetségesi viszonyt egy "rendszerváltás" után. Bármilyen USA-ellenes is az iráni retorika, ne feledjük: az ország átlagéletkora 29 év és tele vannak a börtönök rockandrollt hallgató, táncoló, kólaivó fiatalokkal....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Alapvetően itt miről van szó?
Izrael fél, hogy Irán atomfegyvert fejleszt, amit később ellene is használna. A félelem nem alaptalan! Ha hagynák Irán fejlesztene atomfegyvert és nyugodt szívvel használná Izrael ellen, ahogy ők is fordítva.
Izraelnek kevés az atomalku! Nagy a rizikó, hogy Irán bármely okból később felmondja és mi van, ha akkor már nem tud rá megelőző csapást mérni? Jobb nem kockáztatni és most csírájában elfojtani mindent. Ehhez amerikai legicsapás kell még az USA választások előtt. Egy demokrata elnök nagyobb rizikó.
Csak azt nem értem Irán miért kezdte el az uránduaítást?? Magát csinálja ki ha folytatja. Az Izraeli forgatókönyvet segíti. Pedig Trump nem mindenáron bombázna, de így nem hagy neki választási lehetőséget.
Az a gond a háborús uszítokkal, mint te is, hogy a tényeket fel sem fogják, nem hogy figyelembe vegyék.
Az iráni atomdúsitás még mindig csak erőművi szint. Az iráni atomprogramot Nixon indította be 1974-ben. Az oka az iráni társadalom fejlődése az iparosodás.. Reza Pahlavi 1975-ös beszéde. Irán legalább 500 éve nem támadott meg senkit. Izrael 1948 óta legalább hat háborút vívott, az USA több mint kétszázat kétszáz év alatt. Nekünk belpolitikánkba nem Irán szól bele.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Mondjuk nem tudom most mi Kína hivatalos álláspontja ebben a témában. Gondolom nem az USA mellett állnak :D



Ha a Perzsa - Öbölnél kitör a balhé az nyilván nem tesz jót a világgazdaságnak, csak szerintem ez még inkább a katonai megoldás felé fogja terelni a dolgot, lévén, hogy az olaj szállítása nem állhat le.
Pont a balhé miatt reked meg az olajszállítás. Úgy látszik, bejütt a magas olajár. Az USA kitermelő, Kína, Európa felhasználó. Üt egy kicsit a gazdaságukon.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Szerintem jól látod. Irán egy előretolt bábu Kína játszmájában. Az USA nem hülye, látja, hogy a térségbeli szövetségesei lassan már nem tarthatók (szaúdi+emirségek) az emberi jogok, proxi háborúk miatt. Afrika mint olyan elveszni látszik. Egy igazán értékes szövetségese maradt: Izrael. Ha és amennyiben meg akarja őrizni befolyását az arab világban, akkor az ősellenség síitákat kell ütnie, amivel mintegy mellesleg Kínát és Oországot is üti. Ha pedig sikeres, akkor talán még helyreállíthatja a perzsa szövetségesi viszonyt egy "rendszerváltás" után. Bármilyen USA-ellenes is az iráni retorika, ne feledjük: az ország átlagéletkora 29 év és tele vannak a börtönök rockandrollt hallgató, táncoló, kólaivó fiatalokkal....
Ez egy kicsit erős. Rockot hallgathatsz, kólát vehetsz, táncolni táncolhatsz. Az iráni nép pedig nem megy az USA után. Ők emlékeznek Moszadikra és Kermit Roosweltre.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Kedves Emel..
A kommunikációnak vannak az emberi intelligencia és a XXI. század íratlan normái szerinti módjai. Ha nem is értek egyet Ladagranttal, a kötelező tiszteletet meg kell adni a Fórumon. Tudom, sokan nincsenek így ezzel, de nézd el nekem, hogy én még a XX. század közepének szülötte vagyok. Sokat küzdöttünk azért, hogy az ilyen fórumok szabadon működhessenek, akkor is, ha homlokegyenest nem értünk egyet. Ladagrant egy világnézetet képvisel, ami - ha nem is értek vele egyet maradéktalanul -, létjogosult e világban. Ha csak a jót látod, mitől ismered fel a rosszat? Ha csak a rosszat látod, hogyan értékeled a jót? A kettő együtt jár kéz a kézben. Emlékszel a már-már ikonná vált filmre,........ Kedves Ellenségem.... :) :) :)
Akkor szia, egy korosztály vagyunk. A tisztelettel igazad van, én se küldtem el sehova, nem kurváztam le a rokonságát, nem mondom hogy ne mondhassa el a véleményét (kivétel az uszító szövegei!!, annyira azért ne legyünk már "szabadok és demokratikusak"), soha nem ignorálok senkit (mindenkinek lehet találó véleménye, új információja), de aki ilyen szinten tolja a háborús uszítást (gondolom nincs három fia mint nekem) azzal soha nem fogok "kedves"-kedni, még udvariasságból sem. A filmre sajnos nem emlékszem, szerintem nem láttam mert a jó filmekre nagyon élénken tudok emlékezni évtizedek múlva is (ami nagyon tetszett azt ráérős ifjúkoromban többször is megnéztem).