Orosz repülőgép-hordozó tervek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 089
113
Egy esetleges teljes hordozó programra gondoltam. Hordozó kifejlesztése, az egységek építése, katapult kifejlesztése (vagy vásárlása Kínától), reaktor kifejlesztése, Szu-57K kifejlesztése, legyártása, az AO által említett közös alap platrormú Awacs/tanker nulláról fejlesztése, majd gyártás, infrastruktúra fejlesztés, hirtelen ezek jutnak eszembe. Két hajóval számolva egy ilyen program már vagy 30-40 milliárdnál járhatna. Nincs realitása.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
...amikor az AMARG-ban egymást érik a S-3-asok, amik lehetnének tankerek sőt, életképes koncepció terv is volt szállító géppé átalakításra.
Plusz papiron van AWACS változata is,ELINT/EW variációja is,és szerintem a tengeralatjáró-vadász változat is hilányozni fog ahogy a kinaiak belelendülnek a taj épitésbe.
 
  • Tetszik
Reactions: emel

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
Kérdés nem az, hogy lesz-e új orosz repülőgép-hordozó, hanem, hogy mikor. Orosz hadiflotta parancsnoksága már korábban kifejtette, hogy minimum 4 új hordozót szeretne , 2-ÉF, 2-CSOF. Viszont ez a dolog most nem aktuális, mivel jelenleg nincs orosz hajógyár ahol hordozókat lehetne építeni . Ez a kérdés 2027 táján lesz majd aktuális, akkor lesz döntés, hogy milyen hordozót és hol építsenek.

A megjelent rep-hordozó koncepciók a tervező irodák saját kezdeményezéseik -inkább exportra fókuszálnak.

A most bemutaott Projekt 11430E "Lamantin" a szentpétervári Nyevszkij Tervező és Konstrüktőr Iroda munkája, a Projekt 1143X (Uljanovszk, Kuznyecov, Gorskov) modernizált változata.

Míg a Storm- projekt 23000E a szentpétervári Krilov Állami Tudomáyos Központ munkája ugyanúgy mint a tavaly bemutatott könnyü -40000t-s hordozó terve is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
Egy esetleges teljes hordozó programra gondoltam. Hordozó kifejlesztése, az egységek építése, katapult kifejlesztése (vagy vásárlása Kínától), reaktor kifejlesztése, Szu-57K kifejlesztése, legyártása, az AO által említett közös alap platrormú Awacs/tanker nulláról fejlesztése, majd gyártás, infrastruktúra fejlesztés, hirtelen ezek jutnak eszembe. Két hajóval számolva egy ilyen program már vagy 30-40 milliárdnál járhatna. Nincs realitása.

Lesz új RITM-400 reaktor amit az újgenerációs LIDER/70000t) atomjégtörőkhöz fejlesztenek. Ezenkívül elektromágneses katapult témában is folynak kutatási-fejlesztési munkák.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
boki

" Orosz hadiflotta parancsnoksága már korábban kifejtette, hogy minimum 4 új hordozót szeretne ,"

Én meg egy lottó 5-öst szeretnék magamnak.
Nem tudod, hogy esetleg mivel indokolják ezt az ökörséget? Milyen reális célkitűzésük lenne ezekkel a hajókkal? Mire használnák őket?
Mert USA-t és Kínát azt értem. Sőt, az Indiai és Angol-Francia próbálkozásokat (szenvedéseket) is. Látom mögöttük a racionális célt, hogy mire. De az oroszok esetében ezt egyáltalán nem látom....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Közép- és Dél-Amerika kivételével NINCS olyan orosz érdekeltség/támaszpont/terület melynek védelméhez hordozó kellene. Egyszerűen nincs rá szükség. A parti vizeket, szigeteket mással, olcsóbban is meg lehet védeni, szárazföldi telepítésű légierővel, tengókkal, kisebb, de hatékony felszíni egységekkel. Egyszerűen nem látom értelmét orosz hordozónak. Ahogy Mackensen kolléga írta, ahhoz, hogy meg is tudják védeni ezeket, hatékony, új rombolók, fregattok kellenek, a 4 hordozóhoz legalább 8 romboló, 16 fregatt, és 8 tengó, plusz ellátóhajók. Ez négy harccsoport lenne. Ehhez képest csórók Ivánék. Még kínának sem két napos feladat és mire elkészülnének, 2050-80.... Addigra ki tudja, lehet elavul az egész cuccos...
Inkább koncentrálnék helyükben a rombolók, fregattok, tengók tömegével, helikopterhordozókkal. Az se kis meló nekik...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
boki

" Orosz hadiflotta parancsnoksága már korábban kifejtette, hogy minimum 4 új hordozót szeretne ,"

Én meg egy lottó 5-öst szeretnék magamnak.
Nem tudod, hogy esetleg mivel indokolják ezt az ökörséget? Milyen reális célkitűzésük lenne ezekkel a hajókkal? Mire használnák őket?
Mert USA-t és Kínát azt értem. Sőt, az Indiai és Angol-Francia próbálkozásokat (szenvedéseket) is. Látom mögöttük a racionális célt, hogy mire. De az oroszok esetében ezt egyáltalán nem látom....
Egy valódi világhatalom nyiltvizi flotta nélkül nem világhatalom.És oroszok továbbra is világhatalom akarnak lenni.Pedig valójában nem azok.Kvázi világhatalmi státusuk csak az ICBMek miatt van nekik.Ez az egész csak a nagyhatalmiság látszatának kergetése-pénz nélkül.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
boki

" Orosz hadiflotta parancsnoksága már korábban kifejtette, hogy minimum 4 új hordozót szeretne ,"

Én meg egy lottó 5-öst szeretnék magamnak.
Nem tudod, hogy esetleg mivel indokolják ezt az ökörséget? Milyen reális célkitűzésük lenne ezekkel a hajókkal? Mire használnák őket?
Mert USA-t és Kínát azt értem. Sőt, az Indiai és Angol-Francia próbálkozásokat (szenvedéseket) is. Látom mögöttük a racionális célt, hogy mire. De az oroszok esetében ezt egyáltalán nem látom....

Kuznyecov Admirális sem lesz szolgálatban örökké. Tehát kell helyette másik . Másik dolog, hogy szeretnék megtartani a rep.-hordozó képességet, nekik ez presztízs kérdés, annak tükrében, hogy a franciák is tervezik az új építését, a britek már építik, nem beszélve Kínáról, Indiáról, Japánról.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Közép- és Dél-Amerika kivételével NINCS olyan orosz érdekeltség/támaszpont/terület melynek védelméhez hordozó kellene. Egyszerűen nincs rá szükség. A parti vizeket, szigeteket mással, olcsóbban is meg lehet védeni, szárazföldi telepítésű légierővel, tengókkal, kisebb, de hatékony felszíni egységekkel. Egyszerűen nem látom értelmét orosz hordozónak. Ahogy Mackensen kolléga írta, ahhoz, hogy meg is tudják védeni ezeket, hatékony, új rombolók, fregattok kellenek, a 4 hordozóhoz legalább 8 romboló, 16 fregatt, és 8 tengó, plusz ellátóhajók. Ez négy harccsoport lenne. Ehhez képest csórók Ivánék. Még kínának sem két napos feladat és mire elkészülnének, 2050-80.... Addigra ki tudja, lehet elavul az egész cuccos...
Inkább koncentrálnék helyükben a rombolók, fregattok, tengók tömegével, helikopterhordozókkal. Az se kis meló nekik...

A 11711 alapján terveznek helikopterhordozó építést.
A 11711 tovbbfejlesztett változatát ( nagyobb, szélesebb, kettő helyett 1 felépítmény, nagyobb helikopter fedélzett, több helikopter) nemrég kezdték el építeni. A továbbfejlesztett változat továbbfejlesztéséből akarnak heelikopterhordozót építeni A hajót jó lapnak tarják erre -- és van is benne logika.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
boki

"Másik dolog, hogy szeretnék megtartani a rep.-hordozó képességet, nekik ez presztízs kérdés,"

Magyarán nincs semmi féle ésszerű oka... :)

"annak tükrében, hogy a franciák is tervezik az új építését, a britek már építik, nem beszélve Kínáról, Indiáról, Japánról."

A franciák tele vannak gyarmati részekkel még mindig a világ minden táján. (nekik is elég lenne a Mistral sztem)
Az angolok szintén+ egy szigeten laknak amit csak hajókkal lehet megvédeni.
Japán szintén egy szigeten lakik az őt terrorizáló kínaiak árnyékában, ide se árt a hajó. Mégsem gondolkodnak klasszikus hordozóban.
Kína kontrollálni akarja a tengeri kereskedelmet Afrikától Ausztráliáig+ gyarmatosít. Kínának létkérdés , hogy a tengeri olaj importot, és a szir szarjainak exportját biztosítani tudja.
Indiának azért kell a hordozó, mert máshogy nem tudja uralni az Indiai óceánt, és így nem tudna kiszúrni Kínával ha úgy adódik.

Ezekből az oroszoknál mi az indok?
Szigeten laknak? gyarmataik vannak? gyarmataik lesznek? esetleg irgalmatlanul függenek a tengeri kereskedelemtől?
Mert én egyiket sem látom o_O
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Amúgy ha minden áron 3. világ béli országokat akarnak terrorizálni a jövőben, akkor okosabban is elkölthetik az erre szánt 40 milliárd dollárt.
Mert 3-4 klasszikus hordozóval nem sokra mennek. Például ezekkel megszállni sem lehet országokat.
Egy ellenséges nemzetgazdaság romba döntéséhez meg a CM-ek is elegendőek, szerintem.

Ha jó expedíciós képességet akarnak, akkor:
10 milliárd dodóból csináljanak 5 Mistral szerű hajót.
10 milliárd dodóból csináljanak hozzá 10 Líder szerű rombolót.
5 milliárdból szereljék föl ezeket CM-ekkel, SAM-ekkel, Ka-52-el, MI-38-al, meg BMP-3M-ekkel.
5 milliárdból meg hozzanak létre/vegyenek AN-124-seket vagy ahhoz hasonló gépeket, lehetőleg jó sokat. (Létkérdés a stratégiai szállítás!)
A maradék 10 milliárdod meg költsék kurvákra meg kaviárra :D:D:D
Szerintem ;)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 089
113
Amúgy ha minden áron 3. világ béli országokat akarnak terrorizálni a jövőben, akkor okosabban is elkölthetik az erre szánt 40 milliárd dollárt.
Mert 3-4 klasszikus hordozóval nem sokra mennek. Például ezekkel megszállni sem lehet országokat.
Egy ellenséges nemzetgazdaság romba döntéséhez meg a CM-ek is elegendőek, szerintem.

Ha jó expedíciós képességet akarnak, akkor:
10 milliárd dodóból csináljanak 5 Mistral szerű hajót.
10 milliárd dodóból csináljanak hozzá 10 Líder szerű rombolót.
5 milliárdból szereljék föl ezeket CM-ekkel, SAM-ekkel, Ka-52-el, MI-38-al, meg BMP-3M-ekkel.
5 milliárdból meg hozzanak létre/vegyenek AN-124-seket vagy ahhoz hasonló gépeket, lehetőleg jó sokat. (Létkérdés a stratégiai szállítás!)
A maradék 10 milliárdod meg költsék kurvákra meg kaviárra :D:D:D
Szerintem ;)
Körülbelül ez az orosz elérhető realitás, komoly tengeri kereskedelmi útvonalaik nincsenek, amiket védeni kellene (pl szerintem csak idő kérdése a japán atomfegyver és full kékvízi flotta). Az utolsó pontot abszolút csak támogatni tudom. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 824
113
20-30 év múlva az Északi-sark helyén tenger lesz,oda kelleni fog a hordozó viszont elég lesz egy kisebb is mert elég zárt terület és nem is túl nagy.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
boki

"Másik dolog, hogy szeretnék megtartani a rep.-hordozó képességet, nekik ez presztízs kérdés,"

Magyarán nincs semmi féle ésszerű oka... :)

"annak tükrében, hogy a franciák is tervezik az új építését, a britek már építik, nem beszélve Kínáról, Indiáról, Japánról."

A franciák tele vannak gyarmati részekkel még mindig a világ minden táján. (nekik is elég lenne a Mistral sztem)
Az angolok szintén+ egy szigeten laknak amit csak hajókkal lehet megvédeni.
Japán szintén egy szigeten lakik az őt terrorizáló kínaiak árnyékában, ide se árt a hajó. Mégsem gondolkodnak klasszikus hordozóban.
Kína kontrollálni akarja a tengeri kereskedelmet Afrikától Ausztráliáig+ gyarmatosít. Kínának létkérdés , hogy a tengeri olaj importot, és a szir szarjainak exportját biztosítani tudja.
Indiának azért kell a hordozó, mert máshogy nem tudja uralni az Indiai óceánt, és így nem tudna kiszúrni Kínával ha úgy adódik.

Ezekből az oroszoknál mi az indok?
Szigeten laknak? gyarmataik vannak? gyarmataik lesznek? esetleg irgalmatlanul függenek a tengeri kereskedelemtől?
Mert én egyiket sem látom o_O

Logikus magyarázat, de nem tudod lebeszélni őket. :) Épp az orosz gondolkodást magyaráztam- ha van/lesz ezen országoknak új hordozó -nekünk is kell. (Ez olyan dolog, mint pl. a szomszédod Pista , vagy a kollégád legújabb iPhone okostelefont vett, hogy menők legyenek, akkor te is olyat akarsz, hogy te is menő legyél még, ha k. drága is és nincs is rá szükséged)

Visszatérve z oroszokra... Hatalmas gáz és olaj projektek valósulnak meg Oo északi részén, és az orosz Arktiszon a Novatek, Gazprom és a Rosznyefty cégek részvételével. Az olaj és az LNG gáz szállítására 50 szupertankert rendeltek/rendelnek amelyek védelmét majd biztosítani kell.