Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 938
113
Ezt mi gondoljuk így. De koránt sem igaz a horvátokra.
A Monarchia igazi multikulturális közeg volt, a horvátok széleskörű autonómiát élveztek Magyarországon több, mint 800 évig. Értem, hogy ők másképp gondolják, de én meg nem ők vagyok.
Kiegészítem azzal, hogy de jure és de facto Roburnak van igaza.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Külföldön sem tejfel az élet, a bérleti díj az egekben, 1000-1500 EUR/angol font havonta egy átlagos, berendezett bérelt lakásért teljesen megszokott. Hiába magasabb kinnt a havi fizetés, a fiatalok felhasználható jövedelmének 40-50%-át így is elviszik a bérleti kiadások.

London polgármestere most olyan jogokat akar, amellyel közvetlenül is kontrollalhatja (maximalizálhatja vagy befagyaszthaja) a lakásbérleti díjakat.

Mondjuk ez kb nettó kommunizmus, mert mi köze London vagy barmelyik város polgármesterének hogy valaki a magántulajdonát bérbe adja-e és mennyiért (ha annyira izgatja, vegyen/építsen önkormányzati bérlakást), a de ettől még a nyugati városokban van egy ilyen trend.

Housing market: What are rent controls? https://www.bbc.co.uk/news/business-49030885
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Külföldön sem tejfel az élet, a bérleti díj az egekben, 1000-1500 EUR/angol font havonta egy átlagos, berendezett bérelt lakásért teljesen megszokott. Hiába magasabb kinnt a havi fizetés, a fiatalok felhasználható jövedelmének 40-50%-át így is elviszik a bérleti kiadások.

London polgármestere most olyan jogokat akar, amellyel közvetlenül is kontrollalhatja (maximalizálhatja vagy befagyaszthaja) a lakásbérleti díjakat.

Mondjuk ez kb nettó kommunizmus, mert mi köze London vagy barmelyik város polgármesterének hogy valaki a magántulajdonát bérbe adja-e és mennyiért (ha annyira izgatja, vegyen/építsen önkormányzati bérlakást), a de ettől még a nyugati városokban van egy ilyen trend.

Housing market: What are rent controls? https://www.bbc.co.uk/news/business-49030885

A németeknél is fenn állam a probléma, ott "államosítani" akarnak: https://index.hu/gazdasag/2019/07/1...ltsegek_ingatlan_allamositas_karl_marx_allee/
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
A németeknél is fenn állam a probléma, ott "államosítani" akarnak: https://index.hu/gazdasag/2019/07/1...ltsegek_ingatlan_allamositas_karl_marx_allee/

Visszavásárlták, de gondolom horror piaci áron az akkor még gagyinak tartott és elkótyavetyéli ‘tanácsi’ lakásokat, ahogy itthon is történt.

Ami viszont nagyon durva hogy a lakásokat eredetileg :

“A Deutsche Wohnen vásárolta volna fel, amely már így is több mint százezer lakást kezel.”

Brutális szám.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
A Monarchia igazi multikulturális közeg volt, a horvátok széleskörű autonómiát élveztek Magyarországon több, mint 800 évig. Értem, hogy ők másképp gondolják, de én meg nem ők vagyok.
Kiegészítem azzal, hogy de jure és de facto Roburnak van igaza.
Nemrég olvastam róla, hogy mennyire nem volt az se így, se úgy folyamatosan. Amint lesz időm, megkeresem, és megírom a forrást...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 345
113
Halottakról jót vagy semmit.


25_31497_377205_bf3be27e94a369ce09492a1201492c9c_bdb087_301.jpg
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Nem találom, de ebben is látható, hogy miért is nem érzik hazájuknak a Magyar királyságot:
https://m.origo.hu/tudomany/20130821-mennyire-volt-a-mienk-horvatorszag.html
"... megígéri, hogy Horvátországot saját törvényei szerint, külön királyságként fogja kormányozni. Horvátország tehát csupán perszonálunióban egyesült Magyarországgal, vagyis az uralkodó személyén kívül más nem kapcsolta össze a két királyságot."
És a dalmát városok elszakadásait nem is részletezi. Szóval nem lehet rajtuk számonkérni magyar hazaszeretetet egy sokszáz évig erővel fenntartott kapcsolat okán...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 691
113
Pár éve még aktívan bontották a fölöslegesnek ítélt panellakásokat, ma pedig panaszkodnak, hogy nincs elég olcsó ingatlan a piacon. o_O

Leginkább az a baj, hogy ott is, itt is láthatóan csak egymást váltó, egyik végletből a másikba átmenő ideológiák vannak (‘az állam rossz gazda -> a lakhatást az államnak kell biztosítania’), de hosszú távú, racionális elképzelés láthatóan semmi.

Ez így kábé arra jó, hogy a befektetők kétszeresen megszedjék magukat (áron alul piacra dobott lakásokból, majd a lakás hiány és a támogatásokból eredő árnövekedésből).
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Komolyan, milyen emberek vannak itt? Mackensen kérlek tilts le egy időre, mert ez amit itt egyesek megengednek maguknak, már olyan szinten primitív, hogy arra nincsenek szavak. :(
Azért majd ha pl. Viktor eltávozik, remélem a másik oldal sem fog örömködni - éljenezni nyilvánosan! Heller Ágnes közszereplő volt a javából, egy ilyen fekete téglalap nothing. - al a közepén nehogy már ne férjen akkor bele a vélemény kinyilvánításának jogába!

Én sem szerettem, nem örömködök hogy meghalt, de nehogy már sajnálnom kelljen azért, mert ha nem akkor majd elmondanak mindenféle embernek?
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Azért majd ha pl. Viktor eltávozik, remélem a másik

Én sem szerettem, nem örömködök hogy meghalt, de nehogy már sajnálnom kelljen azért, mert ha nem akkor majd elmondanak mindenféle embernek?
Nem érted. Filozófusként gyászolom és emberként, gondolom az itteni zseniknek fingjuk nincs az életművéről, de libsi volt az olvasatukban, az már elég nekik. Lovasról nem olvastam itt örvendező hszólást amikor elhunyt, nekem sem jutott volna ilyen eszembe. De örvendezni és pl az utóbbi bon mokat olvasni... Ez mondjuk ezt a keresztény( :D) társaságot minősíti.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 495
113
Nem érted. Filozófusként gyászolom és emberként, gondolom az itteni zseniknek fingjuk nincs az életművéről, de libsi volt az olvasatukban, az már elég nekik. Lovasról nem olvastam itt örvendező hszólást amikor elhunyt, nekem sem jutott volna ilyen eszembe. De örvendezni és pl az utóbbi bon mokat olvasni... Ez mondjuk ezt a keresztény( :D) társaságot minősíti.


Ki is örvendezett?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 345
113
Nem érted. Filozófusként gyászolom és emberként, gondolom az itteni zseniknek fingjuk nincs az életművéről, de libsi volt az olvasatukban, az már elég nekik. Lovasról nem olvastam itt örvendező hszólást amikor elhunyt, nekem sem jutott volna ilyen eszembe. De örvendezni és pl az utóbbi bon mokat olvasni... Ez mondjuk ezt a keresztény( :D) társaságot minősíti.
Viszolyogtam attól amit filozófusként képviselt, amíg filozófus volt. De filozófusként megbukott, mikor aktorrá vált. Onnantól a viszolygásom valami sokkal mélyebb ellenszenvvé vált. Nem örülök annak, hogy meghalt, de hadd ne kelljen pusztán a halála ténye miatt tisztelnem vagy elismernem.