[BIZTPOL] Irán

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
A tanker tulaja nem tud semmit, hisz messze vén. Valóban két hajóra mentek fel felmehettek mert iráni vizeken voltak. Az egyiket továbbengedték , a másikat nem. Az angolok beszéljenek szabad hajózásról, látjuk miként szabadon értelmezik. És az európai unióra hivatkoznak, a breszit idején. Erre mondanám a fagyi visszanyal fogatlan oroszlán.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nekem az összes írásodból a merő rosszindulat és az amerikaiak dolgainak kicsinyítése/elhanyagolhatósága jön le, valamilyen céllal jelensz meg itt mindig.
Amúgy ott volt valami jelentés amit csináltak, 1 pillanat google ezt dobta, amit valamikor 2010 tájékán olvastam ami foglalkozott a közvetlen és közvetett halálozásokkal azt már nem találom.

Uhum!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A tanker tulaja nem tud semmit, hisz messze vén. Valóban két hajóra mentek fel felmehettek mert iráni vizeken voltak. Az egyiket továbbengedték , a másikat nem. Az angolok beszéljenek szabad hajózásról, látjuk miként szabadon értelmezik. És az európai unióra hivatkoznak, a breszit idején. Erre mondanám a fagyi visszanyal fogatlan oroszlán.


Valahol megertenem ezt oda vissza dolgot de szerintem messze nem ilyen egyszeru az ugy. Azt a tnakert nem veletlen es nem is az olaj miatt allitottak meg szerintem. De ez csak maganvelemeny amivel nem vagyok egyedul. Ellenben ami fontos hogy az eset mutatja hogy mennyire lehet az iraniak szavaban bizni.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 679
34 575
113
A brit kalózbanda lefoglalta az irániak tankerét Gibraltárnál az irániaknak kellett lépni valamit ha vissza akarják kapni a hajójukat erre lefoglaltak egy brit tankert. Ez ilyen egyszerű.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and tindalos

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Én a transzporterral kapcsolatban nem vagyok teljesen képben , de ha olvastátok a hozzászólásomat, ez a transzporterral csalás az USA drón lelövésekor sem jött be , ott az amcsik iráni kódra váltottak a kísérő gépnél. A drónlelövése nekik volt figyelmeztetés hogy ti lesztek a következők, el is takarodtak a média ezt is nagyvonalúan kihagyta.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Én a transzporterral kapcsolatban nem vagyok teljesen képben , de ha olvastátok a hozzászólásomat, ez a transzporterral csalás az USA drón lelövésekor sem jött be , ott az amcsik iráni kódra váltottak a kísérő gépnél. A drónlelövése nekik volt figyelmeztetés hogy ti lesztek a következők, el is takarodtak a média ezt is nagyvonalúan kihagyta.

Nem transzporter hanem transzponder. Az elso szallitot jelent a masodik meg jeladot.

A katonai azonosito kodok a legtitkosabb dolgok koze tartoznak. Ilyet csak ugy megszerezni es hasznalni nem lehet. Nem is nagyon hallottam arrol hogy barkinek is sikerult volna.

Csak hogy ersd mirol van szo. A kod nem mas mint egy algoritmus amit meg bekeidoben is naponta toltenek valtoztatnak hat meg hadmuveleti teruleten. Mikor a katonai IFF rakerdez akkor nem egyszer hanem altalaban 6-10 szer kerdez ra es a valaszado az algoritmusnak megfeleloen ad ra minden egyes alkalommal KULONBOZO valaszt. Ha nem simmel a dolog akkor azonnal ellensegnek mizositi. Szinte kizart hogy ilyet megszerezzen az ember plane ugy hogy szerintem ott abban a tersegben egy ilyen katonai IFF kod nem el tovabb 4 oranal.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Amúgy már megint az van mint amikor szándékosan lelőtték a terroristák a maláj gépet. Megy a terelés, ködösítés, 86-ik verzió a leglehetetlenebb szituációkról. Ez ugyan az az iskola amit Donbasszaban is alkalmaz az egyik autoriter diktatórikus hatalom. Lesz ez a történet cifrább is, szorgos kezek már gépelik a twitteren céltudatosan. Kalózkodás, semmi több ekként is kell kezelni. A világnak szüksége van Amerikára, a jelen helyzet is bizonyítja.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Amúgy már megint az van mint amikor szándékosan lelőtték a terroristák a maláj gépet. Megy a terelés, ködösítés, 86-ik verzió a leglehetetlenebb szituációkról. Ez ugyan az az iskola amit Donbasszaban is alkalmaz az egyik autoriter diktatórikus hatalom. Lesz ez a történet cifrább is, szorgos kezek már gépelik a twitteren céltudatosan. Kalózkodás, semmi több ekként is kell kezelni. A világnak szüksége van Amerikára, a jelen helyzet is bizonyítja.
Már a saját "szorgos kezeidrôl" beszélsz?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Ettől még marha sok ember meghalt ám az öbölháborúitok miatt a közel keleten, és hal meg a mai napig is ártatlanul a térségében. Afganisztánban sem szeretnek titeket, vagy É-Afrikában, csak a legjobb esetben is megtűrnek, mert nem tudnak titeket erővel elzavarni.
Ennek azért csak kell legyen valami oka...
A világnak vezetőre van szüksége, aki rendet tesz, mert a népek egymásnak esnének minden önérdekű dolog vagy ideológia miatt.
Tudsz még egy olyan hatalmat a világon aki kormányzóképes lenne? Az a baj hogy nincs. Amíg a világgazdaság és az ENSZ Pax Americában bízik, addig felesleges alternatív lehetőségekről képzelegni. A világtörténelem legjobb korszakában élünk jelenleg Amerika szárnyai alatt. Élvezzük ki.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 133
113
A világnak vezetőre van szüksége, aki rendet tesz, mert a népek egymásnak esnének minden önérdekű dolog vagy ideológia miatt.
Tudsz még egy olyan hatalmat a világon aki kormányzóképes lenne? Az a baj hogy nincs. Amíg a világgazdaság és az ENSZ Pax Americában bízik, addig felesleges alternatív lehetőségekről képzelegni. A világtörténelem legjobb korszakában élünk jelenleg Amerika szárnyai alatt. Élvezzük ki.
Én komolyan úgy gondolom, hogy a több pólus nagyjából egymás mellé rendelt viszonyrendszerrel, az egységes EU, az USA, Kína, Oroszok a katonai erejük miatt, jóval kibalanszoltabb és ezért egészségesebb jövőképet adhatna a világnak, mint bármilyen szuperhatalom, meg Pax akármi/akárki.
Legyen konszenzus, kicsit engedjen mindenki, másiknak az érdekszférájába NE akarjon bemenni senki. Hagyják élni a kicsiket is.
Nekem ennyi számít.

Jah, és sajnálom ha bárkit is megbántok, az ENSZ szerintem bohócok gyülekezete.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Nem transzporter hanem transzponder. Az elso szallitot jelent a masodik meg jeladot.

A katonai azonosito kodok a legtitkosabb dolgok koze tartoznak. Ilyet csak ugy megszerezni es hasznalni nem lehet. Nem is nagyon hallottam arrol hogy barkinek is sikerult volna.

Csak hogy ersd mirol van szo. A kod nem mas mint egy algoritmus amit meg bekeidoben is naponta toltenek valtoztatnak hat meg hadmuveleti teruleten. Mikor a katonai IFF rakerdez akkor nem egyszer hanem altalaban 6-10 szer kerdez ra es a valaszado az algoritmusnak megfeleloen ad ra minden egyes alkalommal KULONBOZO valaszt. Ha nem simmel a dolog akkor azonnal ellensegnek mizositi. Szinte kizart hogy ilyet megszerezzen az ember plane ugy hogy szerintem ott abban a tersegben egy ilyen katonai IFF kod nem el tovabb 4 oranal.
A katonai barát-idegen azonosító rendszert (IFF) nem kell összekeverni a polgári azonosító jeladóval. Két külön dolog. Az utóbbi egy olyan számsor ami tartalmazza az ország azonosítót (8 számjegy). Amikor az amcsi felderítő gépek iráni azonosítóval röpködnek az öböl iráni szigeteinek légterében az nem tévedés, hanem tudatos megtévesztési kísérlet.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A katonai barát-idegen azonosító rendszert (IFF) nem kell összekeverni a polgári azonosító jeladóval. Két külön dolog. Az utóbbi egy olyan számsor ami tartalmazza az ország azonosítót (8 számjegy). Amikor az amcsi felderítő gépek iráni azonosítóval röpködnek az öböl iráni szigeteinek légterében az nem tévedés, hanem tudatos megtévesztési kísérlet.


Civil irani kodnak nincs ertelme. Egyreszt mert az iraniak ismerik a sajat gepeiket mi van a levegoben igy ha feltunik egy altaluk nem ismert akkor rogton lebukik. Ilyet tenni kesz amatorseg. Akkor mar inkabb egy harmadik orszag azonositoja lenne logikus amit nemtudnak 1 percen belul leellenorizni. Ha van ket fiad de harom jon haza az iskolabol az azert neked is feltunne ugye?

Ez az egesz idegen azonosito nekem buzlik. Honnan jott ez az info?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A katonai barát-idegen azonosító rendszert (IFF) nem kell összekeverni a polgári azonosító jeladóval. Két külön dolog. Az utóbbi egy olyan számsor ami tartalmazza az ország azonosítót (8 számjegy). Amikor az amcsi felderítő gépek iráni azonosítóval röpködnek az öböl iráni szigeteinek légterében az nem tévedés, hanem tudatos megtévesztési kísérlet.

Latom ertesz hozza. "A katonai barát-idegen azonosító rendszert (IFF) nem kell összekeverni a polgári azonosító jeladóval. Két külön dolog."
Szoval ha ket kulon dolog akkor hogyan tud azonositani pl egy hadihajo vagy egy vadaszgep egy civil repulogepet a semmikozepen ?
Tudod hogy az IFF szerint hany kategoriaba lehet sorolni egy radartracket?
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 299
10 193
113
Ak 103?

D_7uSaCXYAAClrH.png