A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 030
11 907
113
Könnyű géppuskába .338?Az még a normál puskalőszernél is majd kétszer erősebb!

A lövedéktömegből és az energiaból lesz a visszarúgás így helyénvaló a túl erős kifejezés.
Fatusa helyett amortizációs válltámasz, gázregulátornál a három lukat szabaddá tenni, esetleg még csőszájfék és minden rendben lesz. PKT-nál pedig mindegy, mert úgyis platformra van szerelve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 986
113
Fatusa helyett amortizációs válltámasz, gázregulátornál a három lukat szabaddá tenni, esetleg még csőszájfék és minden rendben lesz. PKT-nál pedig mindegy, mert úgyis platformra van szerelve.

Ne kívánd senkinek az amortizátoros válltámaszt.Nem véletlen,hogy a kutya se használja.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Off....

Mennyi harcjármű lehet az orsazégban szerteszét, kiállítva, magánembereknél, stb. ? Mint itt ez is...

67086509_449784078935053_6759380802724691968_n.jpg
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Csak vannak jó megvannak rossz kompromisszumok.A .308 az egy rossz kompromisszum.
De ez a NATO szabvány.A másik meg a 223.Az meg még kevésbé üti át a mai mellényeket,és az energia,amit lead a találatkor,az se túl sok.Rpályája sem a stabilitás szobra,és a lőtávja sem
Szerintem a 308as helyett jobb lenne a 7x57,223 helyett meg egy 6,5-7x45-50 körüli lőszer.De a NATO szabvány a 308 és a 223.Marha drága lenne saját önnálló szabványt létrehoznunk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 986
113
De ez a NATO szabvány.A másik meg a 223.Az meg még kevésbé üti át a mai mellényeket,és az energia,amit lead a találatkor,az se túl sok.Rpályája sem a stabilitás szobra,és a lőtávja sem
Szerintem a 308as helyett jobb lenne a 7x57,223 helyett meg egy 6,5-7x45-50 körüli lőszer.De a NATO szabvány a 308 és a 223.Marha drága lenne saját önnálló szabványt létrehoznunk.

Arra amire kell jó az 5,56 viszont jobb lenne a 6,8 vagy 6,5 ez tény, ellenben a .308 az alkalmatlan arra,hogy karabélylőszernek használd.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Arra amire kell jó az 5,56 viszont jobb lenne a 6,8 vagy 6,5 ez tény, ellenben a .308 az alkalmatlan arra,hogy karabélylőszernek használd.
Én gyengének és könnyűnek tartom a 223ast.És egy jol szerkesztettt fegyverrel uralhatónak a 308ast.Aki egy AK jellegű hátrarugást nem tud uralni,az válassza a nőgyógyász szakmát,ne a lövészkatonáét.
Lőszerkérdés már jogos.De pl a rodéziai málharendbe 14 FAL tár fért,és hosszútávú gyalogos meg lovas örjáratokat csináltak bennük.És még ejtőernyővel is ugrottak benne.
És sokadszorra.Engem biztos,hogy befolyásol a vadász múltam.Szerintem egy jol képzett lövésznek épen úgy el kell tudnia találni a szökellő ellent,mint ahogy én is eltaláltam anno a lénián átugrató szarvast/vaddisznót/őzet/rókát.A lefogó tüzet meg adják a raj/szakasz kollektiv fegyverei.Abba a lövész egyéni fegyvere csak besegités.Ezért is támogatom a rajonként 2 LMG/könnyű gp felállást
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 986
113
Én gyengének és könnyűnek tartom a 223ast.És egy jol szerkesztettt fegyverrel uralhatónak a 308ast.Aki egy AK jellegű hátrarugást nem tud uralni,az válassza a nőgyógyász szakmát,ne a lövészkatonáét.
Lőszerkérdés már jogos.De pl a rodéziai málharendbe 14 FAL tár fért,és hosszútávú gyalogos meg lovas örjáratokat csináltak bennük.És még ejtőernyővel is ugrottak benne.
És sokadszorra.Engem biztos,hogy befolyásol a vadász múltam.Szerintem egy jol képzett lövésznek épen úgy el kell tudnia találni a szökellő ellent,mint ahogy én is eltaláltam anno a lénián átugrató szarvast/vaddisznót/őzet/rókát.A lefogó tüzet meg adják a raj/szakasz kollektiv fegyverei.Abba a lövész egyéni fegyvere csak besegités.Ezért is támogatom a rajonként 2 LMG/könnyű gp felállást

Azt felejted csak el,hogy a mai katona legalább 15kilóval többet visz mint ezelőtt 30 évvel mert ma már általánosak a védőmellények.Ma már minden kiló számít mert egész egyszerűen ott tartunk,hogy a terhelhetőség határán mozog egy modernül felszerelt lövész katona.Nem fér bele a 60%-al nehezebb lőszer.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tisztában vagy vele, hogy a 20%-ad összes háborújában ellőtt gyalogsági lőszer 99%-as lefogótűz?
Igen.A XX.század két leginkább gyilkos fegyvere a gp,és a sima egyszerű aknavető.És azt is leirtam,hogy a több kollektiv fegyverre szavazok.Meg azt is,hogy én is az erősebb gp,és gyengébb karabély lőszer felosztást pártolom.De van egy NATO szabványú lőszervállaszték,amihez igazodni kéne.308 karabélynak kicsit erős,g-nek kicsit gyenge.Viszont a 223 szerintem ma már mindennek gyenge.Kevés a megállitóereje.Nemcsoda,eredetileg 30kilós őzre tervezték.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 986
113
De ha ez nem lenne elég ott van a tárak kérdése is.Senki nem csinál 30-as tárat .308-as kaliberben mert a nehezebb fegyverrel együtt már vállahatatlan lenne egy ilyen fegyver tömege.A 33%-al kisebb tárkapacitás (20-as vs. 30-as tár) pedig óriádi taktikai hátrány.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 337
76 986
113
Igen.A XX.század két leginkább gyilkos fegyvere a gp,és a sima egyszerű aknavető.És azt is leirtam,hogy a több kollektiv fegyverre szavazok.Meg azt is,hogy én is az erősebb gp,és gyengébb karabély lőszer felosztást pártolom.De van egy NATO szabványú lőszervállaszték,amihez igazodni kéne.308 karabélynak kicsit erős,g-nek kicsit gyenge.Viszont a 223 szerintem ma már mindennek gyenge.Kevés a megállitóereje.Nemcsoda,eredetileg 30kilós őzre tervezték.

Ezek már 4 grammos vagy nehezebb lőszerek.Ez már nem az a .223 ami Vietnambam volt és főleg nem az amit civilben használnak.