Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 345
113
Hmmm...:D
Szerintem meg de,már csak a szerelgetős férfiember számára ma már elérhető eszközök miatt is.
Ma már egy jobb telóval fel lehet programozni egy írható motorvezérlőt pl,akkor még a motronik legelső generációja is űrsikló volt.
Monjuk ez szélsőséges példa,88-ban tanulóként még felért egy csöcsörészéssel a szovjet T130-on egy nagyjavítás a helyi termelőszövetkezetben,ahogy a mester elővette a mikrométert,átmérni a belsejét,megérteni az illesztéseket,miazmást,ma ásítozva programozok fel injektorokat a Cat motorba,vagy diagolok 3 éves teherautókat egyik kezemben a nejemmel csetelve a mai vacsiról.:)
A 7 éves skodrimon pár óra alatt cseréltem egr-t,majd diagoltam egy tenyérnyi bigyóval,89ben ez még a filmvásznon létezett.:p
Mondjuk tény,hogy ami érdekel,abban tájékozódok,használom,értem.
Egyébként köponti fűtés és csőhálózat szerelő vagyok :D ,annó a fater meggyőzött :rolleyes::D,hogy az akarok lenni...
89-ben meg félkézzel intézted az akkori technikát, mert ez a mostani még sehol sem volt, max valami nagyon elszállt helyen 1 db kísérleti példány. Korszak kérdése az egész. ;)
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 821
113
Hmmm...:D
Szerintem meg de,már csak a szerelgetős férfiember számára ma már elérhető eszközök miatt is.
Ma már egy jobb telóval fel lehet programozni egy írható motorvezérlőt pl,akkor még a motronik legelső generációja is űrsikló volt.
Monjuk ez szélsőséges példa,88-ban tanulóként még felért egy csöcsörészéssel a szovjet T130-on egy nagyjavítás a helyi termelőszövetkezetben,ahogy a mester elővette a mikrométert,átmérni a belsejét,megérteni az illesztéseket,miazmást,ma ásítozva programozok fel injektorokat a Cat motorba,vagy diagolok 3 éves teherautókat egyik kezemben a nejemmel csetelve a mai vacsiról.:)
A 7 éves skodrimon pár óra alatt cseréltem egr-t,majd diagoltam egy tenyérnyi bigyóval,89ben ez még a filmvásznon létezett.:p
Mondjuk tény,hogy ami érdekel,abban tájékozódok,használom,értem.
Egyébként köponti fűtés és csőhálózat szerelő vagyok :D ,annó a fater meggyőzött :rolleyes::D,hogy az akarok lenni...
Óóóó... elbeszéltünk egymás mellett.
Te a „tud annyit” alatt azt érted, hogy a készen kapott céleszközzel képes megoldani valamilyen feladatot.. Gondolom valamilyen magas szintű programnyelven össze kell huzalozni, oszt zsa (vagy írod be a sorokat, meg eljárások, függvények, ciklusok, minden sz@r? )...
Én úgy értettem a „tud annyit”, hogy tisztában van a berendezés felépítésével, meg, hogy mi miért történik... pl. 40 évvel ezelőtt a villamosmérnökök szerintem gépi kód szinten ismerték az akkori elektronikus eszközeiket, meg a „terméket”.
A T-130-nál meg az tudott igazán (ebben a kontextusban), aki megírta a technológiát (mert neki volt fogalma arról, hogy mi miért történik és mit miért kell csinálni), ami alapján a mester végrehajtotta a munkapontokat, „mert azt kötelező megcsinálni”. Persze a mester is pro volt (ha nem egy „aranykezű” gépész volt... mert sajnos ilyenből is akadt szépszámmal).. csak nem tudott annyit, mint egy mérnök. Mint ahogy egy mai szerelgetős ember sem tud annyit, mint 40 éve egy mérnök...
De ha a Te értelmezésedben nézzük, hogy mire képes a szerelgetős ember akkor persze úgy igazad van.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Óóóó... elbeszéltünk egymás mellett.
Te a „tud annyit” alatt azt érted, hogy a készen kapott céleszközzel képes megoldani valamilyen feladatot.. Gondolom valamilyen magas szintű programnyelven össze kell huzalozni, oszt zsa (vagy írod be a sorokat, meg eljárások, függvények, ciklusok, minden sz@r? )...
Én úgy értettem a „tud annyit”, hogy tisztában van a berendezés felépítésével, meg, hogy mi miért történik... pl. 40 évvel ezelőtt a villamosmérnökök szerintem gépi kód szinten ismerték az akkori elektronikus eszközeiket, meg a „terméket”.
A T-130-nál meg az tudott igazán (ebben a kontextusban), aki megírta a technológiát (mert neki volt fogalma arról, hogy mi miért történik és mit miért kell csinálni), ami alapján a mester végrehajtotta a munkapontokat, „mert azt kötelező megcsinálni”. Persze a mester is pro volt (ha nem egy „aranykezű” gépész volt... mert sajnos ilyenből is akadt szépszámmal).. csak nem tudott annyit, mint egy mérnök. Mint ahogy egy mai szerelgetős ember sem tud annyit, mint 40 éve egy mérnök...
De ha a Te értelmezésedben nézzük, hogy mire képes a szerelgetős ember akkor persze úgy igazad van.
A számítógépes képzésről csak annyit, hogy a mai mérnökök ha a daru nem emel, meg sem próbálkozni lejtővel vagy 3 soros dupla csigamű építésével, hogy egy szar löveget egy 6 méteres partfalon feljuttasson.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
.... pl. 40 évvel ezelőtt a villamosmérnökök szerintem gépi kód szinten ismerték az akkori elektronikus eszközeiket, .....

Hát nem éppen.
Pont azért találták ki a PLC " programnyelvet", hogy az akkori kéthuzalos, relés vezerléseket tervező villamosmernökök is tudjanak vezérlőprogramokat írni.
40 éve épp hogy csak elkezdett terjedni a mikroprocesszoros technika, az is inkább az ügyviteli alkalmazásokban kevésbé a termelésben, automatizálásban.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
borisjohnsonx9.jpg

No comment
 
Status
Not open for further replies.