Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Sőt: német ismerősöm nosztalgikusan mesélt a neonáci és szélbalos csoportok közötti derűs tömegverekedésekről, amik rejtőjenői magasságokba emelték az utcai pofozkodást. Úgy mesélte, hogy ezeken a bunyókon gyakoroltak a rendőrök is, mert ha valahol kitört a ribillió, hamar ott teremtek, és részrehajlás nélkül szétcsapták a bulit.
Olyanban nem volt részem,de a geiselwindi autohofban hétvégéztem Hells Angels találkozó idelén.Hol a rendőrök szoritották be a motorosokat a kamionok közé,hol forditva.Aztán mikor elfogytak a akiket a fakabátok ki akartak emelni,nekiálltak koncertet hallgatni.De ez sem mostanában volt,az igaz
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
Saját volt kollégám nemzetközi buszozik. Tolt egyszer egy olyan körutat sofőrként, két hét, baltikum majd finnek - svédek. Azt mondta hogy hinni nem akart a szemének, Észtek, Lettek, Litvánok pozitív csalódás volt, szép tiszta rendezett minden, szép fehér nők, nyugis utcakép, és a Svédeket várta nagyon, ott meg jött a feketeleves, ahogy ő fogalmazott: tele sivatagicigánnyal, koszos, mocskos, csalódás.

Ismerősöm volt régi osztálytársam kettős állampolgár, oda ment férjhez, itthon vannak családostul, és itt érzik magukat jól. Azt mondta hogy Svédország elveszett. Neki elhiszem.

A svédeknél vannak kimondottam szép városok még mindig, de vannak nagyon ótvar városok is. Ebből van több. Én Stockholmot sirattam meg pár éve, korábban imádtam ott lenni. Röhej, de 2004ben találkoztam ott olyan japó várostervezőkkel, építészekkel, akik oda mentek tanulni, tájékozódni, hogy miként lehet az akadálymentesítést még jobban csinálni, mint Japánban. A svéd minta qurva jó volt. Aztán a kínai és szerb-horvát migrik helyett jöttek a fekaafrikai tanulatlan tuskók, az arabok és szírnek álcázott afgán menekültek, és mindennek vége lett. Nekik tehát tényleg nincs sok hátra. És figyeljétek meg, ott is jön majd egy Brevik-féle megoldás, csak az nem szocikat fog lövöldözni, hanem migriket.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Érdekes, amikor én legutóbb 13 órára kaptam időpontot Tatabányán vesekő ellenőrzésre, 13 órakor fogadtak, pedig csak 2 perccel előtte mentem oda.
Ráadásul én csak egy vasutas vagyok.
Na igen, nekem ez másként ment itt Pesten:
-nem adunk ki időpontot előre.
-Jó de rá van írva a papíromra hogy kontroll lesz jövő héten szerdán 18:40 kor, két sorral lejjebb meg hogy 18:00 kor, tehet van időpontom, csak nem tudom melyik a helyes, megmondaná mikorra jöjjek?
-ötre ha be is akar jutni, a doktorúr azt ír a rendszerbe amit akar, de ha nincsen itt előbb másnak adom az időpontját!
Tehát ötkor ott voltam..
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
De a Pesti Srácok NEM MONDJÁK AZT, HOGY FÜGGETLEN MÉDIA lennének.
A "független média" nem létező fogalom. Aki azt mondja, az jobbára azt érti rajta, hogy az aktuális kormánytól független. De a pesti srácok is állítják, hogy objektívek, pedig pont annyira messze vannak tőle, mint a "függetlenek".
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
Miért? Ki dönt az eü finanszírozásról? A marslakók?????

Lehetne nyakik oktatásegészségügybe önteni mindent, de most olyan a rendszer, hogy a benne lévők ellopnák. Példa: labor. 12ig dolgoznak, utána privi laborba át, de úgy, hogy még tart az illető munkaideje. A privi labor dolgait amint van ideje, még az állami munkahelyén megcsinálja, és két munkahelyről hoz haza annyit, hogy az emberek jó része, ha tudná mennyit, mindenki az egészségügybe menne dolgozni. Mondjuk a labor speckó dolog, az még a Beneluxban is qurva jól fizet. a munkaerőnek kb. mint egy orvos, egy labororvos élete viszont hawaii. Mondjuk van felelősség, de dupla annyit keresni, mint a többi kolléga úgy, hogy négykor már csaó, az mindent visz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
A svédeknél vannak kimondottam szép városok még mindig, de vannak nagyon ótvar városok is. Ebből van több. Én Stockholmot sirattam meg pár éve, korábban imádtam ott lenni. Röhej, de 2004ben találkoztam ott olyan japó várostervezőkkel, építészekkel, akik oda mentek tanulni, tájékozódni, hogy miként lehet az akadálymentesítést még jobban csinálni, mint Japánban. A svéd minta qurva jó volt. Aztán a kínai és szerb-horvát migrik helyett jöttek a fekaafrikai tanulatlan tuskók, az arabok és szírnek álcázott afgán menekültek, és mindennek vége lett. Nekik tehát tényleg nincs sok hátra. És figyeljétek meg, ott is jön majd egy Brevik-féle megoldás, csak az nem szocikat fog lövöldözni, hanem migriket.
Nekem a több mint egy évtizedet kint élő volt osztálytársnő azt mondta, hogy az első szöget abba a jóléti társadalom koporsójába a jugó háborúk környékén és után tömegesen befogadott muzulmánok, főleg bosnyákok és az ilyen kamu papírokat szerző albánok verték bele. Ezt is elhiszem neki.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Meg kell nézni a Sicko-t Michael Moore-tól, csak annyit mondok!

Az USA pont arra tökéletes példa, hogy addig szuper minden, amíg jó az egészségbiztosításod/nem valami olyan ritka betegséged van amit nem támogat a biztosítód. Mert akkor bizony ott megdöglesz, és a családodon kívül még siratni se fog senki, az bizony egy hideg számító rendszer, ki van számolva patika mérlegen hogy megéred e azt hogy megmentsék az életed, vagy sem. Ha sem, akkor jajj neked, ott a szociális háló annak jár, aki kifizeti!

Ha nem láttad, NÉZD meg!
Michael Moore - Sicko
Érdekes mód mégis az USAban egészségesebbek az emberek.És a dolgozó,adófizető polgárt,nem a közalkalmazottra gondolok,meg nem látják el rendesen,hiába fizeti ő az egész lebúj bandát.És a magyar orvosok 90%a már börtönben lenne,minimum adócsalásért.Meg visszaélésért,hanyagságért,.....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
A "független média" nem létező fogalom. Aki azt mondja, az jobbára azt érti rajta, hogy az aktuális kormánytól független. De a pesti srácok is állítják, hogy objektívek, pedig pont annyira messze vannak tőle, mint a "függetlenek".
Ugyan úgy saját szája íze szerint tálal minden oldal mindent, ebben egyet értünk. Azt viszont én hogy így független, úgy objektív, a pofámba szajkózva 5 perc alatt 5x legalább én halál komolyan mondom, hogy a balliberális tartalom fogyasztása közben látom folyamat!

Index függetlenség mérő, Kálmán Olga saját maga állandó felszopkodása etc. Tipikus balllib dolog ez a nagyon független, nagyon objektív önbeállítás.
Míg ha nézek egy HírTv-s műsort mostanában, többször elhangzik hogy "mi fideszesek" vagy " a mi táborunk" etc.
Ebben ezért ellent kell mondjak, a kormánypárti média legalább elmondja folyamatosan azt ami amúgy egyértelmű!

Félre ne érts, nem azt állítom hogy nem propagandisták azok is, mert AZOK, csak legalább tisztább énképük van, mint pl. a független DK színeiben induló NAGYON OBJEKTÍV és elfogulatlan K.O-nak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
Az lehet, hogy tupontosan fogad a bőrgyógyász 5 het mulva, csak kurvara nem vigasztal, ha eppen aznap szar a kezem es instant kéne rá valami...
Kepzeld el, ha valaki mondjuk élelmiszer iparban dokgozik, ahol adott betegség eseteb nem dolgozgat tudtommal. Akkor mi a f*szt csinal 5 hetig es azt sem tudja mi baja van?

Agyfaszt kapok, komolyan mondom.

Privát bőrgyógyász. Az államihoz időpont és bejelentkezés kell. Ez van. Máshol is így van. Jópár helyen örülnének annak, ha lenne állami és kivárnák. Valahol az sincs alapjogon.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Érdekes mód mégis az USAban egészségesebbek az emberek.És a dolgozó,adófizető polgárt,nem a közalkalmazottra gondolok,meg nem látják el rendesen,hiába fizeti ő az egész lebúj bandát.És a magyar orvosok 90%a már börtönben lenne,minimum adócsalásért.Meg visszaélésért,hanyagságért,.....
MUHAHAHAHAHAHA.

Jajaa, ott egészségesebbek! Népbetegség konkrétan az antidepresszáns szedése, úgy írják fel a nyugtatókat mint a C-vitamint... Nem sok nálunk elhízottabb társadalom van, na az övék pont az egyik.

Valamint ami miatt őket toltam példának, az az volt, hogy iszonyat szinten a két véglet az EÜ-jük, akinek van pénze, az elélhet 140 évig lassan, meg halálos betegségből is kigyógyul 5x, akinek viszont nincs, az beszopta báttya!

MAradjunk annyiban, egy nincstelen szerencsétlennek aki a társadalmi osztály alján van valahol, nálunk jobbak az életben maradási esélyei...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
Pontosan így van. Csak ha korrektek akarunk lenni, és nem egy megoldhatatlan problémán lovagolni, akkor oda kell tenni mondom magunkat akár az USA mellé, azt máris lehetünk akár még büszkék is...

Ha abból indulunk ki, hogy Solferino előtt lófasz se gondolkodott el azon annyira, hogy legyen is belőle valami, miszerint valamit tenni kellene a sebesültekkel, valami értelmeset, aztán mégis ez a csata kellett ahhoz, hogy elinduljon valami.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezek a megjegyzések azért roppant mókásak, mert MigFun egy szóval nem írt olyasmit, amit megpróbálsz a szájába adni.
Ő csak annyit írt, hogy a rendszer (közszféra) van értünk, adófizető állampolgárokért.
A probléma pont az a drágalátos magyar "közszolgálati" rendszerrel,hogy nagyon is öncélú.Nagyon is az a szemlélet hatja át,hogy az adófizető azért van,hogy eltartsa őket.Mert az a dolga.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
MUHAHAHAHAHAHA.

Jajaa, ott egészségesebbek! Népbetegség konkrétan az antidepresszáns szedése, úgy írják fel a nyugtatókat mint a C-vitamint... Nem sok nálunk elhízottabb társadalom van, na az övék pont az egyik.

Valamint ami miatt őket toltam példának, az az volt, hogy iszonyat szinten a két véglet az EÜ-jük, akinek van pénze, az elélhet 140 évig lassan, meg halálos betegségből is kigyógyul 5x, akinek viszont nincs, az beszopta báttya!

MAradjunk annyiban, egy nincstelen szerencsétlennek aki a társadalmi osztály alján van valahol, nálunk jobbak az életben maradási esélyei...
Naja,Mo nem egy kifejezetten deressziós ország....ááááá,dehogy.Kicsit se.Csak qurvára az,de nagyon.
Maradjunk annyiba,hogy ha nem fizettem volna zsebből a feleségem gyógyitását maszek alapon,most béna lenne.
És igen.Talán annak kéne elöl lenni a sorban,aki fizeti a rendszert.Csak nálunk a cigány meg a kamarillahuszár kapja azt a az ellátást,amit a melós fizet,és csak várja a várólista végén,mikor is jut hozzá,amiért fizet.
És Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A probléma pont az a drágalátos magyar "közszolgálati" rendszerrel,hogy nagyon is öncélú.Nagyon is az a szemlélet hatja át,hogy az adófizető azért van,hogy eltartsa őket.Mert az a dolga.
Banyek, amilyen szinten el vannak tartva az eu dolgozok... :D

Nem inkabb a mindent jobban tudo zsenik hozzaallasaval van a baj?
"Kozszolgaink vagytok. Tartoztok nekunk." :eek:
_79085569_b81a564a-e5ff-472a-b7f0-bdcdf46a7dc6.jpg

Biztos koztisztviselot akart irni, csak ugy nem adta ki a poen. :)
bbc
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
A probléma pont az a drágalátos magyar "közszolgálati" rendszerrel,hogy nagyon is öncélú.Nagyon is az a szemlélet hatja át,hogy az adófizető azért van,hogy eltartsa őket.Mert az a dolga.

Naja,Mo nem egy kifejezetten deressziós ország....ááááá,dehogy.Kicsit se.Csak qurvára az,de nagyon.
Maradjunk annyiba,hogy ha nem fizettem volna zsebből a feleségem gyógyitását maszek alapon,most béna lenne.
És igen.Talán annak kéne elöl lenni a sorban,aki fizeti a rendszert.Csak nálunk a cigány meg a kamarillahuszár kapja azt a az ellátást,amit a melós fizet,és csak várja a várólista végén,mikor is jut hozzá,amiért fizet.
És Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen.
A vállalkozó réteg nem kis része meg azt hiszi a mai napig, hogy Ő tesz nekem szívességet ha bemegyek hozzá mint ügyfél/vevő ha kiszolgál/eladhatja nekem a termékét.
A lakosság nagy része meg ott kerüli el az adóterheket ahol csak tudja. Mondjuk ki, adócsaló.
Te befizetsz és befizettél mindig minden adóterhet a közösbe korrektül, hogy utána reklamálhass jogosan hogy a befizetett pénzedért a közösből nem megfelelő színvonalú "közszolgáltatásokat" kapsz vissza?

Ugye volt azért kis gázolaj, meg ez meg az a kamionban "okosba" :D??!

Na itt van a baj... Mindenki csak azt látja hogy a többi szereplő mit tudna érte tenni jobban! Azt nem hogy vele mi a baj.
Majd ha mindenki korrektül áll hozzá mindenhez - AZ IS AKI SÍR FOLYAMATOSAN - majd akkor lesz itt jó világ, addig nem!
 
M

molnibalage

Guest
Privát bőrgyógyász. Az államihoz időpont és bejelentkezés kell. Ez van. Máshol is így van. Jópár helyen örülnének annak, ha lenne állami és kivárnák. Valahol az sincs alapjogon.
Halkan kerdem ismét. Mi a faszra fizetem a TB-t....?
Mert ameddig nem ér baleset, addig pontosan olyan, mintha nem fizetnek szolgáltatás szempontjabol. Nem szolgáltatni es penzt szedni valamiért azt jobb helyen csalas vagy lopásnak hívják...
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Banyek, amilyen szinten el vannak tartva az eu dolgozok... :D

Nem inkabb a mindent jobban tudo zsenik hozzaallasaval van a baj?
"Kozszolgaink vagytok. Tartoztok nekunk." :eek:
_79085569_b81a564a-e5ff-472a-b7f0-bdcdf46a7dc6.jpg

Biztos koztisztviselot akart irni, csak ugy nem adta ki a poen. :)
bbc
Ha tudni akarod,a miniszter szó szolgát jelent.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Halkan kerdem ismét. Mi a faszra fizetem a TB-t....?
Mert ameddig nem ér baleset, addig pontosan olyan, mintha nem fizetnek szolgáltatás szempontjabol. Nem szolgáltatni es penzt szedni valamiért azt jobb helyen csalas vagy lopásnak hívják...
Nem nem, azért fizeted hogy legyen ellátása Lakatos Otellónak is aki halmozottan hátrányos szülők sanyarú sorsú 7. szülött gyermeke. Neki is beadják ma az életmentéshez szükséges méregdrága gyógyszert, ha mondjuk allergiás a darázscsípésre.
Igen, Te is életmentő vagy :p!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and vilmoci

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
De a Pesti Srácok NEM MONDJÁK AZT, HOGY FÜGGETLEN MÉDIA lennének.
Viszont a Prostisrácokat az én adómból is támogatja a kormány, de pl az indexet nem. Ez elég jelentős különbség, nyílván nekem, aki adót fizet és követi, az hova megy. Egy hívőnek ezzel szemben tökmindegy, örül, hogy még egy hely ahol mehet az uszítás a pénzén. :D