Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Halkan kerdem ismét. Mi a faszra fizetem a TB-t....?
Mert ameddig nem ér baleset, addig pontosan olyan, mintha nem fizetnek szolgáltatás szempontjabol. Nem szolgáltatni es penzt szedni valamiért azt jobb helyen csalas vagy lopásnak hívják...
2012 óta nem TBt fizetünk,hanem egészségügyi adót.A magyar jogrend szerint pedig az adó befizetése kötelező,legalábbis a kisembernek,de szolgáltatás csak adható érte.Nem jár autómatikusan.Hűűű,de nagyon demokratikus jogállami intézményrendszerünk van.Olan népi demokratikus...
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Viszont a Prostisrácokat az én adómból is támogatja a kormány, de pl az indexet nem. Ez elég jelentős különbség, nyílván nekem, aki adót fizet és követi, az hova megy. Egy hívőnek ezzel szemben tökmindegy, örül, hogy még egy hely ahol mehet az uszítás a pénzén. :D
Ebben igazad van. Én ebben a balanszot ott látom, hogy a fidesz kormány előtt meg ugyan úgy olyan műsorok mentek közpénzből, mint pl. a Napkelte - Kinn padon - Heti hetes etc...
Van különbség? Nincs.

Aki éppen hatalmi helyzetben van, az mindig talál közpénzt arra, hogy magát fényezze, és az ellenfeleit üsse. Most 9 éve a Fidesznek adta ki, én ezt értem hogy fáj annak aki baloldali/liberális, de hát ez egy demokrácia uraim, választást kell nyerni, azt utána lehet közpénzből tolni majd megint a Napkeltéket. Most M1 van, mert erre szavazott a választók többsége...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 928
113
Az amúgy megvan a tisztelt vitatkozóknak, hogy az orvosok amúgy nem keresnek szarul? Emelett rengetegen akik állami eü-ben dolgoznak mindegyiknek van magán munkája is, szintén jó pénzért, (megjegyzem ezzel nincs bajom) a probléma ott kezdődik, hogy a magán betegeit is az állami eszközökkel vizsgáltatja az állami tb-s betegek elé véve....
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Ebben igazad van. Én ebben a balanszot ott látom, hogy a fidesz kormány előtt meg ugyan úgy olyan műsorok mentek közpénzből, mint pl. a Napkelte - Kinn padon - Heti hetes etc...
Van különbség? Nincs.

Aki éppen hatalmi helyzetben van, az mindig talál közpénzt arra, hogy magát fényezze, és az ellenfeleit üsse. Most 9 éve a Fidesznek adta ki, én ezt értem hogy fáj annak aki baloldali/liberális, de hát ez egy demokrácia uraim, választást kell nyerni, azt utána lehet közpénzből tolni majd megint a Napkeltéket. Most M1 van, mert erre szavazott a választók többsége...
Azért a Napkelte reggel ment, nem egy egész napos propaganda volt, másrészt Lakat T és társai minden párt képviselőjét behívták és úgy nyaltak a MIÉP - nek pl, hogy öröm volt nézni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A vállalkozó réteg nem kis része meg azt hiszi a mai napig, hogy Ő tesz nekem szívességet ha bemegyek hozzá mint ügyfél/vevő ha kiszolgál/eladhatja nekem a termékét.
A lakosság nagy része meg ott kerüli el az adóterheket ahol csak tudja. Mondjuk ki, adócsaló.
Te befizetsz és befizettél mindig minden adóterhet a közösbe korrektül, hogy utána reklamálhass jogosan hogy a befizetett pénzedért a közösből nem megfelelő színvonalú "közszolgáltatásokat" kapsz vissza?

Ugye volt azért kis gázolaj, meg ez meg az a kamionban "okosba" :D??!

Na itt van a baj... Mindenki csak azt látja hogy a többi szereplő mit tudna érte tenni jobban! Azt nem hogy vele mi a baj.
Majd ha mindenki korrektül áll hozzá mindenhez - AZ IS AKI SÍR FOLYAMATOSAN - majd akkor lesz itt jó világ, addig nem!
Közszolgálatban lehet még büntetlenül lopni,de a maszek világban nem.Tudod a modern kamionban van fedélzeti számitógép,ami minden diagnosztikai adatot jegyez.Mondjuk mivel Mo-on sok politikusnak van kamionos céges érdekeltsége,a cégek lohatnak,amennyit nem szégyelnek,de a soför nem.A magyar rendőr/hivatalnok meg aszissztál hozzá.Mo az egyetlen ország az EUban,ahol 5évente pénzért,és nem fillérért, kötelezik a kamionsofőrt a szakvizsgája megújitására,de nem kell még szakmunkás minimálbérre se bejelenteni a sofört,mert az állam nem ismeri el szakmunkának.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Azért a Napkelte reggel ment, nem egy egész napos propaganda volt, másrészt Lakat T és társai minden párt képviselőjét behívták és úgy nyaltak a MIÉP - nek pl, hogy öröm volt nézni.
Azt gondolom a lényeg azért átjött. Heti Hetes? Az ugyan úgy elfogult híradók? Ha ezt sem látod úgy ahogy én, akkor tényleg annyira nem egy szemüvegen keresztül nézzük a világot, hogy sosem fogunk érdemben egy jót vitázni. Most a Fidesznek áll a zászló. Előtte meg ők voltak ellenszélben. Ha majd buknak, megint változni fog, addig nem. Én ennyit állítok. Valamint hozzáteszem hogy az ATV sem egyszerű azért ma sem, ott is egész nap megy a propaganda.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Ugyan úgy saját szája íze szerint tálal minden oldal mindent, ebben egyet értünk. Azt viszont én hogy így független, úgy objektív, a pofámba szajkózva 5 perc alatt 5x legalább én halál komolyan mondom, hogy a balliberális tartalom fogyasztása közben látom folyamat!

Index függetlenség mérő, Kálmán Olga saját maga állandó felszopkodása etc. Tipikus balllib dolog ez a nagyon független, nagyon objektív önbeállítás.
Míg ha nézek egy HírTv-s műsort mostanában, többször elhangzik hogy "mi fideszesek" vagy " a mi táborunk" etc.
Ebben ezért ellent kell mondjak, a kormánypárti média legalább elmondja folyamatosan azt ami amúgy egyértelmű!

Félre ne érts, nem azt állítom hogy nem propagandisták azok is, mert AZOK, csak legalább tisztább énképük van, mint pl. a független DK színeiben induló NAGYON OBJEKTÍV és elfogulatlan K.O-nak.
Én csak azt nem értem, miért gondolja azt a kormányoldal(i média), hogy náluk van az igazság szent grálja, és mindenki más (ellenzék, brüsszel, pride-vonulók, tetszőleges aktuális szitokszó behelyettesíthető) hülye, vagy hazudik. Most ugye az lett a jelszó, hogy mi vagyunk Európa fenegyerekei, akik megmondjuk a pár száz évvel gyakorlottabb demokráciáknak, hogy úgy lenne jó, ahogy mi gondoljuk.
Önbizalom, az van...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Azért a Napkelte reggel ment, nem egy egész napos propaganda volt, másrészt Lakat T és társai minden párt képviselőjét behívták és úgy nyaltak a MIÉP - nek pl, hogy öröm volt nézni.
Egy olyan idoszakot sirsz vissza, ahol nem volt ellenzeki (fidesz) media. o_O
Ha ma olyan "igazsagos" lenne a rendszer, mint ebben az idoben volt, akkor be kellene érned egyetlen ujsaggal (pl. Nepszava). Par sokkal kisebb lap es egy kesobb indulo tévé (legyen ez az ATV) es kabe ennyi...

Ja, es a HirTV-be is hivnak ellenzekieket. Nagyon kedvesek veluk. :p
Miből? Nem az adónkból tartják fenn? Mi köze ehhez a TB-nek?
Erre inkabb hagyok idot. :rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Közszolgálatban lehet még büntetlenül lopni,de a maszek világban nem.Tudod a modern kamionban van fedélzeti számitógép,ami minden diagnosztikai adatot jegyez.Mondjuk mivel Mo-on sok politikusnak van kamionos céges érdekeltsége,a cégek lohatnak,amennyit nem szégyelnek,de a soför nem.A magyar rendőr/hivatalnok meg aszissztál hozzá.Mo az egyetlen ország az EUban,ahol 5évente pénzért,és nem fillérért, kötelezik a kamionsofőrt a szakvizsgája megújitására,de nem kell még szakmunkás minimálbérre se bejelenteni a sofört,mert az állam nem ismeri el szakmunkának.
Persze persze, értem én. Egy patyolat tiszta kamionos vagy, aki életlében mindig megfizetett és megfizet jelenleg is minden közterhet, sosem volt semmi okoskodás, biznic!

Világos! Akkor megkövetlek, és azt kívánom bárcsak minden honfitársunk így állna hozzá a dolgokhoz mint te.

Ha nem hazudtál/szépítettél magaddal kapcsolatban, persze.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 939
113
Én csak azt nem értem, miért gondolja azt a kormányoldal(i média), hogy náluk van az igazság szent grálja, és mindenki más (ellenzék, brüsszel, pride-vonulók, tetszőleges aktuális szitokszó behelyettesíthető) hülye, vagy hazudik. Most ugye az lett a jelszó, hogy mi vagyunk Európa fenegyerekei, akik megmondjuk a pár száz évvel gyakorlottabb demokráciáknak, hogy úgy lenne jó, ahogy mi gondoljuk.
Önbizalom, az van...
Legyen is, mert anélkül még baszni sem lehet!

Nem kell arrogánsnak lenni, de aki önbizalom nélkül akár csinálni bármit, az azonnal vesztett az élet minden területén. Nekem inkább ez a szimpatikus, mint a "pfffujj magyar, hejjedre, s a merjünk kicsik lenni" nem túl szép emlékű politikai vonala!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 462
113
A "független média" nem létező fogalom. Aki azt mondja, az jobbára azt érti rajta, hogy az aktuális kormánytól független. De a pesti srácok is állítják, hogy objektívek, pedig pont annyira messze vannak tőle, mint a "függetlenek".

Objektív nem egyenlő azzal, hogy függetlennek hazudom "magam". Ne keverd légyszi! Az, hogy neked fáj, vagy nekem kínos ez vagy az, ez még lehet objektív újságírás, de csak bizonyos szemszögből. De objektíven írhat az ellenzéki média is, még saját szemszögből is, de ez valahogy manapság már sehogyan sem néz ki sem objektívnak, sem függetlennek.

Nézzük a PSt. A csávók leírnak valamit. Pl. az a valamilyen (Jurák?) Kata, hogy Dumb és Dumber nem is az USA külügyben járt. Mert valami baromblog látott egy táblát, ami előtt Dumb és Dumber állt, és az biza nem a külügyé, csak olyan, hanem a Soros-féle szervezeté. Ezt megjeleníti a cikkben, címlap, "objektíven", mert felkapott egy hírt és igen, a tábla tényleg a Soros-féle szervezeté.

Igen ám, de a tábla az biza az USA külügyben van. Tehát Dumb és Dumber tényleg pont ott járt.

Hogy vajon kikkel beszéltek, ezután már tök mindegy a PSnek, mert tényleg ott jártak. Ők eddig mentek el objektivitásban, még ha valójában semmit sem tudunk merre voltak. Én magam tudom, ismerem ahol jártak, tényleg az USA külügy épületében van. Ezt Katának is megírták jobbról, mármint, hogy baromságot írt, vegyék észre.

Erre észre veszik, de jól eldugják a cikket a címlapról. Nekik is ciki, és nem ütik tovább a vasat. Dumb van olyan kretén, hogy szépen lejáratja majd magát magától. Mint az aranycsapatban egy meccs alatt: "Hagyd Gyula, úgyis kihagyja!" És kihagyta. :)

PSék lecsaptak arra a bizonyosra: Gotcha!, de megszopták. De etttől még objektívek voltak, bár ők mindig elmondják, hogy attól még nem függetlenek. Nem is lehet annak lenni, nem így nevelkedtek.

Erre mit csinál a függelenobjektív ellenzéki sajtó? Elkezdi védeni Dumb és Dumbert miután a PS árnyékra vetődött, de bebizonyítani nem tudták, hogy csak azért fotózkodtak ott, mert LÁTOGATHATÓ az épület, vagy mert tényleg ott volt talijuk is, nem pedig a Soros szervezetnél. Ismerve Dumb és Dumbert nem ott volt, de utána függetlenobjektívék másról se írnak, mint arról, hogy ott találkoztak, a PS hülye volt, míg Dumb és Dumber szépek voltak, jók voltak, megtiszteltetés volt őket fogadni, stb. stb., de mivel nem voltak ott, függetlenobjektívék saját maguk se tudják, hogy igaz-e vagy sem amit Dumb és Dumber kamuzott.

Aztán ahogy Dumb kiesik a buliból, a neje miatt egyre kevésbé vevők rá függetlenobjektív oldalon, és amint ejtik, Dumbról meg is írnak minden szutykot, amit eddig tudtak, de visszatartottak. Ők tehát szintén objektívek, de valahogy mégse bontották ki az objektivitás minden szeletét. mert qurvára nem függetlenek, de ők tényleg annak hazudják magukat, lepropagandistázzák a 888, a PS és a kormányközeli média egészét, holott max. annyi van, hogy nem tetszik nekik az, amit a kormányközeli leírt, pontosan azért, mert NEM függetlenek és nem is voltak azok soha. Pl. Fegyőr is baromi függetlennek hazudta magát, és a függetlenobjektív média is így állította be, pedig akinek a nagyapja anno Hevesben volt élethaláluratanácselnök, az minden, csak nem független.

Független újságírás tehát nonszensz kategória, ha politikáról van szó, és ritka ha nem arról, mert valaki mindig fizeti a médiafelületet, hogy azt írják meg, amit meg kell írni. Még Clark se volt független, hisz ő volt Superman, és csak azért írt, hogy ne derüljön ki, hogy ő Superman és mert meg akarta dugni Loist.

Objektívitás tehát mindig abból a szemszögből vizsgálandó, amelyik oldalon állsz. Ha patásfóbiában szenvedsz, a PS sose lesz neked objektív, pedig tud az is lenni, ha pedig nem vagy patásfóbiás akkor lehet az. Ugyanez ellenzéki oldalon, de ott a médiagenyák valami erkölcsi fölényből próbálják lenézni a pórt és függetlennek hazudják magukat, pedig erről szó sincs. Ordasabbak, mint egy SZDSZ valaha is volt.

De persze valamilyen szinten érteni kell a médiát és nem beszopni mindent amit leírnak, és kb. akkor fogod érezni, hogy mi az ami tényleg objektívabb, mint más cikk, és mi az ami ordas nagy kamu. Ha pl. Kósa kapcsán anno kevesebbet hazudnak, akkor még hihető is lett volna, de ők ekkora halat akartak fogni, és már a médium se az övék, Kósa meg hatalmas fölénnyel nyert.

Ha kb. objektív, jobbos, de tényleg minden oldal agymenéseit szemléző médiafelület kell, akkor az a mandiner. Ott Vadaitól Ferin át Milóig mindenkit szemléznek. De ha ballib értelmesebbet akarok olvasni olyat konkrétan nem találok, pedig régen volt olyan. Ennek az oka az a kib...tt nagy frusztráció amivel 2006 óta hajtják a szopórollert, miközben függetlennek és objektívnek hazudják magukat. Ezért nem megy.

Ha értelmes és objektív ballib politikust akarok, akkor Ungár Pétert olvasok/hallgatok. Néha van TGMnek pár értelmes gondolata, de általában nincs. De legalább szegényártatlanJózsika kapcsán ő meaculpázott. Az nem megy, mint amit Puzsér csinál, hogy naponta vált sziluettet, hogy éppen kit fog püfölni, ahelyett, hogy EÜ kezelésre járna magát kezeltetni, nem pedig a polgármesterségért hajtana.

Mindig próbálok objektív ballib médiát találni, de az ugyanúgy nincs, ahogy objektív jobboldali/kormánypárti média sincs. És soha nem is lesz. Pontosan azért, mert akik olvassák és nézik, feltesznek ilyen v. olyan szemüveget és azonnal lőttek az objektivitásnak, még ha az objektivitás nagyon is objektív akart lenni.

Persze előképzettséggel és tapasztalattal ezt egész jól lehet kezelni az egész politikai palettát, de csodát ne várjuk. Az pedig, hogy egy média független legyen!? Persze, mindig van aki ezt beszopja, mármint, hogy van ilyen, miazhogynagyonis, de nincs és nem is volt.

Mára már a gyerekműsorok is felvesznek valamilyen szemüveget, amitől azonnal nem objektívek. A ZDF és a BBC sajnos tudna erről mesélni. Hol van már Dévényi Tibi bácsi és a pontos labdái?! Ott is volt népnevelő szándék, fogadjuk el, de azért a politikától jobban igyekezett távol maradni, mint a maiak. Bár szerepeltek benne politikusok, mert volt pár idióta, aki pont azokkal akart találkozni, de az már legyen az ő bajuk. A cél max. az lehet, hogy egyfajta konszenzus alakuljon ki, hogy legyen bizonyos határ, amit nem lépünk át még akkor sem, hogy lassan 13 éve nem nyert az egyik oldal egy komoly választást sem. És ha ez meg lesz, lesz ez még fordítva is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 462
113
Nekem a több mint egy évtizedet kint élő volt osztálytársnő azt mondta, hogy az első szöget abba a jóléti társadalom koporsójába a jugó háborúk környékén és után tömegesen befogadott muzulmánok, főleg bosnyákok és az ilyen kamu papírokat szerző albánok verték bele. Ezt is elhiszem neki.

Ez tény. Ameddig a szerbek a horvátokat lőtték, csak szerbek és horvátok jöttek, akik qurva jól el voltak egymással. Aztán bekevertek a képbe a bosnyákok, főleg a katonaköteles, de katonának nem állt férfiak, és máris egyfajta kevésbé gazdag muszlim lakosság jött Svédországba. De azok tényleg menekültek voltak, nem illegális gazdasági bevándorlók.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Persze persze, értem én. Egy patyolat tiszta kamionos vagy, aki életlében mindig megfizetett és megfizet jelenleg is minden közterhet, sosem volt semmi okoskodás, biznic!

Világos! Akkor megkövetlek, és azt kívánom bárcsak minden honfitársunk így állna hozzá a dolgokhoz mint te.

Ha nem hazudtál/szépítettél magaddal kapcsolatban, persze.
Látszik,hogy kamarillahuszár vagy.Nagy jol értesz hozzá.Jeles módon.Tudod engem néhai nagyanyám arra tanitott,hogy hazudni csúnya dolog.A hazug szó nem is lett szokásom.Magyarországon mondjuk ez elég komoly hátrány.....
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Egy olyan idoszakot sirsz vissza, ahol nem volt ellenzeki (fidesz) media. o_O
Ha ma olyan "igazsagos" lenne a rendszer, mint ebben az idoben volt, akkor be kellene érned egyetlen ujsaggal (pl. Nepszava). Par sokkal kisebb lap es egy kesobb indulo tévé (legyen ez az ATV) es kabe ennyi...

Ja, es a HirTV-be is hivnak ellenzekieket. Nagyon kedvesek veluk. :p

Erre inkabb hagyok idot. :rolleyes:
Ki sírja vissza a napkeltét? Erre inkább hagyok időt. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Legyen is, mert anélkül még baszni sem lehet!

Nem kell arrogánsnak lenni, de aki önbizalom nélkül akár csinálni bármit, az azonnal vesztett az élet minden területén. Nekem inkább ez a szimpatikus, mint a "pfffujj magyar, hejjedre, s a merjünk kicsik lenni" nem túl szép emlékű politikai vonala!
Ez a ló másik oldala. De most átestünk rajta...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 890
82 462
113
Halkan kerdem ismét. Mi a faszra fizetem a TB-t....?
Mert ameddig nem ér baleset, addig pontosan olyan, mintha nem fizetnek szolgáltatás szempontjabol. Nem szolgáltatni es penzt szedni valamiért azt jobb helyen csalas vagy lopásnak hívják...

Arra, hogy egyáltalán bekerülj a bőrgyógyászhoz. Hogy 5 hét múlva, akkor 5 hét múlva. De bekerülsz. Privátba persze szintén azonnal bekerülsz. Persze, azért ott se igaz ez. Még ott is időpontot kell foglalni.

Legjobb TBs példám a fogorvos. Én júliusban foglaltam magán fogorvoshoz! időpontot. Kaptam is novemberre. :) Áprilisban letört a fogam, és nem értem el a saját fogorvosom. Aztán májusban kiderült, hogy azért, mert meghalt. Az újhoz májusban foglaltam időpontot. Kaptam is június közepére. Meg is csinálta. Előtte gyors próbatömés májusban. Persze lehetne menni máshoz is, de nem véletlenül nincs az új dokimnál időpont ... Foggal, medvével nem szórakozunk.

Vagyis, a foggal ált. nem az SZTKba megyünk, ahol persze szintén fizetni kellene, pedig fizetem a TBt. Anno volt vizitdíj. 300 huf volt, de nem jött be a népnek. Pedig fizettük a TBt.