A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 164
113
Hát azt, hogy sajnáljuk a pénzt személyi felszerelésekre ezért más levetett rongyait vesszük meg szerintem nem lehet "értelmes" jelzővel illetni.
Milyen másik alternatíva volt rá? Saját levetett rongyaink nem voltak. Azt mondtátok, hogy a National Guard is az Army levetett rongyait hordja.
Most őszintén, nyugodt szívvel adtál volna missziós M2015-öt a most rendszerben lévő tartalékosoknak? Miközben az szerződéseseknek sincs rendesen?
Ha pedig a legmagasabb politikai szintről jön az előírás, hogy itthon kell gyártani a személyi felszerelést, akkor a HM vezetése is csak egy kényszerpályán mozoghat.
Én ezt pusztán logikus megoldásnak tartom, különösen úgy hogy tudjuk, hogy a tartalékosok jelentős része kényszerből van a rendszerben, és az első adandó alkalommal dobbant. Ha a későbbiekben rendelkezésre állna is a rendes 2015M gyakorló vagy a kiképzési változata, akkor is a friss belépőknek az MTP-t adnám, amíg megfelelő mennyiségben fel nem tornyozom a raktárban a holmit.
Különben ezek a felszerelések mennyire voltak használtak? Mert nekem nem tűnnek agyonhordottaknak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 150
119 599
113
Milyen másik alternatíva volt rá? Saját levetett rongyaink nem voltak. Azt mondtátok, hogy a National Guard is az Army levetett rongyait hordja.
Most őszintén, nyugodt szívvel adtál volna missziós M2015-öt a most rendszerben lévő tartalékosoknak? Miközben az szerződéseseknek sincs rendesen?
Ha pedig a legmagasabb politikai szintről jön az előírás, hogy itthon kell gyártani a személyi felszerelést, akkor a HM vezetése is csak egy kényszerpályán mozoghat.
Én ezt pusztán logikus megoldásnak tartom, különösen úgy hogy tudjuk, hogy a tartalékosok jelentős része kényszerből van a rendszerben, és az első adandó alkalommal dobbant. Ha a későbbiekben rendelkezésre állna is a rendes 2015M gyakorló vagy a kiképzési változata, akkor is a friss belépőknek az MTP-t adnám, amíg megfelelő mennyiségben fel nem tornyozom a raktárban a holmit.
Különben ezek a felszerelések mennyire voltak használtak? Mert nekem nem tűnnek agyonhordottaknak.
Az angokok fél évente cserélik a ruhát amit kiosztottak! Ha volt hordva ha nem.

A kényszerpálya ott van, hogy 1 cég varrja ruhát 0 tapasztalattal és akkor még 0 kapacitással ruhagyártásban 3-4 helyett ( anny többszáz fős varroda van az országban meg 15 db 50 és 100 fő közt foglalkoztató)
Ha lett volna rá a leghalványabb igény és hajlandóság el lehetett volna látni mindenkit most már 5 év alatt mióta van 15M.

És akkor a málha rendszerről inkább szót sem ejtek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 164
113
Az angokok fél évente cserélik a ruhát amit kiosztottak! Ha volt hordva ha nem.

A kényszerpálya ott van, hogy 1 cég varrja ruhát 0 tapasztalattal és akkor még 0 kapacitással ruhagyártásban 3-4 helyett ( anny többszáz fős varroda van az országban meg 15 db 50 és 100 fő közt foglalkoztató)
Ha lett volna rá a leghalványabb igény és hajlandóság el lehetett volna látni mindenkit most már 5 év alatt mióta van 15M.

És akkor a málha rendszerről inkább szót sem ejtek.
Arról van infód, hogy jelenleg mennyi ember dolgozik a felszerelésen?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 164
113
Pontos nincs de elérték a közepes méretet már egy ideje.
A combat gear bloggot szoktam követni, és ott vannak infók a málháról. Ott ahogy olvastam egy cég fejleszti a málha elemeit a 80 literes zsákkal. Már elég régen írtak róla, és azt írtak hogy az ott bemutatott megoldások már majdnem véglegesnek tekinthetők. Finomítások szükségesek csak. És a "szakértő közönségnek" is elnyerte a tetszését. Az eltelt idő alapján már gyártásban kellene lennie...
Mondjuk még tendernyertesként nem láttam kihírdetve...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 150
119 599
113
A combat gear bloggot szoktam követni, és ott vannak infók a málháról. Ott ahogy olvastam egy cég fejleszti a málha elemeit a 80 literes zsákkal. Már elég régen írtak róla, és azt írtak hogy az ott bemutatott megoldások már majdnem véglegesnek tekinthetők. Finomítások szükségesek csak. És a "szakértő közönségnek" is elnyerte a tetszését. Az eltelt idő alapján már gyártásban kellene lennie...
Mondjuk még tendernyertesként nem láttam kihírdetve...
Nem volt tender, amire kiírták vissza lett vonva tavaly, új nem volt azóta.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 164
113
Magyarország növeli védelmi ipari kapacitásait
A kormány a védelmi ipari kapacitásbővítés érdekében nagy összegű hitel mögötti kezességvállalásról döntött...
https://jogalappal.hu/magyarorszag-noveli-vedelmi-ipari-kapacitasait/
Akkor most szeretnék visszautalni a héten a Puma topicba betett hozzászólásomra :rolleyes:;):cool::
The German Bundeswehr is thinking about another Puma branch, the two assembly lines we have in Germany may not be enough, so we are thinking of a third somewhere in the European Union, so why not in the Czech Republic?
Ha hozzáadjuk, hogy a csehek nagyon nem akarják a Pumát, és a Bundeswehr nyakába egy újabb "költségcsökkentő" került, akkor szerintem eléggé kézenfekvő, hogy ha bejelentkezünk az összeszerelésre is, akkor olcsóbban le fogjuk tudni nekik szállítani a járműveket (a cseheknél is olcsóbban), pláne ha a most meglévő 2-ből további 1-et átköltöztetnek hozzánk.

12MRD? Ennyit még a nagy autógyártók sem kaptak 1-1 bővítésre!
HDT: aki megfejti, az kap egy hangszórót.
Szerintem az első 2 betű két nemzetiség kezdőbetűje. ;)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 927
113
Elég érdekes keverék Hungarian Deutsch Tandem/Team :D Hungarian angolul, Deutsch németül, UDT esetén minden szó német vagy ha mindegyik saját nyelvén lenne akkor MDT (tandem maradhat mert azt magyarul is érthető) vagy minden angolul HGT.
De jó ötletelés és van benne valami. 12milliárdból elég nagy dolgokat lehet összehozni.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Szerintem semmivel nem rosszabb, mint az elődei a rendszerváltás óta. Vadai, Szekres, pedig sokkal rosszabbak voltak. Amúgy jó parancsvégrehajtó és beszél sokat. Nem hinném hogy komoly döntések tartoznak rá, de ezt a politikai munkát is el kell végezni valakinek, amit csinál. megfelel rá. Szakmába biztos nem szól bele, csak kihirdeti, ha valami döntés születik. Minden kormányzat alatt megvolt az ilyen ember, semmi gond.
Mármint a beszélő disznósajt?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Elég érdekes keverék Hungarian Deutsch Tandem/Team :D Hungarian angolul, Deutsch németül, UDT esetén minden szó német vagy ha mindegyik saját nyelvén lenne akkor MDT (tandem maradhat mert azt magyarul is érthető) vagy minden angolul HGT.
De jó ötletelés és van benne valami. 12milliárdból elég nagy dolgokat lehet összehozni.
12 milliárd max egy épkézláb pár ezer nm üzemcsarnok. Plusz esetleg alap gépek, infrastruktura. Puma gyártás alapból kílőve. Ahhoz annak az összegnek legalább 6x8 ra kellene minimum.
Ami szóba jöhet. Apc összeszerelde, lőszergyártás nagyobb kapacításban, illetve kisebb nagyobb személyi felszerelések gyártása il eseteg kisebb egyedi szériás harcjárművek gyártása. Itt nem a Pumára és társaira gondolok.
Itt nem tudom hogy miért erőltetik, fantáziálnak egyesek a pumárrol holott ott van a másik német vas is a KF41 Lynx. Egyébként meg itt bármi megeshet szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
12 milliárd max egy épkézláb pár ezer nm üzemcsarnok. Plusz esetleg alap gépek, infrastruktura. Puma gyártás alapból kílőve. Ahhoz annak az összegnek legalább 6x8 ra kellene minimum.
Ami szóba jöhet. Apc összeszerelde, lőszergyártás nagyobb kapacításban, illetve kisebb nagyobb személyi felszerelések gyártása il eseteg kisebb egyedi szériás harcjárművek gyártása. Itt nem a Pumára és társaira gondolok.
Itt nem tudom hogy miért erőltetik, fantáziálnak egyesek a pumárrol holott ott van a másik német vas is a KF41 Lynx. Egyébként meg itt bármi megeshet szerintem.

12 milliárd csak a támogatás az baromi sok ám, a cég meg hozza a saját pénzét, és felszerelését, amin a cég gyárt, és a haszon is a cégé, csak az adó ami az államé, meg az, hogy lenne helyi üzem, így gyorsabb lenne a honvédség kiszolgálása rendelés és szerelés esetén.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
12 milliárd csak a támogatás az baromi sok ám, a cég meg hozza a saját pénzét, és felszerelését, amin a cég gyárt, és a haszon is a cégé, csak az adó ami az államé, meg az, hogy lenne helyi üzem, így gyorsabb lenne a honvédség kiszolgálása rendelés és szerelés esetén.

Én inkább az emlegetett aknavető gyárra tippelnék. Benkő aknavető gyártásról beszélt legutóbb.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Akkor most szeretnék visszautalni a héten a Puma topicba betett hozzászólásomra :rolleyes:;):cool::


12MRD? Ennyit még a nagy autógyártók sem kaptak 1-1 bővítésre!
HDT: aki megfejti, az kap egy hangszórót.
Szerintem az első 2 betű két nemzetiség kezdőbetűje. ;)

A cikk nem árul el sokat. Az projekt valódi értékét akkor tudnánk megbecsülni, ha a teljes beruházás költségét ismerhetnénk. Abból lehetne következtetni mi készül. Összehasonlítás képpen, az Opel és az Audi, amikor 5.5, illetve 11.2 milliárdos támogatásokat kapott, évekkel ezelőtt, az akkori beruházásaik értékének 5 %-a volt ez mindössze.