Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Miért,mennyinél kezdődik ma Mo-n a felső 10%ba tartozó jövedelem?

Azt nem tudom, mivel kezdődik, de millióra végződik. Mármint nettó. Mivel kirúgtam már pár embert, a szir-szar beosztotti fizetések, pláne ahol a felelősség mértéke lehetővé teszi az egész napos forumhuszárkodást is, ezt sosem érik el. Egy jobb alkalmazotti beosztásban kapott 4-600-as bruttó ehhez a felső szinthez egy nagyon lol kategória, Molni meg erről azt gondol amit akar, ahogy a kis biciklijén teker hazafelé a pöttöm albérletébe, és azt gondolja hogy ő meg Gattyán lehetnének spannok is.

Aha.Jó lenne.Ehejett a dolgozó fizeti a terhet,egy nagyrakás ingyenélő meg csak élvezi....Azthiszem a Kockás újság annak idelyén potyautas effektusnak nevezte az ilesmit....Mo-n kicsit qrva sok a potyautas.És a becsülettel életét ledolgozó nyugdijast nem tekintem annak-bár ők kapják a legkevesebb nyögdijjat.

Szerintem valamiféle vegyes rendszer lenne a megoldás.De mint konok fundemalista liberális,tartom magam a régi népi kiszóláshoz.Ki nem dolgozik,ne is egyék.Meg társaihoz,mint példul a mindenki a maga szerencséjének kovácsa.Meg ki-ki egye meg a saját főztjét.Stb(süketek továbbképző bizotsága)

Nem mondom hogy nincs benne logika, de ez a rendszer már ki volt próbálva a múlt század elején. A vége az lett hogy akiknek nem jutott semmi, és a társadalomtól sem kapott semmit, akár önhiba, akár nem, elege lett és szépen összeröffent egy jóféle marxista forradalomra, és nemes egyszerűséggel elvette.

Ha úgy tetszik, a szociális közellátás és az ezzel kapcsolatos közteherviselés a társadalmi béke ára. Minden másra ott van Afrika, csodálatos, romlatlan hely.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azt nem tudom, mivel kezdődik, de millióra végződik. Mármint nettó. Mivel kirúgtam már pár embert, a szir-szar beosztotti fizetések, pláne ahol a felelősség mértéke lehetővé teszi az egész napos forumhuszárkodást is, ezt sosem érik el. Egy jobb alkalmazotti beosztásban kapott 4-600-as bruttó ehhez a felső szinthez egy nagyon lol kategória.



Nem mondom hogy nincs benne logika, de ez a rendszer már ki volt próbálva a múlt század elején. A vége az lett hogy akiknek nem jutott semmi, és a társadalomtól sem kapott semmit, akár önhiba, akár nem, elege lett és szépen összeröffent egy jóféle marxista forradalomra, és nemes egyszerűséggel elvette.

Ha úgy tetszik, a szociális közellátás és az ezzel kapcsolatos közteherviselés a társadalmi béke ára. Minden másra ott van Afrika, csodálatos, romlatlan hely.
Vagy esetleg megszüntetni a potyázás lehetőségét.És aki mindenáron csak potyázni akar-annak ott a szépp romantikus Afrika....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Relatíve elenyésző. A foglalkoztatás dübörög! A kötelező egészségbiztosítás működne magánkeretek között, úgy, hogy mindenkinek kell legyen biztosítása, aki dolgozik, de magánbiztosítónál, és magánkórházban elköltve. Természetesen a biztosítás ára erősen függővé kellene legyen téve az egészségi állapothoz. Dohányzás, elhízás eleve dupla biztosításai díj, stb.

Továbbá az átmeneti időre kellene egy szolidaritási hozzájárulás is a nyugdíjasok számára.

Az, hogy a biztosított többség mellett marad egy saját hibájából biztosítatlan kisebbség, az az ő bajuk lenne. Nem okoznának problémát, éppenhogy megszabadulnánk tőlük, a problémától!



Ott vagy megint.;)
 
M

molnibalage

Guest
Azt nem tudom, mivel kezdődik, de millióra végződik. Mármint nettó. Mivel kirúgtam már pár embert, a szir-szar beosztotti fizetések, pláne ahol a felelősség mértéke lehetővé teszi az egész napos forumhuszárkodást is, ezt sosem érik el. Egy jobb alkalmazotti beosztásban kapott 4-600-as bruttó ehhez a felső szinthez egy nagyon lol kategória, Molni meg erről azt gondol amit akar, ahogy a kis biciklijén teker hazafelé a pöttöm albérletébe, és azt gondolja hogy ő meg Gattyán lehetnének spannok is.
És ki mondta, hogy a felső végén vagyok? Szóval mellé. Senki nem mondta, hogy a felső 7-10%, felső 1%-ban vagyok.

Egyébként meg a fórum huszárkodás rész lol, mert mintha te is elég gyakran itt lennél a 8-17 sávban. Csak én perpill 3 hét szabin vagyok.

Más egyéb személyeskedő megjegyzés?
Úgy vágnálak ki innen, mint macskát szarni a személyeskedés és más miatt is, mint a huzat.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
És ki mondta, hogy a felső végén vagyok? Szóval mellé. Senki nem mondta, hogy a felső 7-10%, felső 1%-ban vagyok.

Ühüm, jó, akkor legyen úgy. :)

Egyébként meg a fórum huszárkodás rész lol, mert mintha te is elég gyakran itt lennél a 8-17 sávban. Csak én perpill 3 hét szabin vagyok.

A saját időmet én úgy osztom be ahogy akarom. :)

Más egyéb személyeskedő megjegyzés?
Úgy vágnálak ki innen, mint macskát szarni a személyeskedés és más miatt is, mint a huzat.

Nincsen személyeskedés, csak a tények. Arcoskodtál, szembesítettek a tényekkel. Jön a menetrendszerű hiszti. Megszoktuk. Ahogyan a folyamatos anyázást, balfaszozást, kreténezést, LOLozást, műszaki analfabétázást is. A stílus téged minősít, a fenyegetőzés pedig szánalmas.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and vilmoci

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem én mentem bele. Csak azért említettem, mert nem fekete-fehér az ő történetük, és ez is hozzátartozik.
Nem tudom, hogy akár a vikingek, akár a magyarok mekkora számban ejtettek rabszolgákat, így azt összemérni sem tudom, vannak adataid erre vonatkozóan?

Valószínűleg senki sem tudja megmondani, hogy a kik hajtottak el több embert rabszolgának, viszont mi magyarok jóval nagyobb területeket végigraboltunk/adóztattunk. A vikingek csak a tenger- és a nagyobb folyópartokat veszélyeztették, míg mi szinte mindenhova eljutottunk lovainkon Európában.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_kalandozások#/media/Fájl:Kalandozasok.jpg
https://hu.wikipedia.org/wiki/Viking_történelem#/media/Fájl:Viking_expansion.png
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Felső 7% alja is millió fölött van nettóban...

Haver évekig szopott azzal, hogy IBM-re specializálódott önszorgalomból, aztán szerencséje lett, felvették tesztelőket, majd átment programozónak. Na ő keres 1,8-at havonta (mondjuk valami kurva speckó dolgot csinál, amihez még ott is kevesen értenek).
Másik ismerős Nestlénél marketinges, ha leosztja az év végi prémiumot neki is megvan az egymillió...
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mert keverni tetszik a szezont a fazonnal, mert az, hogy mi a hatásköre és mennyi biztosító van az nem mindegy. Már nem egyszer linkeltem...
https://forum.htka.hu/threads/beszélgető.489/page-325#post-539159

Az, hogy átalakítjuk a teljesen egyenetlenül 0 módon differenciáló rendszert az nem jelenti azt, hogy akkor = USA rendszere, ami egy rakás szar.

A kérdés az, hogy miért fizessen mindenki az arányosságot figyelembe véve azért, amit úgy sem tud vagy a rendszer nem teszi lehetővé, hogy igénybe vegye. Akkor azért a részért ne húzzanak már le, ha kérhetném.

Magán EÜ-re 10 év alatt lazán elköltöttem vagy 500k-t úgy saccra. Ez kicsit sok azt nézve, hogy ezalatt kb. kétszer látott háziorvos és egyszer államiban röntgeneztek meg úgy 7 éve. Ennyi.

Arra fizetem a TB-t, hogy legyen 4 hét meg 6 hónapos várólista, ha valami bajom van? Addig meg dögöljek meg, ha éppen kiderül 6 hónap múlva, hogy rák, de most már késő...?

Nem te mondtad egyszer, hogy még csecsemőkorodban nagyon súlyos beteg voltál és megmentettek?
Ha úgy tetszik, akkor most azért fizetsz, hogy azt visszaadd.
Na meg miből gondolod, hogy öreg korodban nem fogsz sokat betegeskedni?
Egyébként mondom, azt én is teljesen jó dolognak tartom, hogy akik egészségesen élnek, azok kevesebbet fizessenek be, akik meg károsan, azok többet. Ez népnevelő hatású is lenne.
 
M

molnibalage

Guest
Ühüm, jó, akkor legyen úgy. :)
Fú de vicces fiú vagy.

A saját időmet én úgy osztom be ahogy akarom. :)
Szerinted tervezőként hogyan dolgozok vicces fiú?

Nem te mondtad egyszer, hogy még csecsemőkorodban nagyon súlyos beteg voltál és megmentettek?
Ha úgy tetszik, akkor most azért fizetsz, hogy azt visszaadd.
Na meg miből gondolod, hogy öreg korodban nem fogsz sokat betegeskedni?
Egyébként mondom, azt én is teljesen jó dolognak tartom, hogy akik egészségesen élnek, azok kevesebbet fizessenek be, akik meg károsan, azok többet. Ez népnevelő hatású is lenne.
Nem úgy tetszik, mert szüleim is fizették a TB-t. Ezen felül ez azon eset, amire fizetném a biztosítást. Nem figyeltél.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Egyébként mondom, azt én is teljesen jó dolognak tartom, hogy akik egészségesen élnek, azok kevesebbet fizessenek be, akik meg károsan, azok többet. Ez népnevelő hatású is lenne.

Erről már volt szó. Az ötlet elvileg jó, gyakorlatban szinte lehetetlen megvalósítani, vagy nem éri meg. Hogy oldod meg ? Mindenki beköti a Runstaticot ra a NAV-hoz, és ha nem volt meg az előírt futókör, büntit fizet...? Igazolás háziorvostól, edzőtől - ezekkel tudjuk mi lesz. A kóla/pia/cigi részre pedig ott a chips adó és a jövedéki adó.

A másik gond pedig pénzügyi. Baromi nehéz úgy egy hatalmas államháztartási rendszer költségvetését megtervezni, hogy nagy amplitúdókkal változhatak az évenkénti befizetések, és nehéz korrelációt vonni az egészséges életmóddal is, pl. attól hogy valaki egészségesen él, még simán elkaphat egy fertőző betegséget vagy kijöhet egy örökölt betegség.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Akkor most szerinted, hogy lehet olcsóbb a magán? Hogy engedhetik meg maguknak?

Mivel van állami, van verseny is. Ha csak magán lenne, akkor ők döntenék el, mennyit kérnek, hisz monopolhelyzet lenne.
Másrészt itt is írták már többen. Bemegy az ember a magánba és az orvos egy rakás vizsgálatot az állami gépeken végez el, miközben az államiban dolgozik.
Ha nem lenne állami, akkor ők kellene mindent megvegyenek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
[QUOTE="Celebra, post: 580434, member: 1814"
Aha.Jó lenne.Ehejett a dolgozó fizeti a terhet,egy nagyrakás ingyenélő meg csak élvezi....Azthiszem a Kockás újság annak idelyén potyautas effektusnak nevezte az ilesmit....Mo-n kicsit qrva sok a potyautas.És a becsülettel életét ledolgozó nyugdijast nem tekintem annak-bár ők kapják a legkevesebb nyögdijjat.
[/QUOTE]

Azért ne légy már ennyire pesszimista.
Bár bizonyára van még mit tenni, de a magyarországi foglalkoztatási ráta az EU-n belül előkellő helyen van.
https://ec.europa.eu/eurostat/stati...nt_rate,_age_group_20_–_64,_2016_(%)_YB17.png
 
M

molnibalage

Guest
Azért ne légy már ennyire pesszimista.
Bár bizonyára van még mit tenni, de a magyarországi foglalkoztatási ráta az EU-n belül előkellő helyen van.
https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=File:Employment_rate,_age_group_20_–_64,_2016_(%)_YB17.png
  1. Románia, Szerbia és Romániában iszonyatosan nagy arányban dolgoznak külföldön és itthon is ez van, ami nem egyenlő arányban torzítja a statisztikát. Mert mire vonták meg a %-os arányt? A nem otthon dolgozókat is belevették? Van arról adat? Mert itthon egyesek szerint nincs, csak becslés...
  2. Semmi nem ér az arány, ha a munkavállalók bejelentet jövedelme (ebből jön a járulék) olyan alacsony, hogy az nincs nettó 240k HUF sem havonta átlagosan és a medián nagyon szar.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 007
113
Dr. Kővári Györgytől több, mint 15 éve hallottam egyszer egy előadást, amiben a három nagy szociális rendszert hasonlította össze. Durván erre emlékszem:
1. A japán (ez már azért változott azóta) rendszer, amikor a dolgozó egy egész életre elkötelezi magát egy vállalatnál, amely cserébe élete végéig gondoskodik róla (munkáltatás, egészségügyi és szociális ellátás, stb.) Ez a rendszer (állam) teszi a legnagyobb terhet a vállalkozásokra.
2. Az európai (azaz a német) szociális állam, amit mi ismerünk. Már az egyénekre is jut teher, de a vállalkozásoknak is kell még fizetni.
3. Az amerikai: f@szi megkapja a fizetését, és azt csinál vele, amit akar. Egyéni gondoskodás van: a manuszon múlik, fizet tb-t vagy sem. Ennek megfelelően kap vagy nem kap szolgáltatást.

Gyuri azt mondta, hogy a gazdasági fejlettség és a fejlődés üteme alapján eldöntheti mindenki, melyik a sikeres.

Hozzátenném, hogy nálunk a népesség többsége (még) nem tanulta meg, hogyan kell gondoskodnia magáról, ezért az államnak kell valamilyen módon rábírnia erre.
Ezért nem volt hülyeség annak idején a nyugdíjpénztár sem.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Sajátos helyi viszonyokra van kitalálva mindegyik, szerintem nem lehet 1:1-ben adoptálni.

Az USA-ban egy minimális központosítás irányából a központosítottabb európai mintájú államszervezet irányába mennek már vagy 100 éve, nem véletlenül lett majdnem Obamacare.. nem hiszem hogy a sikeresség mérőszáma az lenne, hogy a felhőkarcolók árnyékában beledöglesz egy banális egészségügyi problémába, mert nem tudod az orvost megfizetni (akkor is ha jó a fizetés, hiszen ha beteg vagy, dolgozni sem tudsz).

Japánban a társadalom baromi fegyelmezett, és hierarchikus, ott működik ez a rendszer, az európai rendszer meg a társadalmi feszültségek levezetésére van kitalálva. Elég sikeresnek mondanám, a legnagyobb gondja ennek a rendszernek a korfa elöregedése és az aktív/passzív arány változása, hiszen az aktív társadalomra egyre nagyobb terhet fog róni. Egyébként az öngondoskodás egy jó szöveg, de a leggazdagabb réteget leszámítva mindenki másnak csak szopóág lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 007
113
Egyébként az öngondoskodás egy jó szöveg, de a leggazdagabb réteget leszámítva mindenki másnak csak szopóág lesz.
Nem feltétlen, de van egy olyan (talán nem is olyan kis) réteg, amely kulturális, gondolkodásbeli, vagy szociálisan hátrányos helyzete miatt képtelen (lenne) elsajátítani. Őket nem lehet magukra hagyni.
A japán rendszer annyiban nem sikeres, hogy a gazdaságot rendesen visszafogja. Az iagzság valahol ott lehet, ahol az európai és az amerikai rendszer átlapolódik.De nem értek hozzá, csak gondolom.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 593
113
Na jah, most olcsóbb nálunk a magán is, mert különben senki sem tenné be oda a lábát, hisz van állami. Na de ha állami nem lenne, csak a magán, akkor ugyanaz lenne, mint az USA-ban.
Már mitől lenne itt olcsóbb? A műszerek, gyógyszerek ugyanannyiba kerülnek, csak az orvosok bérén tudnának ők is valamennyit sporolni, de azt a sporolást viszont kivennék profitként.
Dehát nincs állami! Nincs. Ha valami bajod van, akkor mész a magánkórházba, mert csak ott van elérhető eü. szolgáltatás. Nem tudsz államiba menni, mert meghalsz, mire a várólista végére érsz. Mire a végére érsz mindenképp, mert orvos nincs a végén, csak egy olyan félanalfabéta hentes, aki megöl, mert azért maradt itthon, mert alkalmatlan arra, hogy Európában munkát vállaljon!

Az állami egészségügyi ellátás megszűnt Magyarországon az átlagember számára. Se én, se az ismerőseim nem tudnak államiba menni, mert nem kapnak semmilyen szolgáltatást. Széttárják a kezüket a csilivili felújított kórházban, hogy most nincs orvos, mert elment, de felírjuk a várólistára, jövőre talán! Nem tudom te hol élsz, de menj és próbálj meg bármilyen állami eü. szolgáltatást ígénybe venni!

Évek óta csak úgy tudok bagatell eü. problémákat is megoldani, hogy fizetek érte a magánkórházban. Igaz, príma ellátást kapok, azzal nincs gond.