A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Lehet, hogy azt sem érted krisss, hogy a nyugdíjától megfosztott, éhkoppon hagyott és a saját vezetői által mélységesen lenézett és napi szinten szivatott rendőri állományt nem lehet megnyerni már ennek a kormányzatnak. A "gecik" és a "patkányok" legenyhébb jelzős szerkezetek részei köztük. Nem is tudnák, elképzelhetetlen, hogy visszaadják a korkedvezményes nyugdíjat (ekkora meghátrálást!), a fizetésemelés alatt pár tíz százalékokat értenek és az átlagrendőr azt se kapja meg maradéktalanul, míg a vezetésük már konstans marad. Ha nekem kellett volna döntenem arról, hogy melyik jelentős fegyveres testület kerüljön fejlesztésre, akkor én is gondolkodás nélkül a sereget választom. Igaz én ezzel párhuzamosan felszámoltam volna a rendőrséget is és emberanyagát egy csendőrség és egy rendészet között osztottam volna el (ezredes alatt a csendőrségbe, fölötte a rendészethez, fizikailag alkalmasak, dolgozni akarók a csendőrséghez, végletesen depriváltak, puhosok a rendészethez), de ez max az én felelősségtudatomat dícsérné, nem várhatjuk el a fideszes vezetőktől, hogy legkevésbé is érdekelje őket, hogy mennyire működőképesek az alájuk rendelt ágazatok! Erre nincs is példa.
 
  • Tetszik
Reactions: mészi and Bleroka

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 510
113
Lehet, hogy azt sem érted krisss, hogy a nyugdíjától megfosztott, éhkoppon hagyott és a saját vezetői által mélységesen lenézett és napi szinten szivatott rendőri állományt nem lehet megnyerni már ennek a kormányzatnak. A "gecik" és a "patkányok" legenyhébb jelzős szerkezetek részei köztük. Nem is tudnák, elképzelhetetlen, hogy visszaadják a korkedvezményes nyugdíjat (ekkora meghátrálást!), a fizetésemelés alatt pár tíz százalékokat értenek és az átlagrendőr azt se kapja meg maradéktalanul, míg a vezetésük már konstans marad. Ha nekem kellett volna döntenem arról, hogy melyik jelentős fegyveres testület kerüljön fejlesztésre, akkor én is gondolkodás nélkül a sereget választom. Igaz én ezzel párhuzamosan felszámoltam volna a rendőrséget is és emberanyagát egy csendőrség és egy rendészet között osztottam volna el (ezredes alatt a csendőrségbe, fölötte a rendészethez, fizikailag alkalmasak, dolgozni akarók a csendőrséghez, végletesen depriváltak, puhosok a rendészethez), de ez max az én felelősségtudatomat dícsérné, nem várhatjuk el a fideszes vezetőktől, hogy legkevésbé is érdekelje őket, hogy mennyire működőképesek az alájuk rendelt ágazatok! Erre nincs is példa.
Szerinted amúgy nem ugyan ez a helyzet nyugdíjjal egyebekkel nálunk is ? Az emberek úgy hívják a 2026-ot, hogy az első magyar katonai témájú sci-fi regény....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 510
113
Azt eszrevettem hogy a Nepszava, a 168 ora, az Index, meg a HVG hozza a hireket, hogy milyen katasztrofalis a helyzet a rendörsegnel, de engedtessek meg hogy a masik oldal is szohoz jusson.
https://www.parlament.hu/documents/...alya.pdf/0179c49b-b748-8587-2d13-86e60ecff365
ez egy törvenytervezet 2018 oktoberi datummal. A Fides nek nagy többsege van a Parlamantben szoval valoszinüleg elfogadtak.
Azonnali kb 100 000 Forint nettó emelés kéne a rendőrségnek.... Katasztrófa ami ott van, Blogen ebben nagyon igazat beszél.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Katasztrófa ami ott van, Blogen ebben nagyon igazat beszél.

Akkor már csak annyi marad abból amit írtam, hogy mit jelent ez a sereg alkupozíciójára nézve a költségvetési pénzek ügyében! Ne csak a tényeket nézzük, hanem az azokból levonható következtetéseket is! A sci-fi az sci-fi marad és vele minden esetleg feltámadt remény is (ami nagyon durva csalódásba fog átcsapni), ha visszavesznek a 2026-ból és akkor tényleg csak a TEK marad nekik!

Talán nem? Talán kibírná az állomány nálatok, ha most mégegyszer csalódnia kellene és azt látná, hogy ennyi volt a 2026 és jön az újra, amit már ezerszer átéltek! Te is tudod és én is tudom, hogy az ágazati szereplőket nem kábítja a fideszes propagandasajtó. Eszerszer leírhatják valamelyik weboldalukon vagy kinyomtatott sz*arjukban, hogy minden fasza, attól még minden orvos, tanár, rendőr, katona tudja mi van náluk valójában. E négy közül, most a katona egy kicsit reménykedik és nem akarom elképzelni azt a mély apátiát és végleges reménytelenséget az azzal járó gyűlölettel együtt, amibe kerülne, ha most csalódnia kellene! Igazából nem is kell, mert a rendőrökön látom. Nekik a határvadászos rövidke fellendülés volt a 2026 és miután a nagy szájtépés után semmi javulás nem történt jutottak oda, ahol most vannak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 510
113
Akkor már csak annyi marad abból amit írtam, hogy mit jelent ez a sereg alkupozíciójára nézve a költségvetési pénzek ügyében! Ne csak a tényeket nézzük, hanem az azokból levonható következtetéseket is! A sci-fi az sci-fi marad és vele minden esetleg feltámadt remény is (ami nagyon durva csalódásba fog átcsapni), ha visszavesznek a 2026-ból és akkor tényleg csak a TEK marad nekik!

Talán nem? Talán kibírná az állomány nálatok, ha most mégegyszer csalódnia kellene és azt látná, hogy ennyi volt a 2026 és jön az újra, amit már ezerszer átéltek! Te is tudod és én is tudom, hogy az ágazati szereplőket nem kábítja a fideszes propagandasajtó. Eszerszer leírhatják valamelyik weboldalukon vagy kinyomtatott sz*arjukban, hogy minden fasza, attól még minden orvos, tanár, rendőr, katona tudja mi van náluk valójában. E négy közül, most a katona egy kicsit reménykedik és nem akarom elképzelni azt a mély apátiát és végleges reménytelenséget az azzal járó gyűlölettel együtt, amibe kerülne, ha most csalódnia kellene!
Amúgy nem hiszik el, hogy tényleg lesz valami.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Amúgy nem hiszik el, hogy tényleg lesz valami.
A rendőrök a migránsbalhé idején elhitték. Úgy okoskodtak, hogy most aztán meg kell védeni a hazát (mert különben bukik a fideszes rendszer és) ezért megkapnak majd mindent, amit kell és vége az ínséges időknek! Innen csalódtak ők menthetetlenül. A sereg kapcsán a kívülállók arra okoskodnak ugye, hogy az ukrán válság megtanította Orbánnak, hogy csak csicskabohóc lehet komoly sereg nélkül, ezért most megkapnak mindent. Úgy tűnik a katonák bölcsebbek mint a rendőrök.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 510
113
A rendőrök a migránsbalhé idején elhitték. Úgy okoskodtak, hogy most aztán meg kell védeni a hazát (mert különben bukik a fideszes rendszer és) ezért megkapnak majd mindent, amit kell és vége az ínséges időknek! Innen csalódtak ők menthetetlenül. A sereg kapcsán a kívülállók arra okoskodnak ugye, hogy az ukrán válság megtanította Orbánnak, hogy csak csicskabohóc lehet komoly sereg nélkül, ezért most megkapnak mindent. Úgy tűnik a katonák bölcsebbek mint a rendőrök.
Hát számold ki az elmúlt húsz évben belengetett haderőreformokból mennyi került végrehajtásra aminek pozitív volt a hozadkéka.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Volt itt szó civil drónok katonai használatáról, és arról, hogy mennyire nem szabad! ;)
Ezt a Specnazos topicban találtam:
D_iqxkGWsAAE4fr.jpg

Ha egészen nem tévedek, akkor ez egy sima DJI Mavic Pro (1-es). :p:D:D
5621780cv18d.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Nézegettem a pumát ugyebár nagy dilemma itt az a 3+6 fő, a német miért nem csinál a pumából is 2 verziót mint a lynxből: kf31 7,22m, kf41 7,73m. A pumát is csak 1 futógörgőnyivel kellene meghosszabbítani és mindjárt beférne +2 ülés és gondolom a meghosszabbított változat így sokkal jobb alapnak bizonyulna apc, eü, mm és más konfigurációkban az eddig legyártott kisebb "kasznisok" pedig parancsnoki verziók meg a német haderőnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 816
113
Nézegettem a pumát ugyebár nagy dilemma itt az a 3+6 fő, a német miért nem csinál a pumából is 2 verziót mint a lynxből: kf31 7,22m, kf41 7,73m. A pumát is csak 1 futógörgőnyivel kellene meghosszabbítani és mindjárt beférne +2 ülés és gondolom a meghosszabbított változat így sokkal jobb alapnak bizonyulna apc, eü, mm és más konfigurációkban az eddig legyártott kisebb "kasznisok" pedig parancsnoki verziók meg a német haderőnek.

Annyira elégedettek a 6 fővel hogy inkább WC-t raktak bele mint még egy embert.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Annyira elégedettek a 6 fővel hogy inkább WC-t raktak bele mint még egy embert.
Ezzel az 1 futógörgővel meghosszabbított verzióban a wc-nek is maradna hely :hadonaszos:
Az alábbi képet vettem alapul, ha megnézed a katona lépése nagyjából egyenlő azzal a távval ami 1 futógörgő+ mellette lévő kis köz ad, a puma ifv belsejében kb 1 katonának ennél kisebb helye van. Nem értek hozzá, de szerintem nem egy hatalmas mérnöki probléma lenne ez az átdolgozás.
puma1.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Annyira elégedettek a 6 fővel hogy inkább WC-t raktak bele mint még egy embert.
Ezt már annyiszor írtad.... :D
DE különben hol a francban van slozi benne, mert én erről sehol sem találtam képet? :D:D:D
A torony alatt íves részben?
Akkora luk van az oldalamon, hogy el sem hiszed! :hadonaszos::)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Ezzel az 1 futógörgővel meghosszabbított verzióban a wc-nek is maradna hely :hadonaszos:
Az alábbi képet vettem alapul, ha megnézed a katona lépése nagyjából egyenlő azzal a távval ami 1 futógörgő+ mellette lévő kis köz ad, a puma ifv belsejében kb 1 katonának ennél kisebb helye van. Nem értek hozzá, de szerintem nem egy hatalmas mérnöki probléma lenne ez az átdolgozás.
puma1.jpg
Valószínűleg nem jelentene problémát a nagyobb verzió legyártása sem, csak hát nem volt rá igény.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Istenem van olyan hogy valaki annyira stresszel... Vagy biztos az oko balf.szok hogy nehogy mar godorbe sz.rj.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
A kovetkezo a pudertukor lessz vagy kialakithato agy hatha elfarad valaki.../masszazs funkcioval./ inkabb also memekuloajtot raktak volna a retyo helyere.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson