Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Jól felhúztatok, ez legyen:

Csak, hogy lássad, hogy gondolok rátok!

Más, hogy elkápráztasson titeket. :)

e28703489d1898a9eff881fbcdf071ae.jpg


Tényleg nagyon sajnálom, hogy ezeket le kellett írnom!
:(
.
.
Image151.jpg


A megdolgozott kép visszaalakitása mondjuk koraesti repüléssé
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A teleobi hatásáról írtam, ez sima mellé beszélés részedről - de ugye nem haragszol hogy leírom neked,

mert csak karbantartod a beszólását másnak. :eek:

Én nem zártam ki az effektusoknak a használatát a téma szerinti képnél fel sem vetettem, ennek felhozatala magán ügy :),

de csak el kéne ismernetek, hogy látványos a kép. :)

Nagyon nehéz lehet ez nektek. Ha nem, akkor, nem. :D
Nem értem mi a problémád, AO nem fikázott vagy irigykedett senkire, csak megírta hogy egy ilyen látványos eredményhez milyen utólagos beavatkozások segíthetik a kezdő fotósokat. Nem mindenki profi, és köztük is lehetnek olyanok akik szeretnének hasonló mutatós képeket készíteni, nekik segítség az ilyen útmutató (én pl. nem fotózok így azt se értem miket írt, de van akinek meg ez segítség lehet).
 
M

molnibalage

Guest
Nem értem mi a problémád, AO nem fikázott vagy irigykedett senkire, csak megírta hogy egy ilyen látványos eredményhez milyen utólagos beavatkozások segíthetik a kezdő fotósokat. Nem mindenki profi, és köztük is lehetnek olyanok akik szeretnének hasonló mutatós képeket készíteni, nekik segítség az ilyen útmutató (én pl. nem fotózok így azt se értem miket írt, de van akinek meg ez segítség lehet).
jani22 kommentjeit sokszor nem értem. Mintha magával beszélgetne majd közben jól fel is húzza magát a semmin.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 171
113
Ezt Szu-33 (Szu-27K)-nak írják, de szerinten nem az, csupán haditengerészeti Sz-27.
253534.jpg
És mire alapozod ezt az feltételezésed?
Mi szól szerinted a Szu-33-as lét ellen?

Csak mert szerintem ha egy gépnek az oldalszáma, a festése, a kacsaszárnya, a tankolócsöve, a KOLSz elhelyezése és a fullánkja hossza egyértelműen egy Szu-33-asé, akkor az valószínű az is.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
És mire alapozod ezt az feltételezésed?
Mi szól szerinted a Szu-33-as lét ellen?

Csak mert szerintem ha egy gépnek az oldalszáma, a festése, a kacsaszárnya, a tankolócsöve, a KOLSz elhelyezése és a fullánkja hossza egyértelműen egy Szu-33-asé, akkor az valószínű az is.

Nagyon jól tudom, viszont én nem látom a kacsa előtétszárnyat, vagy csak olyan szöget zár be, amelyben megtéveszt?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
[Ezeket, alapból nagyon nem szerettem volna leírni, de úgy vegyétek, hogy nagyon bántottak, talán ha tévedtem volna is, a miatt tettem, hogy többlet információtok legyen Nektek.]

A fenti, csak azért is bántunk másokat témához:

Ez elképesztő, amit összehangoltan tudtok összehozni, mivel csak 1 nagyon egyszerű értekezésről volt szó,

a teleobjektívról. Küldök nektek és nagyon sajnálom: :(


Hogy ti miket össze tudtok hozni magatoktól is, csak úgy:

1×rűen nem értem, hogy miért ugráltok ekkorát, de tényleg ?? ??
le írtam mindent a
#8745
HSz-ben !

Tuti nem érthető az arrogáns jelzésetek szerint, csak a "szerencsétlenek vagytok", hogy ez jön ki belőlem.

Miért kell ezeket tenni? ? ??


ti lesüllyedtetek az általok adott szintre!

Ezeket, - már elértétek, de nem megtörve - bánatomban írtam!

Talán majd az utókor!
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 240
113
[Ezeket, alapból nagyon nem szerettem volna leírni, de úgy vegyétek, hogy nagyon bántottak, talán ha tévedtem volna is, a miatt tettem, hogy többlet információtok legyen Nektek.]

A fenti, csak azért is bántunk másokat témához:

Ez elképesztő, amit összehangoltan tudtok összehozni, mivel csak 1 nagyon egyszerű értekezésről volt szó,

a teleobjektívról. Küldök nektek és nagyon sajnálom: :(


Hogy ti miket össze tudtok hozni magatoktól is, csak úgy:

1×rűen nem értem, hogy miért ugráltok ekkorát, de tényleg ?? ??
le írtam mindent a
#8745
HSz-ben !

Tuti nem érthető az arrogáns jelzésetek szerint, csak a "szerencsétlenek vagytok", hogy ez jön ki belőlem.

Miért kell ezeket tenni? ? ??


ti lesüllyedtetek az általok adott szintre!

Ezeket, - már elértétek, de nem megtörve - bánatomban írtam!

Talán majd az utókor!
Szerintem igyál egy sört Jani. Vagy egy páleszt
Ez csak egy fórum tudod
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 240
113
Téged csesztettek már úgy, hogy érezted, hogy bántottad ezeket?
Csak úgy kérdezem az írásodra, mert a teleobjektív képeinek hatásai számodra jelent valamit?
Sajnálom, de a teleobjektív képeinek hatásai semmit sem jelentenek számomra;)
Hogy úgy mondjam, leszarom.
Ne húzd fel magad és ne lelki sérülj bameg ilyen hülyeségek miatt
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 171
113
Most pedig jöjjön egy kis érdekesség.
Volt ugye a Szu-27KUB, a Szu-33-as mellé kifejlesztett kétüléses verzió. Ebből hárpm példány épült, amelyek közül csak egy volt repülőképes.
Ez volt az egyetlen olyan T-10 családtag, ahol csak nyomokban emlékeztetett a Szu-27-esre.
Ugyanis még a markánsan eltérő Szu-34-es is a Szu-27-es szárnyait, vezérsíkjait, sőt a Szu-27M-ek és 33-asok kacsaszárnyát használja.
A Szu-27KUB, amit egy T-10K gépből építettek át, a törzset megtartva viszont kapott egy új, egymásmelletti kabinelrendezést, teljesen egyedi, jó két méterrel nagyobb(!) fesztávú szárnyakat, nagyobb fesztávú vízszintes vezérsíkot, új kacsaszárnyat is.
Anno, a Szu-27KUB-ról szóló cikkeben az akkor rendelkezésemre álló információk alapján azt írtam, hogy bár a KUB szárnyát is megcsinálták felhajthatóra, azt soha nem hajtották fel, de okát akkor még nem tudtam.
Úgy véltem, a berepülési tesztüzem egyszerűsítése végett, ezt átmenetileg fixen rögzítették.
Nos, a Szu-27KUB a süllyesztőbe került, viszont most előkerültek képek egy földi rendszerpróbáról, ahol megműködtették a szárnyakat és a vektorálható AL-31FP hajtóműveket is.

1560270313_022.JPG


1560270306_018.JPG


1560270406_038.JPG


1560270413_042.JPG


Az meg külön ellentmondásossá teszi a típust, hogy a Szu-33-as is anno olyannagyra sikeredett, hogy a fedélzeti tároláshoz még a legendásan nagy fesztávú vízszintes vezérsíkokat is fel kellett hajtani, ezen meg a mégnagyobb fesztávú vezérsíkok fixek.

Ezen a fotón jól látszik a tört nyilazású belépőéllel ellátott egyedi kacsaszárny:

1560270270_004.jpg


Ez is csak később, az 1999-es majdnem katasztrófával végződött tesztrepülés utáni átépítéskor lett ilyen, mert eredetileg ez a fajta előszárnya volt a gépnek:

1560270205_su-33ub_4.jpg


Még nem volt tört a kacsaszárny belépőélének nyilazása, de a törővége már szöget zár be a hossztengellyel.

További képek itt:

http://scalemodels.ru/modules/forum/viewtopic_p_1557458.html#1557458