Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Válasz arra,hogy az ügyészség teszi a dolgát.Lófaszt.
EU a EU támogatások kapcsán bizonyitékokkal alátámasztva adta át a magyar ügyészségnek a lopások eseteit.Mit csinált a magyar ügyészség?Lófaszt.Semmit.
Ha rendes jogállami igazságszolgáltatási rendszerünk lenne,már OV rég Szibériában vágná a fát Gyurcsánnyal együt.A komplett politikai osztállyal,és az állami nomenklatúra 88%ával kalákában.A jelenlegi főügyész a belügyminiszterrel a kétemberes fűrészt nyűnék-valahol Jakutföldön
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 464
23 974
113
Válasz arra,hogy az ügyészség teszi a dolgát.Lófaszt.
EU a EU támogatások kapcsán bizonyitékokkal alátámasztva adta át a magyar ügyészségnek a lopások eseteit.Mit csinált a magyar ügyészség?Lófaszt.Semmit.
Ha rendes jogállami igazságszolgáltatási rendszerünk lenne,már OV rég Szibériában vágná a fát Gyurcsánnyal együt.A komplett politikai osztállyal,és az állami nomenklatúra 88%ával kalákában.A jelenlegi főügyész a belügyminiszterrel a kétemberes fűrészt nyűnék-valahol Jakutföldön
És ha ez megtörténne akkor újra eljönne a dicső 90-es évek, tudod amikor annyira nem volt munka a külföldi privatizáció és az utána következő bezárások után, hogy a kiemelkedő szakértelemmel rendelkező villanyszerelők, karbantartók elmentek fóliázni.... A libsik gondtalanul kiszolgálnák az őket létrehozó nyugati hatalmakat. Ja, hogy te és a társaid ezt akarják, mi meg nem....
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Válasz arra,hogy az ügyészség teszi a dolgát.Lófaszt.
EU a EU támogatások kapcsán bizonyitékokkal alátámasztva adta át a magyar ügyészségnek a lopások eseteit
Akkor erről lemaradtam. Erről tudnál oldalt nekem küldeni?? Erről a " bizonyítékokról", "lopás"-ról. Ha már ezt így konkrétan kijelentetted. Ha nem tudsz akkor ez rágalmazás és azt a BTK bünteti.o_O
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 890
113
pöcshuszár

Szerintem Emel nem jól fogalmazott. Ha nem tartalmaz 50%-os USA részarányt az adott termék akkor az vám köteles. (ha jól tudom)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Akkor erről lemaradtam. Erről tudnál oldalt nekem küldeni?? Erről a " bizonyítékokról", "lopás"-ról. Ha már ezt így konkrétan kijelentetted. Ha nem tudsz akkor ez rágalmazás és azt a BTK bünteti.o_O
Lehet menni feljelenteni.Annyiszor linkelték már ide is be,hogy csak az nem veszi észre,aki nem akarja
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Teljesen fölöslegesen irtjátok egymás agysejtjeit és jókedvét ezekkel a vitákkal, tisztelt Urak. A hatalom titokban működik, és a saját szabályai szerint játszik olyan játszmákat, amikről nekünk fogalmunk sincs. Továbbá azt is a figyelmetekbe ajánlanám, hogy még a valóban fontos szereplőket sem ismerjük ezekben a játszmákban, nemhogy a céljaikat vagy motivációikat. Sztem ezek tudatában érdemes mérlegelni bármit, amit akár a hatalom, akár a sajtó elénk tesz. A rendszer a mi legrosszabb tulajdonságainkra épít, a félelmeinkre és vágyainkra, és mindenkinek azt hazudja, amit az adott ember hallani, érezni, remélni kíván. Így szerzi meg és táplálja a türelmünket, a lojalitásunkat, a lelkesedésünket -- vagy akár a fásultságunkat is. Ezen a fórumon mindenki az átlagnál jobban hozzászagolt már a történelemhez, politikához és a hatalom természetrajzához, sztem ezeket pontosan tudja itt kb. mindenki, úgyhogy fogadjátok meg egy kívülálló troll kéretlen tanácsát, és ne pusztítsátok egymást hülyeségek miatt. :)
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Teljesen fölöslegesen irtjátok egymás agysejtjeit és jókedvét ezekkel a vitákkal, tisztelt Urak. A hatalom titokban működik, és a saját szabályai szerint játszik olyan játszmákat, amikről nekünk fogalmunk sincs. Továbbá azt is a figyelmetekbe ajánlanám, hogy még a valóban fontos szereplőket sem ismerjük ezekben a játszmákban, nemhogy a céljaikat vagy motivációikat. Sztem ezek tudatában érdemes mérlegelni bármit, amit akár a hatalom, akár a sajtó elénk tesz. A rendszer a mi legrosszabb tulajdonságainkra épít, a félelmeinkre és vágyainkra, és mindenkinek azt hazudja, amit az adott ember hallani, érezni, remélni kíván. Így szerzi meg és táplálja a türelmünket, a lojalitásunkat, a lelkesedésünket -- vagy akár a fásultságunkat is. Ezen a fórumon mindenki az átlagnál jobban hozzászagolt már a történelemhez, politikához és a hatalom természetrajzához, sztem ezeket pontosan tudja itt kb. mindenki, úgyhogy fogadjátok meg egy kívülálló troll kéretlen tanácsát, és ne pusztítsátok egymást hülyeségek miatt. :)
Kössz, igazságosztó bajnok...;):)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
o_O
Szerintem te ezt kevered a kínai piaccal.
Pl. hogy lenne francia bor az USA-ban? A határon belefingik a Custom, vagy mi?
Pl. átviszik tartályhajóval, aztán ott palackozzák Made in USA palackba, címkével, díszcsomagolással. Persze ez csak egy elméleti lehetőség, én se azt írtam hogy francúz bort isznak, csak azt, hogy vizet dumálnak de bort isznak (pl. kaliforniai bort). A kínai piaccal meg nem keverem, kérdezz meg egy USA-ba exportáló/beszállító cégnél dolgozót, vagy bárki külkereskedőt, erre ott konkrétan törvény van (egyszer ezt már írtam itt is, csak 25%-ra emlékeztem, aztán valaki kijavított hogy milyen jó is lenne az - a tényleges 50% helyett). Nem véletlenül van az Airbus-nak is gyártósora az USA-ban, különben soha nem adna el oda egyetlen gépet sem.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 364
24 701
113
Kíváncsi vagyok, hogy erre kötnek-e a biztosítást a biztosítók.
Valahol olvastam, hogy egyes hasonló extrém sportolók élettartama drámaian alacsony. A wingsuitosoknál hoztak ki valami megdöbbentő számot, hogy mennyien halnak bele.
Próbáltam meglesni, hogy mit is linkeltem, az mondja az oldal nekem, hogy jól húzzak el.Ezek g@@ik. :)

Az a Sz-akárhanyasnál, csak jót szerettem volna mondani a teleobiról. Talán beugrik Neked, én csak jót akartam, erre, minden rossz előjött. :D

... , oszt jól elsül mindenfelé, legyen inkább '

Éppen húztam-engedtem az alu. redőnyt, amikor fény+hang 1×-re, bal oldalam zsibbadt,



Mellé beszélek, de ez a beszélgető. :) És még a kése is jó::' :)



:)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 246
113
2 úszóval és 2 szeleppel 2 szintet tudsz beállítani. Az kuszálhatta össze a gondolataidat, hogy 3 zónára tudod osztani a tartályt. 2 feltölthető és egy nem feltölthetőre.
Ha a csap lefolyójához nem kell a szelep akkor vagy teljesen feltöltöd a tartályt és akkor a kéz mosás csak túltöltés és túlfolyik. Vagy alacsony szintre töltesz, és akkor kézmosás nélkül kevés víz lesz a tartályban.
Tehát egy szelep tisztítását mutató videó helyett magyarázd el nekem hogyan spórolsz a tiszta vízzel.
Tényleg ne csesszük szét azt a topicot!
Csak arról felejtkeztél meg, hogy a 3. szintvonal (a legmagasabb) a tartályban a túlfolyó szintje. Ha a másik 2 úszó ettől eltérő szintre van beállítva, akkor hány feltölthető térfogati rész lesz? :)
De ha egy sima buditartályt (kézmosó feltét nélkül) 1-etlen úszóval szinkronban azonos ideig töltesz esővízzel egyik oldalról, és ivóvízzel a másokról, akkor is a teljes feltöltésig a teljes mennyiség 50%-ában lesz édesvíz nem? :rolleyes:
De jár a pont hogy foglalkoztál vele!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 246
113
pöcshuszár

Szerintem Emel nem jól fogalmazott. Ha nem tartalmaz 50%-os USA részarányt az adott termék akkor az vám köteles. (ha jól tudom)

Pl. átviszik tartályhajóval, aztán ott palackozzák Made in USA palackba, címkével, díszcsomagolással. Persze ez csak egy elméleti lehetőség, én se azt írtam hogy francúz bort isznak, csak azt, hogy vizet dumálnak de bort isznak (pl. kaliforniai bort). A kínai piaccal meg nem keverem, kérdezz meg egy USA-ba exportáló/beszállító cégnél dolgozót, vagy bárki külkereskedőt, erre ott konkrétan törvény van (egyszer ezt már írtam itt is, csak 25%-ra emlékeztem, aztán valaki kijavított hogy milyen jó is lenne az - a tényleges 50% helyett). Nem véletlenül van az Airbus-nak is gyártósora az USA-ban, különben soha nem adna el oda egyetlen gépet sem.
Különben itt vannak a szabályok.
Elégé bonyolult, én is csak átfutottam, de azért nem horror vámokról beszélünk.
Trump bácsi ugyan keményedik most, de ez úgy sem "tartahó" :p:D sokáig.
 
M

molnibalage

Guest
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-amerikai-egyesült-Államok-kanada.484/page-352#post-581908

@neptun892
@Ooorky
@leplezo

Ez volt a kiscsajos.
https://www.msn.com/en-us/news/crim...ck-by-train-escapes-serious-injury/ar-AABv7dz

Lassan azzal a felülvizsgálattal! Az európai jog szerint igazad lenne, de nem az amerikai jog szerint. Ott a felelősséget másként nézik, pédául az egyik mikrohullámú sütők gyártóját több millióra marasztalták, mert nem írták rá a csomagolásra, hogy nem szabad macskát szárítani benne. Európai fejjel egy ilyen ítélet felfoghatatlan, de nem Amerikában. Ennél a szerencsétlen lánynál feltehetően az volt a kártérítés indoka, hogy a sorompót ki lehetett kerülni, így a vasút nem tett meg mindent a balesetek elkerüléséért. Ez az amerikai precedens jog, és az ügyvédek nem véletlenül keresnek nagyon sokat.
Tehát jól értem, egyesek szerint akkor minden vasúti sín mellé a sínek teljes hosszában olyan magas falat vagy kerítést kéne felhúzni és karbantartani, amit az ilyen Darwin-díj jelöltek nem tudnak fel és átmászni...? Mert ide vezet ki a nevetséges indoklás. Aha. És a vadállomány mozgásával mi lesz? Nem elég baj nekik már tengernyi út is?

A precedens jogot meg a világ egyik legnagyobb ökörségének tartom. Egy vagy néhány esetet ráhúzni későbbi esetekre az vicc. Ez kb. olyan, mintha ugyanúgy terveznél meg egy 20 méteres függőhidat gyalogosok számára itthon, mint egy 2 km-eset Japánban a vasút és közúti forgalom számára. Az alapok ugyanazon, de azért itt ki is merül a hasonlóság. Vagy akkor kérném @Kurfürst kollégát, hogy tágítsa horizontomat, hogy ez mit is jelent és meddig alkalmazható ez az fajta megközelítés.

Valahol egészen elképesztőnek találom, hogy ennyire kretén indoklással lehet perelni és még nyerni is. Mert ebből az a baromság is levezethető, hogy akkor minden utca, autópályától a kertvárosig is végig kerítéssel legyen védve és csak a zebrán lehessen átkelni. Mert még a végén az ilyen szerencsétleneket nem csak vonat, de más is elütheti. Látja ennek realitását bárki? Nettó kreténekre nem lehet méretezni a világot, mert
  • pénzügyi képtelenség
  • műszaki képtelenség, gyakorlatban nem alkalmazható műszaki megoldás lesz a vége
Surmó koromban megtanították a szüleim, hogy vonatsínek mellett soha nem megyünk és át rajta is csak indokolt esetben és nézz körül fiam. Meg nem árt, ha nem süketen bedugva a füledet jársz-kelsz. (Erre még lehetőségem sem volt, mert itthon akkor még a walkman is luxus volt) Lehet, hogy a XXI. század komplex világában ilyen egyszerű dolgok túl nagy elvárást támasztanak a jövendő generáció egy szűk (?) szelete felé? Mert, ha ennyit nem képesek 17-18 évesen megcsinálni, akkor szerintem az élet elég nagy kihívás lett volna enélkül a baleset nélkül is.

A srácról szóló cikk meg aztán tényleg megalol. Hogy miért nem fékezett a vonat előbb. Ja, hogy ezek szerint még láttad is te hülye, csak majd gondolod, hogy a vasutas gondolatolvasó és a fizikta törvényeit áthágva megáll, mert te azt hiszed?

Ja értem. Legközelebb mi lesz? Majd fékezzen be egy repülő, ha egy idióta hülyeségében a leszállópályára téved? (Itthon volt, hogy egy részeg bringás valahogy bejutott Ferihegyre éjszaka emlékeim szerint.)

A srácot perelném vissza a társaság nevében, hogy a balfaszságával micsoda traumát okozott a vonat vezetőjének, amivel most akkor a társaságnak kell kezdenie valamit. Ez nem vicc, még itthon, ebben a vadkeleti országban is gázolás után a mozdonyvezetőknek megpróbálnak pszichés segítséget nyújtani.
8:20-tól. Akkor gondolom ott is. Az ottani orvosi kezelések ára ismert.

Szívtelen köcsög vagyok? Lehet. Csak kicsit dühít, amikor az emberek saját ostobaságuk és kreténségük miatt még nekiállnak perelgetni, ahelyett, hogy kussolna vagy annyit mondana, hogy "más ne legyen ennyire buta". Aki ennyire hülye, az inkább ki ne mozduljon a házból, bár lehet, hogy ott is sikeresen kinyírnák saját magukat valami banális hétköznapi tevékenységgel.

Elnézést, de az ilyen barmok nagyon felnyomják a vérnyomásom.