Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Milyen szempontból? Nyugdíjat akkor kapsz amikor öreg vagy. Családi támogatást meg akkor amikor fiatal és termékeny, hovatovább ha nincs gyereked ezek nagy részét meg sem kapod. Attól meg nem fogsz elkényelmesedni, hogy elmehetsz az SZTK-ba ingyen, vagy éppen kapsz 50 ezer forintot 3 hónapig amíg nincs munkád. A gyér gyerekvállalásnak köze nincs ezekhez az állami juttatásokhoz. Aminek köze van az a társadalmi változás ami úgy szól, hogy ne vállalj gyereket mert azzal feladod a karriered és az álmaid, és ezzel nem valósítod meg önmagad. A fogyasztói társadalomnak sokkal több köze van hozzá. Egyébként meg a nyugdíj rendszer a 19. század 70-es éveinek találmánya, ami ugyebár kb 140 évvel ezelőtt volt. A kevés gyermekszám meg mióta is van? 40- 50 éve?
Súlyos tévedés! Ha van egy állami ígérvény(Ami 10-20 év múlva bedől), hogy téged majd eltart a rendszer öregkorodra, akkor minek vállalj gyereket? És kb. minden "ingyenes"(Azért ugye azt valaki fizeti!) rendszer ebbe az irányba hat. Amúgy a születési arányszám tudod mióta csökken? Amióta mérik!!! A XIX. században még valami 6-7 volt Magyarországon. A XX. század fordulóján 4-5. A "nagy" Horthy rendszer alatt a 30-as években már durván bezuhant. A Ratkó-korszak kényszere alatt volt némi emelkedés és utána nem sokkal az önfenntartási szint alá ment. Sokan tévesen azt hiszik, hogy ekkor történt valami. Nem!!! A folyamat már régóta tartott, csak ekkortól esett a kritikus szint alá. Sajnos a legtöbben elképesztő tévedésben vannak a számokat illetően és hajlamosak csak azt nézni, hogy mi történt az 50-es évek végén.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Eb az aki Coca üdítőt iszik(plakátkampány)!
Apám 20 éve buzivízek hívja a kólát. Nem hittem volna, hogy egyszer igaza lesz :D

Mondjuk a plakátolás óta nem veszek CC terméket. Nem akarom, hogy a boltba megálljon mellettem egy dudoros szoknyás és megkérdezze...
"Szia, te is kólás vagy?"

Aztán még a végén beperel, mert nem megyek el vele. :p
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 513
113
Apám 20 éve buzivízek hívja a kólát. Nem hittem volna, hogy egyszer igaza lesz :D

Mondjuk a plakátolás óta nem veszek CC terméket. Nem akarom, hogy a boltba megálljon mellettem egy dudoros szoknyás és megkérdezze...
"Szia, te is kólás vagy?"

Aztán még a végén beperel, mert nem megyek el vele. :p


Igen, és a Spears lánynak akkor még jó s@gge is volt, mikor Pepsi lány volt, meg pasikkal sexelt(főleg).
:D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Súlyos tévedés! Ha van egy állami ígérvény(Ami 10-20 év múlva bedől), hogy téged majd eltart a rendszer öregkorodra, akkor minek vállalj gyereket? És kb. minden "ingyenes"(Azért ugye azt valaki fizeti!) rendszer ebbe az irányba hat. Amúgy a születési arányszám tudod mióta csökken? Amióta mérik!!! A XIX. században még valami 6-7 volt Magyarországon. A XX. század fordulóján 4-5. A "nagy" Horthy rendszer alatt a 30-as években már durván bezuhant. A Ratkó-korszak kényszere alatt volt némi emelkedés és utána nem sokkal az önfenntartási szint alá ment. Sokan tévesen azt hiszik, hogy ekkor történt valami. Nem!!! A folyamat már régóta tartott, csak ekkortól esett a kritikus szint alá. Sajnos a legtöbben elképesztő tévedésben vannak a számokat illetően és hajlamosak csak azt nézni, hogy mi történt az 50-es évek végén.
Azt ugye vágod, hogy Magyarországról beszélünk? Idehaza 10-ből 8 ember lópikulát sem kap mire nyugdíjas lesz és ha megkérdezed az embereket, hogy mi jut eszébe a nyugdíjról azt válaszolja neked, hogy szegénység. A jelenlegi átlag nyugdíj 135 ezer forint. Szerinted erről az embereknek az jut eszébe, hogy ennyiért már megéri nem gyereket vállalni? Komolyan ne hülyéskedjünk már, hogy ezt megpróbáljuk ráerőltetni erre a probléma körre és megnevezni mint okot...... Kb mintha a gömbbe próbálnánk belepasszírozni a kockát.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Azt ugye vágod, hogy Magyarországról beszélünk? Idehaza 10-ből 8 ember lópikulát sem kap mire nyugdíjas lesz és ha megkérdezed az embereket, hogy mi jut eszébe a nyugdíjról azt válaszolja neked, hogy szegénység. A jelenlegi átlag nyugdíj 135 ezer forint. Szerinted erről az embereknek az jut eszébe, hogy ennyiért már megéri nem gyereket vállalni? Komolyan ne hülyéskedjünk már, hogy ezt megpróbáljuk ráerőltetni erre a probléma körre és megnevezni mint okot...... Kb mintha a gömbbe próbálnánk belepasszírozni a kockát.
A jelenlegi nyugdíjasok többsége kap egy olyan nyugdíjat amiből valamennyire meglehet élni. Amiről te beszélsz az 10-20 év múlva jön.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Apám 20 éve buzivízek hívja a kólát. Nem hittem volna, hogy egyszer igaza lesz :D

Mondjuk a plakátolás óta nem veszek CC terméket. Nem akarom, hogy a boltba megálljon mellettem egy dudoros szoknyás és megkérdezze...
"Szia, te is kólás vagy?"

Aztán még a végén beperel, mert nem megyek el vele. :p

2799ca816fc7cf18a39de1c31d8ec605.jpg
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
511
1 593
93
Csak sajnos nem elég magát a kólát bojkottálni, hanem az alábbiakat is kell, mivel azok is mind Coca Cola termékek:

  • Cappy
  • Fanta
  • Sprite
  • FuzeTea
  • NaturAqua
  • Römerquelle
  • Kinley
  • stb.
https://www.coca-cola.hu/markak

Nem tudom mire ez a nagy bojkott, engem aztán nem zavarnak, csak rám ne akarjanak erőltetni semmi ilyesmit. Van aki a harisnyákra gerjed, más a fiatal tizenévesekre, más az idős nőkre, valami perverziója sok embernek van. Semmivel se leszünk előbbre, ha betiltjuk a homokosokat Magyarországon. Csinálják a négy fal között otthon, másra ne akarják ráerőszakolni ez a lényeg. Mondjuk azt én sem támogatom, hogy ilyen körülmények között gyereket neveljenek.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
932
2 573
93
Nem tudom mire ez a nagy bojkott, engem aztán nem zavarnak, csak rám ne akarjanak erőltetni semmi ilyesmit. Van aki a harisnyákra gerjed, más a fiatal tizenévesekre, más az idős nőkre, valami perverziója sok embernek van. Semmivel se leszünk előbbre, ha betiltjuk a homokosokat Magyarországon. Csinálják a négy fal között otthon, másra ne akarják ráerőszakolni ez a lényeg. Mondjuk azt én sem támogatom, hogy ilyen körülmények között gyereket neveljenek.
Helló,szerintem a bojkott az kell mert mert a Coláék túltolták ezt a dolgot és kellene egy határozott ellen állás.Minden másban egyetértek Veled.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Súlyos tévedés! Ha van egy állami ígérvény(Ami 10-20 év múlva bedől), hogy téged majd eltart a rendszer öregkorodra, akkor minek vállalj gyereket?

Hát, a klasszikus módszer szerint nyugdíj nincsen, viszont vannak gyerekeid akik öreg korodban gondoskodnak rólad meg eltartanak. Ezért volt a sok gyerek - az volt a nyugdíj.

Hogy a modern világban, ahol még magára sincs ideje az embernek, mennyire lehet továbbra is működőképes ez társadalmi modell, jó kérdés..
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Hogy a modern világban, ahol még magára sincs ideje az embernek, mennyire lehet továbbra is működőképes ez társadalmi modell, jó kérdés..

Amennyi probléma most összesűrűsödik lehet hogy maximum 10 év.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem tudom mire ez a nagy bojkott, engem aztán nem zavarnak, csak rám ne akarjanak erőltetni semmi ilyesmit. Van aki a harisnyákra gerjed, más a fiatal tizenévesekre, más az idős nőkre, valami perverziója sok embernek van. Semmivel se leszünk előbbre, ha betiltjuk a homokosokat Magyarországon. Csinálják a négy fal között otthon, másra ne akarják ráerőszakolni ez a lényeg. Mondjuk azt én sem támogatom, hogy ilyen körülmények között gyereket neveljenek.

"Semmivel se leszünk előbbre, ha betiltjuk a homokosokat Magyarországon."

Ne ferdíts, nem erről volt szó, hanem arról, hogy egy tőkés megamulti ne folytasson homoszexuális lobbitevékenységet olyan forgalmas helyeken mint a metró- és villamosmegállók, ahol ezzel a tevékenységével inkább ellentéteket szít, mintsem bármit megoldana.

(ruszkik.haza által alkalmazott érvelési minta: adj a másik szájába olyan éles állítást, amit az nem mondott pl. tiltsuk be a homokosokat, majd mondj olyan dolgokat, amelyekkel szinte mindenki egyetért pl. "engem aztán nem zavarnak, csak rám ne akarjanak erőltetni semmi ilyesmit". Ezzel elásod a másikat, miközben te jó színben tűnhetsz fel. Az sem számít, hogy az utóbbbi állítás nem is teljesen igaz, hiszen, amit a Coca Cola csinál, az pont, hogy erőltetés. De ez akkor sem számít, alkalmazd nyugodtan ezt a hazug érvelési mintát, többnyire működik.)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Helló,szerintem a bojkott az kell mert mert a Coláék túltolták ezt a dolgot és kellene egy határozott ellen állás.Minden másban egyetértek Veled.
Ez egy reklám volt kóláék részéről. Szorul vissza tudtommal a részesedésük az üdítős piacon. Csináltak egy előre eltervezett megbotránkoztató cirkuszt a reklámjukkal ,most egy ideig mindenki róluk beszél, még a külföldi újságok is a képviselő reakciója miatt, ingyenreklám. Plusz aki kormány ellenes az innét kezdve kokát iszik. :)
Mondjuk szerintem közerkölcsöt sértő az általam látott reklámjuk, és ha egy kis vagy fiatalkorú látja annak esetlegesen károsan hat a fejlődésére, világnézetére,hiszen a koka az trendi, és ha a koka szerint a langyi trendi akkor a langyik trendik, lehet kicsit én is trendi leszek, akarom mondani langyi. Szóval ez itt a baj.
Mondom az nem betegség a mai világban ha Jancsika Juliskának képzeli magát, viszont ha Jancsika Jumbónak az elefántnak képzeli magát akkor az meg betegség. Érdekes...nonszensz.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Ez egy reklám volt kóláék részéről. Szorul vissza tudtommal a részesedésük az üdítős piacon. Csináltak egy előre eltervezett megbotránkoztató cirkuszt a reklámjukkal ,most egy ideig mindenki róluk beszél, még a külföldi újságok is a képviselő reakciója miatt, ingyenreklám. Plusz aki kormány ellenes az innét kezdve kokát iszik. :)
Mondjuk szerintem közerkölcsöt sértő az általam látott reklámjuk, és ha egy kis vagy fiatalkorú látja annak esetlegesen károsan hat a fejlődésére, világnézetére,hiszen a koka az trendi, és ha a koka szerint a langyi trendi akkor a langyik trendik, lehet kicsit én is trendi leszek, akarom mondani langyi. Szóval ez itt a baj.
Mondom az nem betegség a mai világban ha Jancsika Juliskának képzeli magát, viszont ha Jancsika Jumbónak az elefántnak képzeli magát akkor az meg betegség. Érdekes...nonszensz.
Hogy visszaszorulóban lennének azt nem hinném, ugye egy rakás más üditő ital is az ő tulajdonuk, sőt még a Costa Caffe is: https://www.coca-colacompany.com/packages/brands
Szerintem inkább ez egy reklámfogás volt és ha azt vesszük zseniális, tekintve, hogy eléggé felkapott lett a téma, és mint tudjuk a negatív kampány is kampány.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Hogy visszaszorulóban lennének azt nem hinném, ugye egy rakás más üditő ital is az ő tulajdonuk, sőt még a Costa Caffe is: https://www.coca-colacompany.com/packages/brands
Szerintem inkább ez egy reklámfogás volt és ha azt vesszük zseniális, tekintve, hogy eléggé felkapott lett a téma, és mint tudjuk a negatív kampány is kampány.

Vót vmi dokumentumfilm, hogy a környezettudatos(tm) generáció már nem sörözik/borozik/bagózik/üdítőitalozik, helyette koktélozgat, e-gicit szív és palackos vizet iszik ami leginkább a Nestlé előretörésében látható.

DBUc4WtXkAA_8bV.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Szerintem nézzetek utána a kûlûgy honlapján, a stratégiai partnerségi megàllapodások sorában melyik cég az első!
 
Status
Not open for further replies.