[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
@haubagoi
És a NATO-ból melyik lép ki? USA vagy germoney? Szövettségen belül nehéz támadni.

Ezt nem tudom. Majd megoldják. Akár még az USA fel is bonthatja a NATO-t. Figyeld meg, hogy az USA az amerikai csapatok Mo.-on való tartózkodásáról kétoldalú egyezményt kötött, és ezt a többi kelet-európai országgal is így csinálta. Ezek az egyezmények így mind függetlenek a NATO-tól. Így az USA-nak a kelet-közép-európai dominanciájához nem is feltétlenül szükséges a NATO, főleg, ha az USA később a régiót el akarja cserélni Oroszo.-gal, valami ennél fontosabbra.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szerintem a valószínűsége erősen tart a zérushoz, de ezen most nem fogunk vitatkozni.:)

Nézd, félig meddig én is poénból találtam ki, csakhát sajnos az ideák a megvalósulás felé tartanak. Néha még számomra is meglepő gyorsasággal. Mindenesetre Németo. USA általi rendszeres cseszegetése eddig bejött. (Pedig amikor először leírtam, még nyoma nem volt ennek, még a dízelautó botrány sem történt akkor meg.)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 132
113
Szólítottál, kis gazdám? :p:)

Csak azt tudom mondani, mint eddig. Oroszország után Németország lesz a főgonosz az USA számára. Az USA felvonul az orosz határra, miközben Németországot (szándékosan) őrizetlenül hagyja. Németország így "őrizetlenül" marad, és a rendszeres USA általi b.szogatás miatt nyíltan amerika ellenes lesz. Erre az USA-nak szüksége is van, mert különben később nem tudna belőlük főgonoszt csinálni. Közben az USA háborút robbant ki Oroszországgal, de az amerikai csapatok (szándékosan) megfutamodnak az oroszok elől, maguk után csalva az oroszokat, akik így elfoglalják Közép-Kelet-Európát. Közben Németország ekkor már agyvérzésig tiszta ideg lesz az USA miatt, hogy az USA feldúlja a német érdekszférát, Közép-Kelet-Európát.
Ekkor, hogy-hogynem, az oroszok elől visszavonuló amerikai csapatok végül nem az oroszokkal, hanem a németekkel ütköznek meg, mert közben a német hadsereg már csőre töltve várja a nyugat felé visszavonuló amerikai hadsereget, hogy ide ugyan vissza nem jöttök b+. Ekkor az USA elsikítja magát, hogy Németo. a főgonosz és megkezdi a szokásos demokratizáló hadműveletet.
Ez még néhány év, mire idáig kifejlődik a helyzet. A német hadsereg azután fog felfegyverkezni, miután az USA kivonult. Ez is még idő.
Aztán, ha az USA győz, akkor Németo. elpusztul, ennek következtében győznek az oroszok, és visszaállítják a SZU-t.
Ha netán Németo. győz, akkor az USA veszít. Ekkor is végső soron megint csak az oroszok győznek.
Ühüm.
És az USA mindezt a németeknél lévő 35 ezer emberével fogja végrehajtani.
Mellékszál ugyan, de azért áruld el, mi lesz közben a ramsteini légibázisukkal?
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ühüm.
És az USA mindezt a németeknél lévő 35 ezer emberével fogja végrehajtani.
Mellékszál ugyan, de azért áruld el, mi lesz közben a ramsteini légibázisukkal?

Ilyet nem mondtam. Az USA-nak 35 ezernél jóval több embere lesz már ekkor Kelet-Európában, a Baltikumban, Lengyelországban, nálunk, Romániában stb. amikor ezek a dolgok történni fognak.
A németeknek meg már egy ideje megvan az a törekvésük, hogy kidobják az amerikaiakat a ramstein-i légibázisról, ld. például
https://www.express.co.uk/news/worl...ants-to-expel-USA-from-Ramstein-airforce-base
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 042
113
A német hadsereg azután fog felfegyverkezni, miután az USA kivonult.


Mi a németekkel fogunk tartani? Vagy a jenkikkel?
Én nem becsülöm le haubagoit mert eddig bejött amit mondott .


1 Trump győzelme amire nem is számítottam .
2 Németeknek nem egyszer ment neki azóta Trump.


Csak őt azzal akasztottam ki hogy a Németeknek nincs 5 gen gépe és a közeljövőben sem valószínű :)
Mert az f-35-sök megennék távolról a Eurofighter repcsiket !
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Mi a németekkel fogunk tartani? Vagy a jenkikkel?
Én nem becsülöm le haubagoit mert eddig bejött amit mondott .


1 Trump győzelme amire nem is számítottam .
2 Németeknek nem egyszer ment neki azóta Trump.


Csak őt azzal akasztottam ki hogy a Németeknek nincs 5 gen gépe és a közeljövőben sem valószínű :)
Mert az f-35-sök megennék távolról a Eurofighter repcsiket !

F35 ellen potens légvédelemmel elég eredményesen lehet kűzdeni. Nem tudom mi van a németeknek, de én f35 ellen végtelen mennyiségű légvédelmet szereznék be olyanból ami le tudja kapdosni.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mi a németekkel fogunk tartani? Vagy a jenkikkel?...
Rememélhetőleg ezúttal mi fogjuk végigmozizni ahogy lezúzzák egymást. Merjünk svédek lenni.
YqM4GEvQCN.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
Mi a németekkel fogunk tartani? Vagy a jenkikkel?
Én nem becsülöm le haubagoit mert eddig bejött amit mondott .


1 Trump győzelme amire nem is számítottam .
2 Németeknek nem egyszer ment neki azóta Trump.


Csak őt azzal akasztottam ki hogy a Németeknek nincs 5 gen gépe és a közeljövőben sem valószínű :)
Mert az f-35-sök megennék távolról a Eurofighter repcsiket !


Hagyd már az F35-öt,itt, Európában az Oroszok ellen lófüttyöt sem érnek,5 perc alatt szétkapják a reptereket az Oroszok ahová települtek,azt zene.
Nem mellesleg, amint rájönnek a yenkik,hogy nem csak gombokat kell nyomogatni,hanem cirill betűs CM-ek,Kinzsalok hullanak az égből,szépen hazamennek krumplit sütni a mekibe katonáskodás helyett,majd ott védik a hazát,nem a világ másik felén.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem nehéz.
Néha szoktak is....
Lásd:Görög-török örök és megbonthatalan barátság.
Igaz ezt el is felejtettem.
OFF: csak a szar hearts of iron vagy úgy megírva, hogy mindig cheattel kell kirúgatnom a romulánokat az axisból, hogy földbe dongölhessem és beszántsam őket, mert amúgy inaktív a declare war. :D
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Komoly áramszünet a briteknél, még ki sem léptek már is kezdődik a káosz, vagy valakik próbálkoztak?

https://index.hu/kulfold/2019/08/09/london_aramszunet_aram_kimaradas_energia/
Az én konteóm, hogy az epstein-üggyel függnek össze ezek az áramszünetek. Az USA-ban is volt egy csomó, és a letartóztatással kb. egy időben kezdődtek. Ilyen helyzetekben kiválóan lehet "különleges szakembereket" beküldeni pl. szervertermekbe és máskor nehezen megközelíthető, biztonságos helyekre, pl. hibaelhárítás, ellenőrzes, kárfelmérés stb. címen.Tipp: a vatikánban is lesz hasonló áramszünet. De ez csak konteó, az is lehet, hogy egyszerűen durvul a kiberháború, és demózgatnak a szakik.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Szerinted egy szervertermet mennyire érint egy áramszünet? :)
Max ha nagyon sokáig tart akkor a nem kritikus szervereket lekapcsolják.
Azt vágom, hogy nem áll le a farm, viszont egy nagy áramszünet elégge rendkívüli állapot ahhoz, hogy ne kelljen indokolgatni, hogy miért érkezik és matat bent két eddig sosem látott nemzetbiztonsági faszi valami spéci igazolvánnyal. :)