EC135 / EC635, EC645, H145M, UH-72 (Airbus Helicopters / Eurocopter)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Még én sem láttam repülni ilyen kiömlővel ami szerintem csak egy dolgot jelenthet - a rendszer még fejlesztés és engedélyeztetés alatt áll.
Tuti hogy lesz hozzá mert minden egyes cikkben és prospektusban benne van hogy a hajtóművek "IR suppressor" rendszerrel lesznek fölszerelve.


Az nem lehet, hogy csak a 2015-ös maketten volt ott ez a "megoldás", aztán meg valamiért elvetették?
Én úgy emlékszem hogy egy idő után a makettről is leszedték.
Viszont az új H160M makettjén is ott van a megoldás, így előbb-utóbb csak kifejlesztik ezt is.

2015-ös makett
hf2.jpg


Most fogalmazzunk úgy hogy még mindig nincs kész teljesen a helikopter katonai változata vagy mondjuk inkább azt hogy a típusban van még fejlesztési potenciál? :cool:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Az nem lehet, hogy csak a 2015-ös maketten volt ott ez a "megoldás", aztán meg valamiért elvetették?
Én úgy emlékszem hogy egy idő után a makettről is leszedték.
Viszont az új H160M makettjén is ott van a megoldás, így előbb-utóbb csak kifejlesztik ezt is.

2015-ös makett
hf2.jpg


Most fogalmazzunk úgy hogy még mindig nincs kész teljesen a helikopter katonai változata vagy mondjuk inkább azt hogy a típusban van még fejlesztési potenciál? :cool:

2019-ben Brazíliában már ezt mutatták be:

D4dfJYSXkAAx538.jpg


 
T

Törölt tag 1586

Guest
Az nem lehet, hogy csak a 2015-ös maketten volt ott ez a "megoldás", aztán meg valamiért elvetették?
Ez az egy mondat gyakorlatilag az összes a tipusról szóló irásban benne van:
"The H145M’s compact airframe provides a low profile, enhanced by the helicopter’s flight agility and designed-in system redundancy. Contributing to its survivability are self-sealing fuel tanks, ballistic protection and infrared suppressor,(!!) along with crashworthiness designed into the fuselage and seats. The electronic warfare system and chaff/flare dispensers bring an extra level of protection in high-threat environments."
Szerintem ez egy olyan elem ami jelenleg - hogy úgy mondjam - nem élvez magas prioritàst. Majd ha valaki megrendeli akkor elvégzik a teszteket és a certifikációt.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Még én sem láttam repülni ilyen kiömlővel ami szerintem csak egy dolgot jelenthet - a rendszer még fejlesztés és engedélyeztetés alatt áll.
Vagy csak bekeidoben nem hasznaljak. Pl. a mi-24-esekhez is van ilyen, de ott sem hasznaljak, mert nem tesz jot a rotorlapatoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Vagy csak bekeidoben nem hasznaljak. Pl. a mi-24-esekhez is van ilyen, de ott sem hasznaljak, mert nem tesz jot a rotorlapatoknak.

Ha mar letezne, akkor szerintem lenne rola foto egy igazi helikopteren is, nem csak egy 2015os maketten.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
https://www.derwesten.de/panorama/aerzen-bundeswehr-hubschrauber-an-nrw-grenze-abgestuerzt-ein-toter-id226349949.html

https://www.merkur.de/politik/bundeswehr-hubschrauber-absturz-pilotin-verbrennt-augenzeugin-reagiert-schockiert-zr-12753258.html


https://augengeradeaus.net/2019/07/...ragender-kompetenz-als-fluglehrer-vorgesehen/

https://www.welt.de/politik/deutschland/article196174491/Bundeswehr-Hubschrauber-Tote-Soldatin-bei-Absturz-in-Niedersachsen.html


"On 1 July 2019, a Heeresflieger (Heer, German Army Aviation) Airbus EC135T1 crashed. The twin-engine helicopter was operated by the Internationales Hubschrauberausbildungszentrum (IHAZ) at Bückeburg, near Hanover (Germany).

The crash occurred around 13:45 hrs local time in a cornfield near Aerzen (Landkreis Hameln-Pyrmont). One pilot died and another occupant was seriously injured, the helicopter was destroyed. No furher details are known at this moment.

Deliveries of the EC135T1 to the Heeresflieger started from February 2001. A total of fifteen EC135T1s were delivered to the Heeresflieger Waffen Schulle (HFWS) at Bückeburg. On 1 July 2015, this unit was renamed to Internationales Hubschrauberausbildungszentrum (IHAZ)."



"am Montag eine 25-jährige Soldatin ums Leben gekommen, der andere, 26 Jahre alte Soldat wurde verletzt."

Remélem, a magyarokat nem voltak még a közelében sem...
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
3257903885d233f52556c1422325831_w640.jpg
20647006045d2344af80cc1531372614_w640.jpg
20582278065d2344af95332369331261_w640.jpg

Megérkezett az első két H-145M Szerbiába, a Nikola Tesla repülőtérre. Egyenlőre námet jelzést viselnek, az új azonosítójuk YU-MED és YU-SAR lesz, utalva ezzel a leendő feladatkörükre.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and fishbed

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
3257903885d233f52556c1422325831_w640.jpg
20647006045d2344af80cc1531372614_w640.jpg
20582278065d2344af95332369331261_w640.jpg

Megérkezett az első két H-145M Szerbiába, a Nikola Tesla repülőtérre. Egyenlőre námet jelzést viselnek, az új azonosítójuk YU-MED és YU-SAR lesz, utalva ezzel a leendő feladatkörükre.
Ezek a belügyes gépek lesznek (már csak a festésből is). A katonaiakból már év elején szállítottak, legalább a múltkor egy hazai kiállításon már ki voltak állítva.
Év végéig megkapják az összeset.
Ez különben olyan lehet, hogy minden potentát át akarja legalább egyszer venni a saját kis helikopterét... :rolleyes:
p1400962_main.jpg