• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
aMY1xN6_700bwp.webp

Ugye-ugye mire jó egy stadion. Nálunk is van egypár. És még azt hitték egyesek, hogy a foci miatt építik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
A napokban véletlenül puszta kézzel eltörtem egy ujjnyi vastag csavart -- nem vagyok ennyire erős, csak hát kínai cucc volt. Azonnal eszembe jutott, hogy a rengeteg hadieszköz, az a komoly flotta stb. is vajon ugyanilyen anyagminőségre és technológiai háttérre épül? Mert ha igen, akkor éles helyzetben maguktól fognak széthullani.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 465
113
A napokban véletlenül puszta kézzel eltörtem egy ujjnyi vastag csavart -- nem vagyok ennyire erős, csak hát kínai cucc volt. Azonnal eszembe jutott, hogy a rengeteg hadieszköz, az a komoly flotta stb. is vajon ugyanilyen anyagminőségre és technológiai háttérre épül? Mert ha igen, akkor éles helyzetben maguktól fognak széthullani.
Ha így állna a szitu, akkor egy kisebb vihar is elég lenne.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 786
113
A napokban véletlenül puszta kézzel eltörtem egy ujjnyi vastag csavart -- nem vagyok ennyire erős, csak hát kínai cucc volt. Azonnal eszembe jutott, hogy a rengeteg hadieszköz, az a komoly flotta stb. is vajon ugyanilyen anyagminőségre és technológiai háttérre épül? Mert ha igen, akkor éles helyzetben maguktól fognak széthullani.
Tudnak xart is meg jót is gyártani igény szerint...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Az hogy hozzank kinaibol az sz.r jon az csak azert van mert arra van igeny./megrendeles./ semmi tobb mint az importor kapzsisaga... Lasd par napos hir kinaba vihar egy oregasszony setal esernyovel majd az esernyobe bele kap a szel es az oregasszonyzt vegighuzza az utcan sok m en keresztul... /itthon veszel kinai ernyot kicsit elforditod es mar ki is forditotta a palastot a szel.../ ennyi :) ha minosegre lenne igeny a kinaiak minoseget kuldenek csak a minoseg nem a fogyasztoi tarsadalom vedjegye. Ezen gondolatmenet szerint lehet a nyugati technika hamarabb szetesik mint a keleti... /egyebkent gondolom nem arulok el nagy titkot azzal hogy az altalad minoseginek tartott markas termekek java is jinaba keszult de ha az osszeszerelest nem is ott vegzik rengeteg alkatresz kinabol valo../
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az hogy hozzank kinaibol az sz.r jon az csak azert van mert arra van igeny./megrendeles./ semmi tobb mint az importor kapzsisaga... Lasd par napos hir kinaba vihar egy oregasszony setal esernyovel majd az esernyobe bele kap a szel es az oregasszonyzt vegighuzza az utcan sok m en keresztul... /itthon veszel kinai ernyot kicsit elforditod es mar ki is forditotta a palastot a szel.../ ennyi :) ha minosegre lenne igeny a kinaiak minoseget kuldenek csak a minoseg nem a fogyasztoi tarsadalom vedjegye. Ezen gondolatmenet szerint lehet a nyugati technika hamarabb szetesik mint a keleti... /egyebkent gondolom nem arulok el nagy titkot azzal hogy az altalad minoseginek tartott markas termekek java is jinaba keszult de ha az osszeszerelest nem is ott vegzik rengeteg alkatresz kinabol valo../

Azért nagyon sumákok is tudnak lenni. Rendeltem már kínából 6,9mm belső átmérőjű nagy teherbírású szénszálas csöveket 1000db-ot, erre küldtek olyat ami meg sem közelítette azt a teherbírást, és szakítószilárdságot. A teszt után a maradék 997-db-ot visszaküldtem dokumentált reklamáció kíséretében, és sűrű elnézés kérés és kifogások közepette 1 hónap múlva cserélték 1000db már megfelelőre. Szóval van, hogy megpróbálják csúnyán átverni a vásárlókat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Azért nagyon sumákok is tudnak lenni. Rendeltem már kínából 6,9mm belső átmérőjű nagy teherbírású szénszálas csöveket 1000db-ot, erre küldtek olyat ami meg sem közelítette azt a teherbírást, és szakítószilárdságot. A teszt után a maradék 997-db-ot visszaküldtem dokumentált reklamáció kíséretében, és sűrű elnézés kérés és kifogások közepette 1 hónap múlva cserélték 1000db már megfelelőre. Szóval van, hogy megpróbálják csúnyán átverni a vásárlókat.
En ezt nem is tagadom /mint mindenhol kinaba is megy az ugyeskedes./ en csak arra akartam ramutatni hohy tudnak minoseget is gyartani ha arra van igeny.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 915
113
Hongkongban tovább folynak a tüntetések.
Tegnap volt egy kormánypárti is, ahol 470 ezren voltak (hivatalos adat). Az a terület ahol tartották a térképek szerint kb. 32 ezer m2. Ha a 470 ezer igaz lenne, akkor 15 fő volt egy m2-en.

Így néz ki a 4 fő/m2, ami előfordul nagyobb tüntetések egyes részein.
ECLYUZrUYAQ5Ybo.png


Most is folyik egy tüntetés, az eső ellenére.
ECPicyiU0AAVx5P.png
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 008

Guest
Kínának nagyon rosszul, az USÁnak meg nagyon jól jött ez a tüntetéssorozat.
Kína egy évtizede próbál jó képet festeni magáról. A nem is diktarúra, jóságos, élhető, biztonságos, fejlett, gazdag, demokrácia alternatívája.
Gyakorlatilag a közösségi hálózatokat nézve totális kína ellenesség és amerika/demokrácia baráttságot látni. A HK tüntetők megszerezték a rokonszenvet és hiába próbálkoznak a kínai trollok a hírferdítéssel vagy negatív dolgok és usa háttérerők leleplezésével valamint celebek támogatását megszerezve teljes médialetámadással az emberek a hk-i tüntetők mellé állnak.
Ha most lerohanja 10 év PR munkáját teszi tönkre, valamint az USA összes jövőbeni kína ellenes akcióját igazolja.
Ha nem rohanja le akkor lovat adhat az otthoni tüntetések alá és az usa tovább folytathatja az aknamunkáját és öntheti az olajat a tűzre.

Jelenleg az USA legnagyobb érdeke, hogy kína minnél véresebben verje le HK-ot. Ezzel igazolva őt, a tetteit és kiütve egy gazdasági proxyt.
A befektetői bizalom is megrendülne és ciki lenne a kínai termék. Lehet elindul valami bojkot kína mozgalom is ami elősegítené Trump tervét vagyis hogy hazavigye az ipart.

Kína csak veszíthet és a sarokba szorított atomhatalom nem vicces.
Hagyni kellene elcsitulni a HKi dolgokat. A titkosrendőrség és az idő megoldja. Persze a HKi demokrácia elbukott 27 évvel a szerződésben rögzített idő előtt, de ez az ő területük, az ő népük.

Tegyük föl őszintén a kérdést: ki akar meghalni azért, hogy HK-ban még 27 évig lehessen falun gong plakátokat látni és ne kelljen VPN a facebookhoz?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 465
113
A titkosrendőrség és az idő megoldja.
Szerintem is. Kivárásra játszanak.
Persze a HKi demokrácia elbukott 27 évvel a szerződésben rögzített idő előtt,
Kicsit zavarban vagyok a honkongi "demokráciát" illetően. Mikor választották ott szabadon a képviselőház tagjait? Szerintem ott sose volt a mi értelmünkben vett demokrácia.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
Kicsit zavarban vagyok a honkongi "demokráciát" illetően. Mikor választották ott szabadon a képviselőház tagjait? Szerintem ott sose volt a mi értelmünkben vett demokrácia.
Az utolsó választásoknál pont azért kezdődtek az esernyős tüntetések, mert az eddigi bárki indulhat törvény helyett a kínából jóváhagyott listán szereplő emberekre lehetett csak szavazni. Szóval valahol a britek után és az előző választások előttig valamiféle demokrácia működött ott.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 465
113
Az utolsó választásoknál pont azért kezdődtek az esernyős tüntetések, mert az eddigi bárki indulhat törvény helyett a kínából jóváhagyott listán szereplő emberekre lehetett csak szavazni. Szóval valahol a britek után és az előző választások előttig valamiféle demokrácia működött ott.
Igen, de tudtommal a britek után is a társaság felét lehetett csak szavazással delegálni, a másik felét mindenféle szakmai testületek delegálták. Ha jól értettem a balhé többek közt azért is robbant ki, pár évvel ezelőtt mert el akarták törölni ezt a listát és teljesen szabad választásokat akartak.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Rendben. tüntetnek.

Tehát, egy rakás helyen nem lehet árút szállítani, nem lehet a boltban vásárolni, nem tudsz lemenni a fodrászodhoz, nem kapnak az emberek pénzt. Miből, hogyan élnek? Jó, Kijevben ezt megoldották, az első napokban ott voltak az ellátó sátrak és fizetést osztottak "spontán".
Itt a maffia is sokat bukik meg a lakók is.
Hagy tüntessenek.
Majd megeszik egymást.