MAKSZ / MAKS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113
Láttál már Ka-52-es belsőt? mert az hasonlít ehhez, ha nem komolyabb. Jópár éve hadrendben van, sokat legyártottak már belőle, Szíriában is harcolnak vele, rengeteg fotó van a kabinbelsőjéről a neten, google a barátod, stb stb.
Te hol jártál idáig?
:)


Bocsánat,a belső fele ha látszik a képen,ebből nem tudtam megállapítani,hogy milyen gép,pedig ráklikkeltem,hogy milyen betűk vannak a képernyőkön,de nem tudtam kideríteni,hogy cirill,vagy valami más.
Nem volt utalás.rá, hogy ez 1 Kamov,úgyhogy nem kellett volna tudnom :p ,ti vagytok a szakemberek, én csak a tankok,meg az ágyúk miatt vagyok itt.:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: varga dima

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Persze, ez is benne van, de ez már nem az ők hibájuk, a belépő ára korrekt. Olyan, mint a helyi vásárokon a 3 lejes (200 Ft) beugró. Aki akar valamit venni vagy nézelődni az gond nélkül kifizeti, de arra jó, hogy a cigányokat kint tartsa.
Amúgy 100 dollár az orosz vízum, a jegyet megveszed jóelőre, mert kb már most lehet tudni mikor lesz a jővő évi, és egybekötöd egy hetes nyaralással. Mondjuk Moszkva nem olcsó, s ha Szentpétervárt meg akarod nézni az még annyira sem, de ide is mehetsz nyaralni és akkor nem kell az egészet a MAKS-ra fogd.

Ezen már túl vagyok, de a sok apró tétel összeadódik gyorsan, és kb fél miller is kijön egy hét alatt normál üzemmódban.
Se Moszkva sem Pétervár nem a "low budget" kategória. Nem a belépő a tétel.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Nem lesz idén nyáron MAKSZ -2019.
Новость "Россия не будет проводить МАКС в 2019 году", выпущенная на tass.ru в 14:50 мск, аннулируется как выпущенная ошибочно. ТАСС приносит извинения своим подписчикам и читателям.

Úgy tűnik vaklárma volt
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 729
80 541
113
Helyi idő szerint 15.13h kor hozták le a hírt, hogy az orosz kormány rendelete alapján nem rendezik meg a MAKSZ-2019-et
Российское правительство издало распоряжение об отмене Международного авиационно-космического салона (МАКС) в 2019 году.

Соответствующее распоряжение опубликовано на официальном интернет-портале правовой информации.

В соответствии с документом, в перечне международных выставок продукции военного назначения, которые будут проводиться в стране в 2019 году, место МАКС занял Международный военно-морской салон (МВМС-2019), который состоится в июле в Санкт-Петербурге.

Később, helyi idő szerint 15.44h-kor az orosz kormány cáfolta.
Кабмин опроверг сведения об отмене международного авиасалона МАКС, он пройдет в 2019 году.

Минпромторг сообщил, что МАКС в 2019 году пройдет в запланированные сроки, передает РИА «Новости».

Организатор мероприятия – компания «Авиасалон» – также опровергла сведения об отмене МАКС-2019.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Putyin azt mondta 2017-ben (?), hogy amíg ő vezeti az országot, addig lesz MAKS Zsukovszkijban.
Akkor az Army kiállítás miatt merült fel, hogy nem lesz.
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
MAKS 2017 panoráma

173Gigarama_snapshot.jpg

https://gigarama.ru/maks2017/
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 702
93
Van valakinek tapasztalata a MAKSz-on való fotózást illetően?
Idén első alkalommal lesz lehetőségem kijutni, de úgy látom a közönség felől egész nap ellenfényes lesz a program.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 084
60 162
113
Van valakinek tapasztalata a MAKSz-on való fotózást illetően?
Idén első alkalommal lesz lehetőségem kijutni, de úgy látom a közönség felől egész nap ellenfényes lesz a program.
Brutál sokba kerül már átjutni a toronyhoz, míg a közönség felöli oldal valóban ellenfényes. Ha jó gépet van nagy dinamikával, akkor a sziluettekből ki tudsz nyerni némi használhatót, de nem lesz a megszokott eredmény.
Ezen felül van még a kerítés és a folyópart, de ez utóbbiakra úgy tudom rászállt a hatóság.
A folyópartnak azonban a lakóövezeti részét úgyse tudják lezárni, ennek pedig megvan az az előnye, hogy lényegében a műrepülőbox kellős közepe alatt leszel, ennek minden előnyével és azzal a hátrányával, hogy se a fel-, se a leszállásokat nem tudod majd meglőni.
Nekem ennyi infóm van, talán mások naprakészebbek.
 

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 702
93
Brutál sokba kerül már átjutni a toronyhoz, míg a közönség felöli oldal valóban ellenfényes. Ha jó gépet van nagy dinamikával, akkor a sziluettekből ki tudsz nyerni némi használhatót, de nem lesz a megszokott eredmény.
Ezen felül van még a kerítés és a folyópart, de ez utóbbiakra úgy tudom rászállt a hatóság.
A folyópartnak azonban a lakóövezeti részét úgyse tudják lezárni, ennek pedig megvan az az előnye, hogy lényegében a műrepülőbox kellős közepe alatt leszel, ennek minden előnyével és azzal a hátrányával, hogy se a fel-, se a leszállásokat nem tudod majd meglőni.
Nekem ennyi infóm van, talán mások naprakészebbek.
Köszönöm, ez is sokat segít !
Azt olvastam még, hogy a 42. km-nél lévő vasútállomástól fél óra gyaloglással lehet értelmes helyet találni, lehet egyik nap megpróbálom azt.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
Lassan kezdődik a MAKSZ-2019. Aki volt kint korábban,attól főleg arra lennék kíváncsi, hogy a sima napi jegyes látogatót mennyire engedték/engedik be a statikus sorra.?Mert azt olvastam a hivatalos oldalon, hogy a "priority" jegyesek azok még "tárlatvezetést" is kapnak, de a sima napi jegy leírásából ez kimaradt. Ezért érdekelnének a korábbi tapasztalatok. Mert átszámolva magyar pénzre 80 ezer lenne a priority jegy (pont mint a kecskeméti repnapon lett volna 2013-ban), annyim meg nincsen rá. A sima napi jegy az pedig vásárlási időponttól függően átszámolva 3200 vagy 4000ft.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Lassan kezdődik a MAKSZ-2019. Aki volt kint korábban,attól főleg arra lennék kíváncsi, hogy a sima napi jegyes látogatót mennyire engedték/engedik be a statikus sorra.?Mert azt olvastam a hivatalos oldalon, hogy a "priority" jegyesek azok még "tárlatvezetést" is kapnak, de a sima napi jegy leírásából ez kimaradt. Ezért érdekelnének a korábbi tapasztalatok. Mert átszámolva magyar pénzre 80 ezer lenne a priority jegy (pont mint a kecskeméti repnapon lett volna 2013-ban), annyim meg nincsen rá. A sima napi jegy az pedig vásárlási időponttól függően átszámolva 3200 vagy 4000ft.

Semennyire. És ne próbálj meg beszökni se, mert ez nem Anglia, itt egyből elvisznek a rendőrök/katonák/biztonsági emberek és örülhetsz ha nem néznek kémnek és a nap végén elengednek...
Persze ha nagyon jó nő vagy és olyan szinten beszélsz oroszul, hogy azt hiszik valamilyen távoli orosz tájról érkeztél, akkor lehet esélyed... :)

Hogyhogy most mindenki megy a MAKS-ra? Lesz valami érdekes?
A kínaiak biztos ott lesznek? Még tavasszal volt egy hír, hogy jönnek, de azóta nem nagyon emlegették őket.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 589
8 698
113
Semennyire. És ne próbálj meg beszökni se, mert ez nem Anglia, itt egyből elvisznek a rendőrök/katonák/biztonsági emberek és örülhetsz ha nem néznek kémnek és a nap végén elengednek...
Persze ha nagyon jó nő vagy és olyan szinten beszélsz oroszul, hogy azt hiszik valamilyen távoli orosz tájról érkeztél, akkor lehet esélyed... :)

Hogyhogy most mindenki megy a MAKS-ra? Lesz valami érdekes?
A kínaiak biztos ott lesznek? Még tavasszal volt egy hír, hogy jönnek, de azóta nem nagyon emlegették őket.

Nem vagyok jó nő, sőt még nő sem. Beszélni meg középfokon beszélem az oroszt, de még mindig tanulom úgyhogy remélem lesz ebből még felsőfok is. Ami érdekesség lenne az például a Szu-57 a statikus soron ( mondjuk beülni tuti,hogy mindenki számára tilos lesz) meg nekem az összes egyéb olyan technika ami itthon sajnos nem látható (Ka-52,Mi35M,Szu-35sz,stb),civil vonalom pedig az MSZ-21-es utasszállító,aminek ez a kiállítás lesz a nagyközönség előtti világpremierje. Én konkrétan azért megyek mert most lett úgy pénzem,és szabadságom, hogy ki tudok rá menni. Viszont sajnos Wizz Air-rel megyek,sosem repültem még velük, remélem,hogy nem egy egyhetes vnukovói csomagkergetés lesz a vége... Az Aerflotot nem azért nem mertem vállalni, mert félek tőlük (kimondottan jók a tapasztalataim velük),hanem az ár volt az akadályozó tényező. A kínaiak nem tudom ott lesznek e, őszintén szólva nem is igazán érdekel. Úgysem ők lennének ott a fő látványosság, maximum ha gépet törnének, de olyan ne legyen, nem kívánom senkinek. Beszökni nem akarok, ha azt mondják,hogy "oda nem mész" akkor én oda nem megyek. Jártam már Oroszországban, és az utolsó dolog, aminek nekikezdenék az az, hogy ellentmondjak egy orosz rendőr/katonai rendőr parancsának. Melyik évben voltál kint, milyen jeggyel?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 729
80 541
113
Hogyhogy most mindenki megy a MAKS-ra? Lesz valami érdekes?
A kínaiak biztos ott lesznek? Még tavasszal volt egy hír, hogy jönnek, de azóta nem nagyon emlegették őket.

Állítólag az idei MAKSZ-on Kína mint partner-társrendező vesz részt.Kínai kiállítók is nagyobb számban lesznek. Egyebek mellett bemutatják a a CR929 teljes méretü makettjét .