Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Na meg a közmunkásokkal épített járda/út alá is be lehet szórni, ami extra haszon.
Pláne ha a polgármester fiának a cége építi vegyesen saját és közmunkásokkal. Kérdés a közmunkás aznap kinek az embere volt? :) Ehh... na mindegy a mi kis híres polgármesterünk tényleg megéri a pénzét.
2017-óta nem engedélyköteles a bontás? Na ennek utána kell olvasnom.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Pláne ha a polgármester fiának a cége építi vegyesen saját és közmunkásokkal. Kérdés a közmunkás aznap kinek az embere volt?

Én is papíron fahántoló voltam, miközben az irodában építgettem az adatbázist. Pont befejeztem mire lejárt a 30 nap kötelezőm és otthagytam őket egy számukra értelmezhetetlen cuccal, a nagygazda pedig megsértődött mikor mondtam neki, hogy ha RENDESEN megfizet maradok.
Pedig már csak a lekérdezéseket kellett volna megírni és folyamatosan követhető lett volna minden kiadás/bevétel, helyette 2 hétig sz**ik azóta is excel-ben minden év végén a komplett iroda.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
A beton ujra felhasznalhato. Gondolom belathato idon belul nalunk is el fog terjedni a technologia, vagyis megeri csak tarolni, nem kell bedaralni. A legtobb tegla megtisztithato. Ujabban mar malterbol is csak keveset hasznalnak. A nagyobb fagerendak is felhasznalhatoak. Sok munka van vele, de ha az ember raszanja az idot, akkor egy atlagos kerteshaz bontasa anyagilag nem megterhelo, sot. Fizikailag persze eleg kemeny melo.
Tégla és beton is bedarálható,kérdés ki fog veled és kis kupacoddal foglalkozni? Van -e hozzá elég nagy fölös területed hogy addig tárold? Cserepet még jobban szeretik ilyen téren. Tégla megtisztítható, ha még jó minőségű. Tégla van három féle, a mai hőszigetelt kerámiás téglákat nagyon nem lehet kapirgálni mert eltörnek, nem is nagyon van a sitt telepeken, nagyméretű ha nem salétromos + istálló tégla akkor ok, azt még el lehet adogatni,bár ahány gyártó annyi féle méret+anyagminőség eltérés van, kisméretű általában ok, de van kézzel vetett nem túl szabályos, és már valamiféle gépi technológiás, ebből kevesebb de ezek még az újaknál mindig masszívabbak tömörebbek.
Habarcs azért fogy kevesebb mert a téglák nagyobbak lettek,és mind nútféderes már. Fagerendák illúzió elkerülése végett zömmel csak tűzre jó. Amiben még van remény mert olyan vastag,vagy pótolva volt később, netán annyira régi és valami extra sajátossága van, vagy tölgy,akác, az aránylag ritka, kb 20 max 25% Kérdés ki fogja ezt neked és hol gatterral rendbe szedni? Elzavarnak jó eséllyel a francba. Ács a bontott gerendát nem szereti mert félti a szegek (vannak nagyon vastag ,ujjnyi szegek amik beletörnek és nem látszanak) miatt a gépeit, plusz nem szabvány gerendák 10x15, 15x20 stb. Kőműves kiröhög a bontott téglával, nem szöszölnek vele, vágnak fazonra 30-ast vagy 40-est. Új épületbe nagyon nem is javasolt hőhíd meg a terv és energetikai előírásai végett. Úgy meg gyakorlatilag mindenről számla+teljesítmény nyilatkozat kell, tégláról,gerendáról,habarcsról stb. Tervező (vagy a műszaki felügyelő?) amúgy x százalékig engedélyezheti bontott anyag beépítését.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Köszönöm a válaszokat,közben felhívtam 3 önkorit,hogy merre hány méter.
Szóval 3 hónappal azelőtt vettük a kecót,hogy ne lennénk jogosultak a csokra,elvileg,az online kalkulátor szerint jogosultak vagyunk egy új házhoz járó csokra.
No,de mivel már van 1 házunk,ami ugye 1 badesz,nagy telken van, de öreg,és elég hímvessző pozícióban van a telken,ezért inkább elbontanám,és a meglévő telekre pattintanók 1 megfelelően elhelyezett házat,műhelyt,fóliát,stb.
A gép nem kérdés,mert csak úgy megyünk haza,hogy sajátot veszek,alkalmazottnak még nem mennőnk haza,viszont úgy néz ki,hogy a csok miatt teljesen hivatalosan kell elbontani az öreg házat,ami nem kevés papírmunka,meg pénz,és persze idő.
A legjobb lenne eladni a csába,és venni 1 telket,de most olyan áron vannak akkora telkek,hogy nem biztos, hogy ér annyit a ház :eek: ,ha meg veszek 1 telket, amin elkezdhetek építkezni,akkor nem tudok gépet venni, csak miután eladtam az öreg kecót,szóval a nemzetközi helyzet fokozódik,még nem tudjuk mi lesz, de az biztos!
:confused:
A házak is jó áron vannak, szóval talán nem jársz rosszul azzal sem ha eladod. Ha olyan nagyon nagy a telek megosztani nem lehet? Ebben az esetben ha hivatalosan kiköltözöl a xar házból ha jól rémlik jogosult vagy ugyanúgy a csokra. Bár minden közművet berakatni (esetleg almérőt) szintén nem olcsó. Én pár éve azon matekoztam hogy a tetőteret csinálom meg ,csak rengeteg macerával járt volna a csok miatt ezért dobtam a tervet, hivatalosan ki kellett volna költöznöm alulról, és felköltözni, almérő,és megosztás A/B-re, mert két különálló lakás. Gondold meg hogy megéri -e a sok idegesség emiatt az új ház miatt amit esetleg a gyerekek otthagynak öreg korotokra.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Mondjuk mi már ezen túlvagyunk, a nagyobbik fiam 15,a kisebbik 12,az asszony akart mindig mégegy kislányt,hogy tudjanak majd csajoskodni,és még mindig akar.:D
Kérdeztem tőle,mi van ha megint fiú lesz, azt mondja addig nem állunk meg amíg lesz egy lánya! :eek:
Cimborámék 4 lány után adták fel a fiú gyártást.:D
Fogadj örökbe egy 17 éves "lányt" :D
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A házak is jó áron vannak, szóval talán nem jársz rosszul azzal sem ha eladod. Ha olyan nagyon nagy a telek megosztani nem lehet? Ebben az esetben ha hivatalosan kiköltözöl a xar házból ha jól rémlik jogosult vagy ugyanúgy a csokra. Bár minden közművet berakatni (esetleg almérőt) szintén nem olcsó. Én pár éve azon matekoztam hogy a tetőteret csinálom meg ,csak rengeteg macerával járt volna a csok miatt ezért dobtam a tervet, hivatalosan ki kellett volna költöznöm alulról, és felköltözni, almérő,és megosztás A/B-re, mert két különálló lakás. Gondold meg hogy megéri -e a sok idegesség emiatt az új ház miatt amit esetleg a gyerekek otthagynak öreg korotokra.

Ha a tetőteret csinálod meg, akkor az szimplán bővítés; sehova sem kell költözni. Igaz, bővítésre kevesebb jár és utófinanszírozásos. Aztán vagy elfogadják, vagy sem.

Inkább a CSOK-on nem kell görcsölni. Ha megkapja az ember megkapja, ha nem még lehet, hogy jobban jár.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Ha a tetőteret csinálod meg, akkor az szimplán bővítés; sehova sem kell költözni. Igaz, bővítésre kevesebb jár és utófinanszírozásos. Aztán vagy elfogadják, vagy sem.

Inkább a CSOK-on nem kell görcsölni. Ha megkapja az ember megkapja, ha nem még lehet, hogy jobban jár.
Igen, csak en nem bovitesre akartam anno, hanem a teljes osszeget uj hazra. Akkor igy ki lehetett volna bulizni es a tetoter uj kulonallo lakasnak minosult volna. De mondom annyi macera volt vele hogy inkabb hagytam az egeszet es inkabb csak bovitettunk lent egy masik nappalival amit szobakent futtattunk, majd atvetel utan repult par negyzetmeter ideiglenes gipszkarton fal. Amugy tenyleg sok a macera vele meg mindig erre emlekszem igy par ev tavlatabol Na meg ugy egy epitkezessel altalaban amugy is ha hivatalosan csinalja az ember, eros idegzetueknek ajanlott.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Igen, csak en nem bovitesre akartam anno, hanem a teljes osszeget uj hazra. Akkor igy ki lehetett volna bulizni es a tetoter uj kulonallo lakasnak minosult volna. De mondom annyi macera volt vele hogy inkabb hagytam az egeszet es inkabb csak bovitettunk lent egy masik nappalival amit szobakent futtattunk, majd atvetel utan repult par negyzetmeter ideiglenes gipszkarton fal. Amugy tenyleg sok a macera vele meg mindig erre emlekszem igy par ev tavlatabol Na meg ugy egy epitkezessel altalaban amugy is ha hivatalosan csinalja az ember, eros idegzetueknek ajanlott.
Értem.
Ne is mond. Mi is felújítunk. :D
 
M

molnibalage

Guest
Környezetvédelemi dilemma...

Mostanában sok ásványvizet figyasztottam otthon. 1,5 l es muanyag palack. Csúnya muanyag, de 100 ft/l tája.

Nos, 15k huf egy szodasszifon es 10 db parton 1400 huf elsőre. Csak a co2 patront nem veszik es töltik meg ujra es a csapviz az nem ásványvíz...
... műanyag helyett most meg femhulladekot gyartok, amit nem is tudom, hogy szelektivbe lehet-e dobni...

Ez jobb lenne??? Az egyetlen előnye, hogy 10 db patron tömege az nem 10 kg, konnyebb hazavinni, mert a viz a hálózaton érkezik. Csak a termek minosege gyengebb, dragabb is es nem latom a kornyezetvedelmet...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 224
17 081
113
Környezetvédelemi dilemma...

Mostanában sok ásványvizet figyasztottam otthon. 1,5 l es muanyag palack. Csúnya muanyag, de 100 ft/l tája.

Nos, 15k huf egy szodasszifon es 10 db parton 1400 huf elsőre. Csak a co2 patront nem veszik es töltik meg ujra es a csapviz az nem ásványvíz...
... műanyag helyett most meg femhulladekot gyartok, amit nem is tudom, hogy szelektivbe lehet-e dobni...

Ez jobb lenne??? Az egyetlen előnye, hogy 10 db patron tömege az nem 10 kg, konnyebb hazavinni, mert a viz a hálózaton érkezik. Csak a termek minosege gyengebb, dragabb is es nem latom a kornyezetvedelmet...
Haverral lehet, hogy nem sokára váltunk kisebb vízszűrőre, amiket látott megfizethető áron, 28-30k tájon van, 20 0000 literig jó a szűrő (ha jól emlékszem). Ólmot, fémeket, alap bacijat kiszűr. Úgy számolt, kb 1 év alatt vusszahozza az árát.