[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mint a fedélzet sikálás.

Tudod a takaritas az minden katonanank hozzatartozik a munkakorehez es valoban az egy betanitott munka. De ahoz hogy te ennek a munkanak a kozelebe legyel bizony sok sok kikepzesen oktatason kell keresztulmenjel es nagyon sokan halatol remego hangon koszonnek meg ha csak egy napra is de sikalhatnanak a fedelzetet mondjuk egy repgephordozon vagy egy rombolon.

De a legtobben csak almodoznak errol vagy szimplan irigykednek. Magyaroschan.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!

Te komplett idióta vagy, ugye?

Már bocs a durva kérdésért, de én már nem tudlak hová tenni...
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!
Ezért most ktiltanak, de: de te kib...tt hülye vagy, akit intézetbe kellene zárni. Normális emberek annak nem örülnek, hogy küszöbön a harmadik világháború, csak az olyan elmebetegek, mint Te. Nem tudom, hogy te troll vagy, esetleg komolyan gondolod ami írsz, de az biztos, hogy közveszélyes vagy. Gondolom az életben nőt csak képeken láttál, anyuka főz rád és még semmi komoly problámát nem kellett megoldanod. Egy senki vagy,a kit nem lenne szabad fórumok közelébe engedni, mert terjeszted a hülyeséged.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Ezért most ktiltanak, de: de te kib...tt hülye vagy, akit intézetbe kellene zárni. Normális emberek annak nem örülnek, hogy küszöbön a harmadik világháború, csak az olyan elmebetegek, mint Te. Nem tudom, hogy te troll vagy, esetleg komolyan gondolod ami írsz, de az biztos, hogy közveszélyes vagy. Gondolom az életben nőt csak képeken láttál, anyuka főz rád és még semmi komoly problámát nem kellett megoldanod. Egy senki vagy,a kit nem lenne szabad fórumok közelébe engedni, mert terjeszted a hülyeséged.
Hagyjad, egyértelműen az. Don't feed the troll! Csak szívességet tesz neki mindenki, aki reagál rá.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!
Mielőtt lehajolsz és megoldod magadnak az esti tejadagod csak szólok, hogy ez az USA-n kívül senkinek sem érdeke. Ez nem igazságosztás meg világfelszabadító demokrácia lesz hanem védelmi pénz szedés és zsarolás.
 

Magor Zoltán

Active Member
2019. augusztus 7.
88
224
33
Ezért most ktiltanak, de: de te kib...tt hülye vagy, akit intézetbe kellene zárni. Normális emberek annak nem örülnek, hogy küszöbön a harmadik világháború, csak az olyan elmebetegek, mint Te. Nem tudom, hogy te troll vagy, esetleg komolyan gondolod ami írsz, de az biztos, hogy közveszélyes vagy. Gondolom az életben nőt csak képeken láttál, anyuka főz rád és még semmi komoly problámát nem kellett megoldanod. Egy senki vagy,a kit nem lenne szabad fórumok közelébe engedni, mert terjeszted a hülyeséged.

Ő egy baloldali-atlantista troll. Tudom, hogy nehéz, de próbálj ellenállni a kísértésnek, hogy újból meg újból elküld a fa..ba.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Tudod a takaritas az minden katonanank hozzatartozik a munkakorehez es valoban az egy betanitott munka. De ahoz hogy te ennek a munkanak a kozelebe legyel bizony sok sok kikepzesen oktatason kell keresztulmenjel es nagyon sokan halatol remego hangon koszonnek meg ha csak egy napra is de sikalhatnanak a fedelzetet mondjuk egy repgephordozon vagy egy rombolon.

De a legtobben csak almodoznak errol vagy szimplan irigykednek. Magyaroschan.

Az egész fórum rád írigykedik. Brühühü...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and papajoe

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Ezért most ktiltanak, de: de te kib...tt hülye vagy, akit intézetbe kellene zárni. Normális emberek annak nem örülnek, hogy küszöbön a harmadik világháború, csak az olyan elmebetegek, mint Te. Nem tudom, hogy te troll vagy, esetleg komolyan gondolod ami írsz, de az biztos, hogy közveszélyes vagy. Gondolom az életben nőt csak képeken láttál, anyuka főz rád és még semmi komoly problámát nem kellett megoldanod. Egy senki vagy,a kit nem lenne szabad fórumok közelébe engedni, mert terjeszted a hülyeséged.
Ne szívd fel magad rajta, megmondom őszintén én kifejezetten kedvelem ezt a régi idők propagandáira hajazó stílust. Engem kimondottan szórakoztat:) a mondanivalóját leszarom de ez a fogalmazàs anno néhány eltűnt rendszerben minimum egy propaganda osztály vezetői beosztását jelentette volna:D
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 589
7 546
113
Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!

Nyugat és USA a világ legnagyobb kábítószer felhasználója, ebből a világrendből én nem kérek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!
30 éve meg azt írtad hogy szorgos népünk győzni fog,hurrá.
Hát hajrá ,csak utánad. ;)
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!
Hú, ez nem meríti ki a háborús uszítás fogalmát?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 391
113
Kedves Ladagrant.... Ne haragudj meg a következőért...

Minek örülsz, te nagyonhülye? Akkora a Nyugat katonai fölénye, hogy 3 perc alatt elhamvad a Föld bolygó!
Na, ennek örülj Agyatlan!
Szavaid ellenére nyitott vagyok a véleményedre. Hiszem hogy Trump America first politikája nemcsak Amerika de az európai NATO tagállamok javát is szolgálja. Azzal hogy nyomást gyakorolt az öreg kontinens országaira hogy emeljék a védelmi költségvetésüket önálló forrásokból, ki fog fizetődni a jövő biztonságpolitkai kihívásainak a szempontjából. Értékeink megőrzésének a kulcsa hogy megelelő elrettentő erőt mutassunk demokratikus kultúránktól idegen eredetű törekvések beavatkozásaival szemben.
A NATO bővítését mindig meleg szívvel fogadom, mert ez is bizonyítja szövetségünk létjogosultságát aminek hazám is 20 boldog éve a tagja.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Értékeink megőrzésének a kulcsa hogy megelelő elrettentő erőt mutassunk demokratikus kultúránktól idegen eredetű törekvések beavatkozásaival szemben.
Ja, láthatjuk milyen hatásos ez az elrettentő erő pl. Britanniában, a németeknél meg a franciáknál stb. ... hányszáz áldozat volt eddig, na nem a "kultúránktól idegen eredetű törekvések" képviselő közül, hanem sajnálatosan az őslakosok közül!! :(:mad::hadonaszos:
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!

Elmebetegnek tettszik lenni? Háború borzalmait, csak az elmebetegek szeretik. A világon nincs épelméjű aki háborúzni szeretne. Voltál már 1 hétre kinnt a természetben ellátmány nélkül, úgy hogy esett az eső, és nem mehettél lakott területre?
Ha igen akkor képzeld hozzá hogy mondjuk ezt csinálnád 3 évig és közben lőnének rád. Te tényleg ezt kívánod?
(A civilek közti pusztításról és nélkülözésekről nem is beszélve)
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and b4l4g3