[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Elmebetegnek tettszik lenni? Háború borzalmait, csak az elmebetegek szeretik. A világon nincs épelméjű aki háborúzni szeretne. Voltál már 1 hétre kinnt a természetben ellátmány nélkül, úgy hogy esett az eső, és nem mehettél lakott területre?
Ha igen akkor képzeld hozzá hogy mondjuk ezt csinálnád 3 évig és közben lőnének rád. Te tényleg ezt kívánod?
(A civilek közti pusztításról és nélkülözésekről nem is beszélve)

Tedd hozzá, hogy a végén még el is találják, de túléli, így "szerencséjére" csak örök életére nyomorék lesz. Hátha így el tudja képzelni, milyen az a háború! Hogy a lefejezősök el is kaphatják őt vagy a családját, aztán az érdeklődők videón nézhetik ahogy még élve késsel nyiszálják el a nyakukat, azt még nem is említettük ...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!
Nem értem, hogy ezeket az emberek miert nem kerülnek tiltasra. Haborut kivanni..... Én nem eltem és vivtam még háborut de nem nem is akarok. En ha le merem írni hogy fé..g ukran akkor már kapom a tiltast, miközben ilyen zakkant, idióta olykor nyiltan magyarellenes felhasznalok tevékenykednek az oltalon.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
...
Erre a problémára (mármint, hogy Trumpnak nincs jogköre a cégek felett), hasonló lehet Trump válasza, mint Hitlernek: a cégek feletti teljes állami kontrol (gyakorlatilag a fasizmus) kiépítése.

Ötletet adtam volna??? :eek:

"The president also said he has the right to declare a national emergency in order to force U.S. businesses to leave China, but doesn't have any plans at the moment. He then added that actually, the U.S. and China are getting along "very well" right now.

"I have the right to. If I want, I could declare a national emergency," Trump said. "I think when they steal and take out intellectual property theft -- anywhere from $300 billion to $500 billion a year -- and when we have a total loss of almost a trillion dollars a year, for many years this has been going on. And in many ways that’s an emergency. I have no plans right now.

"Actually we’re getting along very well with China right now. We’re talking," he added. "I think they want to make a deal much more than I do, so we’ll see what happens. We are talking to China very seriously.""

https://abcnews.go.com/Politics/trump-g7-allies-respect-trade-war-china-warnings/story?id=65177426
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
511
1 593
93
Nem értem, hogy ezeket az emberek miert nem kerülnek tiltasra. Haborut kivanni..... Én nem eltem és vivtam még háborut de nem nem is akarok. En ha le merem írni hogy fé..g ukran akkor már kapom a tiltast, miközben ilyen zakkant, idióta olykor nyiltan magyarellenes felhasznalok tevékenykednek az oltalon.
Egy katonai dolgokkal foglalkozó oldalon valaki háborúzni akar. Hát azt a hétszentségít nekijje már milyen világot élünk! :hadonaszos:
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Egy katonai dolgokkal foglalkozó oldalon valaki háborúzni akar. Hát azt a hétszentségít nekijje már milyen világot élünk! :hadonaszos:

Igazad van, egyet értek. Tervezük is meg gyorsan a stratégiát:

Mondjuk Ladagrant(panoz) osztogatja a jód tablettákat, te meg kalapálod ólomból a tökvédőket. Szerintem ez a terv jó is lesz.

giphy.gif
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Tiltsátok már ki ezt a bohócot, vagy zárjuk be a boltot, az a cél?

Én 100% meg vagyok győződve a nyugati világrend globális katonai erőfölényéről, így örülök a kibontakozó 2. hidegháború eszkalálódásának.
Hiszem hogy ez lesz a végső lökés ahhoz hogy szigorú gazdasági és technológiai karantén alkalmazásával végleg ellehetetlenítsük az autokratikus hatalmakat.
A sakktábla készen áll a bábuk a helyükre kerültek. Európát a rakétapajzs és az amerikai katonai támaszpontok keletre mozdítása 30 éve nem látott pontenciállal ruházza fel. Szóval, hajrá!
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Nézd, civilizált közösségekben illik reagálni egy közveszélyes őrültre. Vagy a késsel hadonászó latabárt is ignorálni kéne, hogy dont feed the troll? Ez egy internetes fórum, itt mindenki a szavaival cselekszik, és kéne, hogy legyen egy önvédelmi mechanizmus, amit moderációnak hívnak, bizony nekem is törölte pár indulatosabb hozzászólásomat, de valamiért erre a toxikus ágensre nem reagál..ilyenkor pedig marad a népharag, tehát most tessék bannolni ezt az agyhúgykövest, vagy pedig mindenkit mást, aki nem kíván egy virtuális térben lenni vele. Amúgy mókás a stílusa, a 4chan-on én is szívesen olvasnám :)

Hagyjad, egyértelműen az. Don't feed the troll! Csak szívességet tesz neki mindenki, aki reagál rá.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nézd, civilizált közösségekben illik reagálni egy közveszélyes őrültre. Vagy a késsel hadonászó latabárt is ignorálni kéne, hogy dont feed the troll? Ez egy internetes fórum, itt mindenki a szavaival cselekszik, és kéne, hogy legyen egy önvédelmi mechanizmus, amit moderációnak hívnak, bizony nekem is törölte pár indulatosabb hozzászólásomat, de valamiért erre a toxikus ágensre nem reagál..ilyenkor pedig marad a népharag, tehát most tessék bannolni ezt az agyhúgykövest, vagy pedig mindenkit mást, aki nem kíván egy virtuális térben lenni vele. Amúgy mókás a stílusa, a 4chan-on én is szívesen olvasnám :)

Az én véleményem erről az, hogy erre alkalmatlan emberek nem működtessenek fórumot. Vannak elemi etikai normák amiket be kellene tartatni.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Szavaid ellenére nyitott vagyok a véleményedre. Hiszem hogy Trump America first politikája nemcsak Amerika de az európai NATO tagállamok javát is szolgálja. Azzal hogy nyomást gyakorolt az öreg kontinens országaira hogy emeljék a védelmi költségvetésüket önálló forrásokból, ki fog fizetődni a jövő biztonságpolitkai kihívásainak a szempontjából. Értékeink megőrzésének a kulcsa hogy megelelő elrettentő erőt mutassunk demokratikus kultúránktól idegen eredetű törekvések beavatkozásaival szemben.
A NATO bővítését mindig meleg szívvel fogadom, mert ez is bizonyítja szövetségünk létjogosultságát aminek hazám is 20 boldog éve a tagja.

Ezek szerint te nem érted, hogy mit jelent az "America first".
Röviden:Az összes NATO-tagnak meg kell venniük mindent is az amerikai fegyverpiacról és lehetőleg meg is kell döglenie az összesnek az USA-ért, mert mindenki egyért!
Soha nem csinált még semmit az USA másokért, ellenben saját magáért bármit.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hányan haltak meg tőlünk a hidegháború miatt? Te trollkodol amikor kiforgatod a szavaimat, és nem tudsz értelmezni egy köznapi szót. Ez ám a konstruktív vita...

Nagyságrenddel többen mint a 2-ik világháborúban. Az őrült fegyverkezést, proxiháborúkat, a kísérletek, balesetek melyek a másik végletekig való megelőzése okozott, na meg a sok 1000 atombomba bizony küldte a légkőrbe a sugárzást, Vietnám ma is növényírtóval szennyezett még ma is, afganisztánt mindkettő szétbombázta, és ez csak 1-2 példa, a rengeteg katonai-üzemi szennyezés, az olajválság miatti öngyilkossági hullám, volt ám sok minden.

A szocializmus 100 milliónál több embert ölt meg, a meg sem születettekről nem is beszélve, a másik oldal is hasonlóan produktív volt, háborúk, atomrobbantások közelébe küldött kisérleti katonák, arab világban is alkottak, munkások védelme nem volt fontos amerikában sem a hadseregnél, és vég nélkül sorolható minden komolyabb szereplő bűnei.

Magyarország 2 világháború közötti hihetetlen gazdasági és technikai fejlődését, megtörte a rákosi és kádári rendszer, majd odavágták a családok berendezkedését, és ezt ma is nyögjük. Ma 13 milliós ország lennénk, így meg 9,5 millió (ez 3,5 millió meg nem született ember csak nálunk.)