[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
Képeket megoszthatnál ezekről a farmeres, sportcipős, kaftános lovasíjászokról mert így elég nehéz elképzelni.
10-15 éve kifejezetten divatos volt a nemzeti gondolkodás, hagyományőrzés, akkoriban élte fénykorát a nemzeti rocknak nevezett zenei műfaj és a nemzeti radikalizmus mint ideológia. Ott előfordultak érdekes dolgok, Nagy-Magyarország és anarchia felvarrók egymás mellett, Kárpátia pólós cigányok meg ezek szerint a fent említett outfit is.
persze egy pár éven belül lecsengett a dolog, a zsebek megteltek, a politikai formációk szólamai elhalkultak . Lehet hogy a kolléga lemaradt ezeknél az időknél. :)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Hol látsz ilyet ?

Nem rég volt Bugacon az Ősök napja. Én nem jutottam ki, de a beszámolókat elolvastam.
https://pestisracok.hu/ilyen-volt-a...zren-gyultek-ossze-a-bugaci-pusztan-ps-video/
A képeken nem láttam farmeres, sportcipős hagyományőrzőket. A videó is teljesen ok és szerintem korhűen adják vissza az akkori magyarok viseletét.

Képeket megoszthatnál ezekről a farmeres, sportcipős, kaftános lovasíjászokról mert így elég nehéz elképzelni.
Az a baranta.(képet erre az oldalra semmiről nem sikerült feltennem).
A bőrsisak, bőrlamellás vért, kunkori orrú bőrdíszműves csizma szintén nem autentikus, valódi hagyőr buliba pl. Szigethalom így be sem engednének.. Az ősök napját valòjában nem ismerem, a kurultájra le szokott menni Kenéz Árpi csapata (keleti szövetség), úgyhogy 10-15 karakter ott biztosan van, aki alapvetően rendben van (a felszerelés lehivatkozható).
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
A gyerekeknek nyilván mesékre és legendákra van szükségük, ha te ezen a szinten leragadtál az biztos kényelmes, csak nem tudom mennyit vagyunk ezzel előbbre.

Csak annyival amit fent leírtam, csak annyival lenne előrébb az összes következő gyerek. Gondolom nem vetted a fáradtságot, hogy értelmezd egyetlen mondatát sem annak amit leírtam. Nem hagyományörző körről beszélek. Hanem arról ami a nemzetet nemzetté tette és amit újra el kell érni. Ehhez nem kell régi korhű ruha, meg ló meg íj, bár hasznos állat és fegyver ma is, hanem értelem kell hozzá, hogy ugyanazt a színvonalat elérje a társadalom önmaga megszervezésében a modern körülmények között. Mentálisan. Ehhez kell a mese, meg az összes többi, azért kell, amit leírtam, nem azért, mert sárkányt ölök és hercegnőt mentek nap mint nap. De a gyerekeknek azt kellene, hogy felnőtt fejjel helyén kezeljék a szörnyeket(mondjuk Epstein) meg a nőket, meg főleg önmagukat.
 

Magor Zoltán

Active Member
2019. augusztus 7.
88
224
33
A hagyományápolás onnét indul, a felszerelésben nincs műanyag se nejlon, a lószerszámveret sincs rávarrva a lábbelire vagy a süvegre. Ennek hiányában jelmezesek vannak.

Nyilván biztos vannak olyanok is, de messze nem az a standard, amit te írsz.
Nincs mindenkinek 140 ezer forintja egy ilyenre http://kosztazoltan.com/bordiszmuvek/korongos-borpancel/ de ez a sportcipős, farmeres hagyományőrző ilyet még sohasem láttam. :D

Nekem az a tapasztalatom, hogy akit tényleg érdekel a téma, tényleg magáénak érzi ezt az ügyet az megadja a módját és odateszi magát, hogy hitelesen reprezentálja az ősmagyarokat. A Kurultájon mindig ilyen elkötelezett emberek jelennek meg. Én őket tekintem hagyományőrzőknek, a hagyományőrzés standardjének.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
10-15 éve kifejezetten divatos volt a nemzeti gondolkodás, hagyományőrzés, akkoriban élte fénykorát a nemzeti rocknak nevezett zenei műfaj és a nemzeti radikalizmus mint ideológia. Ott előfordultak érdekes dolgok, Nagy-Magyarország és anarchia felvarrók egymás mellett, Kárpátia pólós cigányok meg ezek szerint a fent említett outfit is.
persze egy pár éven belül lecsengett a dolog, a zsebek megteltek, a politikai formációk szólamai elhalkultak . Lehet hogy a kolléga lemaradt ezeknél az időknél. :)
Nem tudom mennyire vagy képben,(az évekkel járó porckopás miatt manapság én sem), 15 éve a mellényre felvarrt, téglalapalakú maradék műbőrdarabok (gondolom zsindelyvért), és a visegrádi palotajátékokon -máig legendás- kötöttpulcsi lefújva kályhaezüstel mint sodronyvért, volt a mulatság tárgya.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Képeket megoszthatnál ezekről a farmeres, sportcipős, kaftános lovasíjászokról mert így elég nehéz elképzelni
Teljesen mind1, hogy miben van az adott emberke, ha ott van és hisz abban és főként jól esik neki. Libsik taktikáznak az ilyen megnyilvánulásokkal, hogy kevesebbnek és degeneráltnak tűnjön az, aki ott van vagy oda akar menni.
Pl a kurultájról csak az ilyen *bocsánat a kifejezésért* eszetlenek hiszik azt, hogy ott mindenki nomád meg iskolázatlan barom...
Nem egy barantás ismerősöm van aki több nyelvet beszél, hovatovább ügyvéd, meg van egy gépészmérnök sőt tanár is közöttük.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Nem tudom mennyire vagy képben,(az évekkel járó porckopás miatt manapság én sem), 15 éve a mellényre felvarrt, téglalapalakú maradék műbőrdarabok (gondolom zsindelyvért), és a visegrádi palotajátékokon -máig legendás- kötöttpulcsi lefújva kályhaezüstel mint sodronyvért, volt a mulatság tárgya.
Ettől most neked kevesebb az az ember aki csóró de szeretné csinálni?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Szamomra a poganysag az amikor senki nem mondja meg hogy en milyennek latom istent. Se pap se szentiras legyen az barmilyen vallasu... Ha meritkezmi akarok vahy egyetertek bizonyos reszevel akkor egyetertek es ha mas egyetert massal egyetert en nem akarom ora eroltetni az en istenkepem igy mas se akarja az o istenkepet rameroltetni. Mert minden embernek mas.

Szerintem is tobbet vesztettunk mint nyertunk iszent istvannal... De szerintem a vilag is tobbet vesztett mint nyert az ipari forradalommal is...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Szamomra a poganysag az amikor senki nem mondja meg hogy en milyennek latom istent. Se pap se szentiras legyen az barmilyen vallasu... Ha meritkezmi akarok vahy egyetertek bizonyos reszevel akkor egyetertek es ha mas egyetert massal egyetert en nem akarom ora eroltetni az en istenkepem igy mas se akarja az o istenkepet rameroltetni. Mert minden embernek mas.

Szerintem is tobbet vesztettunk mint nyertunk iszent istvannal... De szerintem a vilag is tobbet vesztett mint nyert az ipari forradalommal is...


Pontosan erről van szó. Nem csak Isten tekintetében. Nem egy rögzített kötelezvény hinni és imádni, vagy egyáltalán elismerni. Így éltek és közben képesek voltak közös múltra és közös jövőre tekinteni és együttélni egészséges morállal. Tartok tőle, egyik vörös sem fogja megérteni. Nekik izmus kell a hithez és izmus kell az ellenséghez. Olyan izmus, amit lehetőleg valaki más talált ki, mert így még azzal sem kell hozzá foglalkozni, hogy saját gondolat szülessen.Erőszakkal térítették az egyik miatt istenhitre az embereket akiket elértek, aztán ugyanezzel az erőszakkal ölték le sok generációval később másik miatt, hogy ne higgyenek benne. Csak velük szemben használnám ugyanezt az erőszakot, hiszen ők úgyis szeretik a proletárdiktatúrát. A többi talán képes lesz erőszak nélkül elérni ezt az álláspontot. Talán nem, hiszen semmi nem ebbe az irányba tereli az embereket. Még a jelenkor liberalizmusa sem, ami hasonló elv vallójának tartja megát, közben boszorkányüldözést tart minden irányban, ami nem ő.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Elobb utobb felutik a fejuket a reg elfeledett eszmek. /a tortenelem mar csak ilyen aztan jon egy uj irany ami a jelenlegi on es letpusztito magatartasnal remelhetoleg jobb lessz... Mar tul sok rossz irany szuletett jo lenne visszaterni az eredetihez mert annal jobbat eddig nemigen fedeztunk fel a nagy okosaggunkba.../meg a rovarok is jobb onszervezok mint a vilag orszagai jelen pillanatba./
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Nyilván biztos vannak olyanok is, de messze nem az a standard, amit te írsz.
Nincs mindenkinek 140 ezer forintja egy ilyenre http://kosztazoltan.com/bordiszmuvek/korongos-borpancel/ de ez a sportcipős, farmeres hagyományőrző ilyet még sohasem láttam. :D

Nekem az a tapasztalatom, hogy akit tényleg érdekel a téma, tényleg magáénak érzi ezt az ügyet az megadja a módját és odateszi magát, hogy hitelesen reprezentálja az ősmagyarokat. A Kurultájon mindig ilyen elkötelezett emberek jelennek meg. Én őket tekintem hagyományőrzőknek, a hagyományőrzés standardjének.
A mellékelt oldalon a "hagymazörgetés" mulatósa látható! Az avar lamellás egész korrekt, (gondolom nem fémből, sajna), a "szamuráj" sisaktól eltekintve, a többi a fantazy kategória. 140 ezer ezekért a jelmezekért sok lenne, nem is kell annyit fizetni, a két úri kezèvel nekiállhat bárki (előtte könyvtár, források keresése akár interneten is pl. Hagyomàny és múltidéző) !
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Valahol el kell kezdeni. Ameddig csak a sajatjat latta elfogadhatonak tartotta... Majd ha latja maset torekszik arra hogy a kovetkezo jobb legyen...
Minden mesterdarab gagyi probalkozassal kezdodik...

Varazsutesre nem lehet mindenki profi hagyomanyorzo... Oda is mint barhova el kell jutni ami sok probalkozassal jar a kesobbiekben.../ez van ha valami ujra uj./egyebkent egy osmagyar anno ha talalt volna egy szamurajsisakot felprobalta volna es biztos akadt volna amelyik hordta volna is... :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Attól kevesebb, ha b@szik utánaolvasni, vagy derogál kérdezni a korszak kapcsán, amit megjelenít a,publikum előtt!
Elobb utobb rajon magatol is hogy mi a helyzet... Egy resze addigra le!orzsolodik amejik utanna olvas altalaba marad.… minden teren ez a helyzet.../ezen nem kell meglepodni ez a vilag egyik rendje ugymond.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
Vannak a megragadottak... /azok koltenek inkabb egyik fele tul sokat a masik fele tul keveset./
Majd jonnek a megfogottak /ok utannajarnak magukmkeszitik eszeruen aldoznak anyagiakban de inkabb az alapamyagra mint a kessz termekre.../
Majd jonnek a megszallottak..../tobbet aldoznak mind az alapanyagra mind a kessz termekre sot meg a gagyira is!!!/

Ez majd minden terre igaz.
Hagyomanyorzesbe mostanaba egyre tobb az akit megragad...majd elvallik hanyat fog meg es hamyat szall meg :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 706
113
Vannak a megragadottak... /azok koltenek inkabb egyik fele tul sokat a masik fele tul keveset./
Majd jonnek a megfogottak /ok utannajarnak magukmkeszitik eszeruen aldoznak anyagiakban de inkabb az alapamyagra mint a kessz termekre.../
Majd jonnek a megszallottak..../tobbet aldoznak mind az alapanyagra mind a kessz termekre sot meg a gagyira is!!!/

Ez majd minden terre igaz.
Hagyomanyorzesbe mostanaba egyre tobb az akit megragad...majd elvallik hanyat fog meg es hamyat szall meg :)
Nyilvàn mindenki azt hord amit akar vagy tud. A probléma ott kezdődik ha totál hiteltelen -fantazy- cókmókban adjuk elő az " ősmagyarokat". Jobb hasonlat nem jut eszembe, de egy II. vh-s bemutatón sem elfogadható a kalasnyikov meg a digit camo egyenruha, akkor őseink iránt is kéne ennyi igènyesség, főleg h ma màr megvan a szakmai hàttèr is ami 20 éve bőven hiányzott.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2019/08/28/fegyveresek-szalltak-meg-az-ukran-parlamentet/
"Mint arról keddi augusztus 27-iki rendkívüli sajtótájékoztatóján Andrij Parubij beszámolt, fegyveresek megrohamozták és megszállva tartják a parlament épületét, amelyben kitört a pánik, írja a politeka.net.
A leköszönő házelnök elmondása szerint az Állami Nyomozó Iroda és az SZBU kommandósai törtek be a parlamentbe tíz perccel azelőtt, hogy a 450 képviselő elkezdhette volna a szavazórendszer tesztelését.
Tették ezt minden előzetes bejelentés vagy felszólítás nélkül.
Közölte továbbá, hogy a fegyveresekkel érkező detektívek megszállták és ellenőrzésük alá vonták a parlament számítógép központját, majd utasították a katonákat, hogy a képviselők közül senkit ne engedjenek be az ülésterembe.
Az Állami Nyomozó Iroda közlése szerint embereik az SZBU támogatásával az ukrán BTK. 363. cikkébe ütköző bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt folytatnak ellenőrzést és házkutatást a parlamentben. Arra gyanakszanak ugyanis, hogy a leköszönő honatyák megrongálták vagy manipulálták a számítástechnikai berendezéseket és a szavazó berendezést."
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
https://karpathir.com/2019/08/28/fegyveresek-szalltak-meg-az-ukran-parlamentet/
"Mint arról keddi augusztus 27-iki rendkívüli sajtótájékoztatóján Andrij Parubij beszámolt, fegyveresek megrohamozták és megszállva tartják a parlament épületét, amelyben kitört a pánik, írja a politeka.net.
A leköszönő házelnök elmondása szerint az Állami Nyomozó Iroda és az SZBU kommandósai törtek be a parlamentbe tíz perccel azelőtt, hogy a 450 képviselő elkezdhette volna a szavazórendszer tesztelését.
Tették ezt minden előzetes bejelentés vagy felszólítás nélkül.
Közölte továbbá, hogy a fegyveresekkel érkező detektívek megszállták és ellenőrzésük alá vonták a parlament számítógép központját, majd utasították a katonákat, hogy a képviselők közül senkit ne engedjenek be az ülésterembe.
Az Állami Nyomozó Iroda közlése szerint embereik az SZBU támogatásával az ukrán BTK. 363. cikkébe ütköző bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt folytatnak ellenőrzést és házkutatást a parlamentben. Arra gyanakszanak ugyanis, hogy a leköszönő honatyák megrongálták vagy manipulálták a számítástechnikai berendezéseket és a szavazó berendezést."



Már azt hittem valamelyik tábornok elfoglalta a parlamentet,hogy tarkón lődözze a politikusokat.
:D:D