A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
ha ezzel letudtuk a jópofizást akkor igen , jó nekünk ( kérdés illetve vitatható hogy kéne e velük jópofizni de ettől most vonatkoztassunk el)
Elvileg novemberben jön Erdogán. Szerintem ha lesz valami beszerzés akkor lehet más is lesz mint ez a Eyder Yalcin. Valami 6x6 ot vagy esetleg ifv? Vagy ki tudja még? várok még pluszba. Üzlethez, jópofizáshoz stb a yalcin beszerzést én kevésnek tartom. (Gondolva itt török áramlat stb....)
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Elvileg novemberben jön Erdogán. Szerintem ha lesz valami beszerzés akkor lehet más is lesz mint ez a Eyder Yalcin. Valami 6x6 ot vagy esetleg ifv? Vagy ki tudja még? várok még pluszba. Üzlethez, jópofizáshoz stb a yalcin beszerzést én kevésnek tartom. (Gondolva itt török áramlat stb....)
Attól függ, mekkora a darabszám... Mert ha rendelünk vagy 600 db-ot akkor az már rég elég jópofizásnak...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Varható volt. Egyébként miert bemutatóztak volna Budaörsön? Egyébkent ez jó nekünk?

Attól függ, hogy Yalcin vagy MSN 4X4 jön nagy mennyiségben. Az MSN egy elég jó kis univerzális alap lenne, amiből sok mindent ki tudnánk hozni. A Yalcin meg egy klasszikus MRAP amire nekünk igazán nincs szükségünk nagy mennyiségben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Na az a jótól kurva messze volt mindig. Meg mondjuk senki még csak szóba se hozta, hogy megveszik valaha is.
Mondjuk annyi hazai hozzaadott ertek lehet a torok vasakban is a jovoben mint amennyi a komondorba volt... Kiprobaltak magukat nem jott ossze rossz koncepcioba fogtak bele.../ az ott szerzett tudasukat viszont most hasznosithatjak... Abv felderito cucc mehetne yalcin ra ba... Es maris egy par esetleges megrendelohoz jutott a ceg... /ahol rendszerbe van es abv felderitot terveznek beszerezni ott nyert ugye lenne egy ilyen koncepcionak../ az elsonresz magarol a komondorrol mint hordozo jarmu rdo mig a masik fele az abv reszere vonatkozik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
40-50 db abv felderitore atalakitott yalcin eladasa teljesen realis celnak tunik/pill...szerintem... De akar az is meguzletelheto lenne szerintem hogy itthon integraljak az abv felderito cuccokat keszitrnek egy protot /maga az integraci vegett abv cuccok mar tesztrlve.../ azt ugy ahogy van nagyobb osszegert elafni a torokoknek beszallitoi szerzodessel megfejelve.../vannak itt lehetosegek... Igazabol a yalcin egy konnyebb hidat is elbirna :) tidom furan hangzik de mar lattam hasonlot /igaz nem ennyire magas mrapel de de hidvetonel a hatso felepitmeny modosithato lehetne.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Egyebkent ha en most fejleszthetnek valamit amibol gyorsan nagy penzt lehetne csinalni naton bellul akar vezetoszerepbe kerulhetnenk... Azok a mobil hidak... Egy sima utanfuton kialakitott csaladot biztos megterveznek :) nem kellene hozzajuk kulon jarmu egy teherauto siman kepes lenne a vontatasara igy a platon felszabadulo hely nagymertekben kihasznalhato lenne... Es nem kellene kulon dedikalt hiddvetojarmu ami elbirna vontatni vihetne... /persze bizonyos meretkategoriaig vannak szituk amikor szukseg van a nehez pancelozasra mint hk... De liveszalegysegeknel szakcsapatoknal vagy pl logisztikanal nagyon hasznos kis potkocsik lehetnenek.,, /igeny lenne ra naton bellul mimdenhol leepult ez a kepesseg ahol nagyobb memmyisegbe megis megmaradt ott is a nagymeretuek maradtak 4-6-10 m es kategoria szinte nincs is pedig egy 5-8 m szeles csatorna mar igen csak megakasztja a muveleteket.../
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
40-50 db abv felderitore atalakitott yalcin eladasa teljesen realis celnak tunik/pill...szerintem... De akar az is meguzletelheto lenne szerintem hogy itthon integraljak az abv felderito cuccokat keszitrnek egy protot /maga az integraci vegett abv cuccok mar tesztrlve.../ azt ugy ahogy van nagyobb osszegert elafni a torokoknek beszallitoi szerzodessel megfejelve.../vannak itt lehetosegek... Igazabol a yalcin egy konnyebb hidat is elbirna :) tidom furan hangzik de mar lattam hasonlot /igaz nem ennyire magas mrapel de de hidvetonel a hatso felepitmeny modosithato lehetne.../
Miert? Van mar nekik beszállítójuk szerintem mindenre. Es nem fogjak nalunk sem gyártani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Egyebkent magaban a katonai utanfutokban nagy lehetoseg rejlik.. Nem csak vizufot /ami mar oreg mind./ gulyasagyut generatort lehet futoztatni... Egy kissebb vizesblokk /szakaszszintre se lenne utolso /egyebkent ilyen koncepcio van itthon de kulfoldrol legozzuk a botegyszeru dolgokat is.../pedig most mar van tapasztalat veluk tudhatnank hogy is kell annak lennie./en is most tervezek kettot egyet kaptaraknak es viznek a meheknek eggyet meg komplett pergeto helyisegnek at-ki alakitani.../termeszetesen ugy hogy barmikor visszaalakithato lehessen./tobb rejlik egy nagyobb vagy kissebb futoban mint fat es teglat butort hordani vele../
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Azért én azokat a Kub-okat vagy működtetném párhuzamosan, vagy eladnám jó zsozsóért mikor már lefedtük új jobb légvédelemi eszközökkel mindent, Értve rövid és nagyhatótávolságú opcióra is. Mert ez a "kivonásra kerülés" bizony nem hangzik olyan fényesen. Volt már pár balul sikerült kivonás.....
Eladni nem adnam el. /el se adhatnank barkinek vagy az orosz vagy usa nak nem tetszene esetleg nemeteknek vagy luxiknak... :) le kell tenni a fix radarszazadokhoz a radarok vedelmere valami csovessel kiegeszitve...maris hasznos ha gepet nem is szed le de a gep altal indittott fegyver ellen meg tokeletes... Plane hogy egy esetleges tamado gepnek is komolyabb fegyverrel kellene kockasztatni mert olcso fegyverrel tul be kellene reoulni a zonaba... A nagyonnolcso jo hatotavolsagu fegyvereket siklobomba hasonlokat meg a csoves is leszed.olyan radarkepet kapnanak mind ehhez mind az allat...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Azért én azokat a Kub-okat vagy működtetném párhuzamosan, vagy eladnám jó zsozsóért mikor már lefedtük új jobb légvédelemi eszközökkel mindent, Értve rövid és nagyhatótávolságú opcióra is. Mert ez a "kivonásra kerülés" bizony nem hangzik olyan fényesen. Volt már pár balul sikerült kivonás.....
De kinek? A rakétákból új kéne,de úgy tudom olyat már nem kapni,ezeknek meg lejárt az üzemideje vagy mije. A rendszer/alváz meg valamikor még Csernobil előtt készült a Szu-ban. Ráadásul bele lett turkálva az agyába úgyhogy félig meddig Nato titok is talán. Ha annyira jó választás lenne akkor megtartottuk volna.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Nincs elég mrap jármű a seregben? Úgy rémlik egy halom típusból van vagy egy tucat rendszeresítve, vajon ebből mennyi lesz beszerezve?
A közlekedési múzeum jól jár majd egy emberöltő múlva.
Van, de lassan kukázódnak, azok se fiatalok. De szerintem nem a yalcin lesz, csak kevernek a törökök. Legalábbis remélem mert ennek nem látom értelmét az NMS 4x4 viszont egy jó alapgép sok mindenre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Van, de lassan kukázódnak, azok se fiatalok. De szerintem nem a yalcin lesz, csak kevernek a törökök. Legalábbis remélem mert ennek nem látom értelmét az NMS 4x4 viszont egy jó alapgép sok mindenre.
Remélem én is hogy a másik lesz. Abból vehetnének pár százat akár. De a HM-től minden kitelik.
Azt írod kukázódnak. Valami kb 10 év körüliek átlagban nem? Van attól régebbi is meg újabb. De azt már meg nem mondom hogy használtakat vettünk/kaptunk-e vagy újat. Remélem nem az Mrap a legfontosabb most.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Remélem én is hogy a másik lesz. Abból vehetnének pár százat akár. De a HM-től minden kitelik.
Azt írod kukázódnak. Valami kb 10 év körüliek átlagban nem? Van attól régebbi is meg újabb. De azt már meg nem mondom hogy használtakat vettünk/kaptunk-e vagy újat. Remélem nem az Mrap a legfontosabb most.
Használtakat kaptunk, meg kint béreltük őket.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz