6. generációsnak mondott vadászbombázók

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 365
113
Egy jó cikk arról, hogy az USA szerény véleményem szerint hogyan rohan bele ugyanabba a falba, amibe Vietnám előtt az F-4/Sparrow úton tették. Egy jó nagy, nekem elég életképtelennek tűnő koncepcióhalmaz az USAF terveiről a jövő légi hadviselésére. Drónok, hálózat, eldobható repülőgépek - csak az ellenséggel nem nagyon számolnak...

https://www.thedrive.com/the-war-zo...th-gen-fighters-to-dominate-future-air-combat

A kedvencem mégis ez a rész:

"It’s a concept that implies turning the aerospace industry upside down. Generally speaking, prime contractors today lose money on designing aircraft, break-even during development and production and make the real profits during sustainment,” he continued. “The Air Force wants contractors to put their focus mainly on cutting-edge design, then leave the production and sustainment phase open to competition. It’s the only way the Air Force can pump out new aircraft types every three years, rather than one every 15-20 years. And that approach also incentivizes industry to allow the Air Force to retire aircraft as soon as they become obsolete, rather than keep them propped up for decades with expensive incremental upgrades.”

Nem igazán tudom elhinni ezt ismerve az ipar jellegét komolyan is gondolják. Akkora fail lesz ebből is, mint a huzat...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Egy jó cikk arról, hogy az USA szerény véleményem szerint hogyan rohan bele ugyanabba a falba, amibe Vietnám előtt az F-4/Sparrow úton tették. Egy jó nagy, nekem elég életképtelennek tűnő koncepcióhalmaz az USAF terveiről a jövő légi hadviselésére. Drónok, hálózat, eldobható repülőgépek - csak az ellenséggel nem nagyon számolnak...

https://www.thedrive.com/the-war-zo...th-gen-fighters-to-dominate-future-air-combat

A kedvencem mégis ez a rész:

"It’s a concept that implies turning the aerospace industry upside down. Generally speaking, prime contractors today lose money on designing aircraft, break-even during development and production and make the real profits during sustainment,” he continued. “The Air Force wants contractors to put their focus mainly on cutting-edge design, then leave the production and sustainment phase open to competition. It’s the only way the Air Force can pump out new aircraft types every three years, rather than one every 15-20 years. And that approach also incentivizes industry to allow the Air Force to retire aircraft as soon as they become obsolete, rather than keep them propped up for decades with expensive incremental upgrades.”

Nem igazán tudom elhinni ezt ismerve az ipar jellegét komolyan is gondolják. Akkora fail lesz ebből is, mint a huzat...

Szerintem a világ bele fogja őket - és mindenki mást is - kényszeríteni. A repülőeszközök ára többek között azért olyan magas, amilyen, mert nagyon komolyak a biztonsági követelmények. Ha viszont nem ül benne ember, és egy automata gyártósorról folyamatosan potyog le, akkor teljesen más a helyzet.

Ha az amerikaiak nem, akkor valaki más meg fogja csinálni a havi százezer katonai drónt és akkor alkalmazkodni kell majd ahhoz a helyzethez is valahogy.

Csak egy példa: a Mercedes 200.000 autót adott át vásárlóknak júliusban. Egy mai autóhoz képest egy egyszer használatos drón kismiska, még akkor is, ha repülnie kell. Fele leesik.. na és? Ha belegondolsz, az atomarzenálnak is azért van elrettentő ereje, mert 1500 rakéta ellen nehéz védekezni. Ha lenne mindkét oldalon kettő, és arra a kettőre 1000 védelmi rakéta, teljesen más lenne a helyzet, sokkal nagyobb lenne a szája mindenkinek.

A mai hadseregek erősen arra az asszimetriára épülnek, hogy az erőt jelentő eszközökből kevés van, de azok nagyon erősek. Hiába van nekem száz katonám, ha egy tankot nem tudnak felnyitni. De mi lesz akkor, ha van 500.000 eszközöm, amelyik oda tud repülni, és mondjuk a lánctalpat működésképtelenné tenni vagy csak bedugni a kipuffogót vagy festéket fújni a szenzorokra. Upszi... a 100 tankom máris nem ér annyit. Fele leesik? Nem számít! Maradék 90 százalékát lelövik? Nem számít!

Én inkább ott látom a kérdést, hogy milyen hatékony védekezési módok lesznek a tömeges támadások ellen, és ez az egész katyvasz miben kristályosodik ki.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 365
113
Szerintem a világ bele fogja őket - és mindenki mást is - kényszeríteni. A repülőeszközök ára többek között azért olyan magas, amilyen, mert nagyon komolyak a biztonsági követelmények. Ha viszont nem ül benne ember, és egy automata gyártósorról folyamatosan potyog le, akkor teljesen más a helyzet.

Ha az amerikaiak nem, akkor valaki más meg fogja csinálni a havi százezer katonai drónt és akkor alkalmazkodni kell majd ahhoz a helyzethez is valahogy.

Csak egy példa: a Mercedes 200.000 autót adott át vásárlóknak júliusban. Egy mai autóhoz képest egy egyszer használatos drón kismiska, még akkor is, ha repülnie kell. Fele leesik.. na és? Ha belegondolsz, az atomarzenálnak is azért van elrettentő ereje, mert 1500 rakéta ellen nehéz védekezni. Ha lenne mindkét oldalon kettő, és arra a kettőre 1000 védelmi rakéta, teljesen más lenne a helyzet, sokkal nagyobb lenne a szája mindenkinek.

A mai hadseregek erősen arra az asszimetriára épülnek, hogy az erőt jelentő eszközökből kevés van, de azok nagyon erősek. Hiába van nekem száz katonám, ha egy tankot nem tudnak felnyitni. De mi lesz akkor, ha van 500.000 eszközöm, amelyik oda tud repülni, és mondjuk a lánctalpat működésképtelenné tenni vagy csak bedugni a kipuffogót vagy festéket fújni a szenzorokra. Upszi... a 100 tankom máris nem ér annyit. Fele leesik? Nem számít! Maradék 90 százalékát lelövik? Nem számít!

Azért van magas követelmény, hogy el is érje a kijelölt célját, végrehajtsa a feladatát. Mert az nem járja, hogy "jó eséllyel" ki lesz lővel egy komm központ vagy akármi. Nem tudom időérzékeny célokat hogy iktatsz ki nem multiszenzoros gyors, önmagát megvédeni képes eszköz nélkül - mert ezek a képességek drágák.
Azt kell megérteni, hogy az olcsó cucc képességei annyira alacsonyak, hogy a célig egymillió darab sem ér el, se hatótáv, se túlélőképessége, se pontossága, etc...

(BTW senki ne jöjjön a drón a jövő baromsággal. Se hatótávolságuk, se túlélőképességük. UCAV meg annyira nem olcsó és a Triton eset megmutatta mennyire élnek túl ellenséges környezetben - nemhogy A2AD mélyén. Az AI fejlesztés meg nem megoldás, mert a humán-AI counter dettó fejlődik)

Amúgy szerény véleményem szerint ez max a Szíria meg hasonló gyenge fél esetén működhet - egy Kína szintű ellenség esetén nem lesz hálózat - műhold se marad nagyon, nemhogy ilyen csodás érzékeny marhaság.
Amúgy az RQ-170 baromira megmutatta mennyire biztonságos a távirányítás - semennyire. Embert nem csalogatsz le, gépet egy vérprofi EW csapat jó eséllyel igen.

Valahogy ez nekem valami irodista csapat agymenésnek tűnik, akiknek fogalma sincs, milyen egy igazi háború, ahol van ellenség is, aki esetleg nem működik együtt...

Én inkább ott látom a kérdést, hogy milyen hatékony védekezési módok lesznek a tömeges támadások ellen, és ez az egész katyvasz miben kristályosodik ki.

Tömeges támadás ellen már van megoldás - irányított energiájú fegyverek. Lézerek, mikrohullámú eszközök, etc... ezek ellen pont, hogy a magas szintű eszközök rendelkeznek túlélőképességgel. Ezek a tömegszarok agyaggalamblövészetet eredményeznek.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Embert nem csalogatsz le, gépet egy vérprofi EW csapat jó eséllyel igen.

Valahogy ez nekem valami irodista csapat agymenésnek tűnik, akiknek fogalma sincs, milyen egy igazi háború, ahol van ellenség is, aki esetleg nem működik együtt...

Tömeges támadás ellen már van megoldás - irányított energiájú fegyverek. Lézerek, mikrohullámú eszközök, etc... ezek ellen pont, hogy a magas szintű eszközök rendelkeznek túlélőképességgel. Ezek a tömegszarok agyaggalamblövészetet eredményeznek.

Az irányított energiájú fegyverekkel kapcsolatban én azért látok pár problémát: 1) kell rálátás 2) piszkosul drágák 3) lassúak (nem a fény lassú, hanem egy ellen leküzdésének sebessége). Nyilván ezek azért változni fognak idővel, de kíváncsi vagyok, hogy ezek az eszközök mennyi idő alatt lőnek le egy ellent.

Programozó vagyok és a tapasztalat az, hogy a "sok" egészen elképesztő problémákat hordoz, olyanokat, amelyekre első körben nem is gondolsz. A program kiválóan működik egy felhasználóval, tíz felhasználóval. Oké, teszteljük: 10000 felhasználó. Rettenetes hibák, összeomlik az egész. Na most képzeld el ezt a programot egy védekező fegyver feldolgozó egységében.

Ha jól vettem ki pilóta vagy, tehát pontosan tudod, hogy a kognitív terhelés csökkentése milyen fontos. Te tudnál úgy repülni, hogy a radarodon 200 valami rohangál? Persze, kiszűri majd az intelligencia és csak azt mutatja, ami fontos. Aha... hány cél esetében terhelődik túl a fedélzeti számítógép?

Valószínűleg az öszvér megoldások a működőképesek: kell komoly, drága, sokat tudó cucc és kell drónhadsereg. Bármelyik hiányzik, le fog győzni az, akinek mindkettő van.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 365
113
"Az irányított energiájú fegyverekkel kapcsolatban én azért látok pár problémát: 1) kell rálátás 2) piszkosul drágák 3) lassúak (nem a fény lassú, hanem egy ellen leküzdésének sebessége). Nyilván ezek azért változni fognak idővel, de kíváncsi vagyok, hogy ezek az eszközök mennyi idő alatt lőnek le egy ellent."

1, rálátás légi hordozó esetén nem játszik, 2, nem tom mi a drágább - 6 milla/raksi vagy olyan 100 dolcsi/lövés lézerrel/mikróval (villamos energia) 3, BDO (célcsatorna) egy lézeren 100 is lehet - annyit használsz, amennyi éppen kell. Energia osztódik a BDO-k között - egyet használsz 100kW a kimenő teljesítmény, 100-at használsz akkor 100 db 1 kW-os

"Programozó vagyok és a tapasztalat az, hogy a "sok" egészen elképesztő problémákat hordoz, olyanokat, amelyekre első körben nem is gondolsz. A program kiválóan működik egy felhasználóval, tíz felhasználóval. Oké, teszteljük: 10000 felhasználó. Rettenetes hibák, összeomlik az egész. Na most képzeld el ezt a programot egy védekező fegyver feldolgozó egységében."

Én ugyan ezt írtam...

"Ha jól vettem ki pilóta vagy, tehát pontosan tudod, hogy a kognitív terhelés csökkentése milyen fontos. Te tudnál úgy repülni, hogy a radarodon 200 valami rohangál? Persze, kiszűri majd az intelligencia és csak azt mutatja, ami fontos. Aha... hány cél esetében terhelődik túl a fedélzeti számítógép?"

Erre írtam AI-human együttműködés - ez volt a DARPA eredeti ötlete NGADra. Emberként a legkomplexebb döntésekre jobb vagy, de az AI pont annyira leszűrheti neked a bejövő egybilliárd infót, éppen annyira, amit az adott személy optimálisan feldolgoz. Ez ma is létezik, AI teszi még magasabb szintre. VAgyis kisegít, nem egyedül dönt.

"Valószínűleg az öszvér megoldások a működőképesek: kell komoly, drága, sokat tudó cucc és kell drónhadsereg. Bármelyik hiányzik, le fog győzni az, akinek mindkettő van."

Ez nem is kérdés, a lényeg ennyi, de itt a bajom nem ezzel van, hanem az olcsó tucat egyszerhasználatos elvvel. A minőségnek ára van, anélkül meg nincs célleküzdés hi-end ellenfél ellen, főleg a legendásan rugalmatlan, túl nagy és bürokratikus amerikai hadvezetéssel együtt...

Aztán lehet az egész egy marék kamu XD
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 560
113
T-60 Golub(Galamb)

scale_2400%20%2831%29.webp
 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 365
113
https://www.behance.net/gallery/50538013/Russian-sixth-generation-concept-fighter-aircraft

Érdemes megnézni a képeket; grafikának nagyon szép de azokkal az alsó hajtómű-beömlőkkel erősen csökkenne a lopakodóképessége egy ilyen vasnak.

CTRL+C CTRl+V a Northrop koncepciójára és kész is az új csodavadász...még a fúvócsövek kialakítása is 100% egyezik. Low effort.
Főleg, hogy az egész NGAD kezd átmenni feketébe, ahogy nézem elindult a kőkemény dezinformáció adagolás és a Raider program rejtettségére teszik át az egészet (vagyis nem lesz olyan nyílt, mint az F-22 volt annó).
Gondolom elegük lett, hogy az egész világsajtó a gép problémáin lovagol és az egész amerikai hadiipar lejáratására használják - szal megkerülik elegánsan és majd bemutatják a végeredményt. A B-21 esetében működik a dolog, nem pocskondiázhatja senki olyan örömmel, ami az F-35-öt végigkísérte az elmúlt 20 évben...
 

Rotten878

Active Member
2018. november 21.
211
181
43
CTRL+C CTRl+V a Northrop koncepciójára és kész is az új csodavadász...még a fúvócsövek kialakítása is 100% egyezik. Low effort.
Főleg, hogy az egész NGAD kezd átmenni feketébe, ahogy nézem elindult a kőkemény dezinformáció adagolás és a Raider program rejtettségére teszik át az egészet (vagyis nem lesz olyan nyílt, mint az F-22 volt annó).
Gondolom elegük lett, hogy az egész világsajtó a gép problémáin lovagol és az egész amerikai hadiipar lejáratására használják - szal megkerülik elegánsan és majd bemutatják a végeredményt. A B-21 esetében működik a dolog, nem pocskondiázhatja senki olyan örömmel, ami az F-35-öt végigkísérte az elmúlt 20 évben...

Az F-22 esetén is elég kemény dezinformáció zajlott, főleg koncepció-rajzok tekintetében, bár most az istennek se találom azokat a képeket amiket anno láttam.
Amúgy teljesen egyetértek.
 
M

molnibalage

Guest
Az F-22 esetén is elég kemény dezinformáció zajlott, főleg koncepció-rajzok tekintetében, bár most az istennek se találom azokat a képeket amiket anno láttam.
Amúgy teljesen egyetértek.

OFF

Nem dezinfó volt. A különféle koncepció rajzokat használták fel a játékok, mert az YF-22/23 sem készült el. A Retaliator is így tett. Külön vicc, hogy az F-29-ről kapta a címét és egy olyan gép lett az F-29, ami mindig is techdemónak készült. :)

5G0VoM1.png


oW1uN7h.png

Az egyik legkomorabb hangulatú hidegháborús koncepciórajz és az játék nyitó képernyője.

Sajnos az YF-23.net oldal megszűnt és wayback machine-nal nem látszanak a képek, ott volt jó sok koncepció rajz emlékeim szerint.
https://web.archive.org/web/20170317150121/http://yf-23.net/galleries/ATFconceptart.html

Egyes snapshotok működnek.
https://web.archive.org/web/20150705060656/http://yf-23.net/galleries/plans.html

Vagy az F-117, amiről semmit nem tudtak, de megsejtették azt, hogy létezhet stealth gép.
Qu9CtRJ.png

A valóság, a fantázia és egy hogyan került és szimulátorba/játékba.

A szimulátor történelmes írást is meg kéne csinálni...
Majd...

ON
 

Rotten878

Active Member
2018. november 21.
211
181
43
OFF

Nem dezinfó volt. A különféle koncepció rajzokat használták fel a játékok, mert az YF-22/23 sem készült el. A Retaliator is így tett. Külön vicc, hogy az F-29-ről kapta a címét és egy olyan gép lett az F-29, ami mindig is techdemónak készült. :)

5G0VoM1.png


oW1uN7h.png

Az egyik legkomorabb hangulatú hidegháborús koncepciórajz és az játék nyitó képernyője.

Sajnos az YF-23.net oldal megszűnt és wayback machine-nal nem látszanak a képek, ott volt jó sok koncepció rajz emlékeim szerint.
https://web.archive.org/web/20170317150121/http://yf-23.net/galleries/ATFconceptart.html

Egyes snapshotok működnek.
https://web.archive.org/web/20150705060656/http://yf-23.net/galleries/plans.html

Vagy az F-117, amiről semmit nem tudtak, de megsejtették azt, hogy létezhet stealth gép.
Qu9CtRJ.png

A valóság, a fantázia és egy hogyan került és szimulátorba/játékba.

A szimulátor történelmes írást is meg kéne csinálni...
Majd...

ON

Köszi!
Retaliator nevű játék képeire gondoltam valószínűleg, legalábbis ezek a képek rémlenek is.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 365
113
Here's The Air Force's Questionably Ambitious Plan To Develop New Fighters In Five Years
The service says it can outpace potential enemies by producing multiple short runs of fighters in tiny periods of time.

https://www.thedrive.com/the-war-zo...us-plan-to-develop-new-fighters-in-five-years

Ezt annyi féle módon ökörség, hogy az valami félelmetes lándzsahegy gépek esetén (ami ma az F-22/B-2). UCAV gépeken még ok, de ott is sárkányon és elektronikában max, modul rendszerű.
Elég annyit mondok, hajtómű... ki fejleszt ki ötévente vadi újat? Ha meg nem, aköré szabnak egyre újabb sárkányokat?
Nekem olyan érzésem van, az USAF némelyik brainstrom bandája bekeveri a CM az UCAV és a vadászbombázók szerepkörét. Inkább egy DF-21 jellegű eszközt fejlesztenének ehelyett a gyors cserés vadászalap helyett (ami nettó marhaság, mert a fejlett tevezőprogik sem segítenek a komoly tesztelés kihagyásán, ha a végeredmény is bonyolultabb....).
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson
M

molnibalage

Guest
Here's The Air Force's Questionably Ambitious Plan To Develop New Fighters In Five Years
The service says it can outpace potential enemies by producing multiple short runs of fighters in tiny periods of time.


https://www.thedrive.com/the-war-zo...us-plan-to-develop-new-fighters-in-five-years

Ezt annyi féle módon ökörség, hogy az valami félelmetes lándzsahegy gépek esetén (ami ma az F-22/B-2). UCAV gépeken még ok, de ott is sárkányon és elektronikában max, modul rendszerű.
Elég annyit mondok, hajtómű... ki fejleszt ki ötévente vadi újat? Ha meg nem, aköré szabnak egyre újabb sárkányokat?
Nekem olyan érzésem van, az USAF némelyik brainstrom bandája bekeveri a CM az UCAV és a vadászbombázók szerepkörét. Inkább egy DF-21 jellegű eszközt fejlesztenének ehelyett a gyors cserés vadászalap helyett (ami nettó marhaság, mert a fejlett tevezőprogik sem segítenek a komoly tesztelés kihagyásán, ha a végeredmény is bonyolultabb....).
És ki mondta, hogy mindig új hajtómű kell...? Az F-15C mai napig tökéletesen megfelel egy lényegében 50 éves hajtóművel...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 365
113
És ki mondta, hogy mindig új hajtómű kell...? Az F-15C mai napig tökéletesen megfelel egy lényegében 50 éves hajtóművel...
Oook, de ha fix az engine, az eléggé behatárolja a szerkezetváltoztatás flexibilitását - onnantól ahhoz állítod be a szívócsatornát, a tömeget, gyak az egész szerkezet aköré épül.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
OFF

Nem dezinfó volt. A különféle koncepció rajzokat használták fel a játékok, mert az YF-22/23 sem készült el. A Retaliator is így tett. Külön vicc, hogy az F-29-ről kapta a címét és egy olyan gép lett az F-29, ami mindig is techdemónak készült. :)

5G0VoM1.png


oW1uN7h.png

Az egyik legkomorabb hangulatú hidegháborús koncepciórajz és az játék nyitó képernyője.

Sajnos az YF-23.net oldal megszűnt és wayback machine-nal nem látszanak a képek, ott volt jó sok koncepció rajz emlékeim szerint.
https://web.archive.org/web/20170317150121/http://yf-23.net/galleries/ATFconceptart.html

Egyes snapshotok működnek.
https://web.archive.org/web/20150705060656/http://yf-23.net/galleries/plans.html

Vagy az F-117, amiről semmit nem tudtak, de megsejtették azt, hogy létezhet stealth gép.
Qu9CtRJ.png

A valóság, a fantázia és egy hogyan került és szimulátorba/játékba.

A szimulátor történelmes írást is meg kéne csinálni...
Majd...

ON

Igen, erről Ben Rich is ír a Skunk Works-ben, pont amikor egy sértődött munkatársuk feljelentette őket a laza biztonság miatt és állt a bál, akkor jelent meg a Testors F-19 modellje, aminek az orra azért elég jól hasonlított az igazira, hogy a fejét követeljék, végül egy kollégája beáldozásával az USAF fejesei mentették meg.

"But then an even more serious problem hit us. A disgruntled employee, bypassed for promotion,
contacted a staff member on the House Government Operations subcommittee and accused the Skunk
Works of lax security and claimed that we lost secret documents. His accusations were perfectly
timed because an airplane model manufacturer named Testors was making a fortune with a model they
called the F-19, claiming it was America's super secret stealth fighter. They took the front end of our
Blackbird, put a couple of engines on it, and advertised it as the stealth fighter. They sold 700,000 of
these bogus stealths and Congress was livid. They wanted to know how could we allow the
government's most secret ongoing project to become a best-selling Christmas present. A couple of
congressional committees wanted to send for me and sock it to me in executive session, but the Air
Force refused to allow my appearance under any circumstances, citing extreme national security
concerns. So Congress reached into our board room, and Larry Kitchen was sent to the Hill as the
sacrificial lamb instead; he was browbeaten unmercifully before the House Subcommittee on
Procedures and Practices."

leef19pbt.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
T

Törölt tag 1586

Guest
Na ez már egy kicsit konkrétabb és hihetőbb cikk arról mitől is lesz 6. generációs egy repülőgép

Főbb pontok:
  • Magasan fejlett ellenséges légierővel és légvédelemmel szembeni túlélő képesség. Képes legyen áttörni mindenféle légvédelmet, behatolni az ellenség területére és ott kinetikus és nem kinetikus fegyverrel támadást végrehajtani. Ennek érdekében a maiaknál sokkal szélesebb spektrumon kell STEALTH jellemzőkkel bírnia úgy a radarok hullámhosszán mint az IR spektrumban - az új kifejezés: multispektrális lopakodás.
  • Az életképesség javításának másik módja az ellenséges légvédelmi rendszerek elnyomása hiper fejlett EW eszközökkel
  • rakéta elhárító rakéták és lézer alkalmazása
  • nagy teljesítményű mikrohullám és elektromágneses impulzus támadó fegyverek
  • aktív hűtési technológia alkalmazásával a STEALTH jellemzők fenntartása a mainál sokkal magasabb sebesség tartományokban (ott ahol jelenleg az aerodinamikai felmelegedés miatt a jelenlegi gépek már érzékelhető célpontot nyújtanak az IRST rendszereknek)
  • a mai 5. gen gépeknél jóval nagyobb hatósugár. A cél hogy a 6.gen gépek bázisát 1000–1200 tengeri mérföld távolságban lehessen elhelyezni az ellenség rakétaindítóitól.
  • új generációs Mach 5-ben, Mach 8 hiperszonikus támadó fegyverek alkalmazása
  • opcionálisan pilóta nélküli bevetés lehetősége
  • teljeskörű együttműködés a drónokkal, drón rajokkal. Az emberes gépek egyfajta drónvezérlő központoként fognak funkcionálni
  • a gép a harctéren a harctéri hálózat egyik csomópontja lesz. Ennek során begyűjti az összes elérhető információt és elosztja azokat a hálózat többi eleme között
Ezek együtt így már jelenthetnek egy új generációt...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Na ez már egy kicsit konkrétabb és hihetőbb cikk arról mitől is lesz 6. generációs egy repülőgép

Főbb pontok:

  • Magasan fejlett ellenséges légierővel és légvédelemmel szembeni túlélő képesség. Képes legyen áttörni mindenféle légvédelmet, behatolni az ellenség területére és ott kinetikus és nem kinetikus fegyverrel támadást végrehajtani. Ennek érdekében a maiaknál sokkal szélesebb spektrumon kell STEALTH jellemzőkkel bírnia úgy a radarok hullámhosszán mint az IR spektrumban - az új kifejezés: multispektrális lopakodás.
  • Az életképesség javításának másik módja az ellenséges légvédelmi rendszerek elnyomása hiper fejlett EW eszközökkel
  • rakéta elhárító rakéták és lézer alkalmazása
  • nagy teljesítményű mikrohullám és elektromágneses impulzus támadó fegyverek
  • aktív hűtési technológia alkalmazásával a STEALTH jellemzők fenntartása a mainál sokkal magasabb sebesség tartományokban (ott ahol jelenleg az aerodinamikai felmelegedés miatt a jelenlegi gépek már érzékelhető célpontot nyújtanak az IRST rendszereknek)
  • a mai 5. gen gépeknél jóval nagyobb hatósugár. A cél hogy a 6.gen gépek bázisát 1000–1200 tengeri mérföld távolságban lehessen elhelyezni az ellenség rakétaindítóitól.
  • új generációs Mach 5-ben, Mach 8 hiperszonikus támadó fegyverek alkalmazása
  • opcionálisan pilóta nélküli bevetés lehetősége
  • teljeskörű együttműködés a drónokkal, drón rajokkal. Az emberes gépek egyfajta drónvezérlő központoként fognak funkcionálni
  • a gép a harctéren a harctéri hálózat egyik csomópontja lesz. Ennek során begyűjti az összes elérhető információt és elosztja azokat a hálózat többi eleme között
Ezek együtt így már jelenthetnek egy új generációt...


Magyarul USA-n meg Kínán kívül senki nem fog tudni ilyet összerakni :)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Magyarul USA-n meg Kínán kívül senki nem fog tudni ilyet összerakni :)
Az EU-ban (az Angolokkal együtt) jelenleg még rendelkezésre áll a szükséges szellemi tőke és ipari háttér egy fentieknek megfelelő géphez, de az erők - szokás szerint - szétforgácsolódnak két teljesen külön projektre.
Ez meg fog látszódni a végeredményen. Megint el fognak húzódni a projektek, külön-külön alacsony lesz a darabszám és emiatt csillagászati lesz a darab ár.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Egyébként a briteknek miért nem lesz jó a majdani amcsi gép? Franciákat, németeket még meg tudom valahol érteni hogy sajátot szeretnének. Iván meg még az 5. generációt se tudja finanszírozni...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Magyarul USA-n meg Kínán kívül senki nem fog tudni ilyet összerakni :)
Ha ez a nyűgös EU átalakulna mondjuk a néhai dualista Monarchia mintájára egy tényleges államszervezettel rendelkező Európai Egybesült Államokká,minden további nélkül képes lenne középtávon egyenrangú gépeket kifejleszteni az USAval.