A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Azért érdekelne hogy mit lépne a környék ha bejelentenénk hogy jó napot kívánok lesz 4 század vadászgépünk. Tudom hogy semmi realitása de azért érdekelne. :)
Tanulni kell a múltból.
Sokkal többet érünk el azzal ha erős gazdasággal operálunk, mint izomból. Amihez kevesek is vagyunk.
Ha van anyagi érdek, többen fognak hozzánk idomulni a térségben, mindenféle szinten, nem tudom fejtsem ki bővebben ? :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Demokráciát.Mert nálunk még mindig a bolsevik népi demokratikus államdiktartúra szervezete működik
Meg kb az összes közép-kelet európai országban. Annyi az egész, hogy a társadalom még nem érte el a normális demokrácia szintjét hanem ez a korrupt izé van helyette ezt teszi 40 szocializmus. Csak azt felejted el, hogy amilyen a nép olyanok a vezetői.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 746
113
Demokráciát.Mert nálunk még mindig a bolsevik népi demokratikus államdiktartúra szervezete működik
Mesélj még kérlek...én másként emlékszem a bolsevik diktatúrára (elevenen megnyúzott parasztok, orrba beletört ceruza a TSZ-esítéskor, körömletépés, vagyonelkobzás, kitelepítés ahol gyerekek haltak éhen, bebörtönözött értelmiség-akiknek a gyereke sem tanulhatott tovább) sajnos nagyon első kézből vannak infóim!
Megértem, hogy nem tetszik, mert nem a te színed nyert, de én úgy emlékezem vannak választások, ahol még féldebil jelöltek is indulhatnak, mert olyan egyszerű lett az ajánlás (nincs kopogtatócédula, és jóval kevesebb ajánlás kell).
Lécci fejezd be a diktatúrázást, mert azon túl, hogy blamálod magad, még jócskán off is. Ha ajánlhatom, olvasd el Fekete István-Zsellérek c. művét és utána örülj, h fogalmad sincs a diktatúrák természetéről.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Meg kb az összes közép-kelet európai országban. Annyi az egész, hogy a társadalom még nem érte el a normális demokrácia szintjét hanem ez a korrupt izé van helyette ezt teszi 40 szocializmus. Csak azt felejted el, hogy amilyen a nép olyanok a vezetői.
Sztem ebbe itt ne menjünk bele, mert nagyon félrevisz., de a legnagyobb korrupció Nyugaton van, nem Keleten. Ahol sok a hús ott több a légy. És Nyugaton több penz van. Csak ott lobbinak hívják és törvényes.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Meg kb az összes közép-kelet európai országban. Annyi az egész, hogy a társadalom még nem érte el a normális demokrácia szintjét hanem ez a korrupt izé van helyette ezt teszi 40 szocializmus. Csak azt felejted el, hogy amilyen a nép olyanok a vezetői.
Csehek,(szlovákok felemás módon) lengyelek, németek elzavarták a régi "elitet" és nem is engedték vissza, a gazdaság első vonalába sem.
Ezzel szemben Magyarországon, Romániában, Bulgáriában ez nem történt meg - Jugoszláviában pedig véres véget ért.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Meg kb az összes közép-kelet európai országban. Annyi az egész, hogy a társadalom még nem érte el a normális demokrácia szintjét hanem ez a korrupt izé van helyette ezt teszi 40 szocializmus. Csak azt felejted el, hogy amilyen a nép olyanok a vezetői.
Ez az,ami mese.Az intézményrendszer teszi ilyenné a népet.Persze a történelmi örkség is sokat számit,de nem kizárólagos.
Különben a történelmi örökség nálunk speciel a sorkatonai szolgálatot pártolja.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Sorköteles katanaság nem lesz, nagy lenne a társadalmi ellenállás, politikai öngyilkosság. Ezt a témát a politikai mainstream kiherélte.
Az szdsz követelésére az AB határozatot hozott rá.
Viszont szadesz már nincs, így ha a társadalom véleménye megváltozik, leginkább a fiataloké, meg lehetne indítani egy hosszabb diskurzust az önkéntesség fontosságáról.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Mindössze egy 3napos,lehetőleg vértelen forradalom,ami elsöpri a jelenlegi államszervezetet
Az államszervezetet ??? Parlamentáris köztársaság az államforma 29 éve kolléga úr.
Az államszervezet az maga az igazgatás, adminisztráció. Mit akarsz ezen elsöpörni ?
A három nap helyett 1 áll rendelkezésre - úgy hívják: választás.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
És mit jelent az ú.n. demokrácia? Mit nem tudunk most megtenni, amit más "demokratikus" országban igen?
Nincs demokrácia az iskolákban, mert nem működne. Nincs demokrácia a munkahelyen, mert nem működne. Nincs demokrácia a honvédségnél, rendőrségnél, mert nem működne. Soha nem alapítottunk volna államot a Kárpát-medencében "demokratikus" keretek között!
Mennyivel boldogabb egy görög melós a 800 € fizetésével, mint egy szingapúri a sokszorosával? Szingapúrban gyakorlatilag egypárt rendszer van, de nem hallottam molotov-koktélt dobáló, demokráciát követelő tömegekről. Ha a plebst hagyják élni, pont szarik rá, hogy kettő vagy huszonöt pártra tud szavazni.
És nem, nem sírom vissza a 90 előtti időket! A komcsikat és minden ma is aktív utódpártját, politikusát rühellem. Csak vegyük észre, hogy az ú.n. demokrácia meg a hozzá kapcsolódó "értékek" egy rohadt nagy szemfényvesztés!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ugye látod te is, hogy olyan szavakat legózol össze amik ütik egymást? kb mint a passzívaggrasszív kreálmány...
Csakhogy ezt nem én legoztam össze.Igy hivták a rendszert.Népi demokrácia,ami proletár diktatúra,ami a bolsevik államon keresztül érvényesül.Avagy a fábol vaskarika.
De ebböl az egészböl az a lényeg,hogy nem kell 3geberációnyi társadalmi átnevelés.A fiatalok elfogadják a sorkatonai szolgálatot,ha látják értelmét,és biznak az országon belüli boldogulásukban.Vagyis,ha érdekükben áll elfogadni,és nem csak egy kényszer amit rájukrónak.
Megjegyzem mi is bevonultunk,teljesitettük a szolgálatot.
Tanulni kell a múltból.
Sokkal többet érünk el azzal ha erős gazdasággal operálunk, mint izomból. Amihez kevesek is vagyunk.
Ha van anyagi érdek, többen fognak hozzánk idomulni a térségben, mindenféle szinten, nem tudom fejtsem ki bővebben ? :)
Ez igaz.Viszont a nem kellően védett gazdagság felhivás a tolvajoknak lopásra
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 453
113
Svájc,Ausztria,Finnország
Ha emlékeznél rá,én is csak egy alapkiképzést tennék kötelezővé.A többit már modulrendszerben.Persze valamit valamiért viszonylatban.Vagy ahogy öreganyám mondogadta,Krisztus koporsóját sem örizték ingyen.Politikai és/vagy adózási jogoknál honorálnám a dolgot.Nopersze ehez egy államszervezeti váltásra is szükség lenne-de annak amúgy is nagyon ideje volna már.
Ebben támogatnálak. Biztosan ki lehetne alakítani az ösztönző rendszert!
Azonban pontosan, hogy a mostani politikai rendszer lenne alkalmas a sorkatonaság aktiválására. A 2/3-os többség simán elbírna egy ilyen presztizsveszgondokazt gondolom, hogy amennyiben tényleg valós önvédelemre szeretnénk berwndezkedni, ez elkerülhetetlen.
Nekem sikerült az utolsók között részt vennem az akkori rendszerben, és ennek ellenére sem akkor sem utólag nem voltak negatív élményeim a dologgal.
Amennyiben megfelelő pénz van a kiképzésre, és a kiképzők részéről is biztosítható a profi hozzáállás, akkor nem kell a 90-es évek förtelmére felkészülni. Az olyan mértékben erodálta a preztizst, ami még ma is kihat a sorkatonaság megitélésére! Szerintem a mostani seregben is kialakult már egy olyan emberi kultúra, ami hasznossá teheti a bent töltött pár hónapot.
Ha csak a bevonultak 10-15%-a megragad bent, akkor megszünnének a toborzási gondok. Nálunk simán meglett volna ez az arány, ha éppen nem lett volna létszámstop....:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
Csakhogy ezt nem én legoztam össze.Igy hivták a rendszert.Népi demokrácia,ami proletár diktatúra,ami a bolsevik államon keresztül érvényesül.Avagy a fábol vaskarika.
De ebböl az egészböl az a lényeg,hogy nem kell 3geberációnyi társadalmi átnevelés.A fiatalok elfogadják a sorkatonai szolgálatot,ha látják értelmét,és biznak az országon belüli boldogulásukban.Vagyis,ha érdekükben áll elfogadni,és nem csak egy kényszer amit rájukrónak.
Megjegyzem mi is bevonultunk,teljesitettük a szolgálatot.
OFF: Komolyan mondom te úgy kb a 70-es vége 80-as évek legelejében élsz és a 90-es évek felbátorodásával irkálsz, akkor, igen valami látszatot kellett adni a magadfajtáknak meg a külföldnek aztán kézcsók. Amit te emlegetsz annak már majd 30 éve vége.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az államszervezetet ??? Parlamentáris köztársaság az államforma 29 éve kolléga úr.
Az államszervezet az maga az igazgatás, adminisztráció. Mit akarsz ezen elsöpörni ?
A három nap helyett 1 áll rendelkezésre - úgy hívják: választás.
A Magyar Népköztársaság is egy parlamentáris köztársaság volt papiron.
Az NDK és Lengyel Népköztársaság még ráadásul többpárti parlamentel is rendelkezet.Nálunk is,de még Sztálin alatti Szovjetunióban is voltak választások.Attol még nem voltak demokratikus jogállamok.
Avagy a vasrács még nem börtön,annak hiánya meg még nem szabadság.
De fejezzük be,mielött Mack él diktátori hatalmával,és belpolbűnözésért felfüggeszti a rovatot.
Annyit akartam csak mondani,hogy a mai fiatalok is elfogadnák a sorkatonai szolgálatot,ha érdekükben állna