A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 964
113
A vadászok jelentős része, ha nem legalább 70 %-a, a felső tízezer tagjaiból kerül ki. Lelki szemeim előtt látom az együttnűködést. Tartalékos katonák, kiképzési idejük terhére, vadat hajtanak a vadászoknak. Amennyiben nem voltak katonák, azok a vadászok, azon kívül, hogy vadászfegyverrel tudnak vadra lőni és esetleg ismerik a vadásztársaság erdőit, mit tudnak még ? Tüzet rakni, sokat inni, Meglepetés lenne számomra, ha 1000 vadász csak, belépne tartalékos katonának, a 70.000-ből. Nekem nem tetszik ez így.
PR tali volt. 70% nincs a felso tizezerbol, 10% ha van a helyi felso 10000-bol. Ezeknek vannak fullajtarjai, emberei a vadaszok kozul ami a letszam 70%-at viszi. Ehhez hozzajon meg hogy tarsasagonkent vagy 5 klikk van amik moge ezek betomorulnek a pénzt es befolyasos vadaszok moge.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
A minap volt talan 444-en egy negativ cikk egy katonarol, aki mutogatta magat vagy mi. Ide is be volt linkelve a hir.
Akkor az jutott eszembe, hogy az ilyen lejarato cikkek olyankor szoktak szuletni, amikor a politika kesobb meg akarja furni az adott agazatot. (Az eü eseteben ezt tapasztaltam. Az eszrevetelemet ide is megirtam, csak visszatoroltem, mert altalaban tobb negativ cikk is meg szokta alapozni az ilyen politikai akciokat.)

Lehet az ellenzek kihatral a honvedseg tamogatasabol? Na nem mintha korabban anniyra tamogattak volna, de eddig nem a tankok arabol akartak lelegeztetogepeket venni. :rolleyes:
Biztos vagyok benne, hogy kihátrálnak. És ne csak a politikusok nyilatkozatait nézzük, hanem a ballib hírcsatornákat is, amik a szerencsétlen politikusaik helyett tematizálják a bal oldal közgondolkodását. És ugye emlékszünk az index AMRAAM-cikkére?
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Miért kéne neki felelni egész konkrétan?
Elkerülte a hozzád intézett kérdésem a figyelmed.
Az,hogy reálisan elmondja a magyar valóságot (és nem azt a faszságot mantrázza,hogy mindenben mi vagyunk a legjobbak csak mindig mindenki ellenünk van és csak ezért szar nekünk nem pedig azért mert mi tesszük szarrá jórészt)még nem lesz kevésbé magyar mint az aki a könnygáztól az arcmaszknak használt zászlóba fújja taknyát vagy minden elképzelhető helyre nagy Magyarországot tetováltat.
Terelsz. Ha szimplán kritizálás lenne az szódával elmegy kategória. De mint írtam a szomszéd istenitése megy hamisan ami kimeríti a hazaárulás és felforgatás vádját.
Többször volt már bizonyítva, hogy hamis ami a románokról, szlovákokról itt a htkan beállítanak és eltulzott magyarelleneség is hamis és aljas a magyarokkal szemben ami itt megy sokszor.
Akkor nem lenne magyarellenes ha olyan kommentek lennének, hogy bizony a szlovák is nagyon szar és a magyar előbbre jár Pzh 2000 el, de azért nekünk is van hova fejlődni. Ilyen egy nem magyarellenes mondat és durva, hogy ezt lassan már itt oktatni kell :D
Mert egyes idióták képesek olyat írni, hogy az Eva és a még szarabb Zuzana 2 maga az isten.... és a pzh 2000 szar mert magyar.... nem lehet senki annyira hülye, hogy ezt tényleg elhiszi és nem propagandából írja.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Oh ha csak ennyitől lennél magyarellenes akkor még nem is írnék kommentet, de saját magadat észre sem veszed. Te nem a szomszédot nézed le hanem a magyart és a szomszédot dicsőited, ez az egyik bünőd a sok közül. Mellesleg érdekes, hogy KNBSZ-el jösz.
Vajon mit szólnak ahoz, hogy itt kommentelsz és bizonyos belső információkat osztasz meg ( mégha pletykák, vagy elfogult haveri mende mondák) is a honvédségről tisztként?
Más országban a katonai elhárítás a körmöd alá nézett volna. Biztosan katona vagy?
Ha olyat osztanék meg ami titkos információ lenne már elmeszeltek volna. De ezeket se én se dudi nem írjuk meg itt. Se pontos hadrafoghatósági sem létszám adatot.

Az meg, hogy nincs hadiiparunk jelenleg és amit gyártunk minősége kérdéses az árához képest meg főleg, sajnos szomorú tény. De erről meg tudod kérdezni akármelyik katonád az ismerőseid között ha van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Terelsz. Ha szimplán kritizálás lenne az szódával elmegy kategória. De mint írtam a szomszéd istenitése megy hamisan. Többször volt már bizonyítva, hogy hamis ami a románokról, szlovákokról itt a htkan beállítanak és eltulzott magyarelleneség van. Akkor nem lenne az ha olyan kommentek lennének, hogy bizony a szlovák is nagyon szar és a magyar előbbre jár Pzh 2000 rel, de azért nekünk is van hova fejlődni. Ilyen egy nem magyarellenes mondat és durva, hogy ezt lassan mát itt oktatni kell :D

Mi a magyarellenes vagy ellenség Istenítés?

Konkrétan mi?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Terelsz. Ha szimplán kritizálás lenne az szódával elmegy kategória. De mint írtam a szomszéd istenitése megy hamisan ami kimeríti a hazaárulás és felforgatás vádját.
Többször volt már bizonyítva, hogy hamis ami a románokról, szlovákokról itt a htkan beállítanak és eltulzott magyarelleneség is hamis.
Akkor nem lenne magyarellenes ha olyan kommentek lennének, hogy bizony a szlovák is nagyon szar és a magyar előbbre jár Pzh 2000 el, de azért nekünk is van hova fejlődni. Ilyen egy nem magyarellenes mondat és durva, hogy ezt lassan már itt oktatni kell :D
Mert egyes idióták képesek olyat írni, hogy az Eva és a még szarabb Zuzana 2 maga az isten.... nem lehet senki annyira hülye, hogy ezt tényleg elhiszi és nem propagandából írja.
De nincs pzh2000 rünk jelenleg. Még semmi új technikánk nincs. Ezt magyaráztuk egész eddig. Az első igazán komolynak mondható előny a szomszédokkal szemben 2-3 év múlva érkezik. Addig meg exszovjet vasak vannak érdemi modernizáció nélkül.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Terelsz. Ha szimplán kritizálás lenne az szódával elmegy kategória. De mint írtam a szomszéd istenitése megy hamisan. Többször volt már bizonyítva, hogy hamis ami a románokról, szlovákokról itt a htkan beállítanak és eltulzott magyarelleneség van. Akkor nem lenne az ha olyan kommentek lennének, hogy bizony a szlovák is nagyon szar és a magyar előbbre jár Pzh 2000 rel, de azért nekünk is van hova fejlődni. Ilyen egy nem magyarellenes mondat és durva, hogy ezt lassan mát itt oktatni kell :D
Sztem ezt rosszul látod és rossz emberbe kötöttél bele! De ne vigyük ilyen személyeskedésig a vitát. Fogadd el higy vki ugyanarról mást gondol vagy próbáld meggyőzni, de ne így köss bele.
kriss kritikái általában elég hitelesek.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
De nincs pzh2000 rünk jelenleg. Még semmi új technikánk nincs. Ezt magyaráztuk egész eddig. Az első igazán komolynak mondható előny a szomszédokkal szemben 2-3 év múlva érkezik. Addig meg exszovjet vasak vannak érdemi modernizáció nélkül.
Bár ha beleszámoljuk a Leo A4-eket akkor hamarabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Ne hergeljétek már ezt a provokátorszart.
Csak egy lelkes gyerek... :rolleyes:

Mondjuk tanulni nem szeret, pedig már több topikban is próbálkoztam vele, de nagyon érzelmi alapon közelít meg mindent.
Meg rendszeresen el is tiltják. Olyannak képzelem, mint a fiatal tiszt a Bukásban, amelyik a 88-asával azt hiszi megállíthatja
az oroszokat a copfos szőke lánnyal meg egy marok gyerekkel.
Én becsülöm a lelkesedését, de gyakran nagyon kiakasztó...:hadonaszos:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Csak azt nem értem, mi baja azzal a nyomott EVA-val, 70%-ban német alkatrészekből áll az egész, amit onnan szállítanak be vagy lízingelik, többek közt a tűzvezető rendszert pont ugyan attól a gyártól ahol a PZH 2000-et gyártják. Mivel kiemelt PESCO projekt ezért nagyon magas a megosztott technológiák aránya benne. (noha kicsit biztos butítottabb mint az eredeti, de az EVA egy korrekt gép)
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Csak azt nem értem, mi baja azzal a nyomott EVA-val, 70%-ban német alkatrészekből áll az egész, amit onnan szállítanak be vagy lízingelik, többek közt a tűzvezető rendszert pont ugyan attól a gyártól ahol a PZH 2000-et gyártják. Mivel kiemelt PESCO projekt ezért nagyon magas a megosztott technológiák aránya benne. (noha kicsit biztos butítottabb mint az eredeti, de az EVA egy korrekt gép)
De még mindig nem kaptunk választ arra se, hogy mi a baja az izraeli tüzérséggel.:p
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Csak azt nem értem, mi baja azzal a nyomott EVA-val, 70%-ban német alkatrészekből áll az egész, amit onnan szállítanak be vagy lízingelik, többek közt a tűzvezető rendszert pont ugyan attól a gyártól ahol a PZH 2000-et gyártják. Mivel kiemelt PESCO projekt ezért nagyon magas a megosztott technológiák aránya benne. (noha kicsit biztos butítottabb mint az eredeti, de az EVA egy korrekt gép)
Mert tanulni nem szeret, meg valószínűleg erről nem is tudott...
Érzelmi alapon mond véleményt. A németek jó gépeket gyártanak, mindenki más meg szart! o_O

Szerintem ne vitázzatok vele, csak tényekkel segítsük, hátha benő a feje lágya.
Ha valaki unja, akkor egy két cinikus válasz után olyat mond, hogy már ki is tiltották... De ez inkorrektség.
Tényleg szimpatizálok a lelkesedésével (mondjuk csak azzal).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 446
113
Csak azt nem értem, mi baja azzal a nyomott EVA-val, 70%-ban német alkatrészekből áll az egész, amit onnan szállítanak be vagy lízingelik, többek közt a tűzvezető rendszert pont ugyan attól a gyártól ahol a PZH 2000-et gyártják. Mivel kiemelt PESCO projekt ezért nagyon magas a megosztott technológiák aránya benne. (noha kicsit biztos butítottabb mint az eredeti, de az EVA egy korrekt gép)
Nekem az elve nagyon szimpatikus.
A Caesar és az ATMOS is tulajdonképpen félautomata töltésű rendszer. Mindkét esetben kézzel rakják az automata betöltő rendszerbe a robbanótöltetet, és a lövedéket.
A EVA esetében tudtommal előre be van töltve 12 darab, és maga a tüzelés/töltés teljesen automata, és a kabinból a tűzvezető rendszerrel irányítható. 12 lövedéknek meg elégnek kell lennie mivel ha tovább állna egy helyben, akkor bemérhetik. A tüzelőállás váltásnál meg szépen kézzel újratölthetik. Hja és emellett természetesen alkalmas teljesen manuális üzemre is. Az automata töltőben lévő 12 lövésen kívül további minimum 1 teljes "tárat" tud magával vinni. De szerintem a 8x8-as kivitelben ez több is lehet.
Az EVA-nak egyedül a letalpaló része nem tűnik nekem teljesen frankónak. Abból a szempontból talán mindkét fentebbi járműnek jobb megoldása van.
Ugyebár az EVA jelenleg is fejlesztés alatt van, tehát simán változtathatunk rajta. Ráadásul ez egy marginális dolog. Ha saját járműre tesszük fel, akkor ilyen jellegű szerkezeti elemet olyat teszünk fel, amit akarunk. Aztán közben statikailag meg lehet hogy a képen látható megoldás is tök rendben van:
EVA-8x8_konstrukta-defence44.jpg