A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
A légierő pusztán a Gripeneket kapta, illetve a Mistralokat. Emellett valóban a szárazföld jószerivel semmit nem kapott, csak a különlegeseknek elszórt apróságokat.

kár ezen vitáznotok, sztem az egész sereget nulláról kell építeni, tök mindegy hogy hová nézünk, mindenhol kb. katasztrófa van.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
kár ezen vitáznotok, sztem az egész sereget nulláról kell építeni, tök mindegy hogy hová nézünk, mindenhol kb. katasztrófa van.

Igen 2026-ra ez a cél, és valószínű az azt követő ciklus szól majd a már újra meglévő haderőnemek bővítéséről szólni, persze fontossági sorrendet szem előtt tartva.
(feltéve, hogy béke, és a mostani katonai tömbök maradnak.)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Nem így értettem. Amikor lerendeltük a csomagot még semmilyen másik megrendelő nem volt új Leokra. Nyugodtan annyit rendelhettünk volna, amennyit akarunk, még a darabárak is kellemesebben alakulnak. De mi nem....
Volt előttünk megrendelő új Leokra illetve a modernizációs program is a mostanihoz képest elég nagy szeletet vett le nekik , amúgy a többivel egyetértek Veled , rendelhettünk bolna többet is...
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 071
113
Azért néha átestek a ló túloldalára ezzel az emberhiánnyal... Úgy tesztek mintha legalábbis a hold másik oldalán élnénk páran.. Ösz-visz van 9,5 millió ember van Magyarországon, s képesek vagytok elhinni, hogy nem akar ebből 40 000 ember katona lenni(megfelelő bérezéssel /előre lépési lehetőséggel). Még úgy is, hogy sokan nem alkalmasak(úgy értem van elég alkalmas).
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Nemrég pedig volt ennyi vadászunk, ha összeadod a Gripent a Migekkel. Akkor közepesen komoly haderő voltunk?
Nem, a migek hulladék állapotban voltak. Én csak reagáltam arra a hozzászólásra.
Mi látjuk el a saját légtérvédelmünk, a heli meg jól jön katasztrófánál. Tehát a légierőnek van feladata békeidőben is.
Ennyi erővel a BMP is jól jött volna a vörösiszap-katasztrófánál. Mindenekelőtt egy hadsereget háborúra kell felkészíteni. Szerintem érted te miről beszélek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 252
113
Volt előttünk megrendelő új Leokra illetve a modernizációs program is a mostanihoz képest elég nagy szeletet vett le nekik , amúgy a többivel egyetértek Veled , rendelhettünk bolna többet is...
Most sem érted.
Ez nem úgy működik, hogy meg akarsz rendelni 3-4 zászlóaljnyi Leopardot és a KMW azt mondja, hogy ácsi! Neked csak 44-et szállítok, mert mi van, ha befut a BW megrendelése... Kérhettük volna szerintem a 3-4 zászlóaljnyi mennyiséget is, csak vagy arányosan későbbre gyártják le, vagy azt mondják, hogy 15M USD 1 darab és akkor meglesz 2024-re. Egyenlőre ennyi van/volt a tervekben.
De szerintem ha egy a "használt" divizióhoz tartozó KMW manager megjelenne a HM megfelelő osztályán, hogy:
"Keziccsókolom! Lenne itten 50db közepesen jó állapotban lévő A4, elfekvő készleten egy svájci, nem dohányzó, öreg orvos házaspártól, akik csak minden vasárnap a templomba járni használták... potom 0,5M USD/db áron" szerintem lenne olyan telefonszám, amit ha felhív a titkárnő, érdeklődő hangnemet ütnének meg a vonal túlsó végén! :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Azért néha átestek a ló túloldalára ezzel az emberhiánnyal... Úgy tesztek mintha legalábbis a hold másik oldalán élnénk páran.. Ösz-visz van 9,5 millió ember van Magyarországon, s képesek vagytok elhinni, hogy nem akar ebből 40 000 ember katona lenni(megfelelő bérezéssel /előre lépési lehetőséggel). Még úgy is, hogy sokan nem alkalmasak(úgy értem van elég alkalmas).
Felvételi elbeszélgetés 2019.09.10 én. Az az tegnap. A behívott 10 emberből megjelent 6. És ez már nagyon jó. A 6 ból egy félszemű (üvegszeme van) a másiknak térdprotizése. (ha bevállalta volna akkor esetleg takarítógép kezelő il takarító lett volna netto 135-150 között. Megj a félszemű se vállalta el. Szerinte megalázó. Baz és ne akadjon ki az ember. Na maradt 4. Az egyik kapásból bukta mert IQ bajnok. Magyarán dadogva olvas és szövegértelmezés 0. A másik kettő benézett,de úgy van vele hogy a másik cégnél csak 2 műszak van. Igaz a fizu kevesebb vagy 30-40 el de nincs éjszakázás. Úgyhogy kilőve. Egy csak az "igazolásért" eset be. Tehát a 10 ből maradt egy. Ha szerencséd van,akkor talán pár hónapot il egy évet kihúz. Ha nem,mivel gyakorlati idő alatt bármikor leléphet. Sajnos nagyrészt le is lépnek. Na ez a mai magyar valóság. Sajnos máshol is. Egyébként hiába ijesztenek itt gazdasági visszaeséssel és munkanélküliséggel. Ha valami komfortot megszokja az ember akkor nehezen tud váltani. Értve ez alatt a többszöri "jóléti" munkahelyváltásokat il válogatásokat.
Hiába van x y millió ember ebben az országban ha csak "még" maroknyiban van fény.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Nem, a migek hulladék állapotban voltak. Én csak reagáltam arra a hozzászólásra.

Ennyi erővel a BMP is jól jött volna a vörösiszap-katasztrófánál. Mindenekelőtt egy hadsereget háborúra kell felkészíteni. Szerintem érted te miről beszélek.
Világos, csak arra reagáltam, hogy a légierő érhető békebeli okoknál fogva kapott több támogatást. Katasztrófa elhárításnál meg ami kell szárazföldi technika, arra szvsz. van elég láncosunk.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 071
113
Felvételi elbeszélgetés 2019.09.10 én. Az az tegnap. A behívott 10 emberből megjelent 6. És ez már nagyon jó. A 6 ból egy félszemű (üvegszeme van) a másiknak térdprotizése. (ha bevállalta volna akkor esetleg takarítógép kezelő il takarító lett volna netto 135-150 között. Megj a félszemű se vállalta el. Szerinte megalázó. Baz és ne akadjon ki az ember. Na maradt 4. Az egyik kapásból bukta mert IQ bajnok. Magyarán dadogva olvas és szövegértelmezés 0. A másik kettő benézett,de úgy van vele hogy a másik cégnél csak 2 műszak van. Igaz a fizu kevesebb vagy 30-40 el de nincs éjszakázás. Úgyhogy kilőve. Egy csak az "igazolásért" eset be. Tehát a 10 ből maradt egy. Ha szerencséd van,akkor talán pár hónapot il egy évet kihúz. Ha nem,mivel gyakorlati idő alatt bármikor leléphet. Sajnos nagyrészt le is lépnek. Na ez a mai magyar valóság. Sajnos máshol is. Egyébként hiába ijesztenek itt gazdasági visszaeséssel és munkanélküliséggel. Ha valami komfortot megszokja az ember akkor nehezen tud váltani. Értve ez alatt a többszöri "jóléti" munkahelyváltásokat il válogatásokat.
Hiába van x y millió ember ebben az országban ha csak "még" maroknyiban van fény.
Én nem tudom milyen klingon világban éltek, de ebből általánosítani szerintem nem helyes. Van a társadalomnak természetesen alsó rétege akik nem akarnak dolgozni, tanulni csak a potyát lesik stb... Mi lenne ha nem ezeket az embereket keresnénk? Azzal, hogy egy nyavalyás minimálbért kap egy katona persze hogy nem olyan ember fog jelentkezni akinek van jövőképe, vagy szeretne előre lépni.... De ez nem azt jelenti hogy nincs emberanyag ami megfelelő lenne katonának. S nem, azért nem kell minden katona agysebész legyen, tudja a saját s feljebbvalója feladatát s az bőven elég. Csak az birizgálja az ember idegeit, mikor egyesek szerint a fejlesztéseket azért nem lehet végrehajtani, mert nincs ember (nem lehet vadászgépet, HK-t, stb venni 1-2 század, 3-4 zászlóalj). Nincs egy ló*art!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 328
76 966
113
nem ,nem majdnem , ezek nem ami tankok , lényegesen mások , utolsó ami abramset 1993-ban gyártották , úgy tervezték annó hogy alig pár hónap alatt a roncsból is szinte teljesen új harckocsit tudnak "gyártani" , belülről kifele "építik újra" , amit egyiptom gyárt nagyon más , az amik nem hülyék hogy a dárda hegyét másnak adják , legyártottak anno majdnem 11.000 darabot és azóta abból élnek , mint írtam az utolsó ami abramset 93-ban adták át , kb mint a "japán F16-os" ami meg F2 néven fut mégis teljesen más kivéve a kinézetet

itt építik újjá őket , mi van ezzel? leírtam már fent hogy mikortól nem gyárt már tankot az usa

Ugyan azok mint az amerikai tankok csak nincs urána páncélzatban.