A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
10 ev mulva szerintem az f35 teljesen elfogadhato arba fog kerulni. A koltsegvetes is az adigra 2% stabilizalodas miatt sokal nagyobb mozgasteret fog engedni.

Emberhiany... En meg mindig azt mondom hogy van egy csomo aranyatero terulete a honvedsegnek par ha erdot le kell irtani ertekesiteni /nem nem hatalmas teruletekrol beszelek../ kimerni a terulet egy reszet atadni az onkormanyzatoknak kozmuvesitesert cserebe a fentmarado reszt 3 reszre osztani azeggyik resz tartalek terulet a masik reszre honvedsegi sorhazakat epiteni /katonavasrosokat letrehozni./ amit a letrrmelt fabol es a hatramaradt harmad telekkent valo ertekesitesebol meg lehetne oldani.../tatan pl annyi egy m2 fold /telek./ mind itt tollunk nem messze 50 negyszogol zartkert.../ ki lehet szamolni hogy par ha is milliardokat er... Ezzel megoldodik a lakhatas csaladosok szamara tisztek altisztek szamara es a legenyseg szamara is... Plusz juttatas...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Várd meg amíg felépül a BMW gyár...
Ez olyan dolog, hogy mindenki izgult a nyitrai Jaguar üzem miatt, végül kiderült, a munkaközvetítőkön megszerezhető állások ugyanúgy relative kevés pénzel kecsegtetnek és alig találni munkaerőt már most. A reklámszlogen meg a valóság difije...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Ez olyan dolog, hogy mindenki izgult a nyitrai Jaguar üzem miatt, végül kiderült, a munkaközvetítőkön megszerezhető állások ugyanúgy relative kevés pénzel kecsegtetnek és alig találni munkaerőt már most. A reklámszlogen meg a valóság difije...
Hát egy beszállító csomagolóüzem már felépült nem kevés ember ment el csak oda és az még nem a bmw gyár.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 693
113
44+44+44+12+24 + :p:pse lenne elég :D

a környékünkön modern és komoly hadsereg csak a lengyel van ( ici-pici túlzással )

Az szvsz. már egy jóval kellemesebb szám lenne.

amennyiben nem súlyosan szakmaiatlan, akkor én 3 géppárt tartanék csak gripenből, ezek olcsón kergethetnék a betéved kisgépeket...

Magában nagyon kevés, más típus mellett meg tök fölösleges.

Ez már csak azért is problémás, mert az álmodott többszázas hk. mellé azonnal el kell kezdeni felszorozni a lövészalegységeket is. Olyan nincs, hogy kíséret nélkül bezavarsz hk. zászlóaljakat a harcba...o_O

Ezért kell dandárokat küldeni, és nem zászlóaljakat! :D :D

Amikor a Gripenek beléptek öszesen körülbelül hat darab MIG-29 volt üzemképes, ez nem a mi hibánk volt, mert nem kaptuk meg a szükséges alkatrészeket. Tehát a Gripenek beérkezésekor kb 6-8 üzemképes Mig-29 géppel rendelkeztünk. Ha vissza akarsz tekinteni, akkor darabszámra a 80-as években nyolcvannál több harci repülőgéppel rendelkeztünk. Erről, ennyit.

Nem jön az ha nem rendelik, és ki sem fizetik. Állítólag vannak(voltak?) alkatrészgondok a Mi-17-esekkel is. Így, nagyjavítás után.

Kivel akarsz háborúzni?Ki ellen nem elég?

Bárkivel?
Mekkora területen tud harcolni egy hk. zászlóalj? Veszteséget miből pótolsz?

Mindig is volt ilyen es ahol eros a sereg mindenhol is van ilyen. /nem veletlen./

Míí????
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
Az szvsz. már egy jóval kellemesebb szám lenne.



Magában nagyon kevés, más típus mellett meg tök fölösleges.



Ezért kell dandárokat küldeni, és nem zászlóaljakat! :D :D



Nem jön az ha nem rendelik, és ki sem fizetik. Állítólag vannak(voltak?) alkatrészgondok a Mi-17-esekkel is. Így, nagyjavítás után.



Bárkivel?
Mekkora területen tud harcolni egy hk. zászlóalj? Veszteséget miből pótolsz?



Míí????

Ma már nem olyan harcra kell készüpni mint 44-ben.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Amugy azt valoban nem ertem minek vesznek uj technkat, ha a fizukat nem emelik meg normalisan :confused:
Hisz konkretan torvenybe foglaljak mennyi letszamot akarnak. Fixre meg van mennyibe kerulne es kesz. Annal nem lehet tobb. Aztan lehet hogy fluktualna a gyarak meg a sereg kozt par ember, de az mindig lesz.

Nekem ez valamiert gyanus. Mert ez annyira alap 1x1 dolog, hogy maga a teny, hogy megsincs normalis emeles kezd gyanussa valni. (veszem lassan ki a fiokbol az alufolia sapkam...:oops:)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ne felejtsük el a 2+ gripenest sem akik szintén mennek.
Úgy mondták a korábbi C-17-es pilótánk is lelépett,...megjött már az új?
Hát egy beszállító csomagolóüzem már felépült nem kevés ember ment el csak oda és az még nem a bmw gyár.
Elhiszem,...annyira nem ismerem a magyarországi munkapiaci viszonyokat,...a felvidékiből indultam ki.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Azthittem atmegy hogy a sertespestis csak hivatkozasi alap a vadhalo miatt./mint pl a lemgyeleknel./

Hát a lengyeleknél nem tudom mi van, de egy állatorvos, élelmiszeripari mérnök éppenséggel tudja mi a kotta, és ha az állateü tisztában van a dologgal, akkor a katonaság is. Vagyis ölég átlátszó.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Most miért?
Szerintem nekünk fejlesztett elektronikával az a változat teljesen megfelelne. Nyilván ha rendesen be is vásárolnánk rakétákból, bombákból. 2-3 századdal már vállalhatóak lennénk szomszédok között is.
Úgy látom nem nagyon vagy tisztában azzal, hányszoros szorzóval kellene számolni Typhoon-beszerzéshez, utána meg üzemeltetéshez a Gripenhez képest. Jellemző, hogy még a hozzánk képest dagadt zsebű osztrákok is szívják miatta a fogukat, pedig ők kizárólag légtérrendészetre használják a soványka egy századnyi gépüket. Nekünk meg Gripenre is csak lízing-formában tellett, magyarán még most sem a miénk egyetlen Griff sem ...
Szóval ne álmodozzunk szerintem se Typhoon-ról se F-35-ről, inkább nézzük meg kiknek telik ezekre a gépekre, aztán hasonlítsuk össze azoknak az országoknak a (vélt vagy valódi) fenyegetettségét és a pénzügyi lehetőségeit a miénkkel. Szerintem nem jövünk ki ebből pozitívan ...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Hát egy beszállító csomagolóüzem már felépült nem kevés ember ment el csak oda és az még nem a bmw gyár.
Egyébként hosszabb távon egy kis munkaerőhiány a jobb verzió. Persze nem a mostani szitu!! De ez kényszeríti rá a cégeket és az államot a béremelésre. Nem pedig a központi politikai szlogenek. 30 év munkanélkülisége után új szitu van. Sztem kell még 1-2 év mki megérti az új rendszert. Persze ha tartós marad.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and borisz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Amugy azt valoban nem ertem minek vesznek uj technkat, ha a fizukat nem emelik meg normalisan :confused:
Hisz konkretan torvenybe foglaljak mennyi letszamot akarnak. Fixre meg van mennyibe kerulne es kesz. Annal nem lehet tobb. Aztan lehet hogy fluktualna a gyarak meg a sereg kozt par ember, de az mindig lesz.

Nekem ez valamiert gyanus. Mert ez annyira alap 1x1 dolog, hogy maga a teny, hogy megsincs normalis emeles kezd gyanussa valni. (veszem lassan ki a fiokbol az alufolia sapkam...:oops:)
Egyébként az utóbbi 2 évben nőtt a honvédséghez tartozó alkalmazottak száma 1000-1500 fős nagyságrenddel. Ez mennyire érinti az aktív állományt és mennyire az egyéb alkalmazottakat nem tudom. Tény: lassabb az emelkedés mint a célkitűzések és a fórumról a visszajelzések még borulátóbbak. Inkabb tovabbi leépülést érzékelnek létszámban mind mennyiségben, mind minőségben. Sztem itt még alapvető es határozott változásra van szükség. Persze ezt beindítani sem egyszerű.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem jelenleg nekünk szükségünk sem lenne f-35-re, nagyon maximum 1 század formájában. Én az új fejlesztésű Gripennel szemezgettem vagy akkor már mi is beállhatnánk a sorba Eurofighter Typhoon rendszeresítők közé. A stealth funkció esetleg akkor lesz megfizethető távolságra, amikor már lecserėltük a teljes régi technikát a zoknitól kezdve a KUB-on keresztül a BTR-ig.
Hát röviden a véleményem...


Egy 4+ gen típust lecserélni egy másik 4+ genre a lehető legbutább dolog. Főleg úgy, hogy az egyik legdrágábbra, aminek képességei mai napig nem épültek ki, pl. CAPTOR-E AESA radar kb. vonalvastagságnyi, ha van egyáltalán széria gépben. Ha meg a Gripenek mellé szereznéd be, akkor mennyi adót emelnél? Mert iszonyatosan drága típusról van szó.

Bármilyen vadászgép beszerzés esetén lényegében csak az F-35A jön szóba. Semmi értelme olyan gépet venni, amik bizonyos szempontból már ma elavultnak számít, mi meg 30+ évre vennénk gépet. Kb. annyi értelme lenne EF T3B-t is venni, mint ma a németektől (ha lenne) új Leopard 2A4-et vagy A5-öt.