Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Nem tudtátok a rakéta méretét?

04-3082587-zur.jpg

Balról jobbra: 9М99, 40N6 и 48N6.

Ezt valami kőműves rajzolta? :)
Nem is tudom műszaki rajzon mikor láttam centiméterben megadott méreteket utoljára. :)

Forrás nélkül ez amúgy nem megbízható adat, sőt, akkor sem feltétlenül még ha a gyártótól is származik...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Ezt valami kőműves rajzolta? :)
Nem is tudom műszaki rajzon mikor láttam centiméterben megadott méreteket utoljára. :)

Forrás nélkül ez amúgy nem megbízható adat, sőt, akkor sem feltétlenül még ha a gyártótól is származik...
Szerencse, hogy centiméteren most sem látsz. Szerintem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 566
113
Ezt valami kőműves rajzolta? :)
Nem is tudom műszaki rajzon mikor láttam centiméterben megadott méreteket utoljára. :)

Forrás nélkül ez amúgy nem megbízható adat, sőt, akkor sem feltétlenül még ha a gyártótól is származik...

Jobb mint a semmi... Egyébként dm-ben van megadva. :) Még pár éve mentettem el a Paralay-ról. De, ha neked jobb adataid vannak , kíváncsian várom.;)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
T

Törölt tag 1945

Guest
Jobb mint a semmi... Egyébként dm-ben van megadva. :) Még pár éve mentettem el a Paralay-ról. De, ha neked jobb adataid vannak , kíváncsian várom.;)

Háááát ez csak találgatás.
Én eddig csak tömegadatot láttam hivatalos forrásból, ahol alig 3%-al nehezebb a 40N6 a 48N6-hoz képest.

rakéta típus - tömege - hatótávolság - rávezetés módja
5V55K - 1480kg - 47km - RPK
5V55R - 1660kg - 75km - SAGG
48N6 - 1800kg - 150km - SAGG
48N6D - 1835kg - 200km - SAGG
48N6DM - 1835kg - 250km - SAGG
40N6 - 1893kg - 380km - aktív önrávezetés
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Szinte biztosan dm. Azt végképp senki nem használja méretezéshez. :)
Jó lesz az inch-nek is...Szerintem.
Nem igazán értelek. dm-ben van rajta. A legszélső az ismert méretű 48N6. A rakétatest átmérője 450 mm, de vezérsíkok is vannak rajta, ezért van kb. 1 méteres tubusban. A rakéta hossza kb. 7 méter. Semmiféle hüvelykről nincs szó.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Jobb mint a semmi... Egyébként dm-ben van megadva. :) Még pár éve mentettem el a Paralay-ról. De, ha neked jobb adataid vannak , kíváncsian várom.;)

Jogos, a kapkodásban csak rénéztem, és egyértelműen nem mm-es volt, de nem esett le, hogy dm... Amit tényleg soha, sehol nem használnak tervrajzon.

Megbízhatóbb (nem ekvivalens a jobbal) adatok nincsenek, erre céloztam... :)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Erdogán szerint Törökországban 2020 áprilisára lesz telepítve az Sz-400 légvédelmi rakéta rendszer. A közös gyártás is tervbe van véve.
1556472881_0:0:3077:2047_1440x900_80_0_1_59f6d4526f75e50fff9765205260bfdd.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
A 98Zs6E osztály (tűzalegység/komplexum) technikai paraméterei:
Maximális célsebesség: 4.800 m/s,
Maximális céldetektálás: 600 km,
HMZ közeli határa: aerodinamikai céloknál: 2 km,
balliszikus céloknál: 7 km,
HMZ távoli határa: aerodinamikai céloknál: 400 km,
balliszikus céloknál: 60 km,
Max. célcsatonák száma: 36 db,
Max. rakéta csatornák száma: 72 db,
Menetből a telepítési idő: 5-10 perc,
Harci készenléti idő: 3 perc,
A komplexum müködési ideje nagyjavításig 10.000 óra,
A berendezések élettartama : legalább 20 év,
Az 5P85SzE2, vagy 5PTE2 indító platformokból 12 db telepíthető.

Egy indító platformon 4 féle szabványos rakéta konténert telepíthetnek egyszerre. Egy blokban 12-12 db 9M96E2, 9M96E aktív radar irányítású, 1 db 48N6E(2,3) változatú és egy eddig ismeretlen típusú légvédelmi rakétát.
A 9M96 változatú rakéták végfázisban kapcsolnak át aktív radar vezérlésre. Amennyiben szükséges, képesek szuper manőverezésre a találkozási pont előtt, 0,025 sec alatt 20 G-vel képesek megnövelni a manőverező képességüket. Hideg indítást alkalmaznak, 30m-en indul be a rakéta hajtómű. A végfázis szakasz kívételével, rádiókorrekciós inerciális vezérlést alkalmaznak a maximális zajszint mentesség miatt.

94171328-deployment-of-the-russian-anti-aircraft-missile-system-of-large-and-medium-range-c-400-triumf-in-the.jpg

maxresdefault.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Oszt miért állítanák ezeket így sorba? Hogy egy rácsapással mindet ki lehessen csinálni?
Mert békeidő van...?
A 98Zs6E osztály (tűzalegység/komplexum) technikai paraméterei:
Maximális célsebesség: 4.800 m/s,
Maximális céldetektálás: 600 km,
HMZ közeli határa: aerodinamikai céloknál: 2 km,
balliszikus céloknál: 7 km,
HMZ távoli határa: aerodinamikai céloknál: 400 km,
balliszikus céloknál: 60 km,
Max. célcsatonák száma: 36 db,
Max. rakéta csatornák száma: 72 db,
Menetből a telepítési idő: 5-10 perc,
Harci készenléti idő: 3 perc,
A komplexum müködési ideje nagyjavításig 10.000 óra,
A berendezések élettartama : legalább 20 év,
Az 5P85SzE2, vagy 5PTE2 indító platformokból 12 db telepíthető.

Egy indító platformon 4 féle szabványos rakéta konténert telepíthetnek egyszerre. Egy blokban 12-12 db 9M96E2, 9M96E aktív radar irányítású, 1 db 48N6E(2,3) változatú és egy eddig ismeretlen típusú légvédelmi rakétát.
A 9M96 változatú rakéták végfázisban kapcsolnak át aktív radar vezérlésre. Amennyiben szükséges, képesek szuper manőverezésre a találkozási pont előtt, 0,025 sec alatt 20 G-vel képesek megnövelni a manőverező képességüket. Hideg indítást alkalmaznak, 30m-en indul be a rakéta hajtómű. A végfázis szakasz kívételével, rádiókorrekciós inerciális vezérlést alkalmaznak a maximális zajszint mentesség miatt.

94171328-deployment-of-the-russian-anti-aircraft-missile-system-of-large-and-medium-range-c-400-triumf-in-the.jpg

maxresdefault.jpg
A célcsatorna számot mi alapján határoztad meg? Mert egyetlen osztálynál nem igazán értem, hogy y 36 db hogyan jön ki. Az aktív vezérléses rakétákat hogyan számoltad? Az Sz-400 tud ugye 12 db SAGG csatornát.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A 98Zs6E osztály (tűzalegység/komplexum) technikai paraméterei:
Maximális célsebesség: 4.800 m/s,
Maximális céldetektálás: 600 km,
HMZ közeli határa: aerodinamikai céloknál: 2 km,
balliszikus céloknál: 7 km,
HMZ távoli határa: aerodinamikai céloknál: 400 km,
balliszikus céloknál: 60 km,
Max. célcsatonák száma: 36 db,
Max. rakéta csatornák száma: 72 db,
Menetből a telepítési idő: 5-10 perc,
Harci készenléti idő: 3 perc,
A komplexum müködési ideje nagyjavításig 10.000 óra,
A berendezések élettartama : legalább 20 év,
Az 5P85SzE2, vagy 5PTE2 indító platformokból 12 db telepíthető.

Egy indító platformon 4 féle szabványos rakéta konténert telepíthetnek egyszerre. Egy blokban 12-12 db 9M96E2, 9M96E aktív radar irányítású, 1 db 48N6E(2,3) változatú és egy eddig ismeretlen típusú légvédelmi rakétát.
A 9M96 változatú rakéták végfázisban kapcsolnak át aktív radar vezérlésre. Amennyiben szükséges, képesek szuper manőverezésre a találkozási pont előtt, 0,025 sec alatt 20 G-vel képesek megnövelni a manőverező képességüket. Hideg indítást alkalmaznak, 30m-en indul be a rakéta hajtómű. A végfázis szakasz kívételével, rádiókorrekciós inerciális vezérlést alkalmaznak a maximális zajszint mentesség miatt.

Húúú, ez nem tudom honnan van, de tele van marhaságokkal.
:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: Python and Pocok75

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
HT Összefoglalóban le lett írva, ami akkoriban tudható volt.

Akkoriban! Nem most volt. Tudom, én is benne voltam.
De a 9M96 rakétákról nem sok minden konkrétumot lehetett tudni. Ráadásul már régen tudjuk, hogy van egy SA-21A verzió, de sajnos nem sok minden ismert róla még most sem.
A 12 db 9M96 rakéta 4x3 db, egy indító platformon. Egy konténerben 3 db van.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Akkoriban! Nem most volt. Tudom, én is benne voltam.
De a 9M96 rakétákról nem sok minden konkrétumot lehetett tudni. Ráadásul már régen tudjuk, hogy van egy SA-21A verzió, de sajnos nem sok minden ismert róla még most sem.
A 12 db 9M96 rakéta 4x3 db, egy indító platformon. Egy konténerben 3 db van.
S-400-LR-SAM-7.jpg