A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

R

rejsz felügyelő

Guest
És azt hogy adják? 11:1?
:D :p
Bocs, de szerintem nem azt akartad írni, h Pars?
Nem. :)
Amúgy én a Patriát favorizálom. Bizonyított, elfogadható árú és sokféle változata van.
mint a 2 ik világháborúban a német "csodafegyvereknél"
A második világháborús fórumokon szokott lenni egy kifejezés a német haditechnika feltétel nélküli dicsőítéséről. Az istenért nem találom persze...
A csodafegyver az inkább a pzh stb.
A csodafegyver a megbecsült, képzett és motivált katona. Minden más csak vas meg műanyag.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
:D :p

Nem. :)
Amúgy én a Patriát favorizálom. Bizonyított, elfogadható árú és sokféle változata van.

A második világháborús fórumokon szokott lenni egy kifejezés a német haditechnika feltétel nélküli dicsőítéséről. Az istenért nem találom persze...

A csodafegyver a megbecsült, képzett és motivált katona. Minden más csak vas meg műanyag.
"A csodafegyver a megbecsült, képzett és motivált katona. Minden más csak vas meg műanyag."
Ez aranyos csak nem teljesen igaz.
Horthy korszak rá a bizonyíték, hogy a motivált jól képzett katona sem elég ha nincs mellette technika.
Horthy balfácán és a maradi tábornoki köre az utolsó pillanatban ismerte fel ezt. Addig nyomatták, hogy a "vasak" csak másodlagosak és a költségvetésre fogták, hogy nem lehet modern balabba.
Eredménye az lett, hogy egy traktort se vezetni tudó és egy karórát vérnyomásmérőnek néző buta ruszki is legyőzött egy ténylegesen értelmes és jól képzett honvédet, mert egy lővészpáncélosba ült ( toldi) amit harckocsinak próbáltak nevezni...
Ha a jól képzett katona mellet fejlett technika van akkor majdnem mindenfajta fölény legyőzhető vagy nagy eséllyel győzhető le.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Miért?
Soroljam?
8x8:
AMV, AMV XP,
6x6:
AMV 6x6, Patria 6x6

És akkor még a tornyokba bele sem mentünk. Az Xp nem úszóképes. A többi elvileg az.
A Patria 6x6-ra most került fel az AMOS aknavetős torony.
És most már mindennek ott Rosomak verziója.
Hja és kell-e/lesz-e IFV alapú fire support jármű. Mind a finnből, mind a lengyelből van már.
Vagy megvesszük oda is a Leokat?

Na? Akkor melyik? ;):p:D


Az XP is úszóképes, ha a kedves vevő úgy kéri.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Az XP is úszóképes, ha a kedves vevő úgy kéri.

Mondjuk, nekem is a Patria a kedvencem. Gondolom azt az XP-t jó pénzért úszóképessé lehet tenni, mert azért nem mindegy, hogy valami eleve úszóképes. Ezért merem remélni, hogy beszerzünk 6x6-ost is, csak olcsóbb, meg gondolom általában úszóképes is. A másik dolog: a környező országokban kik üzemeltetnek mondjuk Patriát? Horvátok esetleg a szlovének ? Meg a lengyelek öszvér Patriát, ha jól tudom. A csehek ugye Pandurt, románok Piranhat, szerbek meg Lazart. Mondjuk, a csehek nagyon megvannak elégedve a Pandurral, ahogy írták a fórumokban, pöpec egy gép, de azért szívesen összehasonlítanám egy olcsóbb technikával. Véleményem szerint azért ezekből olcsóbb verziót is be kell szerezni, mert ahogy lett írva a fórumba, 200 Patria is elmenne, de szerintem ez nem fog menni. Ha már a szállítógép beszerzésen túl lettünk volna, akkor más volna a helyzet, mivel az is vagy több 100 milla. Ezért kellett volna inkább szerintem beszerezni 3 db C27-et mivel úgy hírlik, hogy a németekkel közösködünk az A400-as programban. Ami 200 millióból szerintem kijött volna, na meg ugye plusz a rakétarendszer.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Mondjuk, nekem is a Patria a kedvencem. Gondolom azt az XP-t jó pénzért úszóképessé lehet tenni, mert azért nem mindegy, hogy valami eleve úszóképes. Ezért merem remélni, hogy beszerzünk 6x6-ost is, csak olcsóbb, meg gondolom általában úszóképes is. A másik dolog: a környező országokban kik üzemeltetnek mondjuk Patriát? Horvátok esetleg a szlovének ? Meg a lengyelek öszvér Patriát, ha jól tudom. A csehek ugye Pandurt, románok Piranhat, szerbek meg Lazart. Mondjuk, a csehek nagyon megvannak elégedve a Pandurral, ahogy írták a fórumokban, pöpec egy gép, de azért szívesen összehasonlítanám egy olcsóbb technikával. Véleményem szerint azért ezekből olcsóbb verziót is be kell szerezni, mert ahogy lett írva a fórumba, 200 Patria is elmenne, de szerintem ez nem fog menni. Ha már a szállítógép beszerzésen túl lettünk volna, akkor más volna a helyzet, mivel az is vagy több 100 milla. Ezért kellett volna inkább szerintem beszerezni 3 db C27-et mivel úgy hírlik, hogy a németekkel közösködünk az A400-as programban. Ami 200 millióból szerintem kijött volna, na meg ugye plusz a rakétarendszer.


Eleve úszóképes az XP, ha az úszókittel rendeled (persze az úszóképesség limitálja a maximális tömeget pont, mint a "sima" AMV-nél is, de lehet rendelni az AMV28 modifikációt is, akkor meg 28 tonnáig úszóképes). Maga a test úszóképesre van kialakítva.
A Patria AMV XP és a Boxer jelenleg a kerekes APC/IFV-k csúcsa. A Boxert valamivel jobban fel lehet páncélozni (nagyobb mind az üres, mind maximális tömege), viszont a Boxer egyáltalán nem úszóképes.
Nyilván egyik sem olcsó, de ha rajtam múlna, én ezen kettő közül vennék kerekes APC/IFV-t.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Mondjuk, nekem is a Patria a kedvencem. Gondolom azt az XP-t jó pénzért úszóképessé lehet tenni, mert azért nem mindegy, hogy valami eleve úszóképes. Ezért merem remélni, hogy beszerzünk 6x6-ost is, csak olcsóbb, meg gondolom általában úszóképes is. A másik dolog: a környező országokban kik üzemeltetnek mondjuk Patriát? Horvátok esetleg a szlovének ? Meg a lengyelek öszvér Patriát, ha jól tudom. A csehek ugye Pandurt, románok Piranhat, szerbek meg Lazart. Mondjuk, a csehek nagyon megvannak elégedve a Pandurral, ahogy írták a fórumokban, pöpec egy gép, de azért szívesen összehasonlítanám egy olcsóbb technikával. Véleményem szerint azért ezekből olcsóbb verziót is be kell szerezni, mert ahogy lett írva a fórumba, 200 Patria is elmenne, de szerintem ez nem fog menni. Ha már a szállítógép beszerzésen túl lettünk volna, akkor más volna a helyzet, mivel az is vagy több 100 milla. Ezért kellett volna inkább szerintem beszerezni 3 db C27-et mivel úgy hírlik, hogy a németekkel közösködünk az A400-as programban. Ami 200 millióból szerintem kijött volna, na meg ugye plusz a rakétarendszer.
A Pandur azért gyengébben páncélozott és kevésbé terhelhető a modernebb, akár úszóképes pszh-khoz ( Terrex 2,Arma 2, Pars 2,Patria,Bumerang,stb.) képest. Szerintem a legroszabb döntés lenne Pandurt beszerezni,még a török vasak is jobbnak tűnnek.
Persze a 8x8-asok olyan drágák,hogy politikai okból is szinte 100%-ra veszem azt,hogy nyugati vasat szerzünk be.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Az XP is úszóképes, ha a kedves vevő úgy kéri.
Ebben mondjuk igazad lehet, ugyanakkor tulajdonképpen elveszíti az XP mivoltát. Az XP azért XP, mert a versenyképesség megőrzéséért meg kellett nővelni a felrakható páncél mennyiségét. Ez viszont erősebb futóművet és motort igényelt. Az XP demojárműveiről le is volt szedve a vízi meghajtás.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Mondjuk, nekem is a Patria a kedvencem. Gondolom azt az XP-t jó pénzért úszóképessé lehet tenni, mert azért nem mindegy, hogy valami eleve úszóképes. Ezért merem remélni, hogy beszerzünk 6x6-ost is, csak olcsóbb, meg gondolom általában úszóképes is. A másik dolog: a környező országokban kik üzemeltetnek mondjuk Patriát? Horvátok esetleg a szlovének ? Meg a lengyelek öszvér Patriát, ha jól tudom. A csehek ugye Pandurt, románok Piranhat, szerbek meg Lazart. Mondjuk, a csehek nagyon megvannak elégedve a Pandurral, ahogy írták a fórumokban, pöpec egy gép, de azért szívesen összehasonlítanám egy olcsóbb technikával. Véleményem szerint azért ezekből olcsóbb verziót is be kell szerezni, mert ahogy lett írva a fórumba, 200 Patria is elmenne, de szerintem ez nem fog menni. Ha már a szállítógép beszerzésen túl lettünk volna, akkor más volna a helyzet, mivel az is vagy több 100 milla. Ezért kellett volna inkább szerintem beszerezni 3 db C27-et mivel úgy hírlik, hogy a németekkel közösködünk az A400-as programban. Ami 200 millióból szerintem kijött volna, na meg ugye plusz a rakétarendszer.
Szerintem nálad elég nagy kavarok vannak.
A Patria alap kialakítása kb. 26t-ig úszóképes, úszófeltétekkel 28-ig... Ez nem a pénzen múlik, hanem a fizikai méretein.
Az AMV 6x6-os verzióját gyakorlatilag senki sem rendelte meg (a lengyelek gondolkoztak rajta), mert nem jelent lényegesen kedvezőbb árat, de alapvetően kisebb a hely benne, mert kicsit rövidebb. Én még csak ATGM hordozóban meg APC verzióban láttam róla képet.
Akinek a 8x8 túl drága, annak kezdték el fejleszteni a Patria 6x6-ot, ami a Pasi utódja. Most ott tartanak, hogy gyakorlatilag teljes a termékskála. APC, EÜ, parancsnoki, műszaki, felderítő, és most már NEMO toronnyal is szállítják. Stanag 4-ig fejleszthető a páncélzata, de természetesen ez nem ugyanazt a védettséget jelenti, mint amit az AMV tud.
A lengyeleknek nem öszvér Patriájuk van, hanem a saját iparuk által felfegyverzett, licenceben gyártott járműveik.
A csehek a 200db Pandur 2-esüket 5M/db átlagáron kapták annak idején. 2006-ban. Nem tudhatjuk, hogy pontosan mi volt a csomagban, de szerintem az nem volt olcsónak mondható... :rolleyes: Egy részét otthon csinálták.
De a szlovákok az új AMV XP-ért 5,6M-ós átlagos darabárat fizettek. Ehhez vállalták, hogy a szlovákok tornyát ráfejlesztik a járműre. Az árban elvileg már ez a torony is benne van.
Szerintem a finnek bármilyen tornyot ráraknak nekünk és így is ki fog jönni 7M USD átlagárból 200db esetén. Az kb. 1,4Mrd USD.
Szerintem nagyon fontos dolog lenne, hogy a torony egyezzen a 2 platformon, mind logisztikai, mind C4ISR szempontból. Egyszerűbb lenne az alakulatok közötti mozgás is, ebben az esetben.
A lánctalpas dandár járműveit, én valahol 1,8-2Mrd USD összköltséggel kalkulálom.
A 2 együtt szerintem nem lépi túl a 3,3Mrd USD-t. Az majdnem pont 1000Mrd HUF. Ez a 2 tétel együtt a jelenlegi haderőreform legnagyobb tételei.
Ehhez képest NASAMS (kb. 1Mrd USD) a szállító repcsik (kb.: 300M USD), KMW nehéztechnikák (600M USD), mellékszálak.
A számított rendelkezésre álló keret 3500Mrd HUF. Ebből nem kell a Gripenek leváltanunk. Tehát a fennmaradó 2000Mrd-nak elégnek kell legyen minden másra is.
Ha alapvetően nem Patriát választunk, a nagyságrendek akkor sem változnak. Azt gondolom, hogy a tervekben szereplő keretösszeg lehetővé teszi, hogy kedvünk szerint válasszunk a SZÁMUNKRA legjobb megoldások közül. Természetesen a helyzetet csak javítja, ha idehaza tudjuk őket összeszerelni, gyártani.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Lehet ezert is megerne Ifv-t, Apc-t is egy gyartotol venni, ekkora tetelnel lehet mar kapnank valami kedvezmenyt is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Meg ugye a 2026 alatt elerni kivant 2% nagy valoszinuseggel elorre fog csuszin ahogy a gazdasagi kilatasokkal sincs problema a rendszeres remhirkeltesek ellenere se... Ugyhogy a rendelkezesre allo osszeg meg egesz biztos emelkedni fog a program vegeig amibol lehet majd meg egy kissebb kort lefutni... A gripenek csereje en ugy tudom soha nem volt a 2026 resze... /elokeszulet igen de a csere az nem./ ugyhogy en meg mindig bizakodo vagyok... /es ugye meg mimdig ott a rendszerbol kivont technika ami bar bagatel osszegnek tunik de feherorosz bulgar iranyba ertekesitve bizonyos hanyad bartelbe meg mindig nem utolso tetel lehet/de most az ukran is eleg jo ajanlatokat ad zomebe bartelbe a cseheket kihagyva a rendszerbol egesz jol jarhat a MH .../persze ukranoktol fegyverremdszert nem szabad bartelezni de nagyon sok egyeb mindent igen amire nagy szuksege lenne foleg a harc tamogatoknak es harc biztositoknak./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
Lehet ezert is megerne Ifv-t, Apc-t is egy gyartotol venni, ekkora tetelnel lehet mar kapnank valami kedvezmenyt is.
Meg egy adag kiszolgaltatottsagot.../a kesobbiekben hidd el kifizetnenk a kedvezmenyt duplan alkatreszre szervizre es minden egyeb szolgaltatasra.../ akkor mar inkabb legyen olyan az eszkoz ami bizonyos elemeihez a civil/ipari piacrol hozza is lehet ferni... /ascod./ de a leo2 nek is vannak ilyen egysegei alrendszerei alkatreszei...
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Szerintem nálad elég nagy kavarok vannak.
A Patria alap kialakítása kb. 26t-ig úszóképes, úszófeltétekkel 28-ig... Ez nem a pénzen múlik, hanem a fizikai méretein.
Az AMV 6x6-os verzióját gyakorlatilag senki sem rendelte meg (a lengyelek gondolkoztak rajta), mert nem jelent lényegesen kedvezőbb árat, de alapvetően kisebb a hely benne, mert kicsit rövidebb. Én még csak ATGM hordozóban meg APC verzióban láttam róla képet.
Akinek a 8x8 túl drága, annak kezdték el fejleszteni a Patria 6x6-ot, ami a Pasi utódja. Most ott tartanak, hogy gyakorlatilag teljes a termékskála. APC, EÜ, parancsnoki, műszaki, felderítő, és most már NEMO toronnyal is szállítják. Stanag 4-ig fejleszthető a páncélzata, de természetesen ez nem ugyanazt a védettséget jelenti, mint amit az AMV tud.
A lengyeleknek nem öszvér Patriájuk van, hanem a saját iparuk által felfegyverzett, licenceben gyártott járműveik.
A csehek a 200db Pandur 2-esüket 5M/db átlagáron kapták annak idején. 2006-ban. Nem tudhatjuk, hogy pontosan mi volt a csomagban, de szerintem az nem volt olcsónak mondható... :rolleyes: Egy részét otthon csinálták.
De a szlovákok az új AMV XP-ért 5,6M-ós átlagos darabárat fizettek. Ehhez vállalták, hogy a szlovákok tornyát ráfejlesztik a járműre. Az árban elvileg már ez a torony is benne van.
Szerintem a finnek bármilyen tornyot ráraknak nekünk és így is ki fog jönni 7M USD átlagárból 200db esetén. Az kb. 1,4Mrd USD.
Szerintem nagyon fontos dolog lenne, hogy a torony egyezzen a 2 platformon, mind logisztikai, mind C4ISR szempontból. Egyszerűbb lenne az alakulatok közötti mozgás is, ebben az esetben.
A lánctalpas dandár járműveit, én valahol 1,8-2Mrd USD összköltséggel kalkulálom.
A 2 együtt szerintem nem lépi túl a 3,3Mrd USD-t. Az majdnem pont 1000Mrd HUF. Ez a 2 tétel együtt a jelenlegi haderőreform legnagyobb tételei.
Ehhez képest NASAMS (kb. 1Mrd USD) a szállító repcsik (kb.: 300M USD), KMW nehéztechnikák (600M USD), mellékszálak.
A számított rendelkezésre álló keret 3500Mrd HUF. Ebből nem kell a Gripenek leváltanunk. Tehát a fennmaradó 2000Mrd-nak elégnek kell legyen minden másra is.
Ha alapvetően nem Patriát választunk, a nagyságrendek akkor sem változnak. Azt gondolom, hogy a tervekben szereplő keretösszeg lehetővé teszi, hogy kedvünk szerint válasszunk a SZÁMUNKRA legjobb megoldások közül. Természetesen a helyzetet csak javítja, ha idehaza tudjuk őket összeszerelni, gyártani.
Ezzel szemben a közepesbe maximálisan megfelelne a Griffon-Jaguar páros 2,5 és 5,6 M Usd darabáron ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 315
113
A patria meg ugye scania motor... Szerintem a scaniaval jol jarnank... /az meg hogy a 2 dd kulon motort hasznal kulon gyartotol harcjarmube szerintem siman lehet elony is.../a logisztikai lanca a 2 dd nek amugy is olyan tavoli egymastol.../
Nehez dd eseten a leo mtu a pzh mtu akkor oda passzolna az ascod mtu val...
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
A patria meg ugye scania motor... Szerintem a scaniaval jol jarnank... /az meg hogy a 2 dd kulon motort hasznal kulon gyartotol harcjarmube szerintem siman lehet elony is.../a logisztikai lanca a 2 dd nek amugy is olyan tavoli egymastol.../
Nehez dd eseten a leo mtu a pzh mtu akkor oda passzolna az ascod mtu val...
Ám azok az Mtu-k nem teljesen ugyanazok...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
Ezzel szemben a közepesbe maximálisan megfelelne a Griffon-Jaguar páros 2,5 és 5,6 M Usd darabáron ...
A Jaguár egy felfegyverzett felderítő jármű 3 fő személyzettel.
A Griffon meg egy sima APC.
Az egyik a fegyvert hordozza, a másik meg katonát szállít. És egyik sem úszóképes.
Ez a 2 jármű a török Yalcin és NMS versenytársai, nem az AMV-Boxernek.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Meg egy adag kiszolgaltatottsagot.../a kesobbiekben hidd el kifizetnenk a kedvezmenyt duplan alkatreszre szervizre es minden egyeb szolgaltatasra.../ akkor mar inkabb legyen olyan az eszkoz ami bizonyos elemeihez a civil/ipari piacrol hozza is lehet ferni... /ascod./ de a leo2 nek is vannak ilyen egysegei alrendszerei alkatreszei...

Igaz de ha mar a Leokat meg a Pzh-t is toluk vettuk... :) Kiszolgaltatva meg ki leszunk mindenkepp.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Horthy balfácán és a maradi tábornoki köre az utolsó pillanatban ismerte fel ezt.

Az a tábornoki kar sem volt rosszabb, mint bármelyik nyugat európai, akik bebuktak 1940-ben. A 30-as évek közepéig nem fegyverkezhettünk nehéz vasak terén. Mikor kezdhettük, a háborúig, 1-2 év maradt. Svéd és Cseh, Olasz, tetmékeket vettünk és kezdtünk gyártani. Mert a németek pld nem adtak el harckocsit akkor még senkinek. Hogyan is tudtak volna csodát tenni, olyan rövid idő alatt ? A Huba hadrendek ott vannak, meg lehet nézni hogy is álltunk és mikor. Mikor is kezdődött a győri program, stb.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 697
113
Az a tábornoki kar sem volt rosszabb, mint bármelyik nyugat európai, akik bebuktak 1940-ben. A 30-as évek közepéig nem fegyverkezhettünk nehéz vasak terén. Mikor kezdhettük, a háborúig, 1-2 év maradt. Svéd és Cseh, Olasz, tetmékeket vettünk és kezdtünk gyártani. Mert a németek pld nem adtak el harckocsit akkor még senkinek. Hogyan is tudtak volna csodát tenni, olyan rövid idő alatt ? A Huba hadrendek ott vannak, meg lehet nézni hogy is álltunk és mikor. Mikor is kezdődött a győri program, stb.

Én attól tartok, hogy megint elkésünk. Vagy rossz filmre ülünk be, hiszen minden tegnapra kellett volna. Többek közt 5-10000 fő +.