A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
Sajnos ez nem igaz. Többen mutattunk darabszámokat, beszerzési értékeket. Rosszabbat gyártunk drágábban. A rosszabb alatt nem azt értem, hogy rossz minőségű, hanem azt pl.:
gyenge a motor, nincs ESP, ABS esetleg egy automata váltó.
Papi, tudom mire gondolsz , ismerem a történetet még dolgoztam is rajta, ha MAN jel lenne elöl hidd el hogy még ennél is drágábban gyártanánk a rosszabbat , ami a többit illeti , szerintem csak a motor a gyenge minden más van bennük
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 993
113
Papi, tudom mire gondolsz , ismerem a történetet még dolgoztam is rajta, ha MAN jel lenne elöl hidd el hogy még ennél is drágábban gyártanánk a rosszabbat , ami a többit illeti , szerintem csak a motor a gyenge minden más van bennük
Az újabbakban biztos van, nem tudom hogy azt a verziót mióta gyártjuk, de én már többb automata váltóst láttam mint simát. És úgy néz ki, hogy a felfüggesztés tömítettségének gondját sikerült pár alkatrészcserével megoldani és elkezdték a hiba javítását az összes gépben.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Van bennünk automata váltó meg abs is legalábbis az újabbakban, a motor sajnos valóban a gyengébb van benne. de csak annyi kéne, hogy az erősebbet vesszük hozzá, ez saját döntés volt épp azért mert "falun jó lesz, városba meg nem megyünk" csak a belső piacra készül.
Ennek szívből örülök. Maradt a kilenc sebesség vagy az automatával több lett a fokozatok száma is? Egyébként nem lett volna a Rábákkal semmi gond, egyszerűen annyira lassan megy a GBP, hogy elszaladt 25 év és túllépett rajtuk a technika.

Papi, tudom mire gondolsz , ismerem a történetet még dolgoztam is rajta, ha MAN jel lenne elöl hidd el hogy még ennél is drágábban gyártanánk a rosszabbat , ami a többit illeti , szerintem csak a motor a gyenge minden más van bennük
Én ezt képtelen vagyok elfogadni.
Annak viszont tényleg örülök, hogy már nem csak full fapad Rábákat kapnak a srácok.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 993
113
Ennek szívből örülök. Maradt a kilenc sebesség vagy az automatával több lett a fokozatok száma is? Egyébként nem lett volna a Rábákkal semmi gond, egyszerűen annyira lassan megy a GBP, hogy elszaladt 25 év és túllépett rajtuk a technika.


Én ezt képtelen vagyok elfogadni.
Annak viszont tényleg örülök, hogy már nem csak full fapad Rábákat kapnak a srácok.
Hát nemtudom az amiket tavaly vettünk már klímásak voltak szóval franc se tudja, de elég sok elektronika van benne.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 461
113
https://infostart.hu/belfold/2019/0...iniszterelnok-hogy-nem-tart-igenyt-a-munkamra

Kicsit más, Benkő Tibor nyilatkozik, a HM gazdasági társaságainak átalakításáról.
Ez mi akart lenni?
Meggyőződése, hogy a Honvédelmi Minisztériumnak nem gazdasági társaságokat kell támogatni és irányítani, hanem a katonai képességeket kell visszaállítania azokkal a feladatokkal, amelyeket ma gazdasági társaságok, korábbi katonai szervezetek - például híradós vagy fegyverjavító zászlóalj - látnak el.
Mert nyilvánvaló, hogy vagy értelmetlenül mondta, vagy rosszul írták le.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 461
113
Van bennünk automata váltó meg abs is legalábbis az újabbakban, a motor sajnos valóban a gyengébb van benne. de csak annyi kéne, hogy az erősebbet vesszük hozzá, ez saját döntés volt épp azért mert "falun jó lesz, városba meg nem megyünk" csak a belső piacra készül.
Sőt múltkor be is tettem, hogy a 440-es motorral is volt már H25-ös vízszállító leszállítva itthonra. Csak a megrendelésen múlik.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
A Jaguár egy felfegyverzett felderítő jármű 3 fő személyzettel.
A Griffon meg egy sima APC.
Az egyik a fegyvert hordozza, a másik meg katonát szállít. És egyik sem úszóképes.
Ez a 2 jármű a török Yalcin és NMS versenytársai, nem az AMV-Boxernek.
Kérdés , hogy amit akarunk a közepes dandárba kell e ettől többet tudjon... Az úszóképesség elképzelhető,hogy nem igen lesz szempont. Amennyiben igen , nagyjából a Patria A28- ra redukálódik a dolog , cserébe viszont nem sokkal lesz nagyobb védetség mint a Franciáknál. A nehéz dd-nál meg tuti nem amikor Pumát,Lynxet és Boxert emlegetnek.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Semmi nagyképűség nincs benne csak már unalmas a folytonos fikázódása.Ember emlékezet óta nem volt egy konstruktív hozzászólása.Vagy szerinted ez a kérdés olyan ártatlan volt?Miért nem fér be egy 30% nagyobb harckocsiból ugyan annyi egy azonos méretű hangárba?Semmi másról nem szólt ez a kérdés csak arról,hogy bel tudjon megint kötni valamibe.Amikor meg felhomályositottam az amúgy tök nyilvanvaló dologról elkezd marhaságot beszélni arról,hogy nem tesz fel kényes kérdést.Azért álljon már meg a gyászmenet!
nem akarok senkit megvédeni de mindent tulterveznek. ez pl hidak esetében majdnem biztos mint tobb mint 1.7 de inkabb 2.0 azaz egyedi alkalommal bármit kibir...ciklikusan 2x-es stb igenybevetellel is.ismerve a szokásos "magyar" vagyis szovjet korábbi megoldást a mai magyar hidak 5-10szeres tulterhelest is kacagva kibirnának.ha egymástól 1cm távolságra mennének a 45 tonnás tankok, esetleg röcögne a mai hidak egyike-másika, de ha szépen lassan, akkor bármennyit.kibirnának..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 853
113
Na ez pl hülyeség(kb semmi nem stimmel csak a fegyverfajták)

Pick-this-poster-up-at-the-link-in-my-bio-Here-we.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár