[HUN] T-72 M1

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113

Vajon miért hiányzik szinte minden tankról valami külső alkatrész ? A 4 harckocsi, 4 féle külsóvel bírt a videón. Ebből 1 az AV verzió, a többi szinte felismerhetetlen, a sok hiányzó alkatrész miatt. Vajon ha a telephelyre bemennek, lemossák őket legalább ? Jó lenne már látni valami olyasmit, hogy a zászlóalj minden harckocsija, legalább külsőre egységes képet mutat. Mind felszerelés, mind festés tekintetében. Nehezen tudom elképzelni, hogy nem lehetne pótolni a hiányzó oldalsó gumi burkolatokat, vagy épp ne lehetne felrakni, a hiányzó ködgránátvetőket, azokra, amelyeken nincs. AV verzió állítólag 4 db van, ha van még. Abból is állandóan, csak egyet látni, ha látni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Vajon miért hiányzik szinte minden tankról valami külső alkatrész ? A 4 harckocsi, 4 féle külsóvel bírt a videón. Ebből 1 az AV verzió, a többi szinte felismerhetetlen, a sok hiányzó alkatrész miatt. Vajon ha a telephelyre bemennek, lemossák őket legalább ? Jó lenne már látni valami olyasmit, hogy a zászlóalj minden harckocsija, legalább külsőre egységes képet mutat. Mind felszerelés, mind festés tekintetében. Nehezen tudom elképzelni, hogy nem lehetne pótolni a hiányzó oldalsó gumi burkolatokat, vagy épp ne lehetne felrakni, a hiányzó ködgránátvetőket, azokra, amelyeken nincs. AV verzió állítólag 4 db van, ha van még. Abból is állandóan, csak egyet látni, ha látni.

Mindig meg tudsz lepni!
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Hát sajnos csak 1 lövést, vagyis "találatot" mutatnak.
Felül középen a piros háromszög 1800m.
A juta amire lőnek pár száz mre előtte van.
Úgyhogy a lőtáv szerintem max 1500m.
Én úgy látom mobilon bár látványos a becsapódás de az a cél alatt van.:(

Bár lehet mozgásból lőttek, nem tudom. Akkor meg nincs akkora a táv.
Szerintem illene eltalálni.


Bár lehet csak egy látványos képsort akartak bevágni, és a többi lövés jobban sikerült:rolleyes::D
Vajon miért hiányzik szinte minden tankról valami külső alkatrész ? A 4 harckocsi, 4 féle külsóvel bírt a videón. Ebből 1 az AV verzió, a többi szinte felismerhetetlen, a sok hiányzó alkatrész miatt. Vajon ha a telephelyre bemennek, lemossák őket legalább ? Jó lenne már látni valami olyasmit, hogy a zászlóalj minden harckocsija, legalább külsőre egységes képet mutat. Mind felszerelés, mind festés tekintetében. Nehezen tudom elképzelni, hogy nem lehetne pótolni a hiányzó oldalsó gumi burkolatokat, vagy épp ne lehetne felrakni, a hiányzó ködgránátvetőket, azokra, amelyeken nincs. AV verzió állítólag 4 db van, ha van még. Abból is állandóan, csak egyet látni, ha látni.

Amikor beérnek az első a mosó;):D Az biztos.

A 4 különböző kinézetű, állapotú gép a magyar honvédségi valóság.o_O

Sajnos csak 1 becsapódást látni. A piros háromszög 1800m. A juta cél szerintem párszáz mre előtte van. Úgyhogy kb 1500mre lehet. Ha jólláttam sajna rövid volt az egy látható "találat", bár látványos a becsapódás, de nem találta el.:(

Múltkor ezt írtam csak volt aki leoltot. Én sajnos mind ilyen lövészeteket láttam.

Ha jóhiszemű akarok lenni lehet csak valami látványosat akattak berakni.;)
Ha rosszhiszemű akkor ez volt a legközelebbi találat a célokhoz.:(
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Vajon miért hiányzik szinte minden tankról valami külső alkatrész ? A 4 harckocsi, 4 féle külsóvel bírt a videón. Ebből 1 az AV verzió, a többi szinte felismerhetetlen, a sok hiányzó alkatrész miatt. Vajon ha a telephelyre bemennek, lemossák őket legalább ? Jó lenne már látni valami olyasmit, hogy a zászlóalj minden harckocsija, legalább külsőre egységes képet mutat. Mind felszerelés, mind festés tekintetében. Nehezen tudom elképzelni, hogy nem lehetne pótolni a hiányzó oldalsó gumi burkolatokat, vagy épp ne lehetne felrakni, a hiányzó ködgránátvetőket, azokra, amelyeken nincs. AV verzió állítólag 4 db van, ha van még. Abból is állandóan, csak egyet látni, ha látni.
Valamennyi Szentendrén vagy hol a pokolban is van állítólag valami suliban.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Laptopon megnézve látszik egy 72es ami éppen kidobja a hüvelytalpat.
Ha az lőtt akkor még szomorúbb. Szerintem nincs 1k a távolság.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Egy kameraval vettek fel, igy eselyes hogy nem azt a lovest latod!

Lehetséges.

A hüvelytalp kivetés mindíg a lövés után van közvetlenül? Más videókon csak így láttam.
Egyálltalán, hogyan történik?
És ilyenkor mi van az abv védelemmel? Olyan szintű túlnyomás van esetleg odabent, hogy nem juthat be semmi?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A honvédelem.hu ról :
A képeket elnézve az aszály és a por miatt Szíria felingje van. Egyébként meg biztató az hogy vannak még akik harckocsizónak jelentkeznek. Elismerésem számukra. Reméljük a Leo k megérkezéseig állományban is maradnak.
https://honvedelem.hu/cikk/115345_harckocsi_vezetesi_gyakorlat_tatan

Igazából nem annyira a por, hanem az eltérő kinézetű, rendkívül szakadt, leharcolt járművek, a lehető legváltozatosabb színű, mintájú és formájú egyenruhákba, bakancsokba öltözött személyzet az, ami Szíriához teszi hasonlatossá a képeket! Csak a vasbetonba való síkhálóból kalapált betontörmelék-pótpáncélzat gányolás hiányzik róluk, de nyugodtan be lehet tenni így is egyik-másik képet a Szíria topikba, hogy a tartuszi-expresszel érkezett járműveikkel, valami tigris alakulat készül a latakiai offenzívára!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
“Sajtónyilvános gyakorlatot szervezett a 25. Klapka György Lövészdandár a szomódi lőtéren. A Sárkányharag 2019 elnevezésű szimuláció alkalmával éles- és harckocsi lövészetet is bemutattak a tatai katonák.”

 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Szóljatok,ha láttok vágás nélkül 5-nél több harckocsit egyszerre.Jah és jól mutatja a helyzetet amit elmond a törzsfőnök(a jelenlegit és a múltat is).

elég szomorú de én nem találtam egyszerre 5-nél több harckocsit :/ pedig elvileg a kép alapján amit kirakta facebookra több volt mint 5 ( persze csak ha nem keverem valamivel)