UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
No szép,pálinkás vasárnap reggelt mindenkinek,találtam egy profi videót a piramisokról,ráadásul szinkronizálva van,igaz 1 óra 40 perc,de érdemes végignézni. Egy régész csaj bejárja a bolygót,több,egymástól akár 20 000km távolságra levő,de a piramisokhoz kötődő építmény miatt,megszólalnak benne igazi,világhírű építményeket tervező/kivitelező mérnökök,picit számolgatnak a felhasznált anyag mennyiségét illetően :D ,a megmunkálásról,szállításról is szó esik,elmennek kőfejtőbe,ahol a legmordernebb technikát használják a kövek méretre vágásához :rolleyes:.
De igazából nem ez lényeg,hanem levezeti matematikai,mértani modellekkel,hogy már akkor ismerték a metrikus rendszert az építők,a pít,az aranymetszést,hogy hogyan illeszkedik bele egy,az egyenlítőhöz 30 fokkal eltérő,de azzal megegyező hosszúságú,100km széles gyűrűbe az összes,vagyis rengeteg piramis,hogy ezek hogyan kapcsolódnak a gízaihoz,ill,hogy mitől a szfinksz egy galaktikus léptékű iránytű/naptár.
Csupa véletlen egybeesés :D ,amit 2 derékszöggel,meg 1 ingával összedobtak pár tízezer évvel ezelőtt,ami véletlenül illeszkedik egy globális,és egy galaktikus léptékű rendszerbe.
Csupa meglepő véletlen!:rolleyes::D
Hja,a jó öreg evolúció...
:D:D:D

Pattints pár doboz komlószörpöt,kellemes vasárnap reggeli mozi.;)


Mindenképpen bele fogok nézni, és akkor talán bővebben írok.

Ha az van benne, hogy a piramist az Északi Sarkcsillaghoz tájolták, akkor már kétségeim lesznek, ugyanis a Föld tengelye un. [A luniszoláris precesszió során a Föld forgástengelye, az ekliptika és az égi egyenlítő síkja 23,5°-os hajlásszögének megfelelôen, 2×23,5° = 47°-os nyílásszögû kúp palástja mentén mozog úgy, hogy egy teljes körüljárást közel 25 730 év alatt végez]

precessziós mozgást végez - mint a búgó csiga gyerekjáték - több kitérővel így a piramisok feltételezett építési idején máshol volt a sark.

http://fizikaiszemle.hu/archivum/fsz1305/VolgyesiLajos.pdf

https://hu.wikipedia.org/wiki/Gízai_nagy_piramis

:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Mindenképpen bele fogok nézni, és akkor talán bővebben írok.

Ha az van benne, hogy a piramist az Északi Sarkcsillaghoz tájolták, akkor már kétségeim lesznek, ugyanis a Föld tengelye un. [A luniszoláris precesszió során a Föld forgástengelye, az ekliptika és az égi egyenlítő síkja 23,5°-os hajlásszögének megfelelôen, 2×23,5° = 47°-os nyílásszögû kúp palástja mentén mozog úgy, hogy egy teljes körüljárást közel 25 730 év alatt végez]

precessziós mozgást végez - mint a búgó csiga gyerekjáték - több kitérővel így a piramisok feltételezett építési idején máshol volt a sark.

http://fizikaiszemle.hu/archivum/fsz1305/VolgyesiLajos.pdf

https://hu.wikipedia.org/wiki/Gízai_nagy_piramis

:)


Ne nézz bele!
Nézd végig,érdemes.Valahogy 1:20:00 körül kezdi összefoglalni az egészet,onnan nézd meg legalább.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Ne nézz bele!
Nézd végig,érdemes.Valahogy 1:20:00 körül kezdi összefoglalni az egészet,onnan nézd meg legalább.
Köszi, hogy figyelmeztetsz! :) :)

Hidd el, hogy el tudom dönteni, hogy mikor lapozok vissza, - a munkámnál nagyon sok beszámolót olvastam - még megy a több infó összekapcsolása. Elmondanám, hogy vágyom azon olyan infókra, amely előremutató. :)

Elmondanám, hogy nagyon sokat olvastam és rajzokat készítettem a Nagy Piramissal kapcsolatosan, de még egyszer, még nem néztem meg a videt, mert van nagyon fontos dolgom az Unokáim után:
:)

Ugyanis néha ki kell engedni a gőzt, és ezt le is kell tudni játszani ésszel, kézzel, géppel, mert jó. :)

Ez egy végigjátszás, amit alapból tudni kell. :D

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Tangenciálisan talán bele fér ide. :) Hogy egy kicsit láthassátok, hogy csak vázlatosan mi érdekelt eddig is: A Wincsin talán jobb a kép felbontása, talán Ti tudtok jobbat előkeresni.

Nekem ne firkáljanak mindenféle tudósok, az alábbi képen teljesen tanulmányozható, hogy a Khufu és a Kefrén piramisok teljesen más stílusban építtetek. Az oldalfalakat kell tanulmányozni. A Menkauré talán hasonlít az elsőre, de a kőtömeg töredéke.
Semmiképpen nem merülnék bele ezen témába [ csak annyit, hogy az akkori más fórum olvtárs hozta a Nagy Piramis soronkénti kőréteg vastagságát, grafikonon tudtam ábrázolni a gúla befelé dőlését stabilitásilag, meg a 3 nagy piramis sarkainak összefüggését.)

Elnézést kérek Tőletek a hosszúért, (Ő a hibás : https://forum.htka.hu/members/papajoe.1628/)

necropole-gizeh.jpg



A rendes nagy képen emberek is látszanak.

A homokot kihordták a környékről, azért vannak az az érdekes nyomatok. Sajnos az UFO-k nem segítettek be.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Remélem tudjátok, hogy hol vagyunk piramisilag. :) Szokvány magyar panelházak illesztését gyakorolják 4,5 ezer éve, és nem sokat javult. :)

66689882_172277313940124_7507804949260231526_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
A misztifikált ISO szerinti kövek, amelyeket - talán be informatikáztak a másik kövek mellé, de igen gyorsan dönteni kellett, mert hozták a többit. :)

_0_0_2H6VZ.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ebből az egész piramisos-monolitos sztoriból sztem összesen egy dolog szűrhető le viszonylagos biztonsággal, hogy valami nagyon nem stimmel a történelemfelfogásunkkal. Innentől minden a találgatások mocsarába visz -- ahol persze én is imádok tévelyegni. :) Bocs, ha mótvá, de ez a prezi nagyon érdekes:

 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Mindenképpen több technológiát elfelejtettünk és újra tanultunk.

Nekem csak 1 dolog jut eszembe, hogy a Föld ásványi stb készletéhez nem nagyon nyúltunk időszámítás előtti időkben. Az valószínűsíthető, hogy a piramisok építéséhez a környező / pl libanoni cédrus/ terület faállománya ki lett pusztítva.

A nagyon kemény kőzetek megmunkálása is ment, csak lassan pl. diorit használata.

Nagyon sok érdekes dolog kerül az egyszerű ember látókörébe, amely elsőre meglepi.

Az sem tudjuk, hogy a háborús szokásaink miatt mik mentek veszendőbe.

Nagyon érdekesek a kőeszközök, megmaradtak. Tuti nem csak ennyi volt régen. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Ha jól tudom a piramisok építése idején sokkal zöldebb volt az a környék,mint manapság. Nem homok sivatagban kellet dolgozniuk tudtommal.
Az első piramisokat 8-10,000 évvel ezelőtt kezdték építeni Mezopotámiában (Zikkurat) . Ezeket "másolták" le az egyiptomiak , majd fejlesztették ki a saját dizájnjukat, a ma ismert formát, amelynek előnye, hogy gyorsabban, magasabban és stabilabban lehet építeni, mint a toronytemplomokat (zikkurat).
Ez az időszak a jégkorszak végének a kezdete volt amúgy, konkrétan még mamutok is éltek ekkoriban :D
Elképesztően más lehetett a világ akkoriban :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Ha jól tudom a piramisok építése idején sokkal zöldebb volt az a környék,mint manapság. Nem homok sivatagban kellet dolgozniuk tudtommal.
Az első piramisokat 8-10,000 évvel ezelőtt kezdték építeni Mezopotámiában (Zikkurat) . Ezeket "másolták" le az egyiptomiak , majd fejlesztették ki a saját dizájnjukat, a ma ismert formát, amelynek előnye, hogy gyorsabban, magasabban és stabilabban lehet építeni, mint a toronytemplomokat (zikkurat).
Ez az időszak a jégkorszak végének a kezdete volt amúgy, konkrétan még mamutok is éltek ekkoriban :D
Elképesztően más lehetett a világ akkoriban :eek:
Csak érintőlegesen, mert ezt a témát nagyon lehetne boncolgatni, én talán nem is vagyok teljesen felkészült,talán senki sem.

Az biztosnak ítélem meg, hogy akkor mi le voltunk fagyva [ https://moly.hu/konyvek/szentivanyi-jeno-a-kobaltas-ember ] , arrafelé még szaladgáltak az oroszlánok a ligetesben. Többen úgy vélik, hogy a piramis&társai építése miatt nagyon sok fát kivágtak a környéken /libanoni cédrusok is/, amelynek hatása tovább rontotta a bármi miatti felmelegedés negatív hatását.

Franyesz 1 mondat mi? :D

Elmondják a Szfinx hátán levő vájatok a régi csapadékos időjárás utánzöngéi.

Ezen témákról nagyon sok oldal próbál magyarázatot adni, én csak annyit tennék hozzá, hogy görög Hérodotosz&Társai Co. pár helyszíni terepszemle és élvi sík felhasználásával leírták, hogy a felszíni piramisok csak 1 lófüttyek, mert már akkor is volt bunkerbázis, a Nagy Labirintus.

Izelítő, 1 oldalról:

"De a Labürinthosz a piramisokat is felülmúlja. 12 fedett kapuja van, melyek egymással szembe néznek, hat északi és hat déli irányban egy sorban, és ugyanaz a fal zárja őket kívülről. Kétféle lakosztálya van: föld alattiak és ezek fölött mások, szám szerint 3000, és így mindkettőből 1500. A felső lakosztályokat magam is láttam, mert átmentem rajtuk, és mint szemtanú szólok róluk; de a föld alattiakról csak hallomás után tudtam meg valamit. Mert az egyiptomi őrök semmiképpen nem akarták megmutatni; csak azt mondták, hogy itt vannak az eredetileg ezen Labürinthoszt építő királyoknak és a szent krokodilusoknak a sírjai. Így tehát a föld alatti helyiségekről csak hallomás útján beszélek, a felsőket azonban, melyek minden emberi munkát felülhaladnak, magam is láttam. A kijárások a szobákból és a tekergő utak az udvarokon át nagyon változatosak és számtalan csodát nyújtanak azoknak, kik az udvarból a lakosztályokba, a lakosztályokból a csarnokokba, a csarnokokból más szobákba, és a lakosztályokból más udvarokba mennek át. Mindezek fölött a tető, valamint a falak kőből vannak, ezek pedig tele vannak bevésett alakokkal; minden udvart oszlopok vesznek körül, s ezek igen jól összeillesztett fehér kövekből vannak készítve. A Labürinthosz végén a szögleten egy 40 öl magas piramis emelkedik, melybe nagy alakok vannak bevésve, s alája egy föl"

https://ujvilagtudat.blogspot.com/2015/12/kutatok-megallapitottak-hogy-egy-oriasi.html

http://titokterminal.com/hawara-pir...bb-ezer-eves-struktura-rejti-egyiptom-titkat/

A Nagy Labirintusról, igen régen már olvastam, tehát már nem új nekem az új honlapok anyaga.

Aszt viszont biztosra veszem, hogy a Tomb Raider 4 1 stabil pont. :D


 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
No szép,pálinkás vasárnap reggelt mindenkinek,találtam egy profi videót a piramisokról,ráadásul szinkronizálva van,igaz 1 óra 40 perc,de érdemes végignézni. Egy régész csaj bejárja a bolygót,több,egymástól akár 20 000km távolságra levő,de a piramisokhoz kötődő építmény miatt,megszólalnak benne igazi,világhírű építményeket tervező/kivitelező mérnökök,picit számolgatnak a felhasznált anyag mennyiségét illetően :D ,a megmunkálásról,szállításról is szó esik,elmennek kőfejtőbe,ahol a legmordernebb technikát használják a kövek méretre vágásához :rolleyes:.
De igazából nem ez lényeg,hanem levezeti matematikai,mértani modellekkel,hogy már akkor ismerték a metrikus rendszert az építők,a pít,az aranymetszést,hogy hogyan illeszkedik bele egy,az egyenlítőhöz 30 fokkal eltérő,de azzal megegyező hosszúságú,100km széles gyűrűbe az összes,vagyis rengeteg piramis,hogy ezek hogyan kapcsolódnak a gízaihoz,ill,hogy mitől a szfinksz egy galaktikus léptékű iránytű/naptár.
Csupa véletlen egybeesés :D ,amit 2 derékszöggel,meg 1 ingával összedobtak pár tízezer évvel ezelőtt,ami véletlenül illeszkedik egy globális,és egy galaktikus léptékű rendszerbe.
Csupa meglepő véletlen!:rolleyes::D
Hja,a jó öreg evolúció...
:D:D:D

Pattints pár doboz komlószörpöt,kellemes vasárnap reggeli mozi.;)


Elkezdtem nézni, de nagyon lassan haladok, mivel a családban eü. probléma bekövetkezett. :(
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Unokám született, a kis édes, aki majd rá fog csodálkozni mindezekre és rosszalkodni is fog a mi világnézetünk szerint.

Mindenképpen megnézem,

Még adós vagyok Papajoe piramisos vid-del is válaszig

Erről majd még kellene beszélgetni, valami ionoszféra elhalás, meg sugárszennyeződés is volt.

https://konteo.blogrepublik.eu/2011/02/24/a-tunguzka-rejtely/#comment-108083

Volt valami cikk még ma erről, de elmosták az unokák. :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
"Az új kutatásban részt vevő szakemberek egészen más szemszögből közelítették meg a paradoxont: eszerint az idegenek léteznek, csupán arra várnak, hogy a körülmények megfelelően alakuljanak a látogatáshoz.

A csillagok (és a közelükben lévő bolygók) eltérő pályákon és különböző sebességgel keringenek a galaxisok centruma körül, ám bizonyos időnként rendkívül közel kerülnek egymáshoz.

Az idegenek pontosan erre a pillanatra várnak"


https://www.origo.hu/tudomany/20190...allitja-egy-kutatas.html?utm_source=hirkereso