9/11 elméletek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
Az acel robbanoszerrel torteno vagasahoz nem kell igazabol olyan sok anyag... Foleg ha sulyt is tart... /nekem levannak irva valahol acel hid peldaval./ a termit egyebkent jo acelszerkezetnel. Nem robban. De ategeti magat. De ha sulytarto elemen van akkor meg se kell varni mig ateg az acel tulhevulese epp eleg...

Egyebkent nekem is tulsagosan szabalyozottnak tunt a dolog... Ha milliardokat fizettek volna a munkaert se biztos hogy ilyen munkat tudtak volna vegezni...

Nemtudom hogy konteo e de en elkeozelhetonek tartom hogy akik repulogepet teritenek el volt annyi elorelatas bennuk/fonokeikbe vagy nevezzek barhogy/ hogy biztosra mentek es nemi anyagot helyeztek el a megfelelo pontokon...

Tobb kissebb prestest elhelyezese egymastol tavoli acelgerendakon egy kis termittel megspekelve...

Igazabol eleg ha a belso mag kap az rantja magaval az egesz kocerajt...

Hogy csak a gepek muveltek ezt...Hat nemtudom erdekes hogy mimd ket torony osszeomlott nagyjabol a gepek bevsapodasanak megfelelo idokulonbseggel.. Erdekes hogy az elso nem inditotta meg egybol a masodikat de a masodik se maradt alva se felig magaba roskadva ahogy az elso se felig dolt ossze... Nemtudom a ket osszeomlas tulsagosan jol sikerult es hasonlo volt annak ellenere hogy a gepek nem ugyan ott talaltak el mindket toronyt megis nagyjabol ugyan ugy jatszodott le az egesz...

Majd az unokaink megtudjak mi volt az igazsag. Mi nem valoszinu. Ha megis abbol nagy botrany lenne ha nem a nyilvanos tortenet az igazsag.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
Ha nekem hasonlot kellene csinalnom ugy hogy minel kevesebb meloval jarjon es nem szamit hogy nem 100% os a vegeredmeny. Trotillal hexogenel semtexel es termittel dolgoznak... Kabelezes helyett radiovezerlessel esetleg rgyzsvel csoportonkent. Es nem egy idobe mukodtetnem el... A termitet hagynam dolgozni alsobb szinteken semtexel meginditanam a felso szinteket /magba/ hexogennel alatta trotilbol formalt prestesteket meg a kulso vazszerkezethez pakolasznak befele nezve... Szerepe csak a kulso vaz meggyengitese... Szerintem olyan 5 szint megdolgozasa elegseges is lenne... Nem lenne szukseges a teljes epuletet ala cuccolni... Meginditani aztan csa a gravitacio megoldja a tobbit... Es a lenyeg a mag megrogyasztasa az rantja magaval az egesz kocerajt az biztos... A mag meg mint melosok helye konnyen megkozelitheto akar nagyobb teherrel is eszrevetlen /kit erdekel egy karbantarto festo es egy villanyszerelo aki egy csovezetek szerelovel bandazik.../ott ahol oltonyos max csak atsuhan.../

Persze ez csak jatek a gondolatokkal semmi tobb.., fogalmam nincs a tornyok szerkezeterol se hasonlo... /de tobb kissebb orestest a magba biztos nem vagja ki a biztonsagi uvegeket... De ahhoz hogy meggyengitse az amugy is tulterhelt szerkezetet epp eleg...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
Bar jobban belegondolva eleg lenne valami stabil cucc egy teherliftbe a magba. /es mint oszlop rendszer kiiktatasakor vagy erdo irtaskor/ /mert a magba a acelszerkezet hasonlo lehet./ kozepen logatva megrobbantva a teljes kozepet instabbilla teszi... Es ha alsobb szinteken dolgozik egy kis termit detonacio elott nem sokkal biztosab eredmenyy erheto el. Es magaba roskadas a gravitacio miatt... /erdobe es egyeb muszaki akadajoknal bevallik gondolom ez esetbe is bevalna es hanghatas se valami egetvero hisz elzart a robbanas es viszonylag keves robbanoszer felhasznalasaval jar.../foleg ha cdak egy iranyba tudna a nyomas zome terjedni le vagy fel.../mert ha jol tudom ilyen epuletekbe bizonyos szintenkent at kell szalni nincs nagyon olyan lift ami a tetejeig megy a pincetol... /de ha van is bizttos kell olyanoknak is lenni ami nem teljes szakaszon fut./

Ja ez a legjobb teherlift a magba sok robbanoszerrel stabillal akar a lift rendszererol robbantva robbantogepken hasznalva /liftekbe ugye van tavoli eleres es tartalek energia./ Egy kis termittel alsobbszinteken radolgozva.../ebbol igazabol nem kell sok hisz a logatott robbantas nem csak sugar iranyba korkorosen felyt ki hatast.../hanem fogjuk ra gombebe./ tobb lift eseten meg hajjaj...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
Sok oszlopos /fuggoleges /test egyidejuklegbtorteno rongalasara vagy kidontesere a fugesztett robbamotest a legjobb legyorsabb megoldas... Es tok egyszeru.., a vas vasbetongerendazat meg az /vizszintesre is hat./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
Sot nem is az also hanem a felso szinteket dolgoztatnam meg termittel had gyenguljon es felso szintek csusszanak egybe hogy az alsok ne birjak /sokkal praktikusabb szeerintem joban belegondolbva mint az also szinteket gyengiteni.../ persze kizarolag bontasraszant epuletbe gondolkozom... Mielott meg valaki rosszra gondolna. A felso szintek a fugessztett toltettol a magba megkapnak a kezdomlokest... Es ha eg a felsoszintek nemeike hat anmyi baj legyen... /szigoruan kiuritett epuletrol irok./
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Eddig azt sem tudtam, hogy ki ez a nő.
https://rationalwiki.org/wiki/Judy_Wood

Ha jól értem ez a nő azt a baromságot állítja, hogy irányított energiafegyverrel rombolták le a tornyokat....?
:confused:o_O:eek:

Aranyoskám, a tudomány úgy működik, hogy nem valaminek a nem létét, hanem létét kell bizonyítani. Ha a nő szerint energiafegyver volt, akkor mutassa már meg, hogy mekkora teljesítménye volt és hogyan használják. Az tudjuk, hogy ma is hol tartanak az energiafegyverek. Balsafa UAV-ket tudnak lelövöldözni, ha megteszik az a szívességet, hogy nem manővereznek és nem polírozott felültük van. Egy szutyok AIM-9 méretű rakétát sem tudnának lelőni ma stabilan.

Tehát nem nekem kell bizonyítanom, hogy nem az volt, hanem ő bizonyítsa be, hogy az. Mert akkor ennyi erővel bizonyítsad be, hogy nem a láthatatlan illúziósárkány volt. Hajrá.

Sanszosan ez az utolsó kommentem ebbe a balfasz topikba. Kb. annyi értelme van, mintha a falhoz beszélne az ember. Láthatólag mér arról kis halvány lila fingod sem, hogy mi az a falszifikálhatóság és mi a tudományos módszer, de osztani akarod az észt, ami láthatólag neked nincs.
Tudóskám nyugodj meg, annak is eljön az ideje, ott még nem tartunk. Nagyon hosszú a könyv, és minden állítása alá van támasztva. Maga az energiafegyver Wood következtetése a végén. És igen, először is kizárja az összes scenáriót aminek megtörténte nem volt lehetséges! Ezek után folytatja. Én a könyvet ismertetem, (amennyire lehet egy többszáz oldalast) és engem elsősorban a leomlások mikéntje érdekel - ezért olvastam el a könyvet. Az lehet hogy Judy Wood nem húz ki egy energiaflintát a végén a zsebéből - ahogy te megkövetelnéd, de a szétsíórt adatokat jól érthetően illeszti össze, úgy hogy még egyszer: eddig SENKI nem tudta érdemben cáfolni őt. Ajánlom figyelmedbe a fönti linket az EA911truth szervezettől, Nemerson posztolta. Ha nem vagy túl fáradt a sok baromságtól, akkor nézd csak meg ők mivel magyarázzák a jelenségeket. Én is fárasztónak találom a vitát veled, hovatovább látom hogy jó vagy nem kevés dologban és publikálsz is, tehát akkora gy@kér nem lehetsz.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and zolkas
M

molnibalage

Guest
Tudóskám nyugodj meg, annak is eljön az ideje, ott még nem tartunk. Nagyon hosszú a könyv, és minden állítása alá van támasztva. Maga az energiafegyver Wood következtetése a végén. És igen, először is kizárja az összes scenáriót aminek megtörténte nem volt lehetséges! Ezek után folytatja. Én a könyvet ismertetem, (amennyire lehet egy többszáz oldalast) és engem elsősorban a leomlások mikéntje érdekel - ezért olvastam el a könyvet. Az lehet hogy Judy Wood nem húz ki egy energiaflintát a végén a zsebéből - ahogy te megkövetelnéd, de a szétsíórt adatokat jól érthetően illeszti össze, úgy hogy még egyszer: eddig SENKI nem tudta érdemben cáfolni őt. Ajánlom figyelmedbe a fönti linket az EA911truth szervezettől, Nemerson posztolta. Ha nem vagy túl fáradt a sok baromságtól, akkor nézd csak meg ők mivel magyarázzák a jelenségeket. Én is fárasztónak találom a vitát veled, hovatovább látom hogy jó vagy nem kevés dologban és publikálsz is, tehát akkora gy@kér nem lehetsz.
Az energiafegyver kapcsán cáfolni? Mit kéne? Neki kéne bizonyítania, hogy egy istentudja hány TW-os lézer vagy bármilyen fegyver az hol van, hogyan működik stb.
Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen fegyvert mekkorának képzel el, mi táplálná és miért láthatatlan mindenki számára.
Első körben kiszámolhatnád, hogy mekkora teljesítmény kell az épület át lövéséhez...
Megeszem a kalapom, ha ezt levezeti. Ha ezt elhiszed annál is butább vagy, mint gondoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Az acel robbanoszerrel torteno vagasahoz nem kell igazabol olyan sok anyag... Foleg ha sulyt is tart... /nekem levannak irva valahol acel hid peldaval./ a termit egyebkent jo acelszerkezetnel. Nem robban. De ategeti magat. De ha sulytarto elemen van akkor meg se kell varni mig ateg az acel tulhevulese epp eleg...

Egyebkent nekem is tulsagosan szabalyozottnak tunt a dolog... Ha milliardokat fizettek volna a munkaert se biztos hogy ilyen munkat tudtak volna vegezni...

Nemtudom hogy konteo e de en elkeozelhetonek tartom hogy akik repulogepet teritenek el volt annyi elorelatas bennuk/fonokeikbe vagy nevezzek barhogy/ hogy biztosra mentek es nemi anyagot helyeztek el a megfelelo pontokon...

Tobb kissebb prestest elhelyezese egymastol tavoli acelgerendakon egy kis termittel megspekelve...

Igazabol eleg ha a belso mag kap az rantja magaval az egesz kocerajt...

Hogy csak a gepek muveltek ezt...Hat nemtudom erdekes hogy mimd ket torony osszeomlott nagyjabol a gepek bevsapodasanak megfelelo idokulonbseggel.. Erdekes hogy az elso nem inditotta meg egybol a masodikat de a masodik se maradt alva se felig magaba roskadva ahogy az elso se felig dolt ossze... Nemtudom a ket osszeomlas tulsagosan jol sikerult es hasonlo volt annak ellenere hogy a gepek nem ugyan ott talaltak el mindket toronyt megis nagyjabol ugyan ugy jatszodott le az egesz...

Majd az unokaink megtudjak mi volt az igazsag. Mi nem valoszinu. Ha megis abbol nagy botrany lenne ha nem a nyilvanos tortenet az igazsag.
A Termitre még visszatérünk, ugyanis Wood szerint nem volt nyoma a visszamaradt törmelékben, csak "termitikus" anyagok a robbantást állítók szerint. Tehát csak egyes komponensei a Theritnek, pl aluminium por vagy vasoxid. Wood szerint a komponensek visszamaradása még nem elégséges bizonyíték a Termit használatára.
Továbbá, idézek:" Hogyan lett volna a Termit begyújtva? Nem láttuk már hogy a termitet igen nehéz begyújtani? Volt valaha termit begyújtva távirányítással?Volt valaha többszörös termit robbantás távvezérléssel? És nem láttuk, hogy hogy milyen hosszú időt vesz igénybe az hogy a termit átvágja magát az acélon? Sokkal több mint 8 és 11 másodperc ameddig az állítólagos omlás történt. "
Továbbra is rejtély, hogy a leomló tornyok nem okoztak szignifikáns szeizmikus mozgást....(...)
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
Ha egyesek annyi energiát fektetnének valamilyen biokémiai, magfúziós, vagy akármilyen kutatásba, mint ezekbe a konteó ökörségekbe, sokkal jobban járna mindenki.

De abba ne hagyjátok! Imádom a foteltudósok keresztes hadjáratát a tudomány ellen :D
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Az eddig leírtak közül sztem egy valóban kézzelfogható érv akad a robbanószeres bontás ellenében Wood részéről, hogy ugyanis az előre bekészített tölteteket beindította volna a tűz az épületben. Ebben van ráció. Persze ha van tűzálló megoldás a bontásra használt robbanóanyagok között, akkor ez az érv is bukik, de a robbantáspárti frakció erre nem tér ki. Egyelőre az egyik konteó cáfolja a másikat. Ez is eredmény. :)
 
M

molnibalage

Guest
Az eddig leírtak közül sztem egy valóban kézzelfogható érv akad a robbanószeres bontás ellenében Wood részéről, hogy ugyanis az előre bekészített tölteteket beindította volna a tűz az épületben. Ebben van ráció. Persze ha van tűzálló megoldás a bontásra használt robbanóanyagok között, akkor ez az érv is bukik, de a robbantáspárti frakció erre nem tér ki. Egyelőre az egyik konteó cáfolja a másikat. Ez is eredmény. :)
Meg érintetlenül hagyja az időzítőket....?
Vagy a távvezérlést...?
Ennek ellenére persze a konteósok szerint koordinált marad az egész akár termit, akár nem termit?

Áh, sóhajt legyint...

A Termitre még visszatérünk, ugyanis Wood szerint nem volt nyoma a visszamaradt törmelékben, csak "termitikus" anyagok a robbantást állítók szerint. Tehát csak egyes komponensei a Theritnek, pl aluminium por vagy vasoxid. Wood szerint a komponensek visszamaradása még nem elégséges bizonyíték a Termit használatára.
Továbbá, idézek:" Hogyan lett volna a Termit begyújtva? Nem láttuk már hogy a termitet igen nehéz begyújtani? Volt valaha termit begyújtva távirányítással?Volt valaha többszörös termit robbantás távvezérléssel? És nem láttuk, hogy hogy milyen hosszú időt vesz igénybe az hogy a termit átvágja magát az acélon? Sokkal több mint 8 és 11 másodperc ameddig az állítólagos omlás történt. "
Továbbra is rejtély, hogy a leomló tornyok nem okoztak szignifikáns szeizmikus mozgást....(...)
Most akkor tök jó, hogy egyik konteós szerint termit volt, a másik szerint meg kizárt. LOL

Továbbra is rejtély, hogy mi a frászt akarsz te és a többi gyök2 amíg a kereső használata sem megy. Ezt megtalálni 5 sec volt.
http://911research.wtc7.net/mirrors/guardian/WTC/Seismic/WTC_LDEO_KIM.htm

Collapses of the two WTC towers generated large seismic waves, observed in five states and up to 428 km away...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
A Termitre még visszatérünk, ugyanis Wood szerint nem volt nyoma a visszamaradt törmelékben, csak "termitikus" anyagok a robbantást állítók szerint. Tehát csak egyes komponensei a Theritnek, pl aluminium por vagy vasoxid. Wood szerint a komponensek visszamaradása még nem elégséges bizonyíték a Termit használatára.
Továbbá, idézek:" Hogyan lett volna a Termit begyújtva? Nem láttuk már hogy a termitet igen nehéz begyújtani? Volt valaha termit begyújtva távirányítással?Volt valaha többszörös termit robbantás távvezérléssel? És nem láttuk, hogy hogy milyen hosszú időt vesz igénybe az hogy a termit átvágja magát az acélon? Sokkal több mint 8 és 11 másodperc ameddig az állítólagos omlás történt. "
Továbbra is rejtély, hogy a leomló tornyok nem okoztak szignifikáns szeizmikus mozgást....(...)
A gyutacsnak ha gyutacsos a gyuljtas tok mindegy hogy elektromosan vagy tuzzel kapja... Ha termit maradvanyt valaki megtalal ekkora romhalmazba annakmgratulalok mint leirtad fempor.. A termitnek egyebkent semmit sem kell atvagnia acelszerkezetnel eleg ha elgyengiti a szerkezetet a ho. Azt hogy hogy csinaltak vahy epp nemcsinaltak nem tudom igazabol sosem mozgatott meg a tema. De ha en csinalnak hasonlot biztos fuggesztett toltetet alkalmaznak a magba liftbe es termitret hogy biztos legyen a dolog a termitnek en nem szannak olyan szerepet hogy meginduljon az epulet csupan annyit hogy a fugesztett toltet elmukodese kovetkezteben megindult szint feletti szintek is gyenguljenek ki hogy a rajukhato kissebb erohatas hatasara is zuhanjanak... Es ha par szint megindul onnettol a fizika teszi a dolgat... /en nem mondom hogy igy volt de en igy csinalnam./
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 679
34 573
113
Az eddig leírtak közül sztem egy valóban kézzelfogható érv akad a robbanószeres bontás ellenében Wood részéről, hogy ugyanis az előre bekészített tölteteket beindította volna a tűz az épületben. Ebben van ráció. Persze ha van tűzálló megoldás a bontásra használt robbanóanyagok között, akkor ez az érv is bukik, de a robbantáspárti frakció erre nem tér ki. Egyelőre az egyik konteó cáfolja a másikat. Ez is eredmény. :)

A repülőgépüzemanyag 428 C és 816 C között ég, a thermite gyulladáspontja 1760 C körül van, szóval nem gyullad meg az égő kerozintól.
https://www.reference.com/vehicles/temperature-jet-fuel-burn-e3ad8709cbb3330a
https://chemistry.stackexchange.com/questions/24644/best-ways-to-start-a-thermite-reaction
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Arra vagyok kíváncsi nagyon, hogy mekkora és milyen erőhatás kellett ahhoz, hogy az épületek közepén magasodó vasbeton szerkezetet szinte a szabadesés sebességével pont függőlegesen összenyomja, összetörje? Már csak azért is, mert ha jól értem, ez volt a fő teherviselő szerkezeti elem, ami simán bírta az épület roppant tömegét. Odáig simán elfogadható a hivatalos érvelés, hogy az tűzben meggyengült emeletek leszakadtak erről a "tengelyről" és egymást lezúzva leomlottak. De mi nyomta-zúzta össze magát a tengelyt, ráadásul pontosan függőlegesen? És pont ugyanúgy kétszer egymás után?
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 679
34 573
113
3perc 24mp "Best decision to Pull It" itt a 7-es számú épületről beszél aminek a közelében sem volt semmilyen repülőgép. Pull pedig egy szakzsargon a Controlled Demolition - üzletben, ami az épület szabályozott modon történő megsemmisítését jelenti legtöbször valamiféle pirotechnikai eszközzel.
http://www.controlled-demolition.com/
magyarul talán szabálzozott megsemmistés nek lehet fordítani.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Meg érintetlenül hagyja az időzítőket....?
Vagy a távvezérlést...?
Ennek ellenére persze a konteósok szerint koordinált marad az egész akár termit, akár nem termit?

Áh, sóhajt legyint...


Most akkor tök jó, hogy egyik konteós szerint termit volt, a másik szerint meg kizárt. LOL

Továbbra is rejtély, hogy mi a frászt akarsz te és a többi gyök2 amíg a kereső használata sem megy. Ezt megtalálni 5 sec volt.
http://911research.wtc7.net/mirrors/guardian/WTC/Seismic/WTC_LDEO_KIM.htm

Collapses of the two WTC towers generated large seismic waves, observed in five states and up to 428 km away...
Már volt róla szó kultúrbajnok rektor úr. A Kingdom stadion robbantásánál keletkezett rengésekkel lett összehasonítva, már lett posztolva de keresd meg magad ha ennyire benne vagy. Jó hogy ezt behánytad ide, de már volt. 2.3 Richteres rengések voltak és egyik sem hosszabb 10 másodpercnél, Az alacsonyabb, nagyobb alapterületű, kisebb tömegű Kingdomnál laza talajon ez 52 másodperc.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
A gyutacsnak ha gyutacsos a gyuljtas tok mindegy hogy elektromosan vagy tuzzel kapja... Ha termit maradvanyt valaki megtalal ekkora romhalmazba annakmgratulalok mint leirtad fempor.. A termitnek egyebkent semmit sem kell atvagnia acelszerkezetnel eleg ha elgyengiti a szerkezetet a ho. Azt hogy hogy csinaltak vahy epp nemcsinaltak nem tudom igazabol sosem mozgatott meg a tema. De ha en csinalnak hasonlot biztos fuggesztett toltetet alkalmaznak a magba liftbe es termitret hogy biztos legyen a dolog a termitnek en nem szannak olyan szerepet hogy meginduljon az epulet csupan annyit hogy a fugesztett toltet elmukodese kovetkezteben megindult szint feletti szintek is gyenguljenek ki hogy a rajukhato kissebb erohatas hatasara is zuhanjanak... Es ha par szint megindul onnettol a fizika teszi a dolgat... /en nem mondom hogy igy volt de en igy csinalnam./
Amit mondasz abban van ráció, csaknogy ekkor kellett volna a "pan cake" effektusnak bekövetkeznie, kb így.
https://sites.google.com/a/ualr.edu/operation-rabbit-hole-where-did-the-towers-go/the-collapse-story
Nem ezt láttuk.