[HUN] Carl Gustaf M4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Azt én értem, de ha csak azzal bohóckodsz, attól még nem tanulod meg kezelni.
Életem egyik legnagyobb élménye volt az a 3 gyakorló (értsd dummy fejjel szerelt) RPG amit annak idején elpukkantottam. De nem hinném, hogy ezzel is elértem azt a szintet, hogy egy jóérzésű hadsereg rám bízzon egy RPG-7-est. :p:D
(Én sosem lőttem 9mm-es gyakorlót)
Pl. az RPG-t szeles időben pont az ösztöneiddel - és a hagyományos balisztikus fegyverekkel - ellentétben kell irányozni. ;)
Gondolod te. Van ez meg a szimulátor. Mondjuk úgy, hogy az RPG-hez képest ez akkora váltás, mint abakusztól egy PC-re váltani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Gondolod te. Van ez meg a szimulátor. Mondjuk úgy, hogy az RPG-hez képest ez akkora váltás, mint abakusztól egy PC-re váltani.

A normál gránáttal és nem a szuper optikával azért közel sem.Nem csak mindent tudó optikával kell megtanulni lőni!Sőt amíg az egyszerű red dottal nem megy nem is szabad továbbengedni y kezelőt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 414
113
A normál gránáttal és nem a szuper optikával azért közel sem.Nem csak mindent tudó optikával kell megtanulni lőni!Sőt amíg az egyszerű red dottal nem megy nem is szabad továbbengedni y kezelőt.
Annál is inkább, mert ez nem azonos dolog az RPG-vel. Gondolom nem véletlenül van korlátozva a napi lövések száma... :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
attól, hogy valamikor járt benne svéd levegő, ez csak egy csődarab... :D

A CSepel D-344 és változatai című könyv szerint ebből a verzióból, az FMG-68M-ből összesen 100db-ot építettek anno.
A kazánban gázolajjal tüzeltek, szóval nem kellett fát hasogatni.
Még annyit ír róla, hogy 2012-ben egy nagyon leromlottat felújított egy magángyűjtő, akinek egész kollekciója van Csepelekből.
Csak egy mondat az „annyi van a telephelyeken, mint a retek” kezdetű vélemények alátámasztására:
„Nehéz helyzetet idézett elő a felépítmény műszaki hiányossága hiszen, ilyen berendezéseket sehol nem lehet beszerezni, a már leselejtezett FMG járművekből nem maradt semmi.” (Szintén a könyv szerint a honvédség pontosan 2012-ig használt ilyen kocsikat)
Hogy hogyan találják fel a langyosvizet manapság, azt nem tudom megmondani, de biztos vannak itt akik látták, már, hogy mi van ilyen esetekben. :)
Meglehet hogy gazolajos, bar en fara emlekeztem, a hatuljaban csinaltak a tuzet emlekeim szerint. Lehet az egy masik valtozat volt, vagy xar volt a gazolajos felfutesi rendszere mert amihez szerencsem volt az mar 99-is eleg leharcolt vot, csoda hogy gurult.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
T

Törölt tag 1586

Guest
Csak érdekességnek…
Elég rossz és kicsi a kép de látszik hogy az Aimpoint FCS12-re is lehet NVD-t tenni (meg lehet gázállarcban is használni)
carlgustaff.jpg

az NVD típusát nem tudom kitalálni…

Egy hosszabb videó - sok jó közelivel - ahol M3-mal, teleszkópos irányzékkal, a 84 mm-es TPT 141-es valamint a 7,62-es 553B gyakorló lőszerekkel lőnek
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Off
üDv!
Ott voltam az éleslövészeten vagyis halottam pár száz méterről!
A Csepelek amiket kivittek volt olyan közöttük amiben 40!!!km volt és elindult amikor megpróbálták!
3db vittek ki 2őn szőrös volt még a gumi....pedig volt ott DAC amin realisztikusabb lett volna gyakorolni....
Ez durva. Ennyire nem lehet hulye senki sem. :hadonaszos:
On
 

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Gondolod te. Van ez meg a szimulátor. Mondjuk úgy, hogy az RPG-hez képest ez akkora váltás, mint abakusztól egy PC-re váltani.
Szerinted... fotel huszár

Létezett és még rendszerben is van a PGO-7 típusú optika 2.5x nagyítású ami éjjellátó is egyben ami az RPG-7 és AK-47IF re szerelhető.

Az első 5-6 lövésnél senki sem találta el a Csepeleket pedig optikával tüzeltek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Szerinted... fotel huszár

Létezett és még rendszerben is van a PGO-7 típusú optika 2.5x nagyítású ami éjjellátó is egyben ami az RPG-7 és AK-47IF re szerelhető.

Az első 5-6 lövésnél senki sem találta el a Csepeleket pedig optikával tüzeltek...

Éjjellátó is egyben?Na most újat mondtál!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Nem pontosítottam,te tudod hogyan működik de másnak leírom hogy csak zöld háttér világítást ad amihez kell egy infrasugárvető hogy éjjel tudjad használni tehát egy kezdetleges éjjel látó!

aZ RPG-7 meg nem avult el teljesen mint ahogy az AK sem csak már egyre drágább a fenntartása és nehezen lehet hozzá gránátokat vásárolni.

Előre lépés ez vitathatatlan de ha már mindenképp nagy kontrasztot akarunk keresni akkor

Abakusz RPG-7
PC :Javelin
 
M

molnibalage

Guest
Nem pontosítottam,te tudod hogyan működik de másnak leírom hogy csak zöld háttér világítást ad amihez kell egy infrasugárvető hogy éjjel tudjad használni tehát egy kezdetleges éjjel látó
Tehát akkor hol nem igaz, amit írtam? Aktiv infra vs passzív eszköz szimulatorral.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
Meglehet hogy gazolajos, bar en fara emlekeztem, a hatuljaban csinaltak a tuzet emlekeim szerint. Lehet az egy masik valtozat volt, vagy xar volt a gazolajos felfutesi rendszere mert amihez szerencsem volt az mar 99-is eleg leharcolt vot, csoda hogy gurult.
az azért mélyreható patkolás lehetett, ha átalakítottak egy ilyet fatüzelésűre. :eek::)
üDv!
Ott voltam az éleslövészeten vagyis halottam pár száz méterről!
A Csepelek amiket kivittek volt olyan közöttük amiben 40!!!km volt és elindult amikor megpróbálták!
3db vittek ki 2őn szőrös volt még a gumi....pedig volt ott DAC amin realisztikusabb lett volna gyakorolni....
Szeretném azt hinni, hogy csak „megküldted” a történetet, de a realitásérzékem azt sugallja, hogy semmi sem változott az évek alatt..
Korábban is meggyőződésem volt, hogy a honvéccség felsőbb szintjein a „legnagyobb f@szságok” feliratú ötletládából szemezgetnek néha, mikor már tanácstalanok, hogy milyen állatságot lehetne még csinálni... :(o_O
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
az azért mélyreható patkolás lehetett, ha átalakítottak egy ilyet fatüzelésűre. :eek::)

Szeretném azt hinni, hogy csak „megküldted” a történetet, de a realitásérzékem azt sugallja, hogy semmi sem változott az évek alatt..
Korábban is meggyőződésem volt, hogy a honvéccség felsőbb szintjein a „legnagyobb f@szságok” feliratú ötletládából szemezgetnek néha, mikor már tanácstalanok, hogy milyen állatságot lehetne még csinálni... :(o_O



Nagy mák,hogy a sereg az egyetlen állami pénznyelő,ahol tele vannak jó ötletekkel....:rolleyes::D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
az azért mélyreható patkolás lehetett, ha átalakítottak egy ilyet fatüzelésűre. :eek::)

Szeretném azt hinni, hogy csak „megküldted” a történetet, de a realitásérzékem azt sugallja, hogy semmi sem változott az évek alatt..
Korábban is meggyőződésem volt, hogy a honvéccség felsőbb szintjein a „legnagyobb f@szságok” feliratú ötletládából szemezgetnek néha, mikor már tanácstalanok, hogy milyen állatságot lehetne még csinálni... :(o_O

El sem szabadott volna mondanom csak nem bírtam megállni azt a butaságot ami még mindig körbe veszi a honvédséget az a sok begyöpösödött keményvonalas belülről bomlasztja az egészet!
Leakartak róla venni ezt azt pl lámpa meg kilométeróra és üvöltöztek hogy ez a "népé" semmit sem szabadott levenni még a CSepel feliratot sem...

De a mocskos román DACok azok ott rohadnak hegyekben azokhoz nem nyúlnak...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
El sem szabadott volna mondanom csak nem bírtam megállni azt a butaságot ami még mindig körbe veszi a honvédséget az a sok begyöpösödött keményvonalas belülről bomlasztja az egészet!
Leakartak róla venni ezt azt pl lámpa meg kilométeróra és üvöltöztek hogy ez a "népé" semmit sem szabadott levenni még a CSepel feliratot sem...

De a mocskos román DACok azok ott rohadnak hegyekben azokhoz nem nyúlnak...
Ilyen fogyatékosok vannak a hadseregben???
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
az azért mélyreható patkolás lehetett, ha átalakítottak egy ilyet fatüzelésűre. :eek::)

Szeretném azt hinni, hogy csak „megküldted” a történetet, de a realitásérzékem azt sugallja, hogy semmi sem változott az évek alatt..
Korábban is meggyőződésem volt, hogy a honvéccség felsőbb szintjein a „legnagyobb f@szságok” feliratú ötletládából szemezgetnek néha, mikor már tanácstalanok, hogy milyen állatságot lehetne még csinálni... :(o_O
Passz, en fara emlekeztem. Mondjuk gazolajos kalyhaval futottuk ki a telet akkor Tatan. Gazolaj nelkul. Tornacipok, papucsok, hullott agak, butorok tuntek el benn. Szoval nem tudom mennyire lehetseges benn faval futeni.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci