Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Sajnos akiket érint, azok úgysem néznek ilyen videókat. A videó egyik megjegyzése az tényleg pontos, hogy sok embernek a kocsi motorháztetőbe kéne olvasztania a jogsit, mert közlekedésre szellemileg alkalmatlanok.

Múlt vasárnapi utam Pestre röviden összefoglalva: Valahol a nadapi MOL kút mellett éppen előznék egy lassabb polgártársat (hisz kimenni a külső sávba gáz és inkább csattog 90-100-al középső sávban fenntartva mindenkit), mikor hirtelen az nagy Béemvés faszagyerek vagy 180-al hirtelen megjelent hátulról. (Széljegyzet: a tükröket minden esetben vagy háromszor megnézem biztos nem akar-e senki meglepni suttyomban hátulról) Még szerencse, hogy éppen volt egy kis hely, mert az az idióta az életben nem fékezett (na meg persze nem is akart hisz szerinte a Golfommal hozzá képest egy kis alávaló plebsnek számítok a hierarchiában) és ha belemegy a seggembe akkor az első pofont a szalagkorlát fogja adni, míg a többit a 3 sávban arra járó mit sem sejtő sofőrök akik elé odavágódnak a roncsaim. A bömmeres valszeg komolyabb baj nélkül kiszállt volna, az én földi maradványaim meg kb. Tetris darabokká manifesztálodtak volna át.

Kicsivel később megint csak középső sávban megyek, mikor a kamion mögött menő suzukis akkor akart átmenni a sávomba csak éppenséggel konkrétan mellette voltam. Már rántotta is a kormányt csak éppen észrevette, hogy jé van itt mellettem valami kék paca lehet nem kéne most csattanjak vele. Drágáim ennyire nem tudtok figyelni vagy mégis mi a rosebb?

Harmadszorra a Budaörsi úton a Lánchíd-Szabadság híd irányába való elágazásnál zúzott be elém 10 centire a kocsi bal elejétől egy Passat persze dupla záróvonalon és forgalomtól elzárt területen keresztül. Biztos unta már az utat és mindenki dögöljön meg mellette ő most megnyomja.

Negyedszerre pedig egy biciklikkel rendesen megrakott (nem éppen a legszabályosabb módon) Volvo XC60 jött rá a BAH csomópont lámpájánál, hogy lehet nem a villamossíneken kéne mennie. Az a tény, hogy az előző delikvenshez hasonlóan kb 10 centire kerülte el, hogy ne vágjon oldalba valahogy nem tudta meghatni.

Szóval az ilyeneknek nem a jogsiját kéne a motorházba olvasztani hanem a komplett szép kerek (és vélhetően üres) fejüket...
 
M

molnibalage

Guest
Múlt vasárnapi utam Pestre röviden összefoglalva: Valahol a nadapi MOL kút mellett éppen előznék egy lassabb polgártársat (hisz kimenni a külső sávba gáz és inkább csattog 90-100-al középső sávban fenntartva mindenkit), mikor hirtelen az nagy Béemvés faszagyerek vagy 180-al hirtelen megjelent hátulról. (Széljegyzet: a tükröket minden esetben vagy háromszor megnézem biztos nem akar-e senki meglepni suttyomban hátulról) Még szerencse, hogy éppen volt egy kis hely, mert az az idióta az életben nem fékezett (na meg persze nem is akart hisz szerinte a Golfommal hozzá képest egy kis alávaló plebsnek számítok a hierarchiában) és ha belemegy a seggembe akkor az első pofont a szalagkorlát fogja adni, míg a többit a 3 sávban arra járó mit sem sejtő sofőrök akik elé odavágódnak a roncsaim. A bömmeres valszeg komolyabb baj nélkül kiszállt volna, az én földi maradványaim meg kb. Tetris darabokká manifesztálodtak volna át.

Kicsivel később megint csak középső sávban megyek, mikor a kamion mögött menő suzukis akkor akart átmenni a sávomba csak éppenséggel konkrétan mellette voltam. Már rántotta is a kormányt csak éppen észrevette, hogy jé van itt mellettem valami kék paca lehet nem kéne most csattanjak vele. Drágáim ennyire nem tudtok figyelni vagy mégis mi a rosebb?

Harmadszorra a Budaörsi úton a Lánchíd-Szabadság híd irányába való elágazásnál zúzott be elém 10 centire a kocsi bal elejétől egy Passat persze dupla záróvonalon és forgalomtól elzárt területen keresztül. Biztos unta már az utat és mindenki dögöljön meg mellette ő most megnyomja.

Negyedszerre pedig egy biciklikkel rendesen megrakott (nem éppen a legszabályosabb módon) Volvo XC60 jött rá a BAH csomópont lámpájánál, hogy lehet nem a villamossíneken kéne mennie. Az a tény, hogy az előző delikvenshez hasonlóan kb 10 centire kerülte el, hogy ne vágjon oldalba valahogy nem tudta meghatni.

Szóval az ilyeneknek nem a jogsiját kéne a motorházba olvasztani hanem a komplett szép kerek (és vélhetően üres) fejüket...
Eklatáns példája a videónak. Kocsira, arra van pénz, de észre és felelősségre arra nincs...
https://index.hu/belfold/2019/09/21/mohacs_autobaleset_halal_140-nel/
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and nyugger

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Múlt vasárnapi utam Pestre röviden összefoglalva: Valahol a nadapi MOL kút mellett éppen előznék egy lassabb polgártársat (hisz kimenni a külső sávba gáz és inkább csattog 90-100-al középső sávban fenntartva mindenkit), mikor hirtelen az nagy Béemvés faszagyerek vagy 180-al hirtelen megjelent hátulról. (Széljegyzet: a tükröket minden esetben vagy háromszor megnézem biztos nem akar-e senki meglepni suttyomban hátulról) Még szerencse, hogy éppen volt egy kis hely, mert az az idióta az életben nem fékezett (na meg persze nem is akart hisz szerinte a Golfommal hozzá képest egy kis alávaló plebsnek számítok a hierarchiában) és ha belemegy a seggembe akkor az első pofont a szalagkorlát fogja adni, míg a többit a 3 sávban arra járó mit sem sejtő sofőrök akik elé odavágódnak a roncsaim. A bömmeres valszeg komolyabb baj nélkül kiszállt volna, az én földi maradványaim meg kb. Tetris darabokká manifesztálodtak volna át.

Én ilyenekre rá szoktam húzni. Volt olyan amelyik az én sávomban jött ki a neki balos kanyarból, rásimultam a felezővonalra, alig tudta átrántani a saját sávjába, centikre mentünk el egymás mellett. Visszapillantóból láttam, hogy padlófékkel húzódik az útszélére és nyomja be a villogót. Ciki lehetett a sz*rszagot kivakarni az ülésből.
Mondjuk alapelv, hogy 4.5* alatti autóba be se ülök.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and nyugger

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 763
113
Ooorky

"Én ilyenekre rá szoktam húzni. "

Az aztán sokat segít a helyzeten...:(

molnibalage

"A videó egyik megjegyzése az tényleg pontos, hogy sok embernek a kocsi motorháztetőbe kéne olvasztania a jogsit, mert közlekedésre szellemileg alkalmatlanok."

Ezt sajnos én is napi szinten tapasztalom.
Hogy legyen egy kis önreflexióm, nálam a gyorshajtás a gyakori hiba. A "vicc" az, hogy nem autóúton vagy autópályán, ott jól elvagyok a külsőben is, hanem lakott területen belül vagy kívül. Sajnos sokszor előfordul, hogy 10-20 km/h-val túllépem a sebesség határt. :confused:
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ez egyre gyakoribb lesz, sajnos egyre nagyobb teljesítményű roncsok jönnek németből, csóró fiatalok már nem Swift-ekkel száguldoznak amikkel maximum magukat ölhetik meg.
Kb. mindegy, hogy milyen autó. Nyilván sokat számít a teljesítmény, de az attitűd sztem fontosabb. Ami azért dühítő, mert ha valamire tényleg alkalmas a korszerű propaganda, az pont az emberek attitűdjének "átprogramozása". És még a hülyékre is hat. De ezügyben senki nem tesz semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 763
113
Ooorky

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/09/21/rekord_helyett_elcsomagolt_a_tesla_a_nordschleiferol/

Erről van szó a fenti videóban.
Folyamatosan azt hazudozza a tesla, hogy az ő kocsijaik:
1. Luxus autók (Nemrég tettem be egy videót, ahol látszik, hogy a Lada Granta szintet nem hozzák, nem egy valódi luxus autóét XD)
2. Az ő kocsijuk utcai verseny autó. Hát a fenti cikk erről szól. Gyakorlatilag csalással sem megy nekik. :D
Lehet tanácsot kellene kérniük a Nissantól ez ügyben :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Ooorky

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/09/21/rekord_helyett_elcsomagolt_a_tesla_a_nordschleiferol/

Erről van szó a fenti videóban.
Folyamatosan azt hazudozza a tesla, hogy az ő kocsijaik:
1. Luxus autók (Nemrég tettem be egy videót, ahol látszik, hogy a Lada Granta szintet nem hozzák, nem egy valódi luxus autóét XD)
2. Az ő kocsijuk utcai verseny autó. Hát a fenti cikk erről szól. Gyakorlatilag csalással sem megy nekik. :D
Lehet tanácsot kellene kérniük a Nissantól ez ügyben :rolleyes:

Futólag olvastam valamit, hogy feljelentették őket, mert kivittek valami versenypályához egy 350kW-os dízel aggregátort és éjjel-nappal járatták.
Gondolom ez lehetett az.
"Tiszta" autózás.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 980
113
Amugy had kerdezzem meg mivel toltsem fel a kis elektromos autot ha beut egy tobb napos aramkimaradas mint ujabban minden evben rendszeresen egyes teruleteken az orszagban?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Ooorky

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/09/21/rekord_helyett_elcsomagolt_a_tesla_a_nordschleiferol/

Erről van szó a fenti videóban.
Folyamatosan azt hazudozza a tesla, hogy az ő kocsijaik:
1. Luxus autók (Nemrég tettem be egy videót, ahol látszik, hogy a Lada Granta szintet nem hozzák, nem egy valódi luxus autóét XD)
2. Az ő kocsijuk utcai verseny autó. Hát a fenti cikk erről szól. Gyakorlatilag csalással sem megy nekik. :D
Lehet tanácsot kellene kérniük a Nissantól ez ügyben :rolleyes:

hol reklamoztak utcai versenyautonak?
A 2.6sec 0-100 nem reklam hanem teny. hogy most kivittek uj hajtaslancot versenypalyara tesztelni meg nem reklam.

az Set a szakma luxus kategoriaba sorolja. A 3at nem.

hamar tesla https://m.hvg.hu/cegauto/20190918_H...el_3_a_legnagyobb_peldanyszamban_eladott_auto
 
T

Törölt tag 1945

Guest

A Tesla megint nem hazudtolta meg önmagát, kiváló marketingérzékkel simán ellopták a Frankfurti Autószalon elől a show-t azzal, hogy az elektromos Porsche Taycan köridejét hajszolták a Nürburgringen a Frankfurti Autószalon ideje alatt.
Rekorddöntésre nem került sor, pedig a német sajtóban állították, a Tesla közel 20 másodpercet vert a Porsche Taycanra.
Az amerikaiak persze nem hagyják annyiba a dolgot, hivatalos tájékoztatásuk szerint jövő hónapban visszatérnek Németországba.
Nem nehéz kitalálni, Elon Musk mire készülhet: majd a harmadik negyedéves beszámoló közzétételével nagyjából egy időben dönt rekordot, a befektetői nagy örömére.
 
M

molnibalage

Guest
A Tesla megint nem hazudtolta meg önmagát, kiváló marketingérzékkel simán ellopták a Frankfurti Autószalon elől a show-t azzal, hogy az elektromos Porsche Taycan köridejét hajszolták a Nürburgringen a Frankfurti Autószalon ideje alatt.
Rekorddöntésre nem került sor, pedig a német sajtóban állították, a Tesla közel 20 másodpercet vert a Porsche Taycanra.
Az amerikaiak persze nem hagyják annyiba a dolgot, hivatalos tájékoztatásuk szerint jövő hónapban visszatérnek Németországba.
Nem nehéz kitalálni, Elon Musk mire készülhet: majd a harmadik negyedéves beszámoló közzétételével nagyjából egy időben dönt rekordot, a befektetői nagy örömére.
Akkor megint a piac és befektetők ökörségét látom. Mi frász szempontjából releváns egy ilyen rekord...? Majd azt szeretném látni, amikor bemutatják az áttervezett autót és nem lekommunikálják azt, hogy "nincs baj", hogy ne égjél bent a méregdrága autóban, ami olyan faszán van megtervezve, hogy nem tudsz belőle kiszállni, ha gáz van...

Hogy is szokta @ozymandias mondani? Az olcsó pénz következményeit látjuk...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 980
113
merre laksz hogy tobb napos aramkimaradasok vannak?
Orszagos szinten ertettem nagyobb viharok utan, minden evben megesik egy egy tersegben. Egyszer BP-n is megtortenhetne, erdekes tarsadalmi kiserlet lenne. Amugy ugye biciklivel is elsobbseget kellene adni a zebran gyaloglonak? Mert reggel kis hijan "elutott" egy neni az ovi elott mikor vittem a kolykoket. Kozben meg nezett butan.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 763
113
Hpasp

Jól látod a helyzetet.

Fade

Azt azért remélem vágod, hogy ez az egész történet megint a Teslás nagyot mondásról szól.
Annak a foshalom Tesla S-nek a körideje jelenleg 8:50. A Porshe erre ráver 1 percet utcai autóként.
Forrás:
https://insideevs.com/news/327926/tesla-model-s-p85d-laps-nurburgring-in-850-video/

Most, hogy kilóg a lóláb, hogy ebben is mekkora kamugépek, kitalálták, hogy ők megdöntik az utcai SZÉRIA elektromos autók rekordját.
Erre oda ette őket a fene, egy olyan model S-el, amiben egy prototípus hajtáslánc van ami sokkal erősebb, a képekből látszanak a karbon kerámia fékek, a verseny slic gumik, a teljesen más aerodinamika, úgy sejtem állítható verseny futóművet kapott, meg gondolom belülről kopasz az egész kocsi, hogy könnyebb legyen....
Szerinted mennyire széria az a kocsi? :D
Tudod minek 7:20 körüli az ideje?
Segítek: Enzo Ferrari, Ferrari 488 GTB, Lamborghini Aventedor, Porshe 911 turbo stb....
Persze ők ennél gyorsabbak lesznek széria, utcai kocsival XD
Tudod minek a körideje a 7:05 amiről álmodoznak? A 911 GT3 RS Porshe-nak.... :rolleyes:

De fölösleges is ezen fölforrjon az agyvizem, megmondták a Porshe-sok. Az ő kocsijaikkal addig lehet verseny tempóban menni amíg az üzemanyag/töltés és a gumik bírják. ;)
Más gyártóknál meg nem mindig van így...
(Pl. Nissan GT-R rajtautomatika. 3-5 rajtprogram után szervíz, Porshe 911 meg 1000 rajtprogramra garis....:rolleyes:)