Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Azért a hülyeség csúcsának nevezni túlzás, anno, mikor az 1024x768 volt bevett CRT monitoros felbontás, és jöttek az első 1680x1050 pixeles LCD-k, ott is mondtuk, hogy minek az... :D
Hát, én biztosan nem mondtam. De amikor 5:4 17 colról váltottam 24-re, akkor ott olyan szinten elégedett lettem, hogy otthon max cikkíráshoz kéne +1 db monitor. De hely úgysincs senki.

Nem rossz a 4K, mert az élsimításra kevesebb erőforrás kell. Csak éppen horror erőforrás-igénye van...
4-szeres élsimítás felett nemigen kellett nekem soha semmi. Még az agyonhúzott élsimítás is vérolcsó hardveresen a natív 4K-hoz képest.

Mint játék én sem estem hanyatt tőle. De ezzel együtt a víz meseszép volt a maga idejében, és olyan dolgokat tudott, amik még manapság is sok játékból hiányoznak, például a tengerparti pálmafák gépkarabéllyal való "kivágása", a bizonyos szintig rombolható környezet, stb.
Én anno talán, ha fél órát (?) játszottam vele. Kb. akkor röhögtem el magam az FPS műfaj "fejlődésén", amikor egy üres olajoshordó mögé bújva fedezében voltam egy csónakra szerelt géppuskáétól. Komolytalan. Legalábbis nekem.

övetkező DIY projectnek egy ideális áramlású ház megtervezése és megépítése? ;)
Eszközöm és kézügyességem 0. Ha az ipar számára teljesíthetetlen egy 35 centis lassú forgású venti rápakolása a ház oldalára, akkor részemről menjenek a sunyiba...

Akkor szerintem arra az illetőre ne nagyon hallgas a jövőben PC hardware témák kapcsán... :p
Simán tudja kezelni. ;)
Akkor az egyetlen kérdés, hogy befér-e a jobb VGA a gépbe.

Attól, hogy nem képes kezelni, a RAM-ot még tudod bővíteni, nem? Ez a lényeg ilyenkor...
Csak, ha eltérő típusú RAM cellát teszek be, akkor az mennyit fog adni teljesítményben? Mennyire tudnak együtt dolgozni hatékonyan? Ha értelmes RAM is tehető be és elfér a VGA, akkor óccón megúszhatom a dolgot.

Csak a 128GB SSD helyett köll majd egy új 512GB, amire valahogy át kell tükrözni az OS-emet. Ahhoz sem értek. Aztán valakinek oda lehet ajándékozni azt a meghajtót, én nem tudom mire használni már. Értéke kb. semmi.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hát, én biztosan nem mondtam. De amikor 5:4 17 colról váltottam 24-re, akkor ott olyan szinten elégedett lettem, hogy otthon max cikkíráshoz kéne +1 db monitor. De hely úgysincs senki.

Ezért jó dolog a 21:9-es monitor. ;)

Én anno talán, ha fél órát (?) játszottam vele. Kb. akkor röhögtem el magam az FPS műfaj "fejlődésén", amikor egy üres olajoshordó mögé bújva fedezében voltam egy csónakra szerelt géppuskáétól. Komolytalan. Legalábbis nekem.

Nem sok FPS-ben fogsz normális ballisztikát találni, ez sajna ilyen business. Az Armed Assault széria például ilyen téren nem annyira rossz, csak az meg a másik véglet. Kúszol háromnegyed órán át egy kisváros egyik végéből a másikba, hogy nehogy észrevegyenek, majd egy csattanást hallasz, és meghalsz... :)

Eszközöm és kézügyességem 0. Ha az ipar számára teljesíthetetlen egy 35 centis lassú forgású venti rápakolása a ház oldalára, akkor részemről menjenek a sunyiba...

Sajnos még olyan is ritka, hogy 200mm-es ventikkel dolgoznának. Ami meg van (pl. Cooler Master MasterCase H500) az meg 50e Ft-től kezdődik... :p

Akkor az egyetlen kérdés, hogy befér-e a jobb VGA a gépbe.

315mm-es VGA hossz a maximum a K200-as házadba, gyakorlatilag még a 2500 dolláros nVidia RTX Titan is elfér (290mm). Vannak extrém hosszú VGA-k, de ezeket kerülni kell, ennyi.

Csak, ha eltérő típusú RAM cellát teszek be, akkor az mennyit fog adni teljesítményben? Mennyire tudnak együtt dolgozni hatékonyan? Ha értelmes RAM is tehető be és elfér a VGA, akkor óccón megúszhatom a dolgot.

A RAM-ok terén a kritikus az, hogy együttműködnek-e, én pl. vettem (elvben) azonos Corsair ramokat a meglévőim mellé, aztán kiderült, hogy mégse voltak teljesen azonosak (CL9 vs. CL11), és emiatt instabil volt, így kénytelen voltam BIOS-ban a lassabb RAM-okhoz igazítani az adatokat.
Ideális esetben olyan RAM-okat célszerű beszerezni ilyen RAM bővítéskor, amilyenek már ott figyelnek a gépedben.

A probléma annyi, hogy sajnos a gépbővítésre rákészülés egy orosz rulett. Én pl. pont VGA-t akartam cserélni (a 390-es eléggé horror fogyasztású, tuningolva láttam 300W-os értéket is... :p ), mikor beütött a bányászláz. Hát a VGA csere így elmaradt...

Nehéz kisilabizálni, hogy mikor hogy éri meg fejleszteni. Már ha a pénzügyeket is figyelembe veszed. Én is azért vakaródzom, hogy áruljanak már el valamit a CP2077 gépigényéről, mert ha kevés lesz neki az i5-3570K, akkor nincs mese, gépet kell cserélnem...

Csak a 128GB SSD helyett köll majd egy új 512GB, amire valahogy át kell tükrözni az OS-emet. Ahhoz sem értek. Aztán valakinek oda lehet ajándékozni azt a meghajtót, én nem tudom mire használni már. Értéke kb. semmi.

Először is: mehet a Windows a 128-asra, a játékok meg minden más meg az újra. Nálam is hasonló működik (256GB-os az OS-nek, 256GB a Steam-nek és egy 1TB-os minden másra).

A költözés nem egy ördöngösség, tessék, itt egy leírás...
 
M

molnibalage

Guest
Ezért jó dolog a 21:9-es monitor. ;)
Nem férne el. Nagyon kényelmetlenül egy 28 colos monitor még elférne az asztalon, de aztán game over.

Sajnos még olyan is ritka, hogy 200mm-es ventikkel dolgoznának. Ami meg van (pl. Cooler Master MasterCase H500) az meg 50e Ft-től kezdődik... :p
Azok a ventik is rossz helyen vannak...
A gép oldalára kell nagy venti. Nekem egy tök sima ház 20k ártartományban tudta ezt anno. Csak túl kicsi volt mai szemmel nézve.
A mostani gépen nincs elől venti emlékeim szerint, de annyira jók a belső nagy hűtők, hogy még nyáron sem volt 45C felett soha a belső hőmérséklet.

315mm-es VGA hossz a maximum a K200-as házadba, gyakorlatilag még a 2500 dolláros nVidia RTX Titan is elfér (290mm). Vannak extrém hosszú VGA-k, de ezeket kerülni kell, ennyi.
Szuper.

A RAM-ok terén a kritikus az, hogy együttműködnek-e, én pl. vettem (elvben) azonos Corsair ramokat a meglévőim mellé, aztán kiderült, hogy mégse voltak teljesen azonosak (CL9 vs. CL11), és emiatt instabil volt, így kénytelen voltam BIOS-ban a lassabb RAM-okhoz igazítani az adatokat.
Ideális esetben olyan RAM-okat célszerű beszerezni ilyen RAM bővítéskor, amilyenek már ott figyelnek a gépedben.
Hát pont ez a bajom. Honnan a búbánatból szedjen az ember 5+ éves RAM-ot ma? A végén azzal jár jobban az ember, ha kivágja a régit és vesz két újat?

Nehéz kisilabizálni, hogy mikor hogy éri meg fejleszteni. Már ha a pénzügyeket is figyelembe veszed. .
Én arra készültem rá, hogy 300k és új gép. Ehhez képest 1 db VGA csere és +1 db RAM modulcsere séta a parkban pénzügyileg hála istennek.

Először is: mehet a Windows a 128-asra, a játékok meg minden más meg az újra. Nálam is hasonló működik (256GB-os az OS-nek, 256GB a Steam-nek és egy 1TB-os minden másra).
Nincs elég csatlakozóm, csak ha kihúzom a DVD meghajtót. Mondjuk emberemlékezet óta nem használtam. Én úgy terveztem, hogy az 512-esen lesz a Win és a játékok is.

A költözés nem egy ördöngösség, tessék, itt egy leírás...
Köszi.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 289
113
Először is: mehet a Windows a 128-asra, a játékok meg minden más meg az újra. Nálam is hasonló működik (256GB-os az OS-nek, 256GB a Steam-nek és egy 1TB-os minden másra).
VAAAAGY!!! Veszel mellé 2 másik 128GB-os SSD-t szarérhúgyér', és ha szerencséd van, akkor az alaplapodban van RAID vezérlő, és összefűzöd RAID0-ba.
Na onnantól fénysebesség, meg még tárhelyed is lesz! :p:D:D:D
Ha neked 2db 256-osod van, akkor ez meg alap.
Ezt sosem értettem meg, hogy miért szabdalják fel az emberek partíciókra a HDD-jüket. Mert ami az elején jó megosztásnak tűnik, az később szinte biztosan átalakításra szorul. Mennyi, de mennyi olyan ügyfélgépet látok, amelyiknél a rendszernek van 100-200GB tárhely hagyva, ami ráadásul fülig van (ugyebár a HDD-hez hasonlóan az SSD sebessége is drasztikusan csökken, ha kb. 10% alá megy a szabad hely rajta). A másik adatoknak képeknek fenntartott maradék 800GB-on meg lézeng 30-40-50GB. :)
Aztán meg megy a Partition Magic like UI bámulása, amikor próbálod átméretezni... :cool:
Ha meg RAID-be kötöd, akkor rendelkezésre áll az 500GB-od, ráadásul dupla sebességen. Persze életet erre nem kell rábízni, de asszem néha nem naj, ha törlődnek a mentett játékállások! ;)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Azok a ventik is rossz helyen vannak...
A gép oldalára kell nagy venti. Nekem egy tök sima ház 20k ártartományban tudta ezt anno. Csak túl kicsi volt mai szemmel nézve.

Oldalról megfújva hova megy a levegő? Milyen zajt gerjeszt, ahogy irányt vált?
Ha hosszában megy végig, az nem feltétlenül rossz, csak tényleg át tudjon fújni rajta...

Hát pont ez a bajom. Honnan a búbánatból szedjen az ember 5+ éves RAM-ot ma? A végén azzal jár jobban az ember, ha kivágja a régit és vesz két újat?

Hardverapró például, amúgy az is megoldás, hogy eladod a mostanit, és veszel 4db ugyan olyan 4GB-os modult...

Én arra készültem rá, hogy 300k és új gép. Ehhez képest 1 db VGA csere és +1 db RAM modulcsere séta a parkban pénzügyileg hála istennek.

Nem feltétlen. :p
Először is 300e Ft-ből egyszerűen csak kompromisszummal tudsz új gépet összerakni. Vegyük a GTX 1660-at (ugrik élből az RTX és vele minden kérdőjele), ez nagyjából 80-90 ezer forint, egy jobb B450-es alaplap 37e Ft (nincs PCI-Express 4.0, ez most ugrott), egy Ryzen R5 3600 az 68 ezer, ez eddig hozzávetőleg 195 ezer, és még kell hűz, tápegység, CPU hűtő sem árt és SSD. Lehet sakkozni...

DDR3 Ram? Használtan 16 ezerért kapsz 16GB-os csomagot 2x8GB-os modulból. 150-160 ezerért válogathatsz az RTX 2060 Super, 190-200 ezerért az RTX 2070 Super kártyákból. Utóbbi kettő elég bika kártya ahhoz, hogy később, ha az alapot lecseréled, akkor is maradhatnak. Ezek mellé pedig befér még akár egy 1TB-os SSD is...

Melyik a jobb megoldás?

Nem egyszerű a válasz, mert aztán lehet, hogy 2-3 év múlva általános lesz, hogy a játékok elkezdik kérni a 6-8 magot... De erre nem biztos, hogy lehet építeni...

Nincs elég csatlakozóm, csak ha kihúzom a DVD meghajtót. Mondjuk emberemlékezet óta nem használtam. Én úgy terveztem, hogy az 512-esen lesz a Win és a játékok is.

Wut? Az alaplapod leírása szerint van NVMe képes M.2 csatid, abba van most az SSD? Belerakhatsz akár 1TB-os SSD-t is, csak rakj rá valami hűtőbordát :D
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 975
93
A Dark Rock 3 se olcsó hűtő... :D
Ilyen téren most az Alpenföhn Brocken 3 (EVO) is nagyon jó választás, de én például nézelődöm a Noctua-k irányába. Nagyon durva, hogy hosszú évek után is hozzák ki az új foglalatokhoz a lefogatókat... :)
Egyébként ilyen téren a víz sem garancia a csendre. Egy jó ház viszont sokat számíthat... ;)

A Noctua-val nagyon jó tapasztalatom van, CM Trooper SE házban egy i9-900K-t úgy hűt az NH-D15, hogy nyáron a legmelegebb napon sem pörgött fel... az i9 bőven 70-80% körül kell ketyegjen hogy tekerjen magán
 
M

molnibalage

Guest
Hardverapró például, amúgy az is megoldás, hogy eladod a mostanit, és veszel 4db ugyan olyan 4GB-os modult...
Inkább maradnék a 2x8GB-nál.

DDR3 Ram? Használtan 16 ezerért kapsz 16GB-os csomagot 2x8GB-os modulból. 150-160 ezerért válogathatsz az RTX 2060 Super, 190-200 ezerért az RTX 2070 Super kártyákból. Utóbbi kettő elég bika kártya ahhoz, hogy később, ha az alapot lecseréled, akkor is maradhatnak. Ezek mellé pedig befér még akár egy 1TB-os SSD is...
Teljesen felesleges az 1TB SSD. Az 512-eset is csak azért veszem, mert alig drágább, mint a 256-os...

Nem egyszerű a válasz, mert aztán lehet, hogy 2-3 év múlva általános lesz, hogy a játékok elkezdik kérni a 6-8 magot... De erre nem biztos, hogy lehet építeni...
Mutasson már nekem valaki egy játékot is, ami kihasználta valaha is a sok magot rendesen. A képrenderelő és numerikus számítások ki tudják használni, a játékoknál azt látom, hogy kurvára nem. 1 db mag az megy, a többi meg lötyög mellette...

Wut? Az alaplapod leírása szerint van NVMe képes M.2 csatid, abba van most az SSD? Belerakhatsz akár 1TB-os SSD-t is, csak rakj rá valami hűtőbordát :D
Jelenleg 1 db SSD és 2 db HDD és 1 db DVD van benne. Nincs több power és SATA csatlakozó...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A Noctua-val nagyon jó tapasztalatom van, CM Trooper SE házban egy i9-900K-t úgy hűt az NH-D15, hogy nyáron a legmelegebb napon sem pörgött fel... az i9 bőven 70-80% körül kell ketyegjen hogy tekerjen magán

Hát igen, én sajnáltam anno a pénzt rá, pedig valószínűleg jobban jártam volna vele, mint az AC Freezer 13 Pro CO-val... :(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Inkább maradnék a 2x8GB-nál.


Teljesen felesleges az 1TB SSD. Az 512-eset is csak azért veszem, mert alig drágább, mint a 256-os...


Mutasson már nekem valaki egy játékot is, ami kihasználta valaha is a sok magot rendesen. A képrenderelő és numerikus számítások ki tudják használni, a játékoknál azt látom, hogy kurvára nem. 1 db mag az megy, a többi meg lötyög mellette...


Jelenleg 1 db SSD és 2 db HDD és 1 db DVD van benne. Nincs több power és SATA csatlakozó...

OFF!

World of Tanks!!!Tankjáték 2019!!!

(aki WoT-ozik az érti miről beszélek!)

ON!
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Teljesen felesleges az 1TB SSD. Az 512-eset is csak azért veszem, mert alig drágább, mint a 256-os...

Figyelembe véve, hogy a CP2077-t önmagában olyan 70-90 GB-ra várom... De természetesen a te döntésed. ;)

Mutasson már nekem valaki egy játékot is, ami kihasználta valaha is a sok magot rendesen. A képrenderelő és numerikus számítások ki tudják használni, a játékoknál azt látom, hogy kurvára nem. 1 db mag az megy, a többi meg lötyög mellette...

Pl. Battlefield V. multiban:


Star Citizen (dettó multi):


Jelenleg 1 db SSD és 2 db HDD és 1 db DVD van benne. Nincs több power és SATA csatlakozó...

Akkor még 1x.
M.2 csati az alaplapon. Nem SATA.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Figyelembe véve, hogy a CP2077-t önmagában olyan 70-90 GB-ra várom... De természetesen a te döntésed. ;)
Egynél több AA játék soha nem volt még fent. Ergo lehet az akár 300GB akkor sem érdekel.

Pl. Battlefield V. multiban:


Star Citizen (dettó multi):

Hát, akkor ez a fehér holló. Egyetlen szimet sem láttam még, ami normálisan kezelné, pedig azok aztán számításigényesek...

Akkor még 1x.
M.2 csati az alaplapon. Nem SATA.
Már ezt a szintet sem érem el. Ez milyen csati? Azt tudom, hogy haldoklott a HDD-m és a helyette betett HDD, amire átmentettem az adatokat csak úgy volt bedugható, hogy kihúztam a DVD meghajtót. Ergo 128--->512GB csere lesz és megmarad a 2 HDD és a DVD.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Már ezt a szintet sem érem el. Ez milyen csati? ....
Ne olyanra gondolj, mint a sata. Ilyet keress az alaplapon:
speed-m2.jpg


Ilyet kell beledugni (fontos, hogy a csatlakozó ne M2 sata hanem M2 pcie legyen)
https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-alkatresz/ssd?71=7223
Sokkal gyorsabb még a satás SSDtől is. Win10 desktop 10 sec. Ráadásul nem foglal extra slotot a satákból és nem kell a gépházba hely neki.
A 128as SSDre meg tegyél 1 játékot és élvezd a betöltési sebességet.

A DDR3 és a DDR4 között amúgy nem akkora egetverő a különbség. Keress rá youtubon tesztekre. Alig pár fps. A latencyje a DDR3 nak jobb mint a DDR4 nek és pont ezért nem várnak sokan a DDR5 től csodát mert annak technikai korlátok miatt még rosszabb lesz.

Full HD játéknál nem fogod észrevenni a különbséget. Én sem látom. Asszony gépe DDR4 enyém DDR3. Annyi, hogy az övé gyorsabban betölti a pályát, de ez nem csak a ram miatt, hanem az egész architectúrája 5 évvel fiatalabb mint az enyémnek. Ha elindul a játék semmi különbség nincs.

RAM kompatibilitás sajna nagy lutri. Ha nem pont ugyanaz a széria akkor már lehet nem működik dual channelben. :(
 
T

Törölt tag 008

Guest
Biztos vagy te abban, hogy kevés lesz? Függően attól melyik Xeon, élek a gyanúval, hogy ha nem is ultrán, de elfutna ott is...
SC bétám óóóó elnézést álmodozom ALFÁM van. :D Elfut, nem ez a gond....hanem hogy 2k 144Hz-re akarok majd váltani. Na ott a 1660Ti-t ki kell tekerni arra meg kevés lesz a xeon (full HD ultrához elég ha 70-80%-on megy. Talán sosem volt 100%-ra hosszú távon kitekerve.)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hát, akkor ez a fehér holló. Egyetlen szimet sem láttam még, ami normálisan kezelné, pedig azok aztán számításigényesek...

A Flight Simulator X már ezer éve kihasználta a sok magot, anno direkt ezért vadászták a Xeon procikat a szimulátor fanok.... ;)

Az egy más kérdés, hogy a DCS-en túl nem nagyon van most katonai repülőgép-szimulátor. Az Armed Assault ilyen irányú képességei.... szerények...

Már ezt a szintet sem érem el. Ez milyen csati?

M.2 a neve. A története röviden annyi, hogy a 2,5"-os SATA SSD-k valójában szinte üresek, némelyikben olyan pici NYÁK van, mint egy nagyobb USB Flash tároló. Innen jött az ötlet, hogy akkor lehetne akár ezt a NYÁK-ot közvetlenül is rákötni - kisebb a helyfoglalás, ami például laptopoknál előny. Az M.2 első nekifutásnak a SATA szabványnak megfelelő kommunikációt használtak, csak más csatolófelületen, de ugyan azon a sebességgel.

A második nekifutás az volt, hogy végül is minek a SATA, hiszen a legtöbb modern alaplapon ez úgy működik, hogy egy PCI-Express sávon van rákötve a procira egy SATA vezérlő. A PCI-Express felületen más kommunikációs szabványt használnak, ez az NVMe. A 4x PCI-Express felületen nagyobb az elérhető sávszélessége, szemben a SATA által biztosított nagyjából 580MB/s felső határral, az NVMe már cirka 3300-3600MB/s csúcsra képes PCI-Express 3.0-ás csatin, 4 sáv esetén (a most érkező PCI-Express 4.0 esetében ez felugrik 6000MB/s fölé). Éppen ezért nem mindegy, hogy SATA vagy PCI-Express szabványú az M.2-es SSD, a tied például az alaplap leírása szerint mindkettőre képes, az alaplap BIOS-ában lehet átállítani gondolom.

Tessék, kép róla:

push-down-ssd-m2-socket-flush-standoff-1280x853.jpg


Amúgy a lapodon a CPU alatt található a foglalat, pirossal kiemeltem azt, hogy megy az SSD, és jobb oldalon van maga a csatlakozó:

140_overview.png
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Google keresés 12. oldalán megleltem a megoldást:

A régebben telepített Windows-t kb. 2 éve nem állítottam teljesen le (az alap leállítás valójában nem az), most viszont parancssorból megtettem.
Mivel régi telepítés volt ezért CMS módban boot-olt, ami régebbi notebook-oknál szeret megnyekkenni, boot-oláskor mikor átkerül a vezérlés a BIOS emulációhoz hibásan azt érzékeli, hogy kevés az áramerősség ezért passzív módba kapcsol.
Ezért nem működött se a régi Win 10, se az Ubuntu, a friss telepítésű viszont UEFI-vel boot-ol ezzel megszűnt a probléma.

Da fuq.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 160
113
Valami más.

Van a Global Times-on egy cikk: http://www.globaltimes.cn/content/1165190.shtml Kínaiak csináltak egy 500 Mpixeles kamerát megfigyelő rendszerekhez, és a cikk ilyen baromságokat ír:
The 500-magapixel resolution camera system, five times the 120 million pixel resolution of the human eye, can capture extremely detailed images, the report said.
For example, in a stadium with tens of thousands of people, the camera can shoot a panoramic photo with a clear image of every single human face, the report said.

Ez ugye a néphülyítési szint. Számoltam egy kicsit. Ha egy 500 Megapixeles képen 10 ezer ember van, és egy "ember rész" negyede a fej (ami még nem az arc),
akkor 500 x 10^6 / 10^4 / 4 = 12 500 pixel jut egy fejre, ami kb. egy 112 x 112 pixeles kép.

Ami a közelében nincs annak, hogy arról érdemi hatásfokú (>98%) arcfelismerést lehessen csinálni. Már amikor az illető pont szembe néz, és a fényviszonyok (nap, árnyék) is kedvezőek.
----------------------------------------------------------------------------

Van valakinek információja arról, hogy mekkora kép kell egy normális arcfelismeréshez?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 289
113
Google keresés 12. oldalán megleltem a megoldást:

A régebben telepített Windows-t kb. 2 éve nem állítottam teljesen le (az alap leállítás valójában nem az), most viszont parancssorból megtettem.
Mivel régi telepítés volt ezért CMS módban boot-olt, ami régebbi notebook-oknál szeret megnyekkenni, boot-oláskor mikor átkerül a vezérlés a BIOS emulációhoz hibásan azt érzékeli, hogy kevés az áramerősség ezért passzív módba kapcsol.
Ezért nem működött se a régi Win 10, se az Ubuntu, a friss telepítésű viszont UEFI-vel boot-ol ezzel megszűnt a probléma.

Da fuq.
Egy rendes szervizes ilyenkor azt mondja, hogy "Ugye mondtam, hogy a Windows a hibás"! :p:D
AHAHAHA :hadonaszos:
Normálisan ilyen szép megfejtésekre nincs idő. :)
Viszont az is jó dolog, hogyha valaki látja, hogy mit szopsz ilyenkor, akkor felértékeli, ha csak 2 szervizórát számolsz ki neki...pedig 10-et is számlázhattál volna.:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711