[HUN] Carl Gustaf M4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 073
13 701
113
Szerinted... fotel huszár

Létezett és még rendszerben is van a PGO-7 típusú optika 2.5x nagyítású ami éjjellátó is egyben ami az RPG-7 és AK-47IF re szerelhető.

Az első 5-6 lövésnél senki sem találta el a Csepeleket pedig optikával tüzeltek...


Milyen távolságra voltak a Csepelek?
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
Kiskörösön voltam baka,95-ben ez volt az egyetlen vv ezred(laktanya)az országban volt dolgom fmg csepelel, soha nem lehetet azt fával fűteni és negyedévente az 1 hetes kitelepüléseken az volt a zuhanyzósátor,volt melegvíz (télen is),normális nyomás (nem permetező) és mindenkinek jutott :) jobb volt ilyen szempontbol mint a laktanyában ahol széntűzelésű kazán volt 200 emberre amiből jó ha 50 tudott melegvízben fürdeni. Nyáron szinte nem is volt a laktanyában a fmg csepel mert mentek kitelepültek nyáritáborokba fürdőnek. Ja és az egyik majdnem megjárta koszovót mert a jenkiknek bedöglött a saját rendszerük és segítséget kértek a MH-től ,ment egy csepel, már a gyülekezési körletben és osztották a golyóállómellényeket amikor kiderült 1,már megoldva a probléma2 a sorállományú sofőr nem mehet küldetésbe :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
100-150m

Főlé ment és jobbra az első pár lövés utána kezdték el eltalálni,volt olyan hogy sorozatot lőttek 1 másodperces indítási közzel egyszerre 6an
Gyonyoru, ha rpg utan szabadon az osszes bakat meg akarjak tanitani erre a sved cuccra akkor kell bele granat dogivel. Ugy latszik hiaba hiperszuper eszkoz meg megszuperebb celzo rajta 100 meter is kihivas elsore vele.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 582
63 950
113
Kiskörösön voltam baka,95-ben ez volt az egyetlen vv ezred(laktanya)az országban volt dolgom fmg csepelel, soha nem lehetet azt fával fűteni és negyedévente az 1 hetes kitelepüléseken az volt a zuhanyzósátor,volt melegvíz (télen is),normális nyomás (nem permetező) és mindenkinek jutott :) jobb volt ilyen szempontbol mint a laktanyában ahol széntűzelésű kazán volt 200 emberre amiből jó ha 50 tudott melegvízben fürdeni. Nyáron szinte nem is volt a laktanyában a fmg csepel mert mentek kitelepültek nyáritáborokba fürdőnek. Ja és az egyik majdnem megjárta koszovót mert a jenkiknek bedöglött a saját rendszerük és segítséget kértek a MH-től ,ment egy csepel, már a gyülekezési körletben és osztották a golyóállómellényeket amikor kiderült 1,már megoldva a probléma2 a sorállományú sofőr nem mehet küldetésbe :D
Koszi, akkor en emlekeztem rosszul. Megododott a kerdes.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 073
13 701
113
100-150m

Főlé ment és jobbra az első pár lövés utána kezdték el eltalálni,volt olyan hogy sorozatot lőttek 1 másodperces indítási közzel egyszerre 6an


Hát fura.
Nincs valami hidegbelövő vagy más módszer, hogy azért ilyen távról egy ekkora célt elsőre eltaláljanak?

Én 2 évig voltam rpg-s de 200m-nél kisebb távra nem is lőttünk. Főleg nem ekkora célra.

Bár lehet ők is sajnálták a Csepelt. :D:D:D
És nem volt szívük eltalálni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 301
113
Hát fura.
Nincs valami hidegbelövő vagy más módszer, hogy azért ilyen távról egy ekkora célt elsőre eltaláljanak?

Én 2 évig voltam rpg-s de 200m-nél kisebb távra nem is lőttünk. Főleg nem ekkora célra.

Bár lehet ők is sajnálták a Csepelt. :D:D:D
És nem volt szívük eltalálni.
Vagy aszontak addig lo mindenki a cg veel ameddig el nem talalja a celt :D :p /oszt ja senki nem akarta eltalalni hogy tobbet lohessen. /nem komoly./
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
El sem szabadott volna mondanom csak nem bírtam megállni azt a butaságot ami még mindig körbe veszi a honvédséget az a sok begyöpösödött keményvonalas belülről bomlasztja az egészet!
Leakartak róla venni ezt azt pl lámpa meg kilométeróra és üvöltöztek hogy ez a "népé" semmit sem szabadott levenni még a CSepel feliratot sem...

De a mocskos román DACok azok ott rohadnak hegyekben azokhoz nem nyúlnak...
Az ilyen részletekből látszik, hogy eseknél ferde a magyar érzelem.... egy normális ember a dacokat választja alapból és burkoltan utal rá kire kell lőni. Youtoben jó videó anyag lett volna a dac kilővése.
 
  • Tetszik
Reactions: AGRESSOR88
T

Törölt tag 1586

Guest
100-150m
Főlé ment és jobbra az első pár lövés utána kezdték el eltalálni,volt olyan hogy sorozatot lőttek 1 másodperces indítási közzel egyszerre 6an

Érdekes...eddig azt írtad hogy csak hallottad a lövéseket, de nem láttad
üDv!
Ott voltam az éleslövészeten, vagyis halottam pár száz méterről!

Mindenesetre az egyik videóban a nyilatkozó katona elmondta hogy 300 m-ről lőttek...

 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Érdekes...eddig azt írtad hogy csak hallottad a lövéseket, de nem láttad


Mindenesetre az egyik videóban a nyilatkozó katona elmondta hogy 300 m-ről lőttek...

A lőtér biztosító társaim mondták mivel ők pontosan ott voltak és látták az egészet én attól pár száz méterre a táborban....
A másik hogy ott mentem el az úton akkor sorakoztak fel és várták a vezérkart pontosan láttam az egészet hogy hány gép volt kint és milyen messze,de az is lehet hogy valamelyik teherautóra közelebbről valamelyikre távolabbról lőttek...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A lőtér biztosító társaim mondták mivel ők pontosan ott voltak és látták az egészet én attól pár száz méterre a táborban....
A másik hogy ott mentem el az úton akkor sorakoztak fel és várták a vezérkart pontosan láttam az egészet hogy hány gép volt kint és milyen messze,de az is lehet hogy valamelyik teherautóra közelebbről valamelyikre távolabbról lőttek...
:):):)
 
M

molnibalage

Guest

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Ezt ki is lehet számolni, de ez miért is lett fontos? Az kép infó között ott van, hogy 155 mm fókusz mellett lőtték. Ezzel kb. 15-18 fokos látószög adódik ki. Az alakok két széle közötti távolság kb. 5,5 méter. Lehet számolni.
De mi is most a kérdés? Hogy egyetlen lövészet eredményén rugózzon valaki?
Azon rugóznak, hogy agressor azt írta, hogy 200m volt a távolság, a hivatalos közlemény szerint 300m.
 
M

molnibalage

Guest
Azon rugóznak, hogy agressor azt írta, hogy 200m volt a távolság, a hivatalos közlemény szerint 300m.
Értem.
A bibi az, hogy nem tudom, hogy Zord elforgatta-e a kamerát vagy sem, vagy csak legvágta a kép széleit. Mert ez befolyásolja a számítást.
  • A Csepel teherautó hossza 6,7 méter.
  • A kép 421 pixel széles, ebből kb. 102 pixel a teherautó.
  • Zord az emberek mögött állt valamennyivel, az alakok két széle között 5,5-6 méter van.
  • A kérdés az, hogy akkor a 155 mm-es fókusztávból becsült szög mennyire pontos, mert adott látószög esetén a teherautó távolságában akkor számolható a kép szélessége méterben és annak kb. 1/4,12-ed része a teherautó.
Ezzel lehet számolgatni.
https://www.pointsinfocus.com/tools...av":"9","fl":155,"d":270000,"cm":"0"}],"m":1}

Ez 270 métert hoz ki a képtől, ami 250 méter tája lehet a lövészektől.

De nem lenne egyszerűbb megkérdezni Zord-ot...? Megtettem...
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74