A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Mar az is lehet, hovy túlvagyunk rajta csak észre sem vettük. o_O
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20190923/zsiday-ennyi-volt-a-valsag-401705

2008-2009 óta minden gazdaságpolitikus retteg a legapróbb lassulástól is, attól félve, hogy ismét totális összeomlás következik be. Megelőzendő az új válságot, már idejekorán ellövik az összes puskaport, és remegve próbálják megakadályozni a recessziót

Ennélfogva könnyen lehetséges, hogy a mindenki által várt válság már le is zajlott 2018-19-ben: próbált kibontakozni, de csírájában el lett fojtva



Na, ez úgy néz ki, urak, hogy ezt Misike jól megnyirbálta. Ugye, 3500-ból lett 1500-1700 milliárd.Én már csak arra tudok gondolni, hogy eddig beszerzett és még nyilvánosságra nem hozott beszerzések is benne vannak, de ez az összeg, akkor is necces. Úgyhogy lehetséges, hogy búcsút kell mondani 1-2 nagyobb beszerzésnek vagy esetleg veszünk belőle pár tucatot, lásd: a 200 Puma meg esetleges későbbi vadászgép beszerzés és esetleg APC beszerzés, amin állítólag most dolgoznak , mert ebből az összegből még olcsóbb , megfelelő mennyiségű török, meg stb, stb olcsóbb cucc sem jön ki. Én már annak is örülök, hogy az eddig megrendelt cuccok egyáltalán ideérnek. A szállítógépekről meg annyit, amit rájuk szántunk kijön belőle gondolom vagy 3db C27-es. A másik dolog: annak idején, úgy tudom, hogy 20 db közepes helikopterről volt szó, ami összement 16 darabra, ha nem jól tudom, javítsatok ki. Úgyhogy fel kell készülni, lehet lesz ebből még használt technika is. Én személy szerint mindenből a legbiztonságosabbat és legjobbat szeretném, mert technikát lehet pótolni , de emberi életet nem. Egy kérdésem volna felétek: A fórumban írták, hogy a Puma a legbiztonságosabb IFV, de az is elhangzott, hogy a NAMER. Valami csoda folytán Namer meg Eitan kombinációt is el tudnék képzelni, de én csak mint laikusként kérdésem a hozzáértőket.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Na, ez úgy néz ki, urak, hogy ezt Misike jól megnyirbálta. Ugye, 3500-ból lett 1500-1700 milliárd.Én már csak arra tudok gondolni, hogy eddig beszerzett és még nyilvánosságra nem hozott beszerzések is benne vannak, de ez az összeg, akkor is necces. Úgyhogy lehetséges, hogy búcsút kell mondani 1-2 nagyobb beszerzésnek vagy esetleg veszünk belőle pár tucatot, lásd: a 200 Puma meg esetleges későbbi vadászgép beszerzés és esetleg APC beszerzés, amin állítólag most dolgoznak , mert ebből az összegből még olcsóbb , megfelelő mennyiségű török, meg stb, stb olcsóbb cucc sem jön ki. Én már annak is örülök, hogy az eddig megrendelt cuccok egyáltalán ideérnek. A szállítógépekről meg annyit, amit rájuk szántunk kijön belőle gondolom vagy 3db C27-es. A másik dolog: annak idején, úgy tudom, hogy 20 db közepes helikopterről volt szó, ami összement 16 darabra, ha nem jól tudom, javítsatok ki. Úgyhogy fel kell készülni, lehet lesz ebből még használt technika is. Én személy szerint mindenből a legbiztonságosabbat és legjobbat szeretném, mert technikát lehet pótolni , de emberi életet nem. Egy kérdésem volna felétek: A fórumban írták, hogy a Puma a legbiztonságosabb IFV, de az is elhangzott, hogy a NAMER. Valami csoda folytán Namer meg Eitan kombinációt is el tudnék képzelni, de én csak mint laikusként kérdésem a hozzáértőket.
Ugy gondolom nem olyan rózsás az orszagunk helyzete mint ahogy előadják. Szerintem vannak gondok.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Na, ez úgy néz ki, urak, hogy ezt Misike jól megnyirbálta. Ugye, 3500-ból lett 1500-1700 milliárd.Én már csak arra tudok gondolni, hogy eddig beszerzett és még nyilvánosságra nem hozott beszerzések is benne vannak, de ez az összeg, akkor is necces. Úgyhogy lehetséges, hogy búcsút kell mondani 1-2 nagyobb beszerzésnek vagy esetleg veszünk belőle pár tucatot, lásd: a 200 Puma meg esetleges későbbi vadászgép beszerzés és esetleg APC beszerzés, amin állítólag most dolgoznak , mert ebből az összegből még olcsóbb , megfelelő mennyiségű török, meg stb, stb olcsóbb cucc sem jön ki. Én már annak is örülök, hogy az eddig megrendelt cuccok egyáltalán ideérnek. A szállítógépekről meg annyit, amit rájuk szántunk kijön belőle gondolom vagy 3db C27-es. A másik dolog: annak idején, úgy tudom, hogy 20 db közepes helikopterről volt szó, ami összement 16 darabra, ha nem jól tudom, javítsatok ki. Úgyhogy fel kell készülni, lehet lesz ebből még használt technika is. Én személy szerint mindenből a legbiztonságosabbat és legjobbat szeretném, mert technikát lehet pótolni , de emberi életet nem. Egy kérdésem volna felétek: A fórumban írták, hogy a Puma a legbiztonságosabb IFV, de az is elhangzott, hogy a NAMER. Valami csoda folytán Namer meg Eitan kombinációt is el tudnék képzelni, de én csak mint laikusként kérdésem a hozzáértőket.

Aztân pâr hsz-szel lejjebb SilvioD fórumtársunk meg is fejtette, videót is tett be, 3500 milliárd megy a seregre, amiből 1500-1700 a fejlesztés. Elvileg...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Na, ez úgy néz ki, urak, hogy ezt Misike jól megnyirbálta. Ugye, 3500-ból lett 1500-1700 milliárd.Én már csak arra tudok gondolni, hogy eddig beszerzett és még nyilvánosságra nem hozott beszerzések is benne vannak, de ez az összeg, akkor is necces. Úgyhogy lehetséges, hogy búcsút kell mondani 1-2 nagyobb beszerzés:)nek vagy esetleg veszünk belőle pár tucatot, lásd: a 200 Puma meg esetleges későbbi vadászgép beszerzés és esetleg APC beszerzés, amin állítólag most dolgoznak , mert ebből az összegből még olcsóbb , megfelelő mennyiségű török, meg stb, stb olcsóbb cucc sem jön ki. Én már annak is örülök, hogy az eddig megrendelt cuccok egyáltalán ideérnek. A szállítógépekről meg annyit, amit rájuk szántunk kijön belőle gondolom vagy 3db C27-es. A másik dolog: annak idején, úgy tudom, hogy 20 db közepes helikopterről volt szó, ami összement 16 darabra, ha nem jól tudom, javítsatok ki. Úgyhogy fel kell készülni, lehet lesz ebből még használt technika is. Én személy szerint mindenből a legbiztonságosabbat és legjobbat szeretném, mert technikát lehet pótolni , de emberi életet nem. Egy kérdésem volna felétek: A fórumban írták, hogy a Puma a legbiztonságosabb IFV, de az is elhangzott, hogy a NAMER. Valami csoda folytán Namer meg Eitan kombinációt is el tudnék képzelni, de én csak mint laikusként kérdésem a hozzáértőket.
Nem lett megnyírbálva csak almát hasonlítasz a körtével. :)
Ugyanígy kevered a heliket. Nem 20 helyett jön 16, hanem 20+16 jön!!! :p
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 872
12 397
113
1700 milliard HUF az 5.6 milliard USD :(
Lehet nagyjabol tudni hogy idaig ami be lett jelentve az saccperkabe mennyibe kerul nagyjabol? Ebbol lehetne kovetkeztetni hogy mennyi marad IFV-re, APC-re ami szerintem a Zrinyi legfontosabb beszerzese lesz.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Na, ez úgy néz ki, urak, hogy ezt Misike jól megnyirbálta. Ugye, 3500-ból lett 1500-1700 milliárd.Én már csak arra tudok gondolni, hogy eddig beszerzett és még nyilvánosságra nem hozott beszerzések is benne vannak, de ez az összeg, akkor is necces. Úgyhogy lehetséges, hogy búcsút kell mondani 1-2 nagyobb beszerzésnek vagy esetleg veszünk belőle pár tucatot, lásd: a 200 Puma meg esetleges későbbi vadászgép beszerzés és esetleg APC beszerzés, amin állítólag most dolgoznak , mert ebből az összegből még olcsóbb , megfelelő mennyiségű török, meg stb, stb olcsóbb cucc sem jön ki. Én már annak is örülök, hogy az eddig megrendelt cuccok egyáltalán ideérnek. A szállítógépekről meg annyit, amit rájuk szántunk kijön belőle gondolom vagy 3db C27-es. A másik dolog: annak idején, úgy tudom, hogy 20 db közepes helikopterről volt szó, ami összement 16 darabra, ha nem jól tudom, javítsatok ki. Úgyhogy fel kell készülni, lehet lesz ebből még használt technika is. Én személy szerint mindenből a legbiztonságosabbat és legjobbat szeretném, mert technikát lehet pótolni , de emberi életet nem. Egy kérdésem volna felétek: A fórumban írták, hogy a Puma a legbiztonságosabb IFV, de az is elhangzott, hogy a NAMER. Valami csoda folytán Namer meg Eitan kombinációt is el tudnék képzelni, de én csak mint laikusként kérdésem a hozzáértőket.
Misike nem nyírbál meg semmit, nem az ő hatásköre. Antika próbál meg kis plusz pénzhez jutni, az ő minisztériumából kerültek államtitkárok a HM-hez. Benne nem bízom, mert ahova ő beteszi a lábát, ott csak a lopható lóvé számít, semmi más. Ezért is kellene, hogy Benkő ne engedjen a Zrínyiből, kérdés mennyire erős ehhez a célhoz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
1700 milliard HUF az 5.6 milliard USD :(
Lehet nagyjabol tudni hogy idaig ami be lett jelentve az saccperkabe mennyibe kerul nagyjabol? Ebbol lehetne kovetkeztetni hogy mennyi marad IFV-re, APC-re ami szerintem a Zrinyi legfontosabb beszerzese lesz.
Most mondok egy durvát! Nem 1700milliárd a fejlesztési pénzek vége, hanem 2024-26ig ennyi van betervezve. Ez a keret felülről nyitott és minden évben nő. A GDP 2 %-ig megyünk honvedelmi költségekben és a honvédelmi költségvetés 30-40%-a megy fejlesztésre. 2026 után sem áll meg az élet, már többször jelezték.
Persze ha beüt vmi gazdasági gebasz, minimum csúsztatják a fejlesztéseket. De egyelőre ez a veszély idén és jövőre nem fenyeget.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Misike nem nyírbál meg semmit, nem az ő hatásköre. Antika próbál meg kis plusz pénzhez jutni, az ő minisztériumából kerültek államtitkárok a HM-hez. Benne nem bízom, mert ahova ő beteszi a lábát, ott csak a lopható lóvé számít, semmi más. Ezért is kellene, hogy Benkő ne engedjen a Zrínyiből, kérdés mennyire erős ehhez a célhoz.

Ne is engedjen Tibi bácsi, ha meg még valami plusz jön hozzá,az még jobb.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Most mondok egy durvát! Nem 1700milliárd a fejlesztési pénzek vége, hanem 2024-26ig ennyi van betervezve. Ez a keret felülről nyitott és minden évben nő. A GDP 2 %-ig megyünk honvedelmi költségekben és a honvédelmi költségvetés 30-40%-a megy fejlesztésre. 2026 után sem áll meg az élet, már többször jelezték.
Persze ha beüt vmi gazdasági gebasz, minimum csúsztatják a fejlesztéseket. De egyelőre ez a veszély idén és jövőre nem fenyeget.

Szerintem is IFV meg az APC az egyik legfontosabb. Remélem, sem a minőségből és megfelelő mennyiségből nem engednek. Viszont,hátha lesz valami meglepetés beszerzés, legalábbis bízom benne.
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Misike nem nyírbál meg semmit, nem az ő hatásköre. Antika próbál meg kis plusz pénzhez jutni, az ő minisztériumából kerültek államtitkárok a HM-hez. Benne nem bízom, mert ahova ő beteszi a lábát, ott csak a lopható lóvé számít, semmi más. Ezért is kellene, hogy Benkő ne engedjen a Zrínyiből, kérdés mennyire erős ehhez a célhoz.
Nem Rogán vagy Benkő dönt hanem a Törzsfőnök! Ha hosszú távon terveznek a sereggel, hazai hadiipar fejlesztéssel akkor oda tuti beteszik a lábukat. Viszont cserébe nem egyedi akció lesz a Zrínyi! Mondjuk ehhez az is kéne, hogy összpárti támogatása legyen.