Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Az autózás csak a jéghegy csúcsa, nem old meg semmit, ha holnaptól nem csinálja senki. De pl. ha a fejlett világ leállna a fölösleges kínai vackok online megrendelésével, máris óriási szennyezést takarítanánk meg. És egyszer valaki kiszámolhatná, hogy mekkora a lábnyoma egy-egy instagram-fotónak, facebook videónak stb. Nem tűnik nagy dolognak egy emberre vetítve, de nagyon komoly hardverparkok állnak ezek mögött, a hálózat sem működik és bővül szennyezés nélkül, és a közösségi média nagyon húzza magával az értelmetlen fogyasztást és szennyezést (új telefonok, tabletek, turistahordák, fogyasztási divatok stb-stb.).
USA-ra vetítve egy filmben azt láttam, hogy kb. minden egyes okostelefon mögé oda lehet képzelni egy kisebb méretű hűtőgépet, annyit fogyasztanak átlagosan egy emberre számolva az onlie szolgáltatások. Tehát egy négy fős családnak, mint 1 db nagy hűtője mellett lenne 4 db kicsi még.

https://www.forbes.com/sites/forbes...rowing-problem-for-data-centers/#5e6bba755a30

U.S. data centers use more than 90 billion kilowatt-hours of electricity a year, requiring roughly 34 giant (500-megawatt) coal-powered plants. Global data centers used roughly 416 terawatts (4.16 x 1014 watts) (or about 3% of the total electricity) last year, nearly 40% more than the entire United Kingdom. And this consumption will double every four years.

Ha ez igaz, akkor aztán lesz itt baj. Az különösen vicces, hogy az Apple és más azzal haknizik, hogy ők zöldek, mert naperőművek. Aha. A 0-24 órás áramigény vs. intermittens forrás.

Kriptovaluták? Többet szennyeznek mint Magyarország.
És ráadásul a hasznuk megkérdőjelezhető.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
USA-ra vetítve egy filmben azt láttam, hogy kb. minden egyes okostelefon mögé oda lehet képzelni egy kisebb méretű hűtőgépet, annyit fogyasztanak átlagosan egy emberre számolva az onlie szolgáltatások. Tehát egy négy fős családnak, mint 1 db nagy hűtője mellett lenne 4 db kicsi még.

Facebook európai adatközpontja sem véletlenül van az északi sarkkörtől alig pár kilométerre. Milliárdokat spórolnak a hűtésen plusz extra zöldek mert vízerőműtől veszik az energiát (amit megvehetne más is, akit így mondjuk szénerőműből kell ellátni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Pontosan. Most van elottem Vas megye varosairol egy lista a 2010-2019 kozti lelekszam valtozasrol. 10-bol csak 3 nott, azok is csak par szaz fovel. Szombathely is csokkent, igaz nem sokkal, csak valami ezer fovel, de a terulet meg megis no. Most szepen beepul az oladi plato, attol kicsit odebb meg a Bucsu feloli reszen kesz kis aprajafalvat epitettek egy csomo picike (talan ha 30nm) "kertes" hazzal. Nonszensz. Ez az egyik halalom ilyen teren, a masik meg az uj gyorsforgalmi utak a rengeteg korforgalommal, fel es lejaroval erdon, mezon, termofoldon, szoloson, gyumolcsoson mindenen at. Hogy azokat is milyen szabalyozasbol nem lehet egy regebbi lepattant fout nyomvonalara helyezni hacsak nyomokban is...

Ezt írtam már egyszer, hogy a modern életmód miatt is nő a lakások száma.
Egyre több és egyre hosszabb ideig szinglik az emberek. 100000 szingli férfi és 100000 szingli nő ugyebár pont kétszer annyi lakást foglal el, mint 100000 (házas)pár.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
greta margójára:

1569899587370.jpg


Az összes ökobarmot elkergetném egy ilyen bányába, hogy termelje ki az elektromos cuccaihoz szükséges ércet.

Igazad van, még ezt a jövedelmet is vegyük el tőlük. :p
Szerinted miért dolgoznak ott? Talán mert annál jobb munkalehetőség nincs? Ha nem kellene senkinek a lítium, akkor a munkájuk sem kellene senkinek. Ők is úton lennének a Földközin, gumicsónakban.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
A nem vészes az hozzávetőlegesen mint jelent? Én azért pislogtam a sógornő 50 ezres vízszámláin. Fűtésről megint csak horror sztorikat hallottam, de jó szigeteléssel és normális kazánnal lehet elviselhető.

De ez egy dolog, a be és kijárás amihez úgy igazából nincs kedvem. Rengeteg idő.

50000 vízszámlára? Medencét töltöget vagy a kertet locsolja csapról?
Konvektoros fűtést el kell felejteni, azzal az utcát fűtik.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
USA-ra vetítve egy filmben azt láttam, hogy kb. minden egyes okostelefon mögé oda lehet képzelni egy kisebb méretű hűtőgépet, annyit fogyasztanak átlagosan egy emberre számolva az onlie szolgáltatások. Tehát egy négy fős családnak, mint 1 db nagy hűtője mellett lenne 4 db kicsi még.

https://www.forbes.com/sites/forbes...rowing-problem-for-data-centers/#5e6bba755a30

U.S. data centers use more than 90 billion kilowatt-hours of electricity a year, requiring roughly 34 giant (500-megawatt) coal-powered plants. Global data centers used roughly 416 terawatts (4.16 x 1014 watts) (or about 3% of the total electricity) last year, nearly 40% more than the entire United Kingdom. And this consumption will double every four years.

Ha ez igaz, akkor aztán lesz itt baj. Az különösen vicces, hogy az Apple és más azzal haknizik, hogy ők zöldek, mert naperőművek. Aha. A 0-24 órás áramigény vs. intermittens forrás.

A 4 évente duplázódás gondolom csak most van, az egyre jobb videóformátumok miatt. Viszont a 4K-val szerintem már elértük a felső korlátot. Ennél nagyobb felbontású képeknek, videóknak nem sok értelme van. A nagyon rég feltöltött képeket, videókat, amiket senki nem néz, gondolom nem fogják az örökkévalóságig tárolni.
Plusz, gondolom a szerverek is egyre hatékonyabbak lesznek. Egy SSD tároló nem fogyaszt annyit, mint egy HDD.

És ráadásul a hasznuk megkérdőjelezhető.

Megkérdőjelezhető? Konkrétan semmi értelmük sincs.
Minden egyes bitcoin "megtermelése" egyre több és több energiát használ el. Ezzel szemben a nemzeti bank beindít egy nyomdát és milliárdokat állít elő pár óra alatt.
 
M

molnibalage

Guest
A 4 évente duplázódás gondolom csak most van, az egyre jobb videóformátumok miatt. Viszont a 4K-val szerintem már elértük a felső korlátot. Ennél nagyobb felbontású képeknek, videóknak nem sok értelme van. A nagyon rég feltöltött képeket, videókat, amiket senki nem néz, gondolom nem fogják az örökkévalóságig tárolni.
Plusz, gondolom a szerverek is egyre hatékonyabbak lesznek. Egy SSD tároló nem fogyaszt annyit, mint egy HDD.
Tárolókapacitása töredéke az SSD-nek. Én úgy tudom, hogy a szerverfarmok nem SSD-t használnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
Egy svéd death-metal zenekar dalszövegét mondta el szó szerint Greta Thunberg felszólalásában. Azóta videók és mémek ezrei születtek meg róla.

Amióta a zene szövegének írója és szerzője, John Mollusk felhívta erre a figyelmet, azóta saját csatornájának és az eredetinek az eléréseit akadályozza a Google és a Youtube, sőt a médiagépezet eltávolította a keresési találatok közül is.

Pedig ő csak arra hívta fel a figyelmet, hogy a saját dalszövege köszön vissza szó szerint Greta Thunberg beszédeiben.

"Nem kellene itt lennem. Iskolában volna a helyem az óceán másik partján. De önök mégis azt mondják, hogy hozzánk, fiatalokhoz fordulnak reményért. Hogy merészelik?!
Az üres szavaikkal ellopták az álmaimat és a gyerekkoromat! És mégis: én egyike vagyok a szerencséseknek. Mert emberek szenvednek, emberek halnak meg, teljes ökoszisztémák omlanak össze. Egy tömeges kihalás kezdetén vagyunk, és maguk csak pénzről meg olyan tündérmesékről tudnak beszélni mint az örökös gazdasági növekedés! Hogy merészelik?!"
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

torsen

Guest
Egy svéd death-metal zenekar dalszövegét mondta el szó szerint Greta Thunberg felszólalásában. Azóta videók és mémek ezrei születtek meg róla.
és szerzője, John Mollusk felhívta erre a figyelmet, azóta saját csatornájának és az eredetinek az eléréseit akadályozza a Google és a Youtube, sőt a médiagépezet eltávolította a keresési találatok közül is.

Ezt tuti,hogy az RT vagy a Sputnik találta ki.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Szüleim szabolcsi faluban laknak, ott 3 éve vezették be a vasárnapi csendet, még a cigók is betartják, mert 1 hónap közmunka jár a megszegésért ha nincs jövedelme.
Sajnos jelenleg én is egy faluban lakom és itt nincsen semmi erre vonatkozó rendelet vagy ilyesmi. Itt nyáron 8-fél 9-kor még simán füvet nyírnak vagy fát vágnak. Engem különösebben nem zavar egyébként, fekszem-alszom típus vagyok.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg