[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 886
22 298
113
A felesége kezd rendbe jönni, lassan az országa is magára talál. Nem hiszem, hogy hátra dőlne. Megtanulta 8 évvel ezelőtt, hogy mi az, hogy engedetlenség. Ha megnézed az egész teljesítményét, kellettek hozzá az oroszok, de teljesen más a felfogás.
Nem negativ értelemben irtam, hanem hogy az eddigi "ellenségei" szépen felmorzsolják egymást, az USA kiszorult, az iszlám állam (direkt kis betűvel) gyakorlatilag porrá verve, a legkeményebb belső ellenállásra a kurdokra meg most rontanak rá a törökök, azokra meg hamarosan a nemzetközösség. Izrael pedig jól látja, hogy ez Asad malmára hajtja a vizet, mert kell majd egy szir-kurd kiegyezés. Az oroszok már belakták magukat, irán meg már a spájzban van...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 557
113
Szerintem ebbő nagy gebasz lesz. Ha a kurdokokat kiszorítják a hegyeikből és városaikból ill. a katonai erejük (YPG) a heves harcok miatt kivérzik. Az USA pedig kivonul. Az Eufrátesztől keletre fekvő szír területeket jelenleg uraló SDF súlytalanná válik. Az ott fogvatartott 12000 fős ISIS fogolytáborban kikiáltják a 2. Iszlám Államot. Bizony ellentétben azzal amitől sokan tartanak, nem jönnének Európába, hanem 19-re lapot húznak. Villámgyorsan lerohanják a térségben található meggyengült védelmű olajkutakat és már meg is finanszírozhatják a következő szent hadjáratukat. A SDF szedett védett arab miliciáit villámgyorsan kardélre hányják ha nem hódolnak be. A hegyeikből, városaikból kiszorított meggyengített kurdok pedig ezúttal már nem tudják őket megállítani és felmorzsolódnak a Török proxi légiók és az ISIS között rekedve. Az USA nem fog visszajönni, hogy egyedül küzdjön meg velük. Asszadra és orosz barátaira, ill. a törökökre és köztörvényes légióira marad a további ügyek intézése. Ez utóbbiakat az ISIS egyébként - ha Kardigán kihátrál mögűlük (légierő, tüzérség) - simán kipicsázza Szíriából. Vagy esetleg leállnak egymással bizniszelni. Jó kis káosz alakulna ki abban a légüres térben. Az amcsiknak ez jó max. arra ügyelnének, hogy Irakba ne jöjjenek át a szakállasok. Irán dettó csak a határait védené.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and tonyo

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 565
113
A kurd kérdésben tort ül az illiberális idiotizmus.

Trump fel sem fogja a pozíciójának felelősségét és hogy szavainak milyen súlya, milyen következményei lehetnek. Pedig van egy csomó szakértője, akik mondják hogy mit lehetne, mit nem, de tojik rájuk. Ez borította fel a mostani helyzetet is.
Erdogán meg bukta Isztambult és most már csak azért is háborúzik, hogy terelje a dolgokat.
Orbán a saját hatalmi helyzete érdekében hoz külpolitikai döntéseket, tovább rontva Magyarország megítélésén.
És még Putyin is csak röhög a háttérbe, hogy a kisujját se kell mozdítania, hogy balhé és megosztás legyen máshol.

Az eredmény meg gyönyörű: a kurdok szívnak, az ISIS megpróbálhatja magát újraéleszteni és rengeteg ember kényszerülhet elhagynia az otthonát - például Európa irányába.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and DINAMO
T

Törölt tag 2361

Guest
Szerintem ebbő nagy gebasz lesz. Ha a kurdokokat kiszorítják a hegyeikből és városaikból ill. a katonai erejük (YPG) a heves harcok miatt kivérzik. Az USA pedig kivonul. Az Eufrátesztől keletre fekvő szír területeket jelenleg uraló SDF súlytalanná válik. Az ott fogvatartott 12000 fős ISIS fogolytáborban kikiáltják a 2. Iszlám Államot. Bizony ellentétben azzal amitől sokan tartanak, nem jönnének Európába, hanem 19-re lapot húznak. Villámgyorsan lerohanják a térségben található meggyengült védelmű olajkutakat és már meg is finanszírozhatják a következő szent hadjáratukat. A SDF szedett védett arab miliciáit villámgyorsan kardélre hányják ha nem hódolnak be. A hegyeikből, városaikból kiszorított meggyengített kurdok pedig ezúttal már nem tudják őket megállítani és felmorzsolódnak a Török proxi légiók és az ISIS között rekedve. Az USA nem fog visszajönni, hogy egyedül küzdjön meg velük. Asszadra és orosz barátaira, ill. a törökökre és köztörvényes légióira marad a további ügyek intézése. Ez utóbbiakat az ISIS egyébként - ha Kardigán kihátrál mögűlük (légierő, tüzérség) - simán kipicsázza Szíriából. Vagy esetleg leállnak egymással bizniszelni. Jó kis káosz alakulna ki abban a légüres térben. Az amcsiknak ez jó max. arra ügyelnének, hogy Irakba ne jöjjenek át a szakállasok. Irán dettó csak a határait védené.

Trumpli szerint, mivel o gyozte le az ISIS-t, az mar nem letezik tobbet...
amot meg...hat jebi ga..szerintem o meg annyit sem tud sziriarol mint itt egy atlagos forumozo..
ha meg megint lesz valami cirkusz..hat..obama lesz a bunos, mint mindig..mindenre..
ISIS has a plan to bust out 70,000 supporters from Kurdish jails now that the US has abandoned the area to the Turkish military
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A kurd kérdésben tort ül az illiberális idiotizmus.

Trump fel sem fogja a pozíciójának felelősségét és hogy szavainak milyen súlya, milyen következményei lehetnek. Pedig van egy csomó szakértője, akik mondják hogy mit lehetne, mit nem, de tojik rájuk. Ez borította fel a mostani helyzetet is.
Erdogán meg bukta Isztambult és most már csak azért is háborúzik, hogy terelje a dolgokat.
Orbán a saját hatalmi helyzete érdekében hoz külpolitikai döntéseket, tovább rontva Magyarország megítélésén.
És még Putyin is csak röhög a háttérbe, hogy a kisujját se kell mozdítania, hogy balhé és megosztás legyen máshol.

Az eredmény meg gyönyörű: a kurdok szívnak, az ISIS megpróbálhatja magát újraéleszteni és rengeteg ember kényszerülhet elhagynia az otthonát - például Európa irányába.

Sajnos piszok korrekt amit irtal.

Mas

Egy erdekes info. Elindultak a "panaszlevelek" a seregen belul . Van egy ugynevezett divisional system ahol leirhatod hogy ha van valami problemad. Pl valamelyik pk visszael a hatalmaval vagy egyszeruen szar a koszt . No ezen a rendszeren most dogivel ozonlik az olyan tipusu panaszhogy amit a kurdokkal tesza USA az nem egyeztetheto ossze a katonai bajtarsai ertekekkel stb stb. Egyelore meg nincs erdemi valasz.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A török védelmi minisztérium bejelentette, hogy meghalt pénteken az első török katona Északkelet-Szíriában, ahol két nappal korábban hadműveletet indítottak a törökök által terrorszervezetnek tartott, Népvédelmi Egységek (YPG) kurd milícia ellen.
A tárca szerint a fiatal fiú "terroristákkal kialakult tűzharcban veszítette életét". Az összecsapásban további három török katona megsebesült.

Egy másik közleményében a minisztérium azt írta, hogy a hadsereg eddig 277 embert "hatástalanított"- azaz ölt meg, sebesített meg vagy fogott el. A török propaganda az összes kurdok a "terrorista" jelzőt süti rá, azonban a szekuláris baloldali demokratikus ideológiát követő YPG valójában nem terrorszervezet, hanem éppen ellenkezőleg. Az YPG által tető alá hozott ernyőszervezet, a Szíriai Demokratikus Erők volt az Egyesült Államok által vezetett Iszlám Állam elleni koalíció szíriai hadműveleteinek motorja; a kurdok becslések szerint 10-11 ezer halottat veszítettek a Kalifátus felszámolása közben. A helyzetet bonyolítja, hogy az YPG törökországi testvérszervezete - a határon túl mintegy 15-20 millió kurd él - a Kurd Munkáspártot évtizedes gerillaharca miatt Törökország és szövetségesei terrorszervezetként tartják számon. A még közel-keleti szinten is összetettnek számító kurd-török viszonyról itt olvashat bővebben.
Meghalt az első török katona a szíriai offenzívában
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Asszadék békén hagyták őket, élhettek normálisan. Amikor USA támogatással elindultak a szír olajmazőket elfoglalni, akkor haraptak egy nagyot. Most majd ennyek lesz böjtje!!! Nem ártana képben lenned!
Én azt tudom, hogy az Iraki olajmezőket próbálták korábban elfoglalni az Iraki kurdok. Ha van forrásod a szír olajról, linkeld légyszi.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Mondjuk oda tehetted volna a szerző nevét: Jászberényi Sándor

Amúgy az a véleményem hogy aki tenni akart a Kurdokért eddig is volt lehetősége kiutazni és fegyverrel harcolni értük.
Számos Eu.i fiatal ezt megtette és meg is halt az ügyért. A lehetőség most is adott. Ha valaki a Törökök ellen szeretne revansot venni, nosza rajta...

Màsik oldalról nézve viszont a Kurdok - bármennyire szimpatikus is az ügyük - talán mégsem világpolitikai jelentőségű történet. Számos ennél sokkal durvább igazságtalanság történt / történik a világban amit senki le se sz.r (mondjuk elég csak visszagondolni az elmúlt 100 év Magyar történelmére)
Én komolyan megértem azt az USA / EU.i politikust aki a saját választói felé tartozik elszámolàssal és azt mondja hogy nem küld katonákat meghalni egy isten háta mögötti kvázi törzsi háborúba.
Én abban is biztos vagyok hogy az lenne az igazi gyalázat ha USA / EU.i (Magyar??) katonák véreznének egy olyan helyen és ügyért amihez - a morális alapelveken kívül - az ég világon semmi közünk sincs.
Ez a gyalázat sokkal hamarabb visszahullana ránk!
Mondjuk voltak kint magyar katonák kurdokat kiképezni. Haladó muszlim társadalmat képviselnek, nem azt amit a többiek, ez meg igen is világpolitikai érdek, hogy ez legyen az általános. Ha engem mint magyart nem érint, akkor majd ha mi kerülünk satuba mert cserbenhagytak minket nagyhatalmak, milyen alapon beszélhetnénk igazságtalanságról, ha pl ez szerinted is az?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Van egy sanda megérzésem... Trumpra sok mindent lehet mondani, de nem hülye... Mi van, ha az egész buli meg van rendezve.... Kevés az infónk, és vagy szívből, vagy infóhiány miatt fals logikával ítélünk? Például...
Trump, Putyin, Erdogan és Asszad a háttérben megegyezhettek.
Kinek szúrja a szemét a kurd hatalom? Erdogan, kissé Asszad, kissé Trump. Miért? Erdogan nyilvánvaló. Asszad még nem elég erős, hogy meggyengítse a kurd entitást, a törököket sem szereti, öljék egymást. Kissé Trump.... Választási ígéret volt, hogy hazaviszi a katonákat. Szerinte az ISIS-t ő győzte le. Törökországot vissza kell szerezni így vagy úgy, tehát öljék egymást a kurdok és a törökök, gyengüljön Erdogan és a gazdaság. Putyinnak a kurdok szinte nem számítanak. Amerikai szövetségesek, igaz, segítettek nekik és Asszadnak, de túl nagyra nőttek. Azért némi Igla meg pctörő jut nekik, nehogy a törököknek könnyű dolguk legyen.
A kurdoknak egyetlen esélye maradt. Asszadhoz kell fordulniuk, a nagyhatalmak leírták őket...... hacsak.....hacsak Kína nem kér lapot a partiban.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Loken

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Ezen már túl vagyok, kösz. Mármint tényleg köszönöm. A szerzőt a bejegyzésemnél amúgy azért nem jeleztem, mert tudtam, hogy a személyét fogják támadni. Így is lett, fotelhuszárok már írják is, hogy a frontra ki se megy, politikailag nem megbízható(?), stb. Ismerősöm (íróként ismertem meg), láttam azokat a fotóit amiket készített. A fronton.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ezen már túl vagyok, kösz. Mármint tényleg köszönöm. A szerzőt a bejegyzésemnél amúgy azért nem jeleztem, mert tudtam, hogy a személyét fogják támadni. Így is lett, fotelhuszárok már írják is, hogy a frontra ki se megy, politikailag nem megbízható(?), stb. Ismerősöm (íróként ismertem meg), láttam azokat a fotóit amiket készített. A fronton.
Személy szerint én nagyra becsülöm hogy ott van.
Mondjuk hogy felvette a muzulmán vallást egy kicsit ellenszenves, bár tényleg a magánügye….

a háború elején még elég értelmes dolgokat írt, de valami megváltozott és ez a mostani írása is több mint furcsa.
Kurd öngyilkos merénylőket vizionálni Eu.ban…o_O
Kicsit furcsa lenne ha pl. Angliában annak a Ryan Locknak a szüleit robbantanák föl aki szó szerint az utolsó töltényig harcolt értük és amikor nem volt kiút, az utolsó töltényével inkább öngyilkos lett mint hogy fogságba essen...
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Személy szerint én nagyra becsülöm hogy ott van.
Mondjuk hogy felvette a muzulmán vallást egy kicsit ellenszenves, bár tényleg a magánügye….

a háború elején még elég értelmes dolgokat írt, de valami megváltozott és ez a mostani írása is több mint furcsa.
Kurd öngyilkos merénylőket vizionálni Eu.ban…o_O
Kicsit furcsa lenne ha pl. Angliában annak a Ryan Locknak a szüleit robbantanák föl aki szó szerint az utolsó töltényig harcolt értük és amikor nem volt kiút, az utolsó töltényével inkább öngyilkos lett mint hogy fogságba essen...
A vallása tényleg magánügy sztem, ahogy mindenkinek. Fél,évet Egyiptomban, fél évet itthon tölt, így elég jól rálát az ottani, közel-keleti ügyekre. A kurdok számára szívügy, sokat volt ott, ő írt talán először a kurd női egységekről, akiktől pl egy muzulmánnak szégyen elesni. Dokumentációban biztos ő volt viszont az első, amikor még mi, magyarok is örültünk annak, ahogy harcolnak az ISIS ellen. Ez a mostani eset pedig azért előhozta belőle az indulatot, 50 azaz ötven amcsi katonáról van szó, akiket ott kellett volna hagyni.
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
352
2 102
93
Az utóbbi pár napban mintha eltűntek volna a trollok, vagy Trump kivonta innét azokat is.
Azt már végkép nem értem miért nincsenek fehér sisakosok a Kurdoknál?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 1586

Guest
Fél,évet Egyiptomban, fél évet itthon tölt, így elég jól rálát az ottani, közel-keleti ügyekre.
Nocsak? visszaengedték Egyiptomba?
Nekem az utolsó infóm az volt hogy menekülnie kellett mert bizonyos megnyilvánulásai - hogy úgy mondjam - nem nyerték el a helyi hatalom tetszését...
Mindegy...folytassa a munkáját - ha van aki megfizesse - de szerintem azért érdemes erős fenntartásokkal olvasni az írásait
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Nocsak? visszaengedték Egyiptomba?
Nekem az utolsó infóm az volt hogy menekülnie kellett mert bizonyos megnyilvánulásai - hogy úgy mondjam - nem nyerték el a helyi hatalom tetszését...
Mindegy...folytassa a munkáját - ha van aki megfizesse - de szerintem azért érdemes erős fenntartásokkal olvasni az írásait
Persze, jelenleg is ott van. De kinek lehet amúgy fenntartások nélkül olvasni az írásait, elemzését? :cool:
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 088
24 998
113
Én sajnálom a kurdokat, de sajnos náluk is, akik csinálják a politikájukat, vágóhídra küldik őket a semmiért. Tudhatták volna, hogy amikor a magára talált, megtámogatott Szíriai hadsereg megindult és elkezdte felmorzsolni az ISIS-t, utána Asszadtól kiharcolhatták volna az autonómiát, ha jó felé lépnek. Rossz lóra tettek, túl sokat akartak. Már akkor sokan megjegyeztük, hogy elcseszték. Hozták a formájukat, most már semmi esélyük nem lesz autonómiát kapni, sőt fontos, nagy területeket vesztenek folyamatosan és ki tudja mi lesz még a vége! Vérrel írják a történelműket, most már a túlélésért, barátok, szövetségesek nélkül.