[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 411
43 989
113
Ennelsokkal gyarlobbak a motivacioi.

Eloszor is orszagot akar gyarapitani. Elvegre az a terulet is resze volt az ottoman birodalomnak (lasd nagy magyarorszag) masreszt hasznalni illetve elhasznalni "elamortizalni" akarja aszabadcsapataitamelyek maramar kenyelmetlenekke valtak. A menekultek csak sokadrangu dolgokpersze kivetel ha az EU-t lehet vele fenyegetni.
Sajnalom a Kurdokat mertnagy szarban vannak. Koszonhetoen az amerikaiaknak vagy inkabb csak Trumpnak amimost ugyanaz. A torkok utaljak oket. Asszad is utalja oket.
Nagyon ugy nez ki hogy a tortenelmi lehetoseg egy sajat allamra eluszott. Megint.


Ahogy beszéltem velük kapcsolatban pár olyan emberrel aki nálam sokkal inkább szakértője a térségnek, s e mellé még az a büdös nagy helyzet, hogy ahol élnek a kurdok, abban a térségben MINDENKI utálja őket, nem olyan fekete - fehér dolog ez.

Aki szereti őket jelenleg, az az a nyugat Eu., akiknek nem kell velük együtt élni a saját országuk területén, hanem kényelmes távolságból lehet őket szeretni.

No meg Izrael támogatta meg őket eddig többször szóban, máshogy nem igazán, de azt is megértem, nekik jól jönne egy kis csetepaté ami a kurdok vérével gyengítené Iránt, Irakot, Szíriát, Törökországot vagy akár ezek közül egyszerre többet is, addig sem velük foglalkoznak az arabok.

Nem vagyok kurd szakértő, de azért a tévedés jogát fenntartva magamnak, csak lehet ott valami kis hiba bennük is, ha több tízmilliós tömegként sok sok száz év óta nincs saját országuk, és az összes velük élő nép utálja őket mint a büdös szart.

Mondom, lehet hogy tévedek, de azért kicsit miután beszéltem olyan emberrel aki élt kint töröknél jó pár évet, és elmondta mindenféle cigányoknak őket, másképp látok néhány dolgot.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
A török területen lévő Szír menekülteket akarja kardigán hazapaterolni főleg,valami 2-3 millió van török menekült táborokban.
Ny európából még nincs szó hazapaterolásról.

Antigonosznál már felmerült Európa is, ezért írtam elsősorban Európáról, mert az amúgy is jobban érint minket.Az amúgy biztos, hogy 2-3 millió szír van a törököknél vagy úgy szírek azok is, mint ahogyan a mi határainkon is hirtelen mindenki szír lett?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 932
53 494
113
Antigonosznál már felmerült Európa is, ezért írtam elsősorban Európáról, mert az amúgy is jobban érint minket.Az amúgy biztos, hogy 2-3 millió szír van a törököknél vagy úgy szírek azok is, mint ahogyan a mi határainkon is hirtelen mindenki szír lett?



Nem kértem el az útlevelüket mikor átrohatnak a határon.:)
Lényegileg mindegy, hogy mennyi a Szír köztük,nekünk az jó, h a törökök nem az eu felé engedik/tolják őket.
Sem az usa/tenoristák vs Szírek,törökök vs Szírek,kurdok vs Szírek,akárkik vs akárkik nem a mi háborúnk,nem feladatunk kinevezni magunkat biztonságos országnak és befogadni/átengedni őket millió szám,nekünk megvan a saját keresztünk,elég nekünk az.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Ahogy beszéltem velük kapcsolatban pár olyan emberrel aki nálam sokkal inkább szakértője a térségnek, s e mellé még az a büdös nagy helyzet, hogy ahol élnek a kurdok, abban a térségben MINDENKI utálja őket, nem olyan fekete - fehér dolog ez.

Aki szereti őket jelenleg, az az a nyugat Eu., akiknek nem kell velük együtt élni a saját országuk területén, hanem kényelmes távolságból lehet őket szeretni.

No meg Izrael támogatta meg őket eddig többször szóban, máshogy nem igazán, de azt is megértem, nekik jól jönne egy kis csetepaté ami a kurdok vérével gyengítené Iránt, Irakot, Szíriát, Törökországot vagy akár ezek közül egyszerre többet is, addig sem velük foglalkoznak az arabok.

Ezzel egyetértek.

Nem vagyok kurd szakértő, de azért a tévedés jogát fenntartva magamnak, csak lehet ott valami kis hiba bennük is, ha több tízmilliós tömegként sok sok száz év óta nincs saját országuk, és az összes velük élő nép utálja őket mint a büdös szart.

Mondom, lehet hogy tévedek, de azért kicsit miután beszéltem olyan emberrel aki élt kint töröknél jó pár évet, és elmondta mindenféle cigányoknak őket, másképp látok néhány dolgot.

Ezzel meg nagyon nem.
Kik is utálják a kurdokat? A törökök, szírek, irániak, irakiak. Vagyis azok, akik el szeretnék paterolni őket a területeikről.
Ez pont olyan, mint ahogy a románok, szlovákok, ukránok, szerbek se túlságosan rajonganak az ottani magyarokért.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 411
43 989
113
Ezzel egyetértek.

Nem vagyok kurd szakértő, de azért a tévedés jogát fenntartva magamnak, csak lehet ott valami kis hiba bennük is, ha több tízmilliós tömegként sok sok száz év óta nincs saját országuk, és az összes velük élő nép utálja őket mint a büdös szart.

Mondom, lehet hogy tévedek, de azért kicsit miután beszéltem olyan emberrel aki élt kint töröknél jó pár évet, és elmondta mindenféle cigányoknak őket, másképp látok néhány dolgot.

Ezzel meg nagyon nem.
Kik is utálják a kurdokat? A törökök, szírek, irániak, irakiak. Vagyis azok, akik el szeretnék paterolni őket a területeikről.
Ez pont olyan, mint ahogy a románok, szlovákok, ukránok, szerbek se túlságosan rajonganak az ottani magyarokért.
Én vitatkozni nem fogok veled, nem én éltem kint olyan részen a törököknél ahol volt bőven kurd, hanem egy ismerősöm. Ha Ő rosszul látta/hazudott, akkor én is, ha nem akkor én sem. Én személyesen egy kurdot sem ismerek, téma szakértője sem vagyok. Egy biztos, az azért gyanús velük kapcsolatban, hogy egy kb. akkora néptömeg mint a lengyelek, és mindenki utálja őket a környéken, s ahogy itt olvastam és máshol is hallottam, a kurdok még önmagukkal sem tudnak hosszú távon együttműködni. A szövetségeseiket folyamatosan rosszul választják meg.

Valami kis hiba akkor azért csak van bennük is, nem? A folyamatos szerencsében/balszerencsében én nem hiszek.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
  • Tetszik
Reactions: megazez

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Én vitatkozni nem fogok veled, nem én éltem kint olyan részen a törököknél ahol volt bőven kurd, hanem egy ismerősöm. Ha Ő rosszul látta/hazudott, akkor én is, ha nem akkor én sem. Én személyesen egy kurdot sem ismerek, téma szakértője sem vagyok. Egy biztos, az azért gyanús velük kapcsolatban, hogy egy kb. akkora néptömeg mint a lengyelek, és mindenki utálja őket a környéken, s ahogy itt olvastam és máshol is hallottam, a kurdok még önmagukkal sem tudnak hosszú távon együttműködni. A szövetségeseiket folyamatosan rosszul választják meg.

Valami kis hiba akkor azért csak van bennük is, nem? A folyamatos szerencsében/balszerencsében én nem hiszek.

Én sem ismerem őket, de szerintem nem jó választás, ha pont az elnyomóik véleményei alapján ítélem meg őket.
Az meg, hogy egy 40 milliós nép nem tud évszázadok óta saját országot létrehozni, az azért nem csak rajtuk múlik.
4 országban vannak szétszórva, amiből kettő ráadásul regionális nagyhatalom (Törökország, Irán).
Szíriában és Irakban a zűrzavart kihasználva megpróbáltak államot alapítani, de láthattuk, hogy amint kicsit is közel állnak hozzá, egyből rögtön rájuk repül az összes szomszéd.
Egyébként Lengyelország sem szabadult volna fel sosem, ha nem kezd háborúba mindhárom nagyhatalom ami megszállva tartotta őket, majd mindhárom szétesik.
Igazából óriási szerencséjük volt a lengyeleknek, hisz bármelyik fél (orosz vagy német) nyert volna, ők maradnak megszállás alatt.
Elképesztő véletlen volt az, hogy mielőtt a németek kikaptak, még az oroszok is szétestek így nem szállta meg őket egyik győztes sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 411
43 989
113
Én sem ismerem őket, de szerintem nem jó választás, ha pont az elnyomóik véleményei alapján ítélem meg őket.
Az meg, hogy egy 40 milliós nép nem tud évszázadok óta saját országot létrehozni, az azért nem csak rajtuk múlik.
4 országban vannak szétszórva, amiből kettő ráadásul regionális nagyhatalom (Törökország, Irán).
Szíriában és Irakban a zűrzavart kihasználva megpróbáltak államot alapítani, de láthattuk, hogy amint kicsit is közel állnak hozzá, egyből rögtön rájuk repül az összes szomszéd.
Egyébként Lengyelország sem szabadult volna fel sosem, ha nem kezd háborúba mindhárom nagyhatalom ami megszállva tartotta őket, majd mindhárom szétesik.
Igazából óriási szerencséjük volt a lengyeleknek, hisz bármelyik fél (orosz vagy német) nyert volna, ők maradnak megszállás alatt.
Elképesztő véletlen volt az, hogy mielőtt a németek kikaptak, még az oroszok is szétestek így nem szállta meg őket egyik győztes sem.
Én nem akarlak megcáfolni semmiben. Nagyon véleményem sincs kurd kérdésben, csak felvázoltam hogy mivel hallottam róluk autentikus ember szájából lesújtót is, egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve hogy én pl. szeretném őket jobban mint akár a törököket, vagy úgy bárkit arról a környékről.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
R

rejsz felügyelő

Guest
Azért illúzióink ne legyenek, a Közel-kelet egy nagy kupleráj ahol mindenki kankós.
Egyrészt sokkal megosztottabbak mint amit rólunk szoktak mantrázni, másrészt mindig kiszolgálták az aktuális uraikat, elég megnézni mekkora szerepet játszottak az oszmán időkben a keresztények vagy később az örmények..."megrendszabályozásában".
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 775
113
Megy a biznisz a ruszkikkal.
Ebbűl baj lesz more!!!

https://magyarnemzet.hu/kulfold/szi...k-ala-putyin-budapesti-latogatasakor-7408022/

  • Egy magyar és egy orosz vállalat közösen szállíthat 1300 vasúti kocsit több mint 1 milliárd dollár értékben Egyiptom vasúttársaságának
  • megállapodtak a Gazprom gázipari óriásvállalat vezérigazgatójával, hogy az orosz vállalat áprilistól elkezdi szállítani Magyarországra a jövő téli fogyasztás kielégítéséhez szükséges földgázt
  • a Roszatommal folytatandó együttműködés keretében a paksi atomerőmű építkezéshez szükséges alapvető terveket elfogadták
  • az előkészítés következő fázisához szükséges kapacitásokat a Roszatom már Magyarországra telepítette, így az építkezés előkészítése ütemesen halad
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Megy a biznisz a ruszkikkal.
Ebbűl baj lesz more!!!

https://magyarnemzet.hu/kulfold/szi...k-ala-putyin-budapesti-latogatasakor-7408022/

  • Egy magyar és egy orosz vállalat közösen szállíthat 1300 vasúti kocsit több mint 1 milliárd dollár értékben Egyiptom vasúttársaságának
  • megállapodtak a Gazprom gázipari óriásvállalat vezérigazgatójával, hogy az orosz vállalat áprilistól elkezdi szállítani Magyarországra a jövő téli fogyasztás kielégítéséhez szükséges földgázt
  • a Roszatommal folytatandó együttműködés keretében a paksi atomerőmű építkezéshez szükséges alapvető terveket elfogadták
  • az előkészítés következő fázisához szükséges kapacitásokat a Roszatom már Magyarországra telepítette, így az építkezés előkészítése ütemesen halad

Egyenlőre azt adjuk mindenkinek amennyire törődik a térséggel. Az orosz különösen figyel ide, ezért többet kell adni. Az amcsik meg megkapták amit akartak, lesz amerikai termelésű gáz ami ide jön, ráadásul okosan tettük, mert a Fekete-tengerről kapunk jó árú gázt, és nem a rohadt drága LNG-t. Ez Win-Win. A románok meg le vannak szarva.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 775
113
Egyenlőre azt adjuk mindenkinek amennyire törődik a térséggel. Az orosz különösen figyel ide, ezért többet kell adni. Az amcsik meg megkapták amit akartak, lesz amerikai termelésű gáz ami ide jön, ráadásul okosan tettük, mert a Fekete-tengerről kapunk jó árú gázt, és nem a rohadt drága LNG-t. Ez Win-Win. A románok meg le vannak szarva.
Ez az amcsi-román gázügy még nincs lejátszva. Ha nem ütjük nyélbe basztatni fognak az LNG-vel. De ez ügyben jelenleg nincs aki döntsön a románoknál.
Az oroszokkal gázban most csak rovid távra szabad megegyezni, vannak még jó lapjaink a pakliba. Pl. az azeri mező amit a MOL vesz az amcsiktól. Lehet ezzel váltjuk ki az LNG-t és lazítjuk az oroaz függést.

Paksnak is kellene "gázt" adni, kicsit tökölődik a projekt.

Ez a közös egyiptomi projekt viszont érdekes. Erről tud vki részleteket?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ez az amcsi-román gázügy még nincs lejátszva. Ha nem ütjük nyélbe basztatni fognak az LNG-vel. De ez ügyben jelenleg nincs aki döntsön a románoknál.
Az oroszokkal gázban most csak rovid távra szabad megegyezni, vannak még jó lapjaink a pakliba. Pl. az azeri mező amit a MOL vesz az amcsiktól. Lehet ezzel váltjuk ki az LNG-t és lazítjuk az oroaz függést.

Paksnak is kellene "gázt" adni, kicsit tökölődik a projekt.

Ez a közös egyiptomi projekt viszont érdekes. Erről tud vki részleteket?

Paks szerintem most, hogy jön Putyin meg lesz pörgetve, az egyiptomi project meg talán 1 éve lett megemlítve. Azóta úgy néz ki sínre került.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 070
10 687
113
Megy a biznisz a ruszkikkal.
Ebbűl baj lesz more!!!

https://magyarnemzet.hu/kulfold/szi...k-ala-putyin-budapesti-latogatasakor-7408022/

  • Egy magyar és egy orosz vállalat közösen szállíthat 1300 vasúti kocsit több mint 1 milliárd dollár értékben Egyiptom vasúttársaságának
  • megállapodtak a Gazprom gázipari óriásvállalat vezérigazgatójával, hogy az orosz vállalat áprilistól elkezdi szállítani Magyarországra a jövő téli fogyasztás kielégítéséhez szükséges földgázt
  • a Roszatommal folytatandó együttműködés keretében a paksi atomerőmű építkezéshez szükséges alapvető terveket elfogadták
  • az előkészítés következő fázisához szükséges kapacitásokat a Roszatom már Magyarországra telepítette, így az építkezés előkészítése ütemesen halad

Először egyedül nyerte a MÁV ezt a megrendelést az IC+ kocsikra. Csak Éppen ilyen évi 1-2 darabbal bohóckodtak. Aztán be kellett venni a ruszkikat. Azoknak eladni a Dunakeszi Járműjavítót, ahol a Stadler gyártat/ott. Kicsit ingoványos a dolog.

Paks szerintem most, hogy jön Putyin meg lesz pörgetve, az egyiptomi project meg talán 1 éve lett megemlítve. Azóta úgy néz ki sínre került.

Sínre, mi?