[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Én a holnapi csirkepörköltet várom, amihez - természetesen - lesz KoviUbi :)
Mátyás egy volt és megismételhetetlen! (Egyesek szerint jó román király volt :) )
A királyságban egy jó dolog van. A politikusok felett van valami (valaki), akire jó adag hányás után felnézhetünk... (meg sok más is).. :)

Olyan sokszor elgondolkoztam azon, hogy vajon honnan kerülhetne ki a következő királyunk ha úgy alakulna a helyzet, hogy visszalépnénk egy pár lépést államformában(ami mint tudjuk rántott hús--->ahhoz is jó a KoviUbi :) ).
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Melyik az a kettő? A Fidesz és a KDNP? Amúgy náluk se látok nagy katonai zseniket. Na jó, Sziszi talán. :cool: Amúgy sztem ez a Mesterházy féle egy súlytalan poszt.

Benkő? Kb. egész életében katona volt.

Ahol Rezsiszilárd ott van az Orbánnak fontos! Addig jó amíg ő marad az államtitkár.
Lehet súlytalan Mesterházy posztja, nem ismerem a szerepét, de talán vmi megmozdul benne minimum karrierokból a hadsereg iránt. Ez sztem okt. 13 óta a Z2026 miatt fontos. Különben ezt végzik ki először.

Pacal egy csepeli birkózó. Végrehajtó. Ő az, akiről tudják, hogy megcsinálja, és azt csinálja, amit mondanak neki. Mondjuk az szép volt, hogy a szentesi szoboravatót offolta...

Az lehet, csak ehhez azért kellett egy Borkai féle gruppen is. Mostantól remélem visszafogják a libidójukat a többiek.

Legalább annyi eszük lenne, hogy nem veszik fel...!
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Benkő? Kb. egész életében katona volt.



Pacal egy csepeli birkózó. Végrehajtó. Ő az, akiről tudják, hogy megcsinálja, és azt csinálja, amit mondanak neki. Mondjuk az szép volt, hogy a szentesi szoboravatót offolta...



Legalább annyi eszük lenne, hogy nem veszik fel...!
Szerintem a NATO parlamenti közgyűlésében csak politikusok ülnek, katonák, mint pl Benkő, nem.
 

Whyper

New Member
2018. július 20.
9
20
3
Pártoktól függetlenül szeretném megjegyezni a Borkai botránnyal kapcsolatban, hogy igencsak hallgat az a bizonyos "Ördög ügyvédje", aki bedobta az ügyet a köztudatba. Felnyomta a videót, és mellé azt, hogy kokó és közpénzen tartott buli, meg egyebek. A videó oké.... én is azt mondom, hogy egy ilyen fókuszban lévő, illetve adott mintaszerű múlttal rendelkező személy esetén ez nincs rendben, vagy okosabban kellene. Viszont miért nem jönnek a bizonyítékok a közpénzről, illetve a kóláról? Miért? Picit ott motoszkál bennem, hogy megvolt ez a szexvideó és slussz....a többit muszáj volt a kispesti balhé miatt bemondani. Nincs semmi, különben bevitték volna a következő ütést. Kicsit úgy érzem, a győri polgármester, a mi kis magyar Bill Clintonunk, aki bár az elittel éli a számunkra felfoghatatlan színvonalú életét, igazából kurvázott és piált egy nagyot, és belefutott a lebukásba egy előrelátó jóakarónak köszönhetően. Ez az egész egy politikai sakk játszma része volt egy blöffel, ami bejött.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 411
4 442
113
Akár köze van hozzá, akár nem, a kormány elvesztett egy választást, megfordult az ország politikai orientációja.
Mondjuk alapvetően a magyar ember baloldali beállítottságú, néha vannak csak rövid epizódok mikor ellenkező oldalra húz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 385
113
Pártoktól függetlenül szeretném megjegyezni a Borkai botránnyal kapcsolatban, hogy igencsak hallgat az a bizonyos "Ördög ügyvédje", aki bedobta az ügyet a köztudatba. Felnyomta a videót, és mellé azt, hogy kokó és közpénzen tartott buli, meg egyebek. A videó oké.... én is azt mondom, hogy egy ilyen fókuszban lévő, illetve adott mintaszerű múlttal rendelkező személy esetén ez nincs rendben, vagy okosabban kellene. Viszont miért nem jönnek a bizonyítékok a közpénzről, illetve a kóláról? Miért? Picit ott motoszkál bennem, hogy megvolt ez a szexvideó és slussz....a többit muszáj volt a kispesti balhé miatt bemondani. Nincs semmi, különben bevitték volna a következő ütést. Kicsit úgy érzem, a győri polgármester, a mi kis magyar Bill Clintonunk, aki bár az elittel éli a számunkra felfoghatatlan színvonalú életét, igazából kurvázott és piált egy nagyot, és belefutott a lebukásba egy előrelátó jóakarónak köszönhetően. Ez az egész egy politikai sakk játszma része volt egy blöffel, ami bejött.
Igen, vhogy így volt. Volt egy felvétel és mellé tettek egy sztorit, amit már nem kellett bizonyitani. Viszont a felvétel nem a csajok miatt gáz, hanem az összefonódások miatt. Meg Borkai piti családi üzletei miatt a videóban lévő haverjaival.
A másik ami probléma, hogy azóta se tud 2 mondatnál többet nyögni erről. Pedig vmikor kell ha polgi akar maradni. De sztem jobb ha lelép.
Mi értelme megtartani????
Más még simábban hozná a Fidesznek Győrt. Ez látszik a képviselők választási eredményéből 5-15%al tobbet szereztek mint Borkai. Nem véletlen az 1300 üres szavazat ami a polgármesterjelöltekre ment.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 385
113
Akár köze van hozzá, akár nem, a kormány elvesztett egy választást, megfordult az ország politikai orientációja.
Mondjuk alapvetően a magyar ember baloldali beállítottságú, néha vannak csak rövid epizódok mikor ellenkező oldalra húz.
Mondjuk nem vesztette el összeségében, de sok helyen váratlanul leszerepelt.
Orszaggyűlési választra vetítve 120-80ra hozta volna kb. 1.800.000 vs. 1.400.000.
Az egységes ellenzéki fellépés (ez már a korábbi választásokon is buktatta volna a 2/3dot sima feles többségre ) és Borkai faktor hozta fel az ellenzéket.
Ott nyert a baloldal többnyire , ahol Öszöd előtt is erős volt.
Viszont mivel az utóbbi időben mindig KO-zták ez a szoros eredmény és Budapest visszavétele nekik győzelemnek ér fel, a kisvárosi falusi visszaesés ellenére. Az MSZP több megyei közgyűlésből is kiesett. A Fidesz meg mindenhol javitott és 50% fölött volt, pár megyében meg 60% fölé is ment. Ezt az eredményt azért nem tették ki az index cimlapjára. :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Mondjuk nem vesztette el összeségében, de sok helyen váratlanul leszerepelt.
Orszaggyűlési választra vetítve 120-80ra hozta volna kb. 1.800.000 vs. 1.400.000.
Az egységes ellenzéki fellépés (ez már a korábbi választásokon is buktatta volna a 2/3dot sima feles többségre ) és Borkai faktor hozta fel az ellenzéket.
Ott nyert a baloldal többnyire , ahol Öszöd előtt is erős volt.
Viszont mivel az utóbbi időben mindig KO-zták ez a szoros eredmény és Budapest visszavétele nekik győzelemnek ér fel, a kisvárosi falusi visszaesés ellenére. Az MSZP több megyei közgyűlésből is kiesett. A Fidesz meg mindenhol javitott és 50% fölött volt, pár megyében meg 60% fölé is ment. Ezt az eredményt azért nem tették ki az index cimlapjára. :)
Azt azért megjegyezném hogy a megyei közgyűlés főként a kisebb megyei települések szavazatai által tevődik össze a képviselőtestület.
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Akár köze van hozzá, akár nem, a kormány elvesztett egy választást, megfordult az ország politikai orientációja.
Mondjuk alapvetően a magyar ember baloldali beállítottságú, néha vannak csak rövid epizódok mikor ellenkező oldalra húz.
:D Mondod ezt azután, hogy 1990 óta nyert 5 ogy. választást a jobboldal, míg a baloldal csak 3-at.
De egyébként is, Kun Bélát, Rákosit, Kádárt, Gyurcsányt annyira szereti a magyar társadalom. Főleg a te alternatív valóságodban. :D
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Véleményem szerint - bár ideológiailag nagyon távol áll tőlem -, Mesterházyból még lehet értékes emberünk a NATO-ban. Azért golyózták ki a szociktól, mert hozzájuk képest túl intelligens volt. Két mondatot rendesen el tud mondani.
Magyarországon pedig - szerintem - sem jobboldali, sem baloldali párt nincs.
Van egy nemzeti baloldali populista, protekcionista FIDESZünk.
Van egy nemzeti radikális ellenzékünk, a MI HAZÁNK.
Van egy JOBBIK, amely maga sem tudja, hogy micsoda..
Van egy Momentum, az egykori SZDSZ ifjúsági tagozata.
Van egy Együtt és Párbeszéd, jelentéktelen mindentjobbantudó semmirekellők.
Vannak a szocik, akik se nem baloldaliak, se nem jobboldaliak, örök külföld-, és bankkártyafüggő társaság.
Van a DK, vagy másik nevén Gyurcsány Zrt. - veszélyes, gátlástalan hatalommániások, ideológia nélkül.
Futottak még: Munkáspárt, a Nosztalgia Egyesület.

Baloldali érték: nincs
Jobboldali érték: csak szavakban...

Mielőtt fejem veszitek: királypárti vagyok
Most kering ez a vicc:

Kiderül, hogy a helyi MSzP-jelölt mindössze három szavazatot kapott. Mire a felesége: "Lebuktál Jenő, tudom, hogy szeretőd van!" :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Ma tudtam meg, hogy mi lett az önkori választasok eredménye.
Azt értem,hogy vannak akiknek nem tetszik amit a mostani brigád csinál(t),azt is értem,hogy ezért nem szavazna rájuk,de könyörgöm,ki,milyen indíttatásból látta jobbnak fletóékat a viktoréknál?
De tényleg?!
Devizahitelek,duplázódó államadósság,lerohadó hadsereg,nyomor,munkanélküliség,az állami beruházásokból a külföldi fővállalkozók által ki nem fizetett hazai alvállalkozók,ppp giga beruházások,stb,stb,ennyire gyenge lenne a köznép?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 986
113
Ma tudtam meg, hogy mi lett az önkori választasok eredménye.
Azt értem,hogy vannak akiknek nem tetszik amit a mostani brigád csinál(t),azt is értem,hogy ezért nem szavazna rájuk,de könyörgöm,ki,milyen indíttatásból látta jobbnak fletóékat a viktoréknál?
De tényleg?!
Devizahitelek,duplázódó államadósság,lerohadó hadsereg,nyomor,munkanélküliség,az állami beruházásokból a külföldi fővállalkozók által ki nem fizetett hazai alvállalkozók,ppp giga beruházások,stb,stb,ennyire gyenge lenne a köznép?
Viszonylagos jólét miatt felültek a médiahisztinek aztán gyorsan elfelejtették a 2002-2010 közötti időket.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ma tudtam meg, hogy mi lett az önkori választasok eredménye.
Azt értem,hogy vannak akiknek nem tetszik amit a mostani brigád csinál(t),azt is értem,hogy ezért nem szavazna rájuk,de könyörgöm,ki,milyen indíttatásból látta jobbnak fletóékat a viktoréknál?
De tényleg?!
Devizahitelek,duplázódó államadósság,lerohadó hadsereg,nyomor,munkanélküliség,az állami beruházásokból a külföldi fővállalkozók által ki nem fizetett hazai alvállalkozók,ppp giga beruházások,stb,stb,ennyire gyenge lenne a köznép?
Igy van. Elarultak az orszagot es most tapsolva futunk vissza a markukba.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.