A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Amúgy arra, hogy nem fogunk 4. genest 4. genesre cserélni mérget vehettek....
Lehet hogy el vagyok maradva, de én eddig egy árva szót se hallottam arról hogy a Gripeneket le akarnánk cserélni!! Max veszünk valamit melléjük ... talán ... esetleg ... jó lenne egyesek szerint ... de még komolyabb célzást se hallottam rá.
 
M

molnibalage

Guest
Nana, azért egy Gripen nem egyenlő egy F-15-el, hiába azonos generáció. Sajnos az ára se azonos, és nem nehéz kitalálni, melyik a drágább ...
Melyik Gripen és melyik F-15 milyen konfigban. Egy biztos, az fullos F-15E legacy gépek olyan árban vannak, amiért eladták eddig araboknak, hogy az embertelen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Lehet hogy el vagyok maradva, de én eddig egy árva szót se hallottam arról hogy a Gripeneket le akarnánk cserélni!! Max veszünk valamit melléjük ... talán ... esetleg ... jó lenne egyesek szerint ... de még komolyabb célzást se hallottam rá.
Na arról nem volt szó hogy valamit veszünk melléjük. 26 után el kell gondolkozni az utódtípusról így volt lenyilatkozva.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and emel

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Lehet hogy el vagyok maradva, de én eddig egy árva szót se hallottam arról hogy a Gripeneket le akarnánk cserélni!! Max veszünk valamit melléjük ... talán ... esetleg ... jó lenne egyesek szerint ... de még komolyabb célzást se hallottam rá.
krisss már válaszolt , igaza van

Nana, azért egy Gripen nem egyenlő egy F-15-el, hiába azonos generáció. Sajnos az ára se azonos, és nem nehéz kitalálni, melyik a drágább ...
azt se tudod mennyire használjuk ki a grifeket és azt sem hogy mire képes az új F15-ös szóval ez így értelmetlen , sőt , még mindig ott tartunk hogy 4.genes gépet felesleges/pénzkidobás hozni 4.gen gép helyére
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Na arról nem volt szó hogy valamit veszünk melléjük. 26 után el kell gondolkozni az utódtípusról így volt lenyilatkozva.
Ja hogy elgondolkozni ... na az még könnyű, mivel ingyen van. Főleg ha 26 után gondolkoznak rajta, ami azt jelenti hogy a Griffek 26 után még rendszerben lesznek, ki tudja meddig. Talán az élettartamuk végéig, ami tekintve a magyar rep-órákat, "kissé" még arrébb lesz ...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Lehet hogy el vagyok maradva, de én eddig egy árva szót se hallottam arról hogy a Gripeneket le akarnánk cserélni!!
https://forum.htka.hu/threads/a-mag...fejlesztési-irányai.499/page-2912#post-605161

Egész pontosan innen indultunk:
"Mindezt azzal egészítette ki Benkő Tibor, hogy: 2026 után esedékessé válik a hazai vadászgépek, a svéd Gripenek cseréje. Nem árulunk el nagy titkot, hogy ennek a költsége önmagában csillagászati lesz, és ez nincs benne a jelzett 3500 milliárd forintban."
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
azt se tudod mennyire használjuk ki a grifeket és azt sem hogy mire képes az új F15-ös szóval ez így értelmetlen , sőt , még mindig ott tartunk hogy 4.genes gépet felesleges/pénzkidobás hozni 4.gen gép helyére

Hát azt speciel eléggé tudom, hogy mennyire NEM használjuk ki a Griffek lehetőségeit, szóval amíg ez van, addig nem új tipuson kellene gondolkozni, hanem a meglévő lehetőségek sokkal jobb kihasználásán!! És talán nem a meglévők cseréjén kellene gondolkozni hanem kiegészítésén nagyobb darabszámra, mert komoly esetben ennyi gép aligha elég mindenre. Azt meg tényleg nem tudom, mire képes az "új F-15", főleg ha meg sem írod a pontos tipusjelzését, az árát viszont a régiek alapján eléggé meg lehet saccolni. Nézd meg, melyik országok rendszeresítettek bármilyen F-15 változatot, aztán hasonlítsd össze azok gazdasági potenciálját a miénkkel. Tudod ez olyan dolog hogy hiába nem tudom mit tud az új Merci, azzal pontosan tisztában vagyok hogy nekem sose lesz olyan. És nem hiszem hogy tévednék ...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
https://forum.htka.hu/threads/a-magyar-haderő-lehetséges-fejlesztési-irányai.499/page-2912#post-605161

Egész pontosan innen indultunk:
"Mindezt azzal egészítette ki Benkő Tibor, hogy: 2026 után esedékessé válik a hazai vadászgépek, a svéd Gripenek cseréje. Nem árulunk el nagy titkot, hogy ennek a költsége önmagában csillagászati lesz, és ez nincs benne a jelzett 3500 milliárd forintban."
Ebben tökéletesen igaza van Benkőnek, vagyis "2026 után" - csak azt nem mondta, mennyivel utána?!! Ez lehet 2 év, 6 év, 12 .....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hát azt speciel eléggé tudom, hogy mennyire NEM használjuk ki a Griffek lehetőségeit, szóval amíg ez van, addig nem új tipuson kellene gondolkozni, hanem a meglévő lehetőségek sokkal jobb kihasználásán!! És talán nem a meglévők cseréjén kellene gondolkozni hanem kiegészítésén nagyobb darabszámra, mert komoly esetben ennyi gép aligha elég mindenre. Azt meg tényleg nem tudom, mire képes az "új F-15", főleg ha meg sem írod a pontos tipusjelzését, az árát viszont a régiek alapján eléggé meg lehet saccolni. Nézd meg, melyik országok rendszeresítettek bármilyen F-15 változatot, aztán hasonlítsd össze azok gazdasági potenciálját a miénkkel. Tudod ez olyan dolog hogy hiába nem tudom mit tud az új Merci, azzal pontosan tisztában vagyok hogy nekem sose lesz olyan. És nem hiszem hogy tévednék ...
Igen.Oriási probléma,hogy nem elég a gépeket megvenni,ki is kell stafirungozni őket.Fegyverzet,célzó/felderitő/EW konténerek-és gyakorlás,gyakorlás,kiképzés orvérzésig.Az nem elég,hogy el tudnak húzni a Duna/Fradipálya felett.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
https://forum.htka.hu/threads/a-magyar-haderő-lehetséges-fejlesztési-irányai.499/page-2912#post-605161

Egész pontosan innen indultunk:
"Mindezt azzal egészítette ki Benkő Tibor, hogy: 2026 után esedékessé válik a hazai vadászgépek, a svéd Gripenek cseréje. Nem árulunk el nagy titkot, hogy ennek a költsége önmagában csillagászati lesz, és ez nincs benne a jelzett 3500 milliárd forintban."

Illetve az egész történet onnan indult, hogy még tavasszal a Pompeo látogatáskor az egyik híroldal megírta hogy az amerikaiak nagyon elégedettek a magyar fegyvervásárlási tervekkel, mert 2 milliárd USD-ért akarnak vásárolni. NASAMS-ról, Patriot-ról és F-35-rő tárgyalnak.

"A források szerint Cornstein azzal is büszkélkedett, hogy a magyar kormány csillagászati árú fegyverüzletekre is készül. A nagykövet azt állította, hogy egy egymilliárd dolláros (közel 290 milliárd forint) nagyságrendű üzletet terveznek hamarosan bejelenteni, amelyet a repülőgépeket gyártó Lockheed Martin nevű céggel kötne Magyarország. Cornstein szerint azonban egy másik céggel is tárgyalások folynak egy szintén egymilliárd dollár körüli védelmi beszerzésről. A nagykövet nem nevezte meg a másik céget, de két, a magyar-amerikai védelmi beszerzésekről információval rendelkező forrásunk szerint a rakétagyártó Raytheonra utalt."


A kormány, a HM és pártlapok cáfolták ezt a hírt.

Itt a HTKA forumon kiszámolták hogy a 2 milliárd USD-be nem férhet bele a háromból csak az egyik, a többire vagy kiegészítő forrás kell vagy 2026 utánra lesz ütemezve.

Aztán augusztus végén jött a kongresszusi jóváhagyás 180 db AMRAAM-ra 500 millió USD-ért és a szövegben utaltak a NASAMS rendszerhez is alkalmazható radarra és hogy az külön üzlet lesz Raytheon-nel.

Majd Benkő azt nyilatkozta hogy a Gripenek leváltásán gondolkodnak 2026 után és az külön pénzből fog menni.

Így maradt a kérdés: mit vettek a maradék 1,5 milliárd USD-ért... és hogy mit vesznek a Lockheedtól.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
krisss már válaszolt , igaza van


azt se tudod mennyire használjuk ki a grifeket és azt sem hogy mire képes az új F15-ös szóval ez így értelmetlen , sőt , még mindig ott tartunk hogy 4.genes gépet felesleges/pénzkidobás hozni 4.gen gép helyére
Mig 29-> Jas 39
De nem szoltam.
Kerdes mi varhato a kornyeken, kinek milyen gepe lehet 2030-2050 kozott, mit hogyer adnak, mennyi penzunk lesz, mik a szandekaink az evszazad kozepe tajan. Stb... 2026 korul mi is raerunk ezen gondolkodni, addig meg sok minden valtozik. Nem hiszem hogy sok elavult gep jo megoldas a rengeteg szerelgetessel, alkatresz rendelessel. Viszont nemivel nagyobb mennyisegu gep szerintem nem artana.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Mig 29-> Jas 39
De nem szoltam.
Kerdes mi varhato a kornyeken, kinek milyen gepe lehet 2030-2050 kozott, mit hogyer adnak, mennyi penzunk lesz, mik a szandekaink az evszazad kozepe tajan. Stb... 2026 korul mi is raerunk ezen gondolkodni, addig meg sok minden valtozik. Nem hiszem hogy sok elavult gep jo megoldas a rengeteg szerelgetessel, alkatresz rendelessel. Viszont nemivel nagyobb mennyisegu gep szerintem nem artana.

A két típus közötti különbséget zongorázni lehetne.